Mariánská - Chata U RYBNÍKA

od 355
doprava Vlastní
strava Bez stravování
Bezbariérové ubytování
Cykloturistika
Středisko zimních sportů: 200 m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • rybník na koupání nebo bruslení pod okny
  • super na kola, borůvky, houby i toulání po lesích
  • vhodné pro nenáročnou klientelu
  • víc než 10 lyžařských středisek od 100 m do 10 km
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Horská chata U rybníka se nachází poblíž lesa a 100 metrů od sjezdovky. Nabízí saunu a bezplatné Wi-Fi.

Chata je po celkové rekonstrukci z r. 2006, apartmány pro 3 – 5 osob s vlastním WC, sprchou a internetem. Pokoje a chaty mají dřevěný nábytek, stěny obložené dřevem, posezení. Na místě můžete také využít společenskou místnost - jídelnu s TV, sdílenou kuchyň, úschovu zavazadel a lyžárnu, infrasaunu, parkoviště, možnost garážování, 2 apartmány bezbariérové. Součástí chaty je také restaurace. K obchodu s potravinami jsou to 2 km.

POLOHA

přímo v obci uprostřed hlubokých lesů a horských luk, v horském sedle, nedaleko Karlových Varů a Božího Daru.

Historie obce Mariánská se datuje již k roku 1465. Byla jedním z nejznámějších a nejnavštěvovanějších poutních míst v Čechách. Dnes je toto kdysi slavné místo oblíbeným centrem turistiky, lyžování a především velmi významným poskytovatelem ubytování pro zimní střediska Boží Dar a Klínovec. Klidné prostředí, kouzelná příroda a její členitost poskytuje návštěvníkům Krušných hor nevyčerpatelné možnosti sportování, kultury a cyklovýletů do okolí.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

sál, jídelna, sdílená kuchyň, salónek, bar, venkovní posezení, klubovna s TV, úschovna kol a lyží, trezor, dětský koutek, infra sauna, parkování přímo u objektů, garáže (omezený počet).

VYBAVENÍ POKOJŮ

3 až 5lůžkové apartmány, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV, internet, 2 APT bezbariérové.

STRAVOVÁNÍ

vlastní (sdílená kuchyň), za příplatek polopenze (snídaně - bufet, večeře - servírované), podávané v horské chatě Na sluníčku (cca 2 minuty chůze).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

stolní tenis, šipky, kulečník, 3 venkovní hřiště (nohejbal, volejbal), horolezecká stěna, paint ball, tenisové kurty (200 m), značené trasy pro pěší a cykloturistiku (Krušnohorská magistrála), koupání v místním rybníku, letní venkovní dětský bazén, běžecké lyžování (Krušnohorská magistrála), sjezdové lyžování (v místě vlek pro začátečníky, 800 m od objektů lyžařský areál Náprava - 5 sjezdových tratí, umělé zasněžování, večerní lyžování, skibus z návsi na Neklid a Klínovec ZDARMA), sáňkování, bobová dráha dlouhá 600 m. Do 3 km; půjčovna kol, minigolf, kulečník, kuželky, tělocvična, fitness, masáže, jeskyně Důl. Do 16 km; fotbalové hřiště, kluziště, hrady a zámky, rybolov. Do 25 km; squash, golf.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, stravu, ručníky, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek (19,- Kč/os./den)


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování bez stravy.


Krušné hory tvoří souvislé horské pásmo táhnoucí se v délce přes 130km. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Čechami a Německem. Nejvyšším vrcholem Krušných hor je Klínovec (1244 m.n.m.).

Co do výšky nemůžou měřit s jinými českými a moravskými masivy, mají spoustu jiných předností. V první řadě tu potkáte daleko méně turistů. Při svých toulkách – ať už pěšky, na kole nebo na běžkách – si tak můžete užívat vytoužený klid a kochat se rozmanitou krušnohorskou krajinou.

A že je rozhodně co pozorovat. Tajemná rašeliniště, rozlehlé větrné pláně i hluboké lesy vonící po houbách a borůvkách. Ale nejen to. Díky své hornické historii skrývají Krušné hory celou řadu jedinečných technických památek. Můžete sestoupit do temného podzemí a na vlastní kůži se seznámit s prostředím, kde se psaly dějiny Krušnohoří.
Nebo zůstaňte na povrchu a projděte se podél Blatenského příkopu, navštivte Vlčí jámy, poznejte odvrácenou tvář jáchymovských dolů při procházce Jáchymovským peklem.Magická horská krajina, drsná a romantická zároveň, čeká, až ji objevíte.

Krušnohoří na seznamu UNESCO Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří je prvním českým přehraničním souborem památek, který se dostal 6.7.2019 na Seznam světového kulturního přírodního dědictví UNESCO.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení