Zlaté Hory - hotel a penzion Praděd Thamm

od 770
doprava Vlastní
strava Polopenze | Snídaně
Vhodné pro rodiny s dětmi
Autobusová doprava
Bazén
Bezbariérové ubytování
Dítě zdarma: 3,9 let
Středisko zimních sportů: 5000 m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • rodinný hotel v krásné přírodě divokých Jeseníků
  • historická budova s moderním komfortem
  • ocenění za kvalitní ubytovací a gastronomické služby
  • wellness, bowling, turistické cíle v okolí
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel Praděd Thamm *** je skutečným klenotem, nacházejícím se v malebném městečku Zlaté Hory, obklopeném dechberoucí přírodou divokých Jeseníků. Jen kousek odtud najdete nespočet turistických cílů, které stojí za to objevovat. Tento hotel má bohatou historii, sahající až do roku 1837, kdy byl původně postaven rodinou Thamm jako útulný hostinec. Dnes je Hotel Praděd Thamm hrdý na to, že získal první místo v prestižní soutěži Czech Hotel Awards v letech 2021 a 2022, což svědčí o jeho výjimečnosti a kvalitě služeb.

Novými majiteli hotelu se stali manželé Kentonovi, kteří své srdce ztratili právě tady, v Zlatých Horách. Jejich příběh začal v Austrálii, kde pan George Kenton řídil Hotel Hilton a jeho manželka mu byla oporou jako asistentka. Po letech úspěšné kariéry se rozhodli pro velký životní krok – koupili a revitalizovali tento historický hotel v místě, které je známé svým nejčistším vzduchem v České republice.

Přijeďte a nechte se okouzlit nejen nádhernou přírodou, ale i pohostinností a profesionálním přístupem, který Hotel Praděd Thamm nabízí. Užijte si pobyt v místě, kde historie splývá s moderním komfortem, a objevte, proč je tento hotel pravidelně vysoce hodnocen a doporučován jeho návštěvníky.

POLOHA

Hotel Praděd Thamm se nachází na okraji města Zlaté Hory a sousedí s hraničním kopcem Biskupská kupa. Hotel je v docházkové vzdálenosti od autobusové zastávky.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, restaurace, Thamm bar, bowling, wellness (profesionální masáže), vířivka, bazén, relaxační zóna, finská sauna, bylinná parní sauna, bazén s protiproudem (vnitřní bazén s protiproudem 8x3 m), úschova kol, lyží a snowboardů v uzamčeném prostoru, Wi-Fi (zdarma), soukromé parkoviště vedle hotelu - zdarma.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové pokoje - kapacita: 1 manželská postel nebo 1 dvoulůžko s možností rozložení na 2 samostatné postele; vybavení pokoje: 43“ Smart TV s více než 50 kanály, Wi-Fi připojení zdarma, minibar s výběrem alkoholických i nealkoholických nápojů, psací stůl se židlí, šatní skříň; vybavení koupelny: sprchový kout, WC, osušky, ručníky, základní značková kosmetika (mýdlo na ruce, sprchový gel, šampon), fén na vlasy

3lůžkové pokoje - kapacita: 1 manželská postel nebo 1 dvoulůžko s možností rozdělení na 2 samostatné postele, 1 samostatná postel, prostor pro umístění až jedné přistýlky na dotaz; vybavení pokoje: 43“ Smart TV s více než 50 kanály, Wi-Fi připojení zdarma, minibar s výběrem alkoholických a nealkoholických nápojů, psací stůl se židlí, šatní skříň; vybavení koupelny: sprchový kout, WC, osušky, ručníky, základní značková kosmetika (mýdlo na ruce, sprchový gel a šampon), fén na vlasy

Dvoupokojový apartmán se 3 lůžky - kapacita: 1 manželská postel nebo 1 dvoulůžko s možností rozdělení na 2 samostatné postele, 1 samostatná postel, prostor pro umístění jedné přistýlky na dotaz; vybavení pokoje: 43“ Smart TV s více než 50 kanály, Wi-Fi připojení zdarma, minibar s výběrem alkoholických a nealkoholických nápojů, psací stůl se židlí, šatní skříň; vybavení koupelny: sprchový kout, WC, osušky, ručníky, základní značková kosmetika (mýdlo na ruce, sprchový gel a šampon), fén na vlasy

Luxusní apartmá - kapacita: 1 královská manželská postel (180×200 cm), prostor pro umístění 1 přistýlky; vybavení pokoje: 43“ Smart TV s více než 50 kanály, Wi-Fi připojení zdarma, minibar s výběrem alkoholických a nealkoholických nápojů, psací stůl se židlí, šatní skříň; vybavení koupelny: sprchový kout a vana, samostatné WC, osušky, ručníky, základní značková kosmetika (mýdlo na ruce, sprchový gel a šampon), fén na vlasy

STRAVOVÁNÍ

snídaně (formou švédského stolu), polopenze (3 chody nebo á la carte)

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Přímo v hotelu najdeme wellness a dvě bowlingové dráhy. Také je v hotelu možné uspořádat teambuilding.

V okolí hotelu - přírodní, kulturní i historické pamětihodnosti, kostel, naučné stezky, muzeum nebo skiareál.

CENA NEZAHRNUJE

vstup do wellness (za poplatek), pobytovou taxu (20 Kč/dospělá osoba/noc)

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek z pobytu (20 Kč/os./noc)

POZNÁMKA

Ubytování s pejskem pouze do 20 kg za poplatek 300 Kč/noc
Děti do 5 let nemají přístup do wellness. Děti 5-12 let smí wellness navštívit od 10.00 do 16:00 hod, děti od 12 roků kdykoli v rámci otevíracích hodin.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní v počtu dle zvolené délky pobytu, neomezený vstup do wellness (10:00 – 20:00 hod.), parkování.


Cena pobytu Wellness blesková akce (1 nebo více nocí ve všední dny) zahrnuje ubytování se snídaní v počtu dle zvolené délky pobytu, neomezený vstup do wellness (10:00 – 20:00 hod.), Wi-Fi, parkování.


Cena pobytu Wellness relax (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, 1x wellness procedura (30 min.):
– pro ženy: masáž obličeje + pleťová maska nebo anti celulitidová masáž se zábalem z minerálního bahna
– pro muže: masáž šíje a zad s bahenním zábalem nebo masáž dolních končetin s bahenním zábalem kolen,
neomezený vstup do wellness (10:00 – 20:00 hod.), zapůjčení županu, wellness papuče, Wi-Fi, parkování.


Název Jeseníky je zkratkou pro Jesenická oblast neboli Východní Sudety a nacházejí se na nejsevernějším cípu Moravy u polských hranic. Člení se na celky, a to Králický Sněžník, Rychlebské hory, Nízký Jeseník a Hrubý Jeseník, který je jejich jádrem. Nalezneme zde Chráněnou krajinnou oblast Jeseníky a celé území je z 80% pokryté lesy.

Důvodů proč navštívit Jeseníky je hned několik. Jedná se o bohatou oblast díky četnosti kulturních památek, zimních středisek, značených tras pro pěší a cykloturistiku. My přidáváme také několik tipů na zajímavá místa kam musíte při návštěvě Jeseníků zavítat!

Mnoho turistů zavítá do této oblasti pro jeho blahodárné účinky. Nabízí totiž nejčistší vzduch ve střední Evropě, a tak se nedá divit, že právě lázeňské pobyty zde mají takový úspěch. Lázeňské městečko Karlova Studánka stojí za to navštívit. Natrefíte zde na krásnou architekturu lázeňských pavilonů, mnoho malebných kaváren a celkem 8 minerálních pramenů. Dále za zmínku stojí Termální lázně ve Velkých Losinách.

Mezi méně obvyklé turistické cíle patří vodní elektrárny, výjimkou ale je Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, která se stala dokonce největším divem České republiky a je tak jedním z nejnavštěvovanějších míst v Jeseníkách, kde se vám naskytnou půvabné výhledy do přilehlého okolí, protože horní nádrž elektrárny je umístěna ve výši 1350 m nad mořem.

Dalším zajímavým místem je přírodní rezervace Bílá Opava. Jedná se o romantický skalnatý kaňon s vodopády. Naučná stezka vede podél horního toku říčky je dostupná z Karlovy Studánky.

Bez pochyby mezi další tipy na výlet je nutné zmínit nejvyšší horu Moravy Praděd a jeho rozhlednu. Vrchol byl vyhlášen jako přírodní rezervace, odkud při štěstí dobrého počasí můžete dohlédnout až na Krkonoše a Vysoké Tatry.

Masiv Králického Sněžníku neodmyslitelně patří mezi nejnavštěvovanější místa Jeseníků. Jedná se o chráněnou krajinnou oblast, kde se můžete setkat s mnoho rašeliništi, krasových jevů a pramenem řeky Moravy.

Tipy na výlet v obci Dolní Morava: stezka v oblacích, dětské areály: Fun park, Pískový svět, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, pohádková Stamichmanova stezka; bobová dráha, lanový park, Disc golf Park, snowpark, sáňkařská a crossová dráha, pěší a cyklostezky, ski areál.

Mnozí ocení návštěvu hradů a zámků, které se na území Jeseníků nachází, těmi jsou například Zámek Velké Losiny, Zámek Bruntál, Hrad Sovinec a Zámek Linhartovy.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení