Staré Splavy - Pension FAMI Retro Design

od 495
doprava Vlastní
strava Snídaně
Pláž300m
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 3 let
Konferenční služby
Pláž: 300 m
Rezervace bez rizika
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • cca 300 metrů od pláže a aquaparku Máchova jezera
  • restaurace s venkovním posezením a grilováním
  • vlastní sportovní areál, půjčovna kol
  • sleva při týdenním pobytu
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Nově zrekonstruovaný Pension Fami Retro Design se nachází v klidné části lázeňského městečka Staré Splavy cca 300 m od pláže a aquaparku Máchova jezera.

Pension Fami nabízí celoroční ubytování. Je vkusně vybaven moderním designovým nábytkem, ale zároveň si zachovává jedinečnou atmosférou funkcionalistické stavby z první republiky. Moderní designový nábytek, ale přitom minimalisticky koncipovaný interiér pokojů, se odkazuje na identitu v duchu 30 let. K hodnotnému pobytu přispívají balkony a sluneční terasa s výhledem na tenisové kurty. Součásti pensionu je restaurace s venkovním posezením a grilem. Pro relaxaci mohou hosté navštívit profi solárium.

Historie této prvorepublikové vily sahá až do roku 1930, kdy byla vyprojektována dokumentace na výstavbu budovy právě pro účely rekreace. Samotná stavba je sladěna s unikátním přírodním prostředím Máchova jezera. Procházka borovým lesem na pláž Máchova jezera (300 m), piknik na Jarmilině skále nebo projížďka parníkem po Máchově jezeře jen umocní zážitek z Vaší dovolené a připomene čas z roku 1928, kdy se teprve začal rozvíjet cestovní ruch na „Velkém rybníku“ - dnešním Máchově jezeře.

POLOHA

v klidné části lázeňského městečka Staré Splavy, cca 300 m od pláže a aquaparku Máchova jezera.

Staré Splavy jsou významné rekreační středisko na severozápadním břehu Máchova jezera. Roku 1222 byl v místě postaven mlýn u náhonu. Za husitských válek byla obec zpustošena. Od roku 1850 jsou Staré Splavy součástí města Doksy a dnes zde žije asi 500 stálých obyvatel. Svoji proslulost získaly Staré Splavy koncem 19. století a zejména ve dvacátých letech 20. století, kdy se sem sjížděla tzv. lepší společnost, hlavně na letní pobyty. Staré Splavy nabízí unikátní koncentraci rekreačních objektů a nabízí řadu možností trávení volného času uprostřed přírodních krás Máchova kraje.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace s venkovním posezením s možností grilování, konferenční služby, půjčovna horských kol, Wi-Fi (zdarma), parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2 a 3lůžkové pokoje a 4lůžkové apartmány (2 oddělené ložnice), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), moderní designový nábytek, Wi-Fi (zdarma), možnost přistýlky (u APT), TV-SAT (za příplatek), chladnička (za příplatek).

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: v okolí - sportovní areál (tenisové kurty, hřiště na volejbal a nohejbal, sportovní hala - fitness, tělocvična, sauna, whirlpool), přírodní koupání - Máchovo jezero (300 m písečná pláž + aquapark s bazénem), minigolf, krytý bazén (250 m), vodní sporty, aquapark Česká Lípa (15 km), in-line bruslení, značené cyklotrasy, silniční výletní vláček, výletní lodě po jezeře, projížďky na koních, golf. V zimě - bruslení, běžecké lyžování.

Pro další sportovní vyžití doporučujeme navštívit město Česká Lípa které je nedaleko Máchova jezera ( cca 15 min. autem / vlakem) kde můžete využít bowling, squash a nyní nově otevřený aquapark s různými atrakcemi jako jsou (tobogány, divoká řeka, kamikaze, dětské brouzdaliště atd.). Součástí sportovního areálu je také zimní hala resp. ledová plocha na rekreační bruslení.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Pobyt je možný s domácím mazlíčkem za příplatek.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování na 1-6 nocí (dle výběru délky pobytu) se snídaní vč. místních poplatků a parkování.


Týdenní rekreace zahrnuje ubytování na 7 a více nocí (dle výběru délky pobytu) se snídaní vč. místních poplatků a parkování za výhodnější cenu (s 10% slevou).


Severní Čechy jsou protkány různorodými oblastmi. Najdete zde České Středohoří, Ralskou pahorkatinu či Lužické hory. Centrum Českolipska je vyplněno rozsáhlými plochami rybníků, které s okolní divukrásnou přírodou byly za první republiky turisty nazývány severočeskou Riviérou. Snoubí se tu romantika skal a hradních zřícenin. Oblast kolem Bezdězu je známa jako Máchův kraj.

TIPY NA VÝLET:
- NP České Švýcarsko (Pravčická brána, Jetřichovské skály, Soutěsky Hřensko)
- hrad Tolštejn
- Děčín (ZOO, Oblastní muzeum, zámek)
- výletní loď – Děčín – Hřensko – Bad Schandau – Königstein – Kurort Rathen –Stadt Wehlen – Obervogelgesang – Pirna a zpět
- pevnost Königstein - Saské Švýcarsko
- Liberec (ZOO, Aquapark)
- ski areál Ještěd
- hrad a zámek Grabštejn, hrad Bezděz
- Máchovo jezero
- Jablonec nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie)

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

8,7
2 hodnocení
7 Ubytování
8 Služby
9,5 Poloha
9,5 Stravování
9,5 Personál
8,5 Čistota
Řazení
9,3
8 Ubytování 9 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 9 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jara, 08.03.2018
8
6 Ubytování 7 Služby 9 Poloha 9 Stravování 8 Čistota 9 Personál
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
hana blažejová, 05.03.2018