Staré Splavy - Pension Fami Retro Design

od 675
doprava Vlastní
strava Snídaně
Pláž300m
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 3 let
Konferenční služby
Pláž: 300 m
Rezervace bez rizika
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • cca 300 metrů od pláže a aquaparku Máchova jezera
  • restaurace s venkovním posezením a grilováním
  • vlastní sportovní areál, půjčovna kol
  • sleva při týdenním pobytu
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Nově zrekonstruovaný Pension Fami Retro Design se nachází v klidné části lázeňského městečka Staré Splavy cca 300 m od pláže a aquaparku Máchova jezera.

Pension Fami nabízí celoroční ubytování. Je vkusně vybaven moderním designovým nábytkem, ale zároveň si zachovává jedinečnou atmosférou funkcionalistické stavby z první republiky. Moderní designový nábytek, ale přitom minimalisticky koncipovaný interiér pokojů, se odkazuje na identitu v duchu 30 let. K hodnotnému pobytu přispívají balkony a sluneční terasa s výhledem na tenisové kurty. Součásti pensionu je restaurace s venkovním posezením a grilem. Pro relaxaci mohou hosté navštívit profi solárium.

Historie této prvorepublikové vily sahá až do roku 1930, kdy byla vyprojektována dokumentace na výstavbu budovy právě pro účely rekreace. Samotná stavba je sladěna s unikátním přírodním prostředím Máchova jezera. Procházka borovým lesem na pláž Máchova jezera (300 m), piknik na Jarmilině skále nebo projížďka parníkem po Máchově jezeře jen umocní zážitek z Vaší dovolené a připomene čas z roku 1928, kdy se teprve začal rozvíjet cestovní ruch na „Velkém rybníku“ - dnešním Máchově jezeře.

POLOHA

v klidné části lázeňského městečka Staré Splavy, cca 300 m od pláže a aquaparku Máchova jezera.

Staré Splavy jsou významné rekreační středisko na severozápadním břehu Máchova jezera. Roku 1222 byl v místě postaven mlýn u náhonu. Za husitských válek byla obec zpustošena. Od roku 1850 jsou Staré Splavy součástí města Doksy a dnes zde žije asi 500 stálých obyvatel. Svoji proslulost získaly Staré Splavy koncem 19. století a zejména ve dvacátých letech 20. století, kdy se sem sjížděla tzv. lepší společnost, hlavně na letní pobyty. Staré Splavy nabízí unikátní koncentraci rekreačních objektů a nabízí řadu možností trávení volného času uprostřed přírodních krás Máchova kraje.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace s venkovním posezením s možností grilování, konferenční místnost s technických vybavením, solárium, půjčovna horských kol, Wi-Fi (zdarma), parkoviště (zdarma).

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkový pokoj Standard, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), 1 ložnice (1x dvoulůžko/2x jednolůžko), balkon, TV, výhled do zahrady.

3lůžkový pokoj Standard, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), 1 ložnice (1x dvoulůžko, 1x jednolůžko), lednice, TV, výhled do zahrady.

4lůžkový apartmán, s možností přistýlky, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), 2 ložnice (1x dvoulůžko, 2x jednolůžko), TV, výhled do zahrady.

4lůžkový střešní apartmán, nově vybudované apartmány s možností přistýlky, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), 2 ložnice (2x dvoulůžko), TV, terasa.

Za poplatek je možné zapůjčit SAT TV a lednici.

STRAVOVÁNÍ

snídaně formou švédských stolů.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

V pensionu: půjčovna horských kol, solárium.

Sport: v okolí - sportovní areál (tenisové kurty, hřiště na volejbal a nohejbal, sportovní hala - fitness, tělocvična, sauna, whirlpool), přírodní koupání - Máchovo jezero (300 m písečná pláž + aquapark s bazénem), minigolf, krytý bazén (250 m), vodní sporty, aquapark Česká Lípa (15 km), in-line bruslení, značené cyklotrasy, silniční výletní vláček, výletní lodě po jezeře, projížďky na koních, golf. V zimě - bruslení, běžecké lyžování.

Pro další sportovní vyžití doporučujeme navštívit město Česká Lípa které je nedaleko Máchova jezera ( cca 15 min. autem / vlakem) kde můžete využít bowling, squash a nyní nově otevřený aquapark s různými atrakcemi jako jsou (tobogány, divoká řeka, kamikaze, dětské brouzdaliště atd.). Součástí sportovního areálu je také zimní hala resp. ledová plocha na rekreační bruslení.

Další aktivity v okolí: Muzeum K.H.Máchy, hrad Bezděz, hrad Kokořín, skalní hrad Sloup, zámek Zákupy, Škoda museum a multikino Cinestar Mladá Boleslav.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění.

POZNÁMKA

Pobyt je možný s domácím mazlíčkem za příplatek.
Ubytování pro hosty v patře bez výtahu.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování na 1-6 nocí (dle výběru délky pobytu) se snídaní vč. místních poplatků a parkování.


Týdenní rekreace zahrnuje ubytování na 7 a více nocí (dle výběru délky pobytu) se snídaní vč. místních poplatků a parkování za výhodnější cenu (s 10% slevou).


Severní Čechy jsou protkány různorodými oblastmi a mnoha turistickými zajímavostmi. Najdete zde České Středohoří, Lužické a Jizerské hory, Národní park České Švýcarsko, část Máchova kraje a Českého ráje. Snoubí se tu romantika skal, vyhlídek, jeskyň a hradních zřícenin.

Tipy na nejzajímavější a nejnavštěvovanější místa této půvabné oblasti!

Národní park České Švýcarsko je velmi oblíbeným turistickým cílem. Je zde opravdu z čeho vybírat, protože se zde nachází mnoho krásných míst, například dominanta Pravčická brána, Edmundova a Divoká soutěska a Dolský mlýn známý z pohádek.

Neodmyslitelnou součástí Severních Čech je i velmi populární a vyhledávaná rozhledna Ještěd. Jedná se o telekomunikační věž, kde najdete vyhlídkový ochoz a restauraci. Můžete využít kabinovou lanovku z města Liberec nebo se vydat na vrchol pěšky po turistických trasách. Mimo jiné v zimním období se zde nalézá oblíbený ski areál.

Po celý rok můžete zavítat na známé Máchovo jezero, kde si vyberete z četnosti nabízených služeb a atraktivit. V letních měsících poskytuje rekreaci návštěvníkům na čtyřech plážích, kde lze využít tobogány, půjčit si šlapadla či se vydat na okružní plavbu parníkem.

České Středohoří můžete navštívit během svého výletu na známý vrchol Milešovka. Jedná se o zdejší nejvyšší bod a má 837 m. Na jejím vrcholu najdete rozhlednu a musíte se připravit na to, že zde hodně fouká.

V městě Liberci, které je i městem krajským, naleznete mnoho možností vyžití. Za zmínku stojí velmi vyhledávaná zoologická a botanická zahrada, zábavní centrum iQlandia a aquapark Babylon. Mezi další významná města patří Děčín a Litoměřice.

Pro milovníky hradů a zámků máme také několik tipů. Velkolepou chloubou je Zámek Sychrov, který můžete znát z mnoha filmů či pohádek. Můžete se zúčastnit pravidelné prohlídky v jeho prostorách a poznat život na zámku nebo ho obdivovat zvenčí a projít se v přilehlém anglickém parku. Dále Zámek Roudnice nad Labem, Hrad Bezděz, Hrad Grabštejn, Zámek Krásný Dvůr, Hrad Střekov a Hrad a zámek Frýdlant.

Tipy kam na výlet do přírody: CKO Kokořínsko - Máchův kraj, vrchol Říp, Panská skála a Tiské stěny v CHKO Labské pískovce.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

8,7
2 hodnocení
7 Ubytování
8 Služby
9,5 Poloha
9,5 Stravování
9,5 Personál
8,5 Čistota
Řazení
9,3
8 Ubytování 9 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 9 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jara, 08.03.2018
8
6 Ubytování 7 Služby 9 Poloha 9 Stravování 9 Personál 8 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
hana blažejová, 05.03.2018