Sarvár - Hotel Thermal Sárvár

od 2 570
doprava Vlastní
strava Polopenze
Termální pramen0min
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bazén
Bezbariérové ubytování
Novinka
Termální pramen: 0 min
Ubytování s pejskem
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • v klidnější části Sárváru u pěkného parku
  • vodní svět, termální bazény, SPA
  • 900 m od městských lázní u hotelu Park Inn
  • široká nabídka wellness procedur

Poptávka zájezdu


Ověřit dostupnost a cenu

Odesláním poptávkového formuláře pro Vás ověříme cenu hotelu ve Vámi vybraném termínu.

Další dotazy ohledně vašeho pobytu rádi zodpovíme zákaznické na lince +420 223 008 085, na živém chatu nebo pomocí kontaktního formuláře.PŘÍJEZD NA UBYTOVÁNÍ *
- 
ODJEZD Z UBYTOVÁNÍ *
- 
Příjmení a jméno *
tel. *
e-mail *

Počet dospělých
Počet dětí
Věky dětí

Poznámka
Může být i jiné ubytovací zařízení, termín dovolené nemohu posunout
Mám zájem pouze o toto ubytovací zařízení, termín mohu přizpůsobit
prod: pack: url:
* - povinný údaj

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel Thermal Sárvár nabízí svým hostům širokou škálu možností uvolnění svého těla i mysli od každodenních starostí a stresu. Disponuje vlastním lékařským oddělením, wellness a fitness centrem. Pro léčebné procedury používá termální vodu, tou jsou naplněny i hotelové bazény, které jsou vnitřní a venkovní. Zajímavostí je, že termální voda se v Sárváru objevila opravdovou náhodou. Po celodenním hýčkání v hotelu či v nedalekém městském lázeňském komplexu si hosté mohou dopřát v hotelové restauraci výtečné maďarské speciality a vychutnat si lahodnou kávu nebo sklenku vína v kavárně, která je zasazena do krásného hotelového átria, navíc v letních měsících je k dispozici venkovní bar.

POLOHA

Hotel Thermal Sárvár se nachází v samém srdci lázeňského maďarského městečka Sárvár. Lázeňský komlex je od hotelu vzdálený příjemnou procházkou okolo 850 m. V těsné blízkosti hotelu leží dvě nejoblíbenější místa v Sárváru, a to exotické arboretum a hrad Nádasdy. Město Sárvár také má výhodnou polohu z důvodu vzdálenosti od hlavních měst Vídně (cca 150 km) a Bratislavy (cca 140 km), takže od českých hranic hosté nemusejí zdolat velkou vzdálenost.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, lobby, výtah, restaurace, terasa, kavárna, átrium, úschovna zavazadel, klimatizace, Wi-Fi (zdarma), fitness, vlasový stylista, kosmetický salón, hřiště na pétanque, badminton a basketbal, stolní tenis, knihovna, karetní salónek, vodní svět (venkovní rekreační bazén s vířivkou, masážními tryskami a masážní sprchou (32-34 °C), termální venkovní plavecký bazén (28-30 °C), termální krytý bazén (36 °C), bazén s podvodní trakcí, sluneční terasa a prostorná zahrada s trávníkem), saunový svět (finská sauna, parní koupel, infračervená sauna, aromaterapeutická kabina, odpočinková místnost), spa (8 masážních místností, 4 kabiny pro individuální termální koupele/hydroterapii, 5 kabin na bahenní zábaly, 1 fyzioterapeutická místnost, 5 místností na elektroterapii, 3 místnosti na inhalace, 1 místnost pro terapii kyslíkem, solná jeskyně), parkoviště (za poplatek).

VYBAVENÍ POKOJŮ

Dvoulůžkový pokoj Superior, manželská postel nebo oddělená lůžka, vlastní soc zařízení (vana, WC, fén, župany), LCD TV, telefon, minibar, trezor, centrální klimatizace a vytápění, Wi-Fi (zdarma), možnost přistýlky, balkón.

Některé pokoje lze propojit.

STRAVOVÁNÍ

snídaně nebo polopenze (snídaně a večeře formou bufetu). Možnost rozšířené polopenze (oběd - výběr z polévkového menu).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

V hotelu: fitness, vlasový stylista, kosmetický salón, hřiště na pétanque, badminton a basketbal, stolní tenis, knihovna, karetní salónek

○ Vodní svět: venkovní rekreační bazén s vířivkou, masážními tryskami a masážní sprchou (32-34 °C), termální venkovní plavecký bazén (28-30 °C), termální krytý bazén (36 °C), bazén s podvodní trakcí, sluneční terasa a prostorná zahrada s trávníkem

○ Saunový svět: finská sauna, parní koupel, infračervená sauna, aromaterapeutická kabina, odpočinková místnost

○ Spa: 8 masážních místností, 4 kabiny pro individuální termální koupele/hydroterapii, 5 kabin na bahenní zábaly, 1 fyzioterapeutická místnost, 5 místností na elektroterapii, 3 místnosti na inhalace, 1 místnost pro terapii kyslíkem, solná jeskyně

Okolí:

○ Arboretum: ze zahrady hotely přístupné oblíbené exotické arboretum, kde se nachází okolo 300 druhů stromů a kvetoucích keřů, některé z nich byly zasazeny již před úctyhodnými 400 lety, tato botanická zahrada má přes 16 hektarů a skládá se z opravdu vzácných druhů rostlin.

○ Hrad Nádasdy: architektonický skvost z 16. století je příkopy obehnaný. V roce 2004 díky němu dostalo město Sárvár titul "Královské lázně Evropy".

○ Lázně Sárvár: termální a wellness lázně otevřely své brány 1. prosince 2002 a se svými moderními službami se těší na všechny, kdo touží po léčbě i odpočinku. Od roku 2004 je Sárvár členem Europské společnosti královských lázní (Royal Spas of Europe). V dubnu 2007 získaly termální lázně ocenění EuropeSpa-med, v roce 2008 je kvalifikační porota Svazu maďarských lázní zařadila do nejvyšší, čtyřhvězdičkové kategorie. V roce 2011 obdržel Sárvár název lázeňského města.

Léčivé prameny: v Sárváru vyvěrají dva druhy termální vody. První pramen o teplotě 43 °C vyvěrá z hloubky 1200 metrů, obsahuje zásaditou hydrogenuhličitanovou termální vodu. Obsahuje chlorid sodný, hydrogenuhličitan a stopové prvky a neobsahuje síru ani radon. Voda je velmi vhodná k léčbě onemocnění pohybového ústrojí, rehabilitaci po onemocněních a sportovních zraněních, v případě neurologických potíží a ke koupelím na uvolnění svalstva.

Najdete zde vnitřní a venkovní bazény, saunový svět, Family Spa (vnitřní whirlpool, vlnobití, skluzavky s dojezdovým bazénem, dětský bazén, zážitkový bazén, exkluzivní odpočívárny, baby pokoj s kuchyňským koutem a přebalovací pult), léčebné a wellness procedury v léčebném centru lázní (masáže klasické, ayurvédské, thajské, různé wellness masáže, bahenní zábaly, inhalace, trakce, wellness koupele a zábaly), saunový svět (finské, parní a bio sauny, aromakabiny, ledová jeskyně, solná komora, whirlpool, zážitková sprcha, odpočívárna a vitamínový bar). V areálu lázní jsou také další služby: restaurace, kavárna, kadeřnictví, kosmetika, manikúra, pedikúra, fitness, venkovní hřiště.

Otevírací doba termálních lázní (300 m) - 365 dní v roce (kromě 24., 25. a 31. prosince a 08. ledna):

Léčivé lázně (pokladna se zavírá ve 20:45) 08:00 - 21:00 hod.
Rodinné lázně 09:00 - 21:00 hod.
Saunový svět 09:00 - 20:45 hod.
Terapeutické centrum 08:00 - 20:00 hod.
Wellness centrum 08:00 - 20:00 hod.
Kosmetický salon 08:00 - 18:00 hod.
Fitness 09:00 - 21:00 hod.
Plavecký bazén 09:00 - 21:00 hod.
Bowling 10:00 - 21:00 hod.

Otevírací doba lázní Sárvár během svátečních dnů:

24. prosince:
Léčebné lázně jsou k dispozici od 8:00 do 18:00, rodinné od 10:00 do 18:00, saunový svět čeká na naše milé hosty od 9:00 do 18:00! Uzavřeno bude lékařské oddělení, fitness a mateřská škola.

25. prosince:
Léčebné lázně jsou k dispozici od 8:00 do 21:00, Rodinné lázně a saunový svět jsou otevřeny od 10:00 do 21:00.
Lékařské oddělení čeká na své hosty mezi 14:00 - 20:00, mateřská škola bude otevřena mezi 14:00 - 18:00. Fitness bude uzavřen.

31. prosince:
Léčebné lázně a saunový svět jsou pro naše hosty otevřeny do 19:00, každé další oddělení je k dispozici dle obvyklé otevírací doby. (Po 19:00: naši hosté se mohou za příplatek zúčastnit silvestrovských programů.)

Od 8. ledna
Rodinné lázně čekají na hosty mezi 10:00 – 18:00. Všechna ostatní oddělení jsou k dispozici dle obvyklé otevírací doby.

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu, pobytovou taxu, vstup do saunového světa, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Pobytová taxa 680 HUF/os./noc./nad 18 let.

POZNÁMKA

Ubytování domácích mazlíčků je možné za poplatek (maximálně 1 mazlíček na pokoj).

Parkování je možné před hotelem na uzavřeném parkovišti za poplatek.

Uzavírka bazénů SPA SARVÁR v roce 2024:
21. - 28. 05. 2024: Proplouvací zážitkový bazén,
19. - 23. 08. 2024: Vnitřní plavecký bazén,
02. - 06. 09. 2024: Vnitřní obří skluzavky,
16. - 23. 09. 2024: Proplouvací zážitkový bazén,
01. - 06. 10. 2024: Proplouvací léčebný bazén,
13. - 17. 10. 2024: Vnitřní dětský bazén, skluzavka a brouzdaliště pro mimina,
11. - 15. 11. 2024: Zelená skluzavka a bazén s vlnobitím v rodinné části.

Všechny ostatní bazény a služby budou po tuto dobu fungovat nerušeně, všechny ostatní termální bazény budou k dispozici.


Pobytové balíčky


Cena pobytu Wellness Escape (2 a více nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí v počtu dle zvolené délky pobytu (min. 2), 2 wellness procedury pro dospělého (1x solná jeskyně (45 min.), 1x aromatická masáž (20 min.)), volný vstup do wellness, SPA a fitness, Wi-Fi.
BONUS: sleva 10 % na dokoupené procedury


Cena pobytu Wellness zážitky zahrnuje ubytování s polopenzí v počtu dle zvolené délky pobytu, volný vstup do hotelového wellness, saun a fitness, Wi-Fi.


Cena pobytu Romantické dny (2 a více nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí v počtu dle zvolené délky pobytu (min. 2), květiny, čokoládové bombóny a lahev sektu na pokoji, volný vstup do hotelového wellness, saun a fitness, Wi-Fi., dárek na vítanou, Wi-Fi.
BONUS: sleva 10 % na dokoupené procedury


SÁRVÁR leží v severozápadním Maďarsku, na březích řeky Ráby, jižně od ústí potoka Gyöngyös.

Královské koupele jsou ideálním místem pro dokonalý odpočinek, léčení a relaxace. Léčebná část je ostrovem klidu, kde najdeme v impozantním prostředí zážitkové bazény a bazény s termální vodou, zde zajistí alkalicko-hydrouhličitanosodné prvky léčebné vody regeneraci těla. V exklusivním saunovém světě můžeme skutečně prožít znovuzrození, v rehabilitační části léčbu zajišťují zkušení lékaři a ve wellness centru si můžeme vybrat z více než 60 druhů procedur pro tělo i duši.

Najdete zde vnitřní a venkovní bazény, saunový svět, Family Spa (vnitřní whirlpool, vlnobití, skluzavky s dojezdovým bazénem, dětský bazén, zážitkový bazén, exkluzivní odpočívárny, baby pokoj s kuchyňským koutem a přebalovací pult), léčebné a wellness procedury v léčebném centru lázní (masáže klasické, ayurvédské, thajské, různé wellness masáže, bahenní zábaly, inhalace, trakce, wellness koupele a zábaly), saunový svět (finské, parní a bio sauny, aromakabiny, ledová jeskyně, solná komora, whirlpool, zážitková sprcha, odpočívárna a vitamínový bar). V areálu lázní jsou také další služby: restaurace, kavárna, kadeřnictví, kosmetika, manikúra, pedikúra, fitness, venkovní hřiště.

LÉČIVÉ PRAMENY A ÚČINKY MÍSTNÍ VODY:

V Sárváru vyvěrají dva druhy termální vody. První pramen o teplotě 43 °C vyvěrá z hloubky 1200 metrů, obsahuje zásaditou hydrogenuhličitanovou termální vodu. Obsahuje chlorid sodný, hydrogenuhličitan a stopové prvky a neobsahuje síru ani radon. Voda je velmi vhodná k léčbě onemocnění pohybového ústrojí, rehabilitaci po onemocněních a sportovních zraněních, v případě neurologických potíží a ke koupelím na uvolnění svalstva.

Druhý pramen o teplotě 83 °C vyvěrá z hloubky 2000 metrů. Jeho důležité složky jsou chlorid sodný, hydro-karbonát, jód, brom, fluor a četné další stopové prvky. Z léčivé vody s vysokým obsahem solí se odpařováním získává slavná Sárvárská termální krystalická sůl.

Slané lázně lze účinně využít při léčbě některých onemocnění pohybového ústrojí a gynekologických a dermatologických onemocnění. Již několik desítek let je znám velmi příznivý vliv léčivé vody v případě bolestí v podbřišku a chronických zánětlivých gynekologických onemocnění souvisejících se srůstem.

TROCHA HISTORIE:

Za své dnešní jméno, vzniklé spojením slov sár (bláto) a vár (hrad), vděčí Sárvár hradišti z dob královské dynastie Árpádovců, které bylo obklopeno vodami a bažinami. Výzkumný tým pátrající v okolí města po nalezištích ropy objevil v roce 1961 v hlubinách zdejší země poklad, jenž je cennější než zlato: léčivou vodu, která dala v roce 1968 vznik menším termálním lázním. Nové termální a wellness lázně otevřely své brány 1. prosince 2002 a se svými moderními službami se těší na všechny, kdo touží po léčbě i odpočinku. Od roku 2004 je Sárvár členem Europské společnosti královských lázní (Royal Spas of Europe). V dubnu 2007 získaly termální lázně ocenění EuropeSpa-med, v roce 2008 je kvalifikační porota Svazu maďarských lázní zařadila do nejvyšší, čtyřhvězdičkové kategorie. V roce 2011 obdržel Sárvár název lázeňského města.

PAMÁTKY:

Při pobytu v Sárváru Vám doporučujeme navštívit zajímavostí v okolí (Szombathely, Celldömölk, Köszeg), řeka Rába je jednou z posledních neregulovaných řek vhodných k vodní turistice. Nedaleké lesy jsou jako stvořené pro pěší túry, cykloturistiku (Csénye, Káld, Sitke, Szeleste). Vesnice v okolí nabízejí množství architektonických i kulturních památek (Ikervár – Batthyányi zámek, Sitke – Felsöbüki Nagy zámek, Szeleste – Festetich zámek, Arboretum, Vasegerszeg zámek).

VOLNÝ ČAS:

Na rozloze bezmála 10 akrů arboreta byla ještě na konci 18. století bahna a močáliště. Nejstarší stromy parku uchovávají vzpomínku na tuto dobu, jsou tu 300 let staré duby bahenní. Systém jezer pro lodičky, který je na 9 hektarech vodní plochy se skládá ze čtyř částí. Pět mostů a ostrovů dohromady vytvářejí příjemnou atmosféru. Lidé zde mohou rybařit, provozovat vodní sporty a v zimě bruslit. Na hosty toužící po vzrušení a hledající výzvy čeká nový lesní Lanový park se 120 překážkami, 10 metrů vysoká lezecká stěna a lukostřelnice. Objevovat krásy okolí můžete i na kole, Sárvár je výchozím bodem několika cyklistických tras.

GASTRONOMIE:

Sárváru nalezneme celou řadu výborných restaurací a pohostinství, ve kterých se hosté mohou těšit na vybranou nabídku regionální maďarské i mezinárodní kuchyně. Ve zdejších restauracích si přijdou na své vegetariáni, milovníci zvěřiny i všichni, kdo touží po dietní nebo wellness kuchyni, včetně paleolitické či šťávové diety.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení