Velké Karlovice - Hotel HORAL

od 2 220
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotelový areál tvoří hlavní budova s restaurací a wellness a 4 rezidence. Hotel je součástí přírodního golfového hřiště, které se v zimě proměňuje v upravovanou a plně osvětlenou sjezdovku o délce 400 m i s dětským vlekem. U hotelu naleznete také půjčovnu segway a elektrokol, tenisový kurt a dětské hřiště.

POLOHA

v malebném údolí Leskové na okraji obce.

Velké Karlovice leží v podhůří Javorníků a Beskyd. Svou rozlohou 82 km2 se řadí mezi největší obce České republiky. Obec byla založena v roce 1714 Karlem Jindřichem ze Žerotína. V roce 1762 získaly Velké Karlovice svou pečeť. Z této doby se zachovalo několik stavebně kulturních památek, jimž vévodí karlovský kostel z roku 1754, postavený ve stylu pozdního baroka, fojtství z roku 1793, kupecký dům sloužící jako Karlovské muzeum. Hřebeny a svahy hor vybízí v létě k turistice, jízdě na kole, v zimě ocení lyžaři nabídku upravených sjezdových tratí a nespočet kilometrů běžeckých a turistických tratí s různými stupni obtížnosti.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, hotel. trezor, restaurace, jídelna, konferenční služby, venkovní posezení, pro děti - postýlka, herna, stolička a strava; úschovna a půjčovna kol i lyží, půjčovna sport. vybavení, wellness HORAL (whirlpool, masáže, parní lázeň, Kneippovy lázně, zábaly, saunový svět, tepidárium, vitamínový bar, bazény (plavecký, relaxační, dětský), fitness), animační programy pro děti i dospělé, parkoviště, transfer mezi hotely HORAL, GALIK a LANTERNA, Wi-Fi (zdarma), parkoviště, akceptace platebních karet.

Wellness Horal - relaxační centrum je doplňkem všech sportovních a pohybových aktivit, které hotel Horal nabízí. Centrum nabízí kosmetické, masérské a relaxační služby v podobě Spa procedur.

Termální bazény: od roku 2011 mají klienti možnost koupání v termálních bazénech se slanou vodou vyhřívanou až na 36°C, plavecká část na 28°C. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kůži. Areál tvoří 3 bazény: Plavecký bazén (20 m), Zábavně relaxační bazén (20 m, jeskyně, divoká řeka, hydromasážní lavice, trysky, bubblery, chrlič), Dětský bazén s vodním hřibem pro děti do 6 let.

Saunový svět: se rozkládá na dvou poschodích pod hlavní terasou hotelu Horal. Nabízí tyto služby a procedury (bylinková sauna, bylinná parní lázeň, ochlazovací bazén, whirlpool, tepidárium, Kneippův oblázkový chodník, tělové zábaly Rasul, multifunkční sprchy (masážní proudy, tropický déšť), prostorná odpočívárna s vodními lůžky a lehátky, venkovní odpočinková terasa, Vital bar, nabídka tělové kosmetiky Pure Fiji).

Masáže: hotelové masáže provádějí zkušení maséři a masérky z Thajska, Srí Lanky, Filipín, Bali a Turecka. Nabídka masáží (Hammam, thajské, Bali, ayurvédské, turecké orientální, klasické masáže, Rasul).

Kardio fitness: klimatizované studio nabízí vše pro plnohodnotný trénink – speciální stroje, činky i další pomůcky.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové pokoje typu Standard a Rodinné (rozkládací pohovka - přistýlka) v budovách A,B.C, a Standard Deluxe (možnost propojit dva pokoje) a Suite SPA v budově E, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC), LCD TV, minibar, internet, prostor na lyže (pro každý pokoj). Standard Deluxe a Suite Spa navíc balkón, telefon, lyžárna v budově, Suite SPA navíc stylový obývací pokoj (domácí kino, sauna, krb). 1 bezbariérový pokoj.

STRAVOVÁNÍ

polopenze (snídaně, večeře – bufet).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

kulečník, golf, bowling, lanový park, tenisové kurty, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, lyžování sjezdové a běžecké (Skiareál Razula, Horal, Galík – 3 km).

Golfové hřiště Horal – se rozprostírá v okolí hotelu Horal v údolí Dynčák, uprostřed chráněné krajinné oblasti III. stupně. Platí zde pro hráče přísný zákaz vstupu do biozón.
Golfové hřiště nabízí: 9 jamek (5 tříparových a 4 čtyřparové), driving range (kryté odpaliště), indoor golf v zázemí hotelu Horal. Pro začátečníky jsou zde připraveny lekce výuky se zkušeným trenérem.

Indoor golf -  golfový klub nabízí golfový trenažér Aboutgolf s dokonalou simulací hry a přehledným znázorněním švihu, rychlosti míčku a jeho trajektorie na třiceti reálně zobrazených hřištích světa. Trénovat můžete i odpaly na třech indoor driving range, pro správnou trefu do jamky slouží čtyři jamky putting green.

Bowling - v restauraci hotelu Horal jsou k dispozici dvě bowlingové dráhy. Speciální obuv pro hru lze zapůjčit přímo u drah.

Půjčovna segway a elektrokol – dopravní prostředky si můžete zapůjčit na recepci. Orientační provozní doba půjčovny: 10:00 – 18:00 hod.

Sportovní víceúčelové hřiště – nachází se pod hlavní terasou vedle haly s termálními bazény. Hřiště je vybaveno umělou trávou prosypávanou pískem (Jutagrass 4Play). Lze je využít pro tenis, malý fotbal, floorball, volejbal, streetball, nohejbal a jiné míčové hry.

Kulíškova naučná stezka – měří cca 2,5 km, má 11 zastavení, zajímavou formou přibližuje zajímavosti přírody Beskyd. Stezka začíná u sjezdovky Horal.

Dětský park Razulák – nachází se asi 3,5 km od hotelu na úpatí sjezdovky Razula. Zábavní park se vzdělávacími prvky, jehož symbolem je skřítek Razulák, je zasvěcen karlovským strašidýlkům. Atrakce parku: Kuličko dráha, Tubingová dráha, Dětský lanáček, Indiánská vesnice a teepee, Zorbing, Nafukovací hrad, Obří pískoviště a trampolína a další atrakce se připravují. V zimním období se zde lyžuje.

Ski areál RAZULA - nabízí několik sjezdových tratí a snowpark. Hlavní sjezdovka Razula o  délce 1 km nabízí špičkovou úpravu povrchu, zasněžování i kompletní osvětlení, stejně jako sjezdovka Horal. Více na www.razula.cz

L-Spa Lanterna - Krytý bazén s vodními atrakcemi (28 - 29°C, plocha 56 m2), Whirlpool se slanou vodou (35 - 37°C, pro 8 - 10 osob, s bočními, zadními i spodními tryskami), Finská sauna, Parní lázeň, Ochlazovací jezírko, vědro ledové horské vody, Multifunkční sprchy, Odpočinková terasa s vyhlídkou a ochlazovací venkovní terasa, L-Spa bar s nabídkou čajů, nápojů a prodejem kosmetiky Pure Fiji.

CENA ZAHRNUJE

ubytování s polopenzí a neomezeným vstupem do Wellness Horal (termální bazény, kardio fitness, saunový svět), parkování, Wi-Fi, využití shuttle.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatky (15,- Kč/os./den), komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatky (15,- Kč/os./den)

POZNÁMKA

Pobyt s domácími mazlíčky je možný za příplatek.


Moravskoslezské Beskydy nalezneme na mapě ve východním koutu České republiky. Téměř celé jejich území pokrývá největší chráněná krajinná oblast Beskydy (CHKO Beskydy) o rozloze 1 160 km². Po celý rok obdivují kouzlo, těchto téměř z roviny vystupujících masivů, turisté z Moravy, Čech, Slovenska i Polska. V Beskydech, jak se jim zkráceně říká, se každoročně koná mnoho významných sportovních, kulturních a turistických akcí. Hřebeny jsou protkány hustou sítí turistického značení KČT, občerstvení a teplo krbu nabízí turistické chaty, na své si přijdou kromě pěších turistů také lyžaři a běžkaři.

Co se vám vybaví, když se řekne "Beskydy"? - Lysá hora, Gruň, Satinské vodopády, Radegast, zbojník Ondráš, Radhošť, Medvědí skála, Petr Bezruč...?

Beskydy jsou nádherné v každé roční době. Některé turistické magnety jsou všeobecně populární a známé, ale v Beskydech je mnoho nádherných míst, která málokdo zná. Taktéž způsoby poznávání Beskyd jsou rozmanité, mnohdy velmi atraktivní a zážitkové. Představte si pohled na vrcholky hor z větroně, paraglidu, ze sedla horského kola, na koloběžce, segway vozítku, z raftu, běžecké stopy, při skialpovém výstupu, s kočárkem... Máme pro vás tipy, poznávejte Beskydy!

Lysá hora je nejvyšší horou moravskoslezských Beskyd (1323 m n. m.). Lysá hora je vhodným místem pro pěší turistiku, skialpinismus a cykloturistiku. Leží na rozhraní obcí Krásná, Malenovice, Ostravice a Staré Hamry. Na holém (lysém) vrcholu, na který vede silnice z Krásné, se nachází charakteristický telekomunikační vysílač, meteorologická stanice a několik horských chat. V masívu Lysé hory vzniklo několik přírodních rezervací a památek: Mazáka Mazácký Grúnik, Malenovický kotel, Vodopády Satiny, Koryto řeky Ostravice, Ondrášovy díry. Vrchol Lysé hor v minulosti vážně poškodila průmyslová těžba dřeva. Lysá hora je velmi bohatá na sníh. V březnu kulminuje sněhová pokrývka a obvykle přesahuje 2 m. Sněhová pokrývka se zde vyskytuje každoročně od října do května. Sněžení se může objevit i v červenci a srpnu. Lysá hora patří mezi nejchladnější a nejdeštivější místa v České republice.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení