Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel ERZSÉBET se nachází 350 metrů od termálního léčivého jezera Hévíz, které je unikátním příkladem přírodního termálního jezera na světě. Hotel má také místo i pro vaše chlupaté mazlíčky.

POLOHA

Nachází se v centru města Hévíz. Od termálního jezera je hotel vzdálen pouhých 250 metrů.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, restaurace, kavárna, bar, terasa, zahrada, výtah, trezor, úschovna zavazadel, parkoviště, garáž, trezor, wellness (infra sauna a finská sauna), kosmetické služby, Wi-Fi, půjčovna kol, obchod se suvenýry.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové pokoje, vlastní soc. zařízení (vana, WC, župan), možnost přistýlky, TV-Sat, radio, klimatizace, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma).

STRAVOVÁNÍ

Polopenze (snídaně formou bufetu, večeře - tříchodové menu nebo bufet dle počtu hostů). Možnost bezlepkové nebo bezlaktózové stravy.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

cyklistika, wellness, kosmetické služby, lázně, restaurace

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu, parkování, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Pobytová taxa ve výši 597 HUF/os./noc se platí přímo v ubytovacím zařízení.

POZNÁMKA

Domácí mazlíčci jsou na hotelu vítaní, ale pouze na dotaz, do pokojů s parketami.

Dětská postýlka pro dítě do 2 let ZDARMA.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování s polopenzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), vstup do wellness (finská a infrasauna, pára).
Při pobytu 7 a více nocí možnost dokoupení některého z léčebných balíčků:
Klasická léčebná kúra I. obsahuje lékařskou prohlídku a 6 procedur dle doporučení lékaře (v tom 2x bahenní zábal).
Klasická léčebná kúra II. obsahuje lékařskou prohlídku a 10 procedur dle doporučení lékaře (v tom 3x bahenní zábal).


Městečko Hévíz, vzdálené 520 km od Prahy v jihozápadním cípu Balatonu žije lázeňstvím. Místní obyvatelé žijí z cestovního ruchu. Od toho se odvíjejí služby, které zde na vás čekají. Spousta restaurací, kaváren a cukráren ve městě, které má 5 tisíc obyvatel. V Hévízu na východním okraji města se nachází léčivé jezero o rozloze 4,4 hektarů, je světovým unikátem a největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem na světě. V Maďarsku je to nejznámější a největší lázeňské středisko

Lázeňské termální jezero
Voda je vhodná na koupání celoročně, v zimě má teplotu 24 – 28 °C a v létě dosahuje až 34 – 36 °C. Voda v jezeru se obmění každých 72 hodin. Na jeho dně je silná vrstva rašeliny. Základem léčení jsou lázně a koupací kúra, bahenní zábaly, věhlasná zátěžová koupel, léčebné masáže či pitné kúry. Povrch jezera od května až do konce listopadu pokrývá kvetoucí indický rudý leknín. Denně do jezera proudí 90 milionu litrů vody (410 litrů vody za sekundu), čímž vzniká pro hosty masážní účinek. Kompletní voda v jezeře se tak obmění za pouhé 3 dny.

Nebojte se ovšem hloubky, vlez do vody je na určitých místech pozvolný, koupat se tak můžete například i v hloubce 1,4 metrů. Můžete si půjčit oblíbené pěnové tyče do vody, posedávat na podvodních lavicích nebo doplavat až k leknínům. Mírně radioaktivní voda s obsahem síry, alkálií, hydrogenuhličitanů, soli a vápníku by na tělo měla působit postupně, nikoliv naráz ve velkém množství. Omezený je také samotný pobyt v jezeře. „Lidé by se měli koupat 20 až 30 minut, poté na stejnou dobu vylézt ven, a následně mohou zpátky do vody". V Hévízu nalezneme téměř všechny komponenty potřebné k přírodní léčbě a pro udržení zdraví.

Věděli jste, že?
Nejslavnějším hostem hévízkého jezera byla slonice Nelly? V roce 1913 ředitel budapešťského cirkusu usoudil, že mladá slonice nebude kvůli bolavým nohám schopna hvězdné cirkusové kariéry a tak jí daroval vedlejší zoologické zahradě. Po vyšetření zvěrolékařem zoologické zahrady se ukázalo, že slonice Nelly trpí počínajícím revmatismem. Vedení zoologické zahrady se rozhodlo pomoci Nelly s revmatismem lázeňskou léčbou, a tak se k velké radosti obyvatel Hévízu několik měsíců léčila ve zdejších lázních.

Mapa polohy hotelu

Divy Maďarska - jezero lázně Hévíz

V tomto krátkém videu můžete vidět v celé své kráse lázeňské jezero v Hévízu v malebném prostředí a další služby, které jsou zde nabízené.

Hodnocení hotelu

0 hodnocení