Teplice - Lázeňský dům Beethoven

od 1 825
doprava Vlastní
strava Plná penze | Polopenze
Termální pramenmin
Náš TIP
Bazén
Novinka
Termální pramen:  min
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • historická budova postavená přímo na prameni Pravřídlo
  • jedinečný léčivý termální bazén THERMALIUM
  • v lázeňském sadu přímo v centru města
  • široká nabídka procedur, sportovních a kulturních aktivit
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Zažijte dokonalý odpočinek a regeneraci v Lázeňském domě Beethoven - nejstarším a nejznámějším lázeňském komplexu v Teplicích! Nechte se hýčkat blahodárnými účinky termálního pramene Pravřídlo, který vyvěrá přímo pod budovou a dodává sílu a vitalitu už od 14. století.

Užijte si jedinečný komplex termálních bazénů THERMALIUM, který zaplňuje celé vnitřní nádvoří a je přístupný suchou nohou přímo z recepce. Odpočiňte si v saunovém světě, osvěžte se v Kneippových lázních, relaxujte na střešní terase s úchvatným výhledem nebo si dopřejte gurmánské zážitky v bufetové restauraci.

Lázeňský dům Beethoven není jen obyčejné lázeňské zařízení - je to místo s duší a historií. Celý komplex tvoří 12 propojených historických budov a jedna moderní, které dohromady vytváří dokonalé prostředí pro váš odpočinek a relaxaci. Nechte se unést kouzlem tohoto výjimečného místa a dopřejte si nezapomenutelný lázeňský pobyt.

Dopřejte si tu nejlepší péči v nejstarších lázních střední Evropy. Rezervujte si pobyt v Lázeňském domě Beethoven ještě dnes a vykročte na cestu za zdravím, vitalitou a duševní pohodou!

POLOHA

Lázeňský dům Beethoven leží na pěší zóně Lázeňská ulička v samém srdci lázeňského města Teplice na severu Čech. V těsné blízkosti se nachází zámek a zámecká zahrada, kolonáda nebo botanická zahrada, přístupná také turistickým vláčkem. Termální pramen Pravřídlo vyvěrá přímo pod budovou. Komplex lázní Teplice tvoří několik budov, navíc z recepce Lázeňského domu Beethoven se hosté mohou pohodlně dostat suchou nohou do oblíbeného termálního areálu Thermalium.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

výtah, recepce, restaurace, Café Restaurant Beehoven – restaurace a kavárna (lázeňskou kávou, točené pivní speciály, exkluzivní zákusky a pravidelné klavírní večery), denní bar, léčení, masáže (klasické, ajurvédské, reflexní...), Thermalium (hlavní léčivá lázeň 35°C, termální bazén na plavání 29°C, Kneippův chodník, finská sauna, finská solná sauna, tropická sauna, biosauna, parní sauna, solná jeskyně), výtahy, úschovna kol, střešní terasa (lehátka), Wi-Fi (zdarma), parkoviště (za poplatek).

VYBAVENÍ POKOJŮ

1lůžkový a 2lůžkový pokoj, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), telefon, chladnička, trezor, rychlovarná konvice, TV SAT, Wi-Fi.
2lůžkový pokoj Comfort, větší útulnější pokoj s odpočinkovým prostorem, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župan), telefon, chladnička, trezor, rychlovarná konvice, TV SAT, Wi-Fi.
2lůžkový apartmán, ložnice s dvoulůžkem a obytný prostor, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župan), telefon, chladnička, trezor, rychlovarná konvice, TV SAT, Wi-Fi.
Jedinečný Beethovenův pokoj, kde bydlel slavný skladatel - popis a cena na vyžádání.

STRAVOVÁNÍ

plná penze (snídaně, oběd a večeře formou bufetu). V případě méně než 20 hostů je nabídnut výběr 5 hlavních chodů, snídaně je vždy bufetová. Stravování probíhá v jídelně v 1. patře.

Stravování v rámci Komplexní a Příspěvkové lázeňské péče probíhá servírovaným výběrem (k snídani 4 výběry, k obědu a večeři tři výběry).

Hosté mohou dále využít Café Restaurant Beethoven, která se nachází přímo v budově lázeňského domu.

INDIKACE A LÉČBA

INDIKACE: léčba pohybové soustavy dospělých. Díky složení pramene Pravřídlo pomáhá při osteoporóze, a posiluje pohybovou kondici. Lázně se soustřeďují i na léčení nervových onemocnění a ulevují při potížích s cévami.

Léčba: fyzioterapie, koupele, masáže, zábaly, lymfodrenáž, rehabilitace, cvičení v bazénu, elektroterapie, termoterapie, plynové injekce, fototerapie, inhalace, solná jeskyně, pitná kúra.

THERMALIUM je exkluzivní termální komplex největších a nejteplejších bazénů s čistě termální vodou v Čechách, jejíž teplota příjemných 35 stupňů okamžitě uvolňuje vaše svaly a zbavuje vás stresu. Ale to není vše - voda v THERMALIU není jen tak ledajaká. Pochází z vzácného pramene Pravřídlo, který po dlouhých 18000 let nabíral minerály a vzácné prvky z vulkanického masivu pod městem. Každá kapka této zázračné vody je nabitá léčivou silou přírody!

Pravidelné koupele v THERMALIU vám pomohou předcházet osteoporóze, zpomalit změny v kloubech a posílit vaši pohybovou kondici. Zatímco se budete oddávat blahodárným účinkům termální vody, více než sto masážních trysek se postará o dokonalou relaxaci vašeho těla. V THERMALIU najdete také Kneippův chodník, který zpevní žíly ve vašich nohách, a saunový svět, jenž podpoří vaši imunitu.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Přímo v lázeňském domě: THERMALIUM (hlavní léčivá lázeň 35°C, termální bazén na plavání 29°C, Kneippův chodník, finská sauna, finská solná sauna, tropická sauna, biosauna, parní sauna, solná jeskyně).

Café restaurant Beethoven pořádá dvakrát v týdnu (St a Pá od 18:00 hod.) klavírní večery v mistrovském podání dirigenta a pedagoga Konzervatoře Jiřího Knotte. Doporučujeme rezervaci místa.

V Teplicích: Zámek a zámecká zahrada, Šanovský park, Turistické centrum Visit Teplice v Dlouhé ulici nabízí komentované výlety po městě, Hrad Doubravka s muzeem zbraní, AQUACENTRUM.

Kultura se nabízí v Domě kultury, Krušnohorském divadle či v Premiere Cinemas v nákupmím centru. Aktuální programy jsou v měsíčníku Freečko.

Sissi café je vyhlášená kavárna v prvním patře Kamenných lázní s pěkným výhledem a prostornou terasou.

V okolí města: cyklostezka Labská stezka a pěší stezky v okolí, město Dubí (Dům porcelánu, Kostel Neposkvrněného početí Panny Marie), Hrad Krupka, lanová dráha na Komáří vížku, Hrad Rýzmburk, 3D bludiště v korunách stromu, Státní zámek Duchov, město Bílina (Lázeňský areál Kyselka, Pohádkový les). Milovníci přírody si přijdou na své v Krušných horách či Českém středohoří. V zimě se běžkařům nabízí krušnohorská magistrála.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatky (cena na vyžádání).

POZNÁMKA

Dětem je vstup do THERMALIA umožněn od 3 let (pouze v doprovodu dospělé osoby)

Ubytování domácích mazlíčků je možné po domluvě za poplatek.

Hosté mohou využít bezplatné veřejné parkování podél silnice Rooseveltova (přímo naproti Lázeňskému domu Beethoven) nebo je k dispozici zpoplatněný parkovací dvůr s bránou, který se otevírá kartou od pokoje.


Pobytové balíčky


Cena pobytu Léčebný pobyt Klasik (7 a více nocí) zahrnuje ubytování s plnou penzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), 1x lékařskou vstupní prohlídku, 21 procedur na míru dle doporučení lékaře (každý den cca 4 procedury, neděle bez léčení), denně (vyjma den odjezdu) vstup do termálního bazénu THERMALIUM na 60 min.
Minimální délka pobytu 7 nocí, pro dlouhotrvající zlepšení lékař doporučuje tři týdny.


Cena pobytu Dovolená v Thermaliu (6 a více nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), denně (vyjma den odjezdu) vstup do termálního bazénu THERMALIUM na 120 min.


Cena pobytu Lázeňská kúra (7 a více nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), 1x lékařskou konzultaci, 13 procedur týdně dle doporučení lékaře (každý den cca 2-3 procedury od pondělí do pátku, 1 v sobotu), 1x týdně vstup do termálního bazénu THERMALIUM na 60 min.


Cena pobytu Relaxační pobyt Beethoven (4 noci) zahrnuje 4x ubytování s polopenzí, welcome drink v Café restaurantu Beethoven, 1x masáž ruční částečnou, 3x vstup do solné jeskyně, volný vstup do fitness, 4x vstup do termálního bazénu THERMALIUM na 120 min.


Cena pobytu Relaxační pobyt Antistres (3 noci) zahrnuje 3x ubytování s polopenzí, welcome drink v Café restaurantu Beethoven, 1x masáž ruční částečnou, 2x vstup do solné jeskyně, volný vstup do fitness, 3x vstup do termálního bazénu THERMALIUM na 120 min.


Cena pobytu Relaxační pobyt Gurmán (1 noc) zahrnuje 1x ubytování s polopenzí (večeře v Café restaurantu Beethoven - 3chodové menu à la carte, víno, káva), 1x vstup do termálního bazénu THERMALIUM na 120 min.


Cena pobytu Relaxační pobyt Relax (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, welcome drink v Café restaurantu Beethoven, 1x masáž ruční částečnou, 1x vstup do solné jeskyně, volný vstup do fitness, 2x vstup do termálního bazénu THERMALIUM na 120 min.


Severní Čechy jsou protkány různorodými oblastmi a mnoha turistickými zajímavostmi. Najdete zde České Středohoří, Lužické a Jizerské hory, Národní park České Švýcarsko, část Máchova kraje a Českého ráje. Snoubí se tu romantika skal, vyhlídek, jeskyň a hradních zřícenin.

Tipy na nejzajímavější a nejnavštěvovanější místa této půvabné oblasti!

Národní park České Švýcarsko je velmi oblíbeným turistickým cílem. Je zde opravdu z čeho vybírat, protože se zde nachází mnoho krásných míst, například dominanta Pravčická brána, Edmundova a Divoká soutěska a Dolský mlýn známý z pohádek.

Neodmyslitelnou součástí Severních Čech je i velmi populární a vyhledávaná rozhledna Ještěd. Jedná se o telekomunikační věž, kde najdete vyhlídkový ochoz a restauraci. Můžete využít kabinovou lanovku z města Liberec nebo se vydat na vrchol pěšky po turistických trasách. Mimo jiné v zimním období se zde nalézá oblíbený ski areál.

Po celý rok můžete zavítat na známé Máchovo jezero, kde si vyberete z četnosti nabízených služeb a atraktivit. V letních měsících poskytuje rekreaci návštěvníkům na čtyřech plážích, kde lze využít tobogány, půjčit si šlapadla či se vydat na okružní plavbu parníkem.

České Středohoří můžete navštívit během svého výletu na známý vrchol Milešovka. Jedná se o zdejší nejvyšší bod a má 837 m. Na jejím vrcholu najdete rozhlednu a musíte se připravit na to, že zde hodně fouká.

V městě Liberci, které je i městem krajským, naleznete mnoho možností vyžití. Za zmínku stojí velmi vyhledávaná zoologická a botanická zahrada, zábavní centrum iQlandia a aquapark Babylon. Mezi další významná města patří Děčín a Litoměřice.

Pro milovníky hradů a zámků máme také několik tipů. Velkolepou chloubou je Zámek Sychrov, který můžete znát z mnoha filmů či pohádek. Můžete se zúčastnit pravidelné prohlídky v jeho prostorách a poznat život na zámku nebo ho obdivovat zvenčí a projít se v přilehlém anglickém parku. Dále Zámek Roudnice nad Labem, Hrad Bezděz, Hrad Grabštejn, Zámek Krásný Dvůr, Hrad Střekov a Hrad a zámek Frýdlant.

Tipy kam na výlet do přírody: CKO Kokořínsko - Máchův kraj, vrchol Říp, Panská skála a Tiské stěny v CHKO Labské pískovce.

Mapa polohy hotelu

Teplice - Lázeňský dům Beethoven

Lázeňský dům Beethoven je skutečným klenotem mezi lázněmi. Už při vstupu na vás dýchne neopakovatelná atmosféra, kterou podtrhuje pramen přímo pod podlahou. Ano, čtete správně - v Beethovenu si můžete dopřát koupel v léčivé vodě, která vyvěrá přímo v budově!

Ale to zdaleka není vše. Beethoven se pyšní špičkovým balneoprovozem, nechte se hýčkat a rozmazlovat při různých procedurách a terapiích, které vám pomohou uvolnit tělo i mysl. Dále na vás čeká na vás celé podlaží termálních bazénů! Zapomeňte na starosti všedních dní a užijte si vodní radovánky, jaké jste ještě nezažili. Bazény s různými teplotami, masážními tryskami a jedinečným designem vám poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Hodnocení hotelu

0 hodnocení