ČLÁNEK

Rodinná dovolená v pohodě a bez stresu? Víme, jak na to!

Letní prázdniny už klepou na dveře. Pokud jste už rodiči, určitě znáte ten trochu svíravý pocit, kdy se posledního června zavřou brány škol a je tak jen na vás vymyslet potomstvu zábavu. Dát je na tábor? K babičce? Nebo už jsou dost staré na vlastní program? I tak ale určitě chcete strávit nějaký čas společně. Už jste uvažovali, kde letos strávíte rodinnou dovolenou? Připravili jsme pro vás tipy na několik oblíbených míst pro pobyty rodin s dětmi, třeba si vyberete právě z nich.

Vranovská přehrada – Moravský Jadran

Jedním z nejoblíbenějších míst pro letní pobyty rodičů s dětmi je Vranovská přehrada. Je víc jak 30 km dlouhá a téměř v každé zátoce najdete mělkou písčitou pláž, kde se nemusíte bát ani o batolata. Většinou se tu dá koupat už od půlky června, je to totiž naše nejteplejší vodní nádrž. Jestli budete chtít poznat i to, co se skrývá na druhém břehu, půjčte si loďku nebo šlapadlo.

Celý pobyt nemusíte strávit jen u vody. Udělejte si výlet na nedaleký hrad Cornštejn, kde celé prázdniny probíhají šermířská představení, nebo poznejte vyhlášené Znojemské podzemí. Pokud chcete dětem udělat opravdu radost, naplánujte si rodinný pobyt u Vranovské přehrady ve druhé polovině července. Tak neminete oblíbenou dětskou show Pohádkoland. Mimo malé děti, které čekají oblíbení Čiperkové nebo Fíhatralala, si na své přijdou i ti starší. V rámci show se objeví i museři Kajumi a Mína, kteří jsou mezi náctiletými velmi populární.

Máchovo jezero – perla Kokořínska

Mácháč asi není třeba představovat. Největší český rybník byl symbolem letní rekreace už za minulého režimu a i teď je oblíbeným místem pro letní dovolenou. Jako na jakékoliv jiné nádrži samozřejmě nechybí písčité pláže s možností kempování v okolí. Mimoto si ale z českých luhů a hájů můžete odskočit do tropů. Tam vás přenese návštěva Aquaparku Staré Splavy, kde si v klidu pod palmami můžete odpočinout, zatímco děti budou řádit na vodních atrakcích nebo se bavit při některém z dětských programů organizovaných zdejším týmem animátorů. Staré Splavy jsou vhodné i pro ubytování, pokud se vám nechce být součástí rušného života v kempu.

Zalakaros – vodní ráj pro každého

Myslíte si, že užít si pobyt v termálních lázních i s dětmi je nemožné? Přesvědčíme vás o opaku. Stačí si totiž vybrat destinaci, kde je dostatek zábavy pro všechny. A právě takovým místem jsou maďarské lázně Zalakaros. Zdejší termální koupaliště má obrovskou venkovní část, která je řešená jako aquapark s nejrůznějšími atrakcemi pro ty nejmenší děti i pro puberťáky. Zatímco vaše ratolesti budou objevovat Dětské koupaliště Vodoucha a jeho kamarádů, vy se v klidu naložíte do termální vody nebo dáte relax v sauně. Nemusíte se bát, pro děti je tam většinou nachystaný i nějaký program, takže budou pod dohledem. Zalakaros se hodí i pro rodiny s nejmenšími dětmi. V samotných lázních je klidová zóna určená právě pro odpočinek maminek s malými miminky a ve městě najdete spoustu apartmánů, kde budete mít dokonalé soukromí.

Šumava – ráj cyklistů a houbařů

S odrostlejšími dětmi už se nemusíte orientovat na lokality, kde je nejvíc dětských hřišť nebo brouzdališť, ale můžete si užít volné chvíle pěkně aktivně. Připravte si kola, bandasku na borůvky a košík na houby a vydejte se poznávat krásy Šumavy. Začít můžete třeba v nenápadné vesnici Hojsova Stráž u Železné Rudy, která se od roku 2017 pyšní orlojem v italském stylu. Moc dalších památek tu ale nepotkáte. Cyklistické i turistické trasy vedou krásnými šumavskými lesy k vodopádům, ledovcovým jezerům i na vrcholy kopců s rozhlednami.

Pokud si chcete přece jen užít trochu civilizace, zvolte pro rodinný pobyt okolí Lipna. Můžete si užít vodní radovánky, jako je třeba kiteboarding, ale i krásnou přírodu. Nezapomeňte navštívit Stezku korunami stromů, ze které je dechberoucí pohled do okolí. Kousek od ní najdete Království lesa, rozsáhlé lesní hřiště pro malé i velké.

Nejlepší to je v zábavních parcích

Je dost možné, že tohle bude odpověď vašich dětí na otázku, kam by s vámi chtěly jet na dovolenou. Na pomezí Orlických hor a Jeseníků ale existuje místo, kde se jim tento sen může splnit, a ani vy nepřijdete zkrátka. Řeč je o turistickém středisku Dolní Morava. To má samo o sobě necelých 350 obyvatel, ale ubytovací kapacity zdejších hotelů, penzionů a horských chat jsou úctyhodné. Turisty sem v zimě láká lyžování, ale v létě je to ráj pro rodiny s dětmi. Nebudete vědět, co si vybrat dřív. V Mamutíkově vodním parku se seznámíte s nejrůznějšími cestami vody a osaháte si řadu interaktivních zařízení. V Pískovém parku se stanete archeology nebo pokusíte se nepodlehnout zlaté horečce. Z hlubin země zamiřte až vysoko nad koruny stromů po Stezce v oblacích. Projet okolí můžete na koloběžkách a adrenalin vyzkoušet na singletrailech.

Celý pobyt rodičů s dětmi tak může být jedna nekončící zábavná jízda. Vyzkoušejte to!

Rodinná dovolená v pohodě a bez stresu? Víme, jak na to!

Sdílet

Poslední články

Cyklodovolená v Česku – více jak 2000 km cest, po kterých se dát
Dovolená v Česku – tipy na místa známá i zapomenutá
Jarní prázdniny – ideální čas na výlety po Česku
Svatý Valentýn v lázních i na koni
Svatý Valentýn v lázních i na koni
Znáte nejlepší lyžařské areály v Čechách a na Slovensku
Znáte nejlepší lyžařské areály v Čechách a na Slovensku?
Vánoce na horách a Silvestr v lázních? Proč ne?

Ubytování v této lokalitě