Špičák - Hotel Čertův Mlýn

od 590
doprava Vlastní
strava Snídaně
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bazén
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 3 let
Konferenční služby
Novinka
Středisko zimních sportů:  m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • Hotel v srdci Šumavy, v krásném a klidném prostředí
  • K dispozici velký vnitřní vyhřívaný bazén, sauna
  • Vhodné pro školení i pro sportovní skupiny
  • V okolí letní i zimní sportovní aktivity
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Díky svému vybavení a prostorám je hotel Čertův mlýn vhodný nejen pro individuální rekreaci a rodinné oslavy, ale i pro pořádání školení, seminářů, firemních akcí, rekondičních pobytů nebo pobytů zájmových klubů, zabývajících se např. plaváním rodičů s dětmi.

POLOHA

nachází se v Železné Rudě, v turisty velmi oblíbené lokalitě - na Šumavě. Těšit se můžete na klid, pohodu, krásnou přírodu a spoustu možností k aktivitám v zimě i v létě. Položen je v těsné blízkosti oblíbených lyžařských areálů Špičák a Pancíř, kousek od známých turistických cílů - Černého a Čertova jezera.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace s barem a terasou, místnost na uložení zavazadel, Wi-Fi (zdarma), sauna (za poplatek), konferenční místnost, krytý vyhřívaný plavecký bazén 12 m dlouhý, úschovna kol a lyží, pro děti herna, přebalovací pult; parkoviště, garáž (za poplatek pro motocykly).

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkový pokoj Economy, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), 1 ložnice (1x dvoulůžko), lednice, balkon, TV, Wi-Fi (zdarma), výhled na hory.

2lůžkový pokoj Deluxe, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), 1 ložnice (1x dvoulůžko), lednice, TV, Wi-Fi (zdarma).

3lůžkový pokoj Deluxe, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), 1 ložnice (1x dvoulůžko, 1x pohovka), lednice, TV, Wi-Fi (zdarma).

Rodinný pokoj Deluxe, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), 1 ložnice, 1x palanda), lednice, TV, Wi-Fi (zdarma).

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet). Možnost dokoupení poloenze či plné penze nebo se stravovat v hotelové restauraci.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

v hotelu: stolní fotbal nebo stolní tenis (zdarma).

Hotel je ideální pro uspořádání pohybových kurzů, k dispozici je salónek, terasa a bazén pro např. aquagymnastiku.

V okolí: pěší a cykloturistika i výlety na běžkách na nedaleké Čertovo jezero, Černé jezero, Prášilské jezero i jezero Laka, na nejvyšší šumavský vodopád Bílá strž, sedačkovou lanovkou na Špičák (1202 m n.m.) a Pancíř (1214 m n.m.). V okolí Železné Rudy je 100 km udržovaných běžeckých stop. Turistické trasy vedou v bezprostřední blízkosti hotelu Čertův mlýn.

Lyžařské možnosti v okolí:
- pro rodiny s dětmi - sjezdovky vzdálené cca 350 m od hotelu.
- Železná Ruda - 25 km uměle zasněžovaných sjezdových tratí různých obtížností, 29 vleků, snowparky.
- Špičák (1,5 km od hotelu) - 8,4 km sjezdovek a 4sedačkovou lanovku s nástupním kobercem.
- Velký Javor v Německu (12 km) - lyžařský areál s kabinkovou i sedačkovou lanovkou, večerním lyžováním a bobovou dráhou.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek (25,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

V období prázdnin jsou možné jen týdenní pobyty, kratší pobyty na vyžádání 10 dní před odjezdem.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle zvolené délky pobytu), volný vstup do bazénu v provoz. hodinách, parkování.


Chcete-li prožít dovolenou plnou zážitků, tak právě Šumava nabízí skvělé a jedinečné příležitosti pro každého. Čekají na vás nezapomenutelné chvíle v čarokrásné přírodě, kde se můžete procházet pěšky po jedné z několika značených tras nebo na kole, Šumava je totiž rájem cyklistů. Z Šumavy budete odjíždět odpočatí s nádhernými zážitky z objevování tajemných zelených lesů a křišťálových ledovcových jezer. Šumava se nachází podél německých hranic na jihu Čech a je oblastí, která se vám dostane do vašich cestovatelských srdcí.

Zde si můžete přečíst tipy na výlety v této úchvatné krajině přímo od nás!

Šumava myslí i na rodiny s dětmi. Právě pro ně jsou připraveny nenáročné terény, množství výletů a programů. Ideální volbou je Národní park Šumava, kde se zaměřují právě na zajímavé vzdělávací programy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Nabídka je velmi pestrá, z množství volnočasových aktivit si vybere každý. Můžete zde zažít množství zábavy v srdci krásné přírody, kde mohou společně objevovat dosud neznámé světy nedotčené přírody a zažít nevídaná dobrodružství. Velmi navštěvovaným místem pro rodiny s dětmi je Návštěvnické centrum Srní, kde můžete navštívit výběh s vlky.

Ani během zimy nezůstanete o zážitky ochuzeni. Šumava nabízí množství sjezdovek i svahů, které Vás nadchnou. Na výběr máte z menších i větších areálů s kilometry sjezdovek. Šumava sice není Alpskou oblastí, ale rozhodně se postará o Vaši zábavu. Užívat si zimních radovánek můžete například v lyžařském areálu Železná Ruda-Špičák, Zadov, Kubova Huť, Kašperské Hory nebo Kvilda.

Hrady, zámky a také zříceniny - to je ta radostná a pochmurná historie zároveň - která na Vás dýchá na každém kroku. Na Šumavě můžete navštívit nejvýše položený hrad v Čechách hrad Kašperk, který se tyčí nad malebným městečkem Kašperské Hory. Velmi obdivovaná je také zřícenina hradu Rabí, jedná se o nejrozsáhlejší hradní zříceninu v Čechách. Dále je třeba zmínit hrad Velhartice a zámek Klenová.

Šumava je typická nejen pro svou skvostnou nedotčenou přírodu, ale i pro ledovcová jezera, kterých můžete navštívit hned 8. Nejznámější z nich je Černé jezero, největší ledovcové jezero v České republice, dále Čertovo, Prášilské a Plešné jezero nebo Jezero Laka.

Pokud jste příznivci aktivní dovolené, Šumava nabízí možné výšlapy na množství vrcholů, kde se vám naskytnou překrásné pohledy do údolí a na většině z nich jsou vybudované rozhledny. Za zmínku stojí vrchol Pancíř, kde se můžete vyfotit u oblíbených otevřených dveří, vrchol Plechý, který je nejvyšším na Šumavě nebo vrchol Boubín, na který se dostanete přes Boubínský prales.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení