ČLÁNEK

Maďarsko – nostalgie u Balatonu nebo termály?

Říká se, že když v Maďarsku kopnete do země, najdete léčivý pramen. Vybrat si ze zdejší široké nabídky termálů je opravdu těžké. Co začít evropským unikátem – jezerem v městě Hévíz?

Hévíz – ideální relax pro sportovce

Už jste někdy relaxovali v teplé vodě ve venkovním bazénu, který je porostlý rudými lekníny? Nechali se masírovat na lehátku s výhledem na jezero a malebné panorama lázní a okolní krajiny?

Tyto nezapomenutelné zážitky si budete odvážet po pobytu v maďarském lázeňském městě Hévíz. To již několik staletí přitahuje turisty unikátním termálním jezerem, největším v Evropě. Jeho voda obsahuje látky, které mají blahodárný vliv na svaly, proto se pobyt v Hévízu často doporučuje profesionálním sportovcům.

 

Nastavte si při koupání stopky, zdejší voda je sice uzdravující, ale jen při dodržování intervalů odpočinku na suchu a ve vodě. Jinak byste si mohli zadělat na nepříjemné kožní problémy.

Balaton – i vnitrozemí může mít své moře

Při pobytu v Hévízu by bylo škoda omezit se jen na procházky po lázeňském centru. Okolí města je, stejně jako většina Maďarska, spíš rovinaté, a tím pádem ideální pro nenáročnou cykloturistiku.

Navíc se po pár kilometrech dostanete k největšímu středoevropskému jezeru, Balatonu. Jeho celá severní část se dá objet po udržované cyklostezce, přes malé vesnice, kolem vinic až přímo na břeh samotného jezera. V této části je řada kempů – například Napfény nebo Füred, které doporučujeme hlavně pro rodiny s dětmi.

 

Jižní část Balatonu je centrem zábavy. Velké pláže s mnoha atrakcemi, bary, diskotéky a zdejší turistická střediska klidně mohou konkurovat i středomořským letoviskům. Kdyby vás místní ruch přece jen unavil, můžete se jít pokochat přírodou v rezervaci Malý Balaton, která je vyhledávána především milovníky ptactva.

Sárvár – rodinná dovolená v termálech

Zatímco Hévíz je ideální pro ty, kteří chtějí strávit pár dní relaxem v klidném prostředí nebo si užít romantickou dovolenou v páru, Sárvár nabízí spoustu atrakcí pro děti od malých až po ty skoro dospělé.

Zdejší lázně mají 3 zóny – jednu čistě léčebnou, druhou spíš na plavání a třetí je vodní svět pro děti. V létě navíc funguje i venkovní akvapark, takže večer budete mít nejspíš problém dostat ratolesti ven. Z dalších atrakcí vhodných pro děti byste v Sárváru rozhodně neměli minout zdejší Lanový park se 120 překážkami, 10 metrů vysokou lezeckou stěnou a lukostřelnicí.

 

I Sárvár má jedno maďarské nej, a to je pětihvězdičkový Hotel Spirit Thermal Spa, číslo jedna mezi maďarskými wellness hotely. Takže pokud vás dovolená s dětmi vyčerpala, rezervujte si některý prodloužený víkend a vraťte se sem na zasloužený relax.

Maďarsko – nostalgie u Balatonu nebo termály?
Maďarsko – nostalgie u Balatonu nebo termály?
Maďarsko – nostalgie u Balatonu nebo termály?
Maďarsko – nostalgie u Balatonu nebo termály?

Sdílet

Poslední články

Za burčákem a vínem na Jižní Moravu – festivaly na podzim 2021
Naplánujte si zimní dovolenou bez rizika storno poplatků
NAVŠTIVTE KARLOVARSKÝ KRAJ a získejte až 9 000 Kč na vaše ubytování
Konec roku bez stresu? Odjeďte na vánoční dovolenou!
Vysoké nebo Nízké Tatry? Kde je nejlepší lyžování na Slovensku?
Vodní radovánky na Slovensku pro malé i velké

Ubytování v této lokalitě

Balatonakali - kemp STRAND-HOLIDAY
Balatonfüred - kemp FÜRED
Balatonszemes - kemp VADVIRÁG - WILDFLOWER
Hévíz - Hotel ERZSÉBET
Hévíz - Hotel EURÓPA FIT
Hévíz - Hotel LOTUS THERME
Hévíz - NaturMed Hotel CARBONA
Kemp PARK
Révfülöp - kemp NAPFÉNY-SUNLIGHT
Sárvár - BRICK Apartmany
Sárvár - Hotel PARK INN
Sárvár - Hotel SPIRIT THERMAL SPA
Sárvár - Hotel WOLF
Sárvár - Penzion WOLF