Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Rodinné ubytování na vrcholcích Krkonoš s lyžařskými vleky přímo u objektu.

Moravská bouda je jedna z nejhezčích a nejzachovalejších hřebenových horských boud. Jako jedna z mála si zachovala svou architektonickou autentičnost a historii doby vzniku, není zničena různými přestavbami v pohnuté době. Její součástí zůstává prostor restaurace s vyřezávaným lustrem z roku 1932 s motivy venkovského života. I rekonstrukce celého objektu byla provedena citlivě s ohledem na jeho historii.

V roce 1982 byla Moravská bouda jednou z filmových lokací při natáčení filmové komedie Sněženky a machři – natáčely se zde některé interiérové scény.

POLOHA

Moravská Bouda se nachází na klidném místě v srdci Krkonošského národního parku, 300 metrů od lyžařských sjezdovek a 10 km od lyžařského střediska Špindlerův Mlýn.

Svým umístěním v centrální části krkonošských hřebenových partií a polohou v nadmořské výšce 1 225 m je naprosto ideálním nástupním místem pro vaši letní i zimní horskou turistiku.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace s letní terasou, Wi-Fi (zdarma), zahrada s grilem, úschovna lyží, dětské hřiště, parkoviště (v létě). Sesterská Dvořákova Chata (vzdálená 100 metrů): restaurace, sauna (za poplatek).

VYBAVENÍ POKOJŮ

2-4lůžkové pokoje, částečné soc. zařízení (sprcha, umývadlo), možnost přistýlky, TV, Wi-Fi (zdarma), samoregulace teploty, výhled většinou do jihu na okolní hory. Toalety na patře jsou společné. Možnost zapůjčení fénu, dětské postýlky.

STRAVOVÁNÍ

snídaně formou bufetu, restaurace s českými jídly.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Penzion je ideální základnou na lyžování a běžkování, stejně jako na pěší túry a cyklistiku. Pramen řeky Labe a nejvyšší česká hora Sněžka jsou vzdálené 7 km, respektive 12 km.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatky, komplexní cestovní pojištění.


Krkonoše jsou známé hod pojmem "hory mnoha nej", jsou ostrůvkem Arktidy uprostřed Evropy, Království otužilých rostlin a živočichů, svérázných lidí a zvyků. Svět obestřený kouzlem mocného ducha hor, přísného, ale spravedlivého Krakonoše. Krkonoše spolu s Šumavou jsou neoblíbenější hory v České republice, které se nachází na severu Čech u polské hranice.

Příroda v Krkonoších je výjimečná. Jedině v Krkonoších najdeme strmé ledovcové kary i rozlehlé horské louky. Jejich drsná krása a rozmanitá krajina každého z návštěvníků ohromí. Pro zachování její krásy a bohatství byly Krkonoše již v roce 1963 vyhlášeny národním parkem a je tak nejstarším národním parkem v České republice.

Pojďme se spolu podívat na několik tipů na výlety do jedinečné přírody Krkonoš!

Nejtradičnějším návštěvnickým cílem je bezesporu nejvyšší hora České republiky Sněžka. Na jejím vrcholu přechází česko-polská hranice a její název byl odvozen od "sněhem pokrytá". Na její vrchol se můžete dostat pěšky a udělat si tak celodenní výlet s výšlapem nebo se svézt lanovkou z Pece pod Sněžkou, kde najdete i velmi vyhledávanou bobovou dráhu.

Milovníci aktivní dovolené mohou využít bohatou nabídku lanových parků nebo rozsáhlou síť lyžařských středisek. Ty neznámější jsou Harrachov, Černá Hora-Jánské lázně, Špindlerův Mlýn, Velká a Malá Úpa, Pec pod Sněžkou či Herlíkovice.

Krkonoše jsou mimo jiné známé pro svou četnost vodopádů, tím nejvyhledávanějším je Mumlavský vodopád nedaleko Harrachova, který je úchvatný v letních i zimních měsících. Dále Pančavský vodopád opodál Medvědína, je největším v Česku a můžete se od něj dostat k dalšímu vyhledávanému turistickému cíli, prameni naší nejdelší řeky Labe.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení