Proč právě sem?

Filtr

POPIS

v malebném údolí Leskové na okraji obce Velké Karlovice v CHKO Beskydy, 300 m od sportovního areálu Razula (lyžařské středisko).

POLOHA

v malebném údolí Leskové na okraji obce.

Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Svou rozlohou 82 km2 se řadí mezi největší obce České republiky. Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. V roce 1762 získaly Velké Karlovice svou pečeť. Z této doby se zachovalo několik stavebně kulturních památek, jimž vévodí karlovský kostel z roku 1754, postavený ve stylu pozdního baroka, fojtství z roku 1793, kupecký dům sloužící jako Karlovské muzeum. Hřebeny a svahy hor vybízí v létě k turistice, jízdě na kole, v zimě ocení lyžaři nabídku upravených sjezdových tratí a nespočet kilometrů běžeckých a turistických tratí s různými stupni obtížnosti.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, 2 restaurace, vinotéka, konferenční služby, hotel. trezor, bar, pro děti - postýlka, herna, stolička, strava a hlídání dětí; úschovna kol a lyží, L-SPA (whirlpool, bazén, finská sauna, parní lázeň, infrasauna, ochlazovací bazén, multifunkční sprchy, venkovní terasa, vyhlídková odpočívárna, masáže, kosmetické studio), výtah, internetový koutek, transfer mezi hotely LANTERNA, HORAL a LANTERNA, parkoviště, akceptace platebních karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové pokoje Standard a apartmány Suite, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župan, taška L-Spa s přezůvkami), LCD TV-SAT, minibar, telefon, trezor, Wi-Fi i LAN internet (zdarma), APT Suite navíc - obývací pokoj se sedací soupravou, možnost až 2 přistýlek. APT Suite Spa (navíc krb, espresso, audio/video technika). 1 bezbariérový pokoj.

STRAVOVÁNÍ

polopenze (snídaně, večeře - teplý a studený bufet).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

L-Spa Lanterna - Krytý bazén s vodními atrakcemi (28 - 29°C, plocha 56 m2), Whirlpool se slanou vodou (35 - 37°C, pro 8 - 10 osob, s bočními, zadními i spodními tryskami), Finská sauna, Parní lázeň, Ochlazovací jezírko, vědro ledové horské vody, Multifunkční sprchy, Odpočinková terasa s vyhlídkou a ochlazovací venkovní terasa, L-Spa bar s nabídkou čajů, nápojů a prodejem kosmetiky Pure Fiji.

Wellness Horal - Termální bazény: od roku 2011 mají klienti možnost koupání v termálních bazénech se slanou vodou vyhřívanou až na 36°C, plavecká část na 28°C. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kůži. Areál tvoří 3 bazény: Plavecký bazén (20 m), Zábavně relaxační bazén (20 m, jeskyně, divoká řeka, hydromasážní lavice, trysky, bubblery, chrlič), Dětský bazén s vodním hřibem pro děti do 6 let.

Saunový svět: se rozkládá na dvou poschodích pod hlavní terasou hotelu Horal. Nabízí tyto služby a procedury (bylinková sauna, bylinná parní lázeň, ochlazovací bazén, whirlpool, tepidárium, Kneippův oblázkový chodník, tělové zábaly Rasul, multifunkční sprchy (masážní proudy, tropický déšť), prostorná odpočívárna s vodními lůžky a lehátky, venkovní odpočinková terasa, Vital bar, nabídka tělové kosmetiky Pure Fiji).

Masáže: hotelové masáže provádějí zkušení maséři a masérky z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Turecka. Nabídka masáží (Hammam, thajské, Bali, ayurvédské, turecké orientální, klasické masáže, Rasul).

Kardio fitness: klimatizované studio nabízí vše pro plnohodnotný trénink – speciální stroje, činky i další pomůcky.

Sport: kulečník, golf, bowling, lanový park, tenisové kurty, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, lyžování sjezdové a běžecké (Skiareál Razula, Horal, Galík – 3 km).

Golfové hřiště Horal – se rozprostírá v okolí hotelu Horal v údolí Dynčák, uprostřed chráněné krajinné oblasti III. stupně. Platí zde pro hráče přísný zákaz vstupu do biozón.
Golfové hřiště nabízí:
− 9 jamek (5 tříparových a 4 čtyřparové)
− driving range (kryté odpaliště) s možností tréninku - novinka od roku 2014
− indoor golf v zázemí hotelu Horal
− Score card
Pro začátečníky jsou zde připraveny lekce výuky se zkušeným trenérem.

Indoor golf - golfový klub nabízí golfový trenažér Aboutgolf s dokonalou simulací hry a přehledným znázorněním švihu, rychlosti míčku a jeho trajektorie na třiceti reálně zobrazených hřištích světa. Trénovat můžete i odpaly na třech indoor driving range, pro správnou trefu do jamky slouží čtyři jamky putting green.

Bowling - v restauraci hotelu Horal jsou k dispozici dvě bowlingové dráhy. Speciální obuv pro hru lze zapůjčit přímo u drah.

Půjčovna segway a elektrokol – dopravní prostředky si můžete zapůjčit na recepci. Orientační provozní doba půjčovny: 10:00 – 18:00 hod.

Sportovní víceúčelové hřiště – nachází se pod hlavní terasou vedle haly s termálními bazény. Hřiště je vybaveno umělou trávou prosypávanou pískem (Jutagrass 4Play). Lze je využít pro tenis, malý fotbal, floorball, volejbal, streetball, nohejbal a jiné míčové hry.

Kulíškova naučná stezka – měří cca 2,5 km, má 11 zastavení, zajímavou formou přibližuje zajímavosti přírody Beskyd. Stezka začíná u sjezdovky Horal.

Dětský park Razulák – nachází se asi 3,5 km od hotelu na úpatí sjezdovky Razula. Zábavní park se vzdělávacími prvky, jehož symbolem je skřítek Razulák, je zasvěcen karlovským strašidýlkům. Atrakce parku: Kuličko dráha, Tubingová dráha, Dětský lanáček, Indiánská vesnice a teepee, Zorbing, Nafukovací hrad, Obří pískoviště a trampolína a další atrakce se připravují. V zimním období se zde lyžuje.

V okolí - stolní tenis, squash, minigolf, golf, kulečník, značené trasy pro pěší, cykloturistiku a běžecké lyžování, lyžování sjezdové (u hotelu délka 200 m, převýšení 45 m).

Ski areál RAZULA - nabízí několik sjezdových tratí a snowpark. Hlavní sjezdovka Razula o délce 1 km nabízí špičkovou úpravu povrchu, zasněžování i kompletní osvětlení, stejně jako sjezdovka Horal. Více na www.razula.cz

CENA ZAHRNUJE

ubytování s polopenzí a neomezeným vstupem do L-SPA Lanterna (krytý bazén, whirlpool, sauna, pára) a Wellness Horal (termální bazény, kardio fitness, saunový svět se saunovými rituály až 9x denně), parkování, Wi-Fi, využití shuttle.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek (15,- Kč/os./den), komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek (15,- Kč/os./den)

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


Moravskoslezské Beskydy nalezneme na mapě ve východním koutu České republiky. Téměř celé jejich území pokrývá největší chráněná krajinná oblast Beskydy (CHKO Beskydy) o rozloze 1 160 km². Po celý rok obdivují kouzlo, těchto téměř z roviny vystupujících masivů, turisté z Moravy, Čech, Slovenska i Polska. V Beskydech, jak se jim zkráceně říká, se každoročně koná mnoho významných sportovních, kulturních a turistických akcí. Hřebeny jsou protkány hustou sítí turistického značení KČT, občerstvení a teplo krbu nabízí turistické chaty, na své si přijdou kromě pěších turistů také lyžaři a běžkaři.

Co se vám vybaví, když se řekne "Beskydy"? - Lysá hora, Gruň, Satinské vodopády, Radegast, zbojník Ondráš, Radhošť, Medvědí skála, Petr Bezruč...?

Beskydy jsou nádherné v každé roční době. Některé turistické magnety jsou všeobecně populární a známé, ale v Beskydech je mnoho nádherných míst, která málokdo zná. Taktéž způsoby poznávání Beskyd jsou rozmanité, mnohdy velmi atraktivní a zážitkové. Představte si pohled na vrcholky hor z větroně, paraglidu, ze sedla horského kola, na koloběžce, segway vozítku, z raftu, běžecké stopy, při skialpovém výstupu, s kočárkem... Máme pro vás tipy, poznávejte Beskydy!

Lysá hora je nejvyšší horou moravskoslezských Beskyd (1323 m n. m.). Lysá hora je vhodným místem pro pěší turistiku, skialpinismus a cykloturistiku. Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na holém (lysém) vrcholu, na který vede silnice z Krásné, se nachází charakteristický telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat. V masívu Lysé hory vzniklo několik přírodních rezervací a památek: Mazáka Mazácký Grúnik, Malenovický kotel, Vodopády Satiny, Koryto řeky Ostravice, Ondrášovy díry. Vrchol Lysé hor v minulosti vážně poškodila průmyslová těžba dřeva. Lysá hora je velmi bohatá na sníh. V březnu kulminuje sněhová pokrývka a obvykle přesahuje 2 m. Sněhová pokrývka se zde vyskytuje každoročně od října do května. Sněžení se může objevit i v červenci a srpnu. Lysá hora patří mezi nejchladnější a nejdeštivější místa v České republice.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení