Jáchymov - RADIUM PALACE

od 1 480
doprava Vlastní
strava Plná penze | Polopenze | Snídaně
Proč právě sem?
  • hotel ve stylu vídeňského neoklasicismu obklopený lesoparkem
  • certifikáty MED, MEDISPA, EUROPESPA, rekonstrukce 2016
  • významné slevy pro pojištěnce zdravotních pojišťoven ČR
  • všechny služby pod jednou střechou, široká nabídka kultury
Načítání ...

POPIS

Impozantní neoklasicistní palác ve vídeňském stylu. Historický skvost Jáchymova, chráněná kulturní památka České Republiky.. Je obklopen malebným lesoparkem a už v době svého vzniku v roce 1912 patřil mezi nejlepší lázeňské hotely v Evropě. Elegantní budovu podtrhují romantické balustrády a původní architektonické detaily, které si hotel zachoval i po rozsáhlých rekonstrukcích v letech 1998 a 2016.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, kavárna, taneční bar, koncertní sál, prostorná terasa s panoramatickým výhledem na krajinu u Jáchymova, výtah, směnárna, internetový koutek, wellness centrum (ozdravné a relaxační procedury s využitím přírodních vod a produktů, krytý bazén, sauna, Kneippova cesta, kadeřnictví, kosmetický salón, pedikúra), úschovna kol a lyží, parkoviště (za poplatek).

VYBAVENÍ POKOJŮ

pokoje, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC, fén, župan k zapůjčení), TV SAT, telefon, minibar, Wi-Fi (zdarma), trezor

STRAVOVÁNÍ

snídaně formou bufetu, balíčky polopenze nebo plná penze (dle výběru pobytu).

INDIKACE A LÉČBA

Léčba: nemoci pohybového ústrojí, nervové nemoci, oběhového ústrojí, diabetes mellitus, kožní nemoci
Základem efektivní lázenské léčby v Jáchymově je kombinace unikátních koupelí v radonové vodě a špičkové rehabilitace. Na základe vstupního vyšetrení lázenský lékař předepíše nejvhodnější procedury s využitím léčivé radonové vody, rehabilitace a fyzikální terapie.
Odborně vedená lázeňská léčba redukuje nutnost medikamentózní léčby a zlepší kvalitu života až na dobu 8 – 10 mesíců.
Pro dosažení maximálního léčebného účinku lékaři doporučují absolvovat dvacetctyriradonových koupelí za rok.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Krušné hory protínají desítky kilometrů cyklistických i turistických cest. Pěší trasy různé náročnosti a délky vedou také v bezprostřední blízkosti lázeňské čtvrti. K nejoblíbenejším patří Jáchymovské mlýnky, Špitální kostelík, Císařská alej, vyhlídka Dívčí skok nebo obnovená výletní stezka Mlýnským údolím do Ostrova.

Popov, Ostrov a Borecké rybníky - typy na túry:
Jáchymov - Popov (5 km), náročnost 3 (vysoká) - pěšky, na kole
Popov - Ostrov (3,5 km) náročnost 3 (vysoká) - pěšky
Ostrov - Borecké rybníky (1,5 km) náročnost 1 (nízká) - pěšky, na kole, busem

Kamenitou cestou na Popov - Od jáchymovské sjezdovky se příjemnou popovskou silnicí dostanete ke zrekultivované skládce odpadů. Od té vede zeleně značená kamenitá cesta až k popovským lípám. Abyste přišli k jasanu, musíte asi po 100 m. od dolní lípy sejít z turistické značky a dát se dolů prošlapanou cestičkou. Od památných stromů není daleko na skalnatý výběžek Popovský kříž (752 m), odkud je pěkný výhled do Ostrovského údolí, na Karlovy Vary a Doupovské hory. Pokud se vydáte na Popov na kole, můžete si návrat do Jáchymova zpestřit odbočkou na Mariánskou a zajet na občerstvení na Havlovku. Chcete-li si výlet prodloužit do Ostrova, stačí od Popovské skály vlevo následovat zelenou značku po bývalé silnici, dlážděné kostkami. 

Vesnička Popov stála nad Jáchymovem od 13. stol. do 50. let století minulého. Poté musela násilně ustoupit těžbě uranu. Jen podle vegetace, turistického rozcestníku a nepatrných stavebních pozůstatků usuzujeme na přítomnost bývalých stavení. Jedinými pamětníky osady, která po věky zásobovala Jáchymov mlékem, jsou tak staré stromy.
Dvě ze tří popovských líp jsou největší nejvýše položené lípy v českých zemích, jejich stáří se odhaduje na 700 let. Horní popovská lípa (lípa srdčitá) má obvod kmene 905 cm a výšku 25 m. Dolní popovská lípa (lípa obecná) má obvod 1004 cm. Strom je rozdělen na dvě poloviny, dnes jsou to již dva samostatné stromy. V roce 2002 zachránil lípy před zánikem citlivý zásah arboristů. Stromům byl zachován původní vzhled a také tajemné kouzlo, které vás nutí zastavit se a vrátit se v myšlenkách do historie. Dalším významným stromem, kterým se může zaniklý Popov pyšnit, je unikátní jasan ztepilý. Strom dorůstá do výšky 30 m, obvod kmene má 663 cm a patří k největším svého druhu v naší vlasti. Jeho stáří se odhaduje na 200 let a v roce 2002 získal ocenění Strom roku.

Dívčí skok, Suchá (3,5 km) náročnost 1 (nízká) - pěšky
Na začátku naší vycházky, na místě bývalého vlakového nádraží, si prohlédněte kapličku sv. Barbory, která stojí nad Kulturním domem z r. 1952. Dvořákovou ulicí se dostaneme k odbočce na ulici Smetanovu, a dále na lesní cestičku s lavičkami a kouzelnými výhledy do krajiny. Ta nás dovede až k altánku na Dívčím skoku.
Na protějším svahu uvidíte Stříbrný vrch (876 m n. m.). Od něho jižněji je vrchol čedičové skály s Popovským křížem (900 m n. m.). Jižním směrem se v pozadí vykreslují Doupovské vrchy. Tato romantická vyhlídka je místem, kde dávno před založením horního města stával malý hrádek Braunstein, chránící hranici. Zpráva o dívce, která skočila ze skály z nešťastné lásky, se však v kronikách nezachovala, snad jen v ústním podání. Zpáteční cesta nás vyvede na Šibeniční vrch, kde až do poloviny 18. století (do zrušení útrpného práva) stávala šibenice a konaly se zde popravy. Dnes zde stojí restaurace Panorama a příjemná kuželna. Od restaurace dolů se můžete vrátit do lázní nebo se vydat na průzkum malebné osady Suchá. Kromě horníků ji obývali také lesní dělníci, drobní zemědělci i odvážní pašeráci, podle kterých je pojmenována také místní hospůdka U Pašeráka. Domky tu naleznete roztroušené podél silnice i na svazích Černé skály. Z iniciativy místních byl opraven kostel Nejsvětějšího srdce Ježíšova, kde se o svátcích konají mše a koncerty.
Zajímavost
Po pravé straně cesty nad Kulturním domem je malý parčík. Dříve v těchto místech stávalo nádraží. Jáchymov byl totiž až do roku 1957 napojen na trať Chomutov - Cheb.

Klínovec (5 km) náročnost 1 (nízká) - pěšky, na kole - Na vrchol Klínovce vás po 3 km dlouhé cestě pohodlně vyveze lanovka. Uveze také lyže i kola, takže se můžete vyhnout nepříjemnému stoupání. V zimě je svah okolo lanovky i na severní straně Klínovce hojně využíván lyžaři. Pro nejmenší je přímo u stanice lanovky připraven lyžařský kolotoč, kde se mohou učit základům lyžování a jízdě na vleku za dohledu zkušených instruktorů. V létě vás lanovka vyveze za zajímavými výlety v okolí Klínovce i do Německa. Na cyklisty čekají upravené cyklostezky a pro ty náročnější profesionální sjezdová trať pro horská kola. Pokud si chcete výlet zpestřit, vyjeďte si autobusem do obce Boží Dar a odtud se vydejte na vrchol. Stačí před bývalým hraničním přechodem uhnout vpravo a po cca dvou kilometrech opět doprava. Nechce se -li vám po silnici, odbočte za hotelem Praha doprava. Lesní cesta vás provede po lyžařské louce Neklid kolem Šedé skály k restauraci U můstku. Zpět do lázní vede červená značka (7 km z kopce). Lanovku nemusí využít všichni. Pro náročné turisty i cyklisty je k dispozici lesní cesta k vrcholu. Od Kulturního domu se vydáte do kopce k restauraci Panorama a dále na Suchou (viz výlet DÍVČÍ SKOK, SUCHÁ) k restauraci Pod Klínovcem (860 m n. m.). Po levé straně minete pohledem lyžařský můstek a budete stoupat dále k rybníčku. Cesta uhýbá prudce doleva nahoru a vyvede vás na táhlý hřeben s úžasným výhledem do údolí Suché, směrem na Karlovy Vary a na Doupovské vrchy.
Nejvyšší hora Krušných hor - Klínovec (1244 m n. m.) - patří k přírodním dominantám Jáchymovska. Protože se zde drží sníh nejdéle v republice, je také pravým rájem pro všechny milovníky zimních sportů. Na vrcholu najdete nejenom památnou rozhlednu z roku 1884, ale také 80 m vysokou telekomunikační věž a hotel - nejstarší a nejvýše položenou budovu v Krušnohoří. Před druhou světovou válkou se zde mohlo ubytovat až 112 lidí. Nyní je však hotel zavřený a společně s kamennou rozhlednou čeká na svého zachránce.
Zajímavost
Rozhledna na Klínovci (24 m) započala svou historii již v roce 1817, kdy vrchol začali navštěvovat lázeňští hosté z Karlových Varů. Vstupné bylo 10 krejcarů.

Údolí mlýnků (1,5 km) náročnost 1 (nízká) - pěšky - Kouzelné Údolí mlýnků se ukrývá doslova pár kroků od lázeňského centra. Dovede vás do něj pohodlná lesní cesta, která začíná za hotelem Radium Palace. Že jste dorazili k správnému cíli, poznáte podle charakteristického klapání, kterým dřevěné mlýnky ozvučují tento krásný kout. Každé jaro se zde koná jejich slavnostní Otevírání. Skauti vyčistí údolí a potůček, staré mlýnky se opraví a nové postaví. Užívají si nejen děti, ale i šikovní tatínkové a dědečkové, kteří s napětím čekají, jak v celkovém hodnocení dopadne právě ten jejich mlýnek.
A proč zrovna údolí mlýnků?
Ještě před 120 lety bylo prostranství dnešního lázeňského parku rozbrázděno struhami náhonů, přivádějících vodu jak k továrně na uranové barvy, tak k mlýnským kolům. Ty mlýny nebývaly ledajaké - byly to mlýny papírenské, tedy papírny. Zápis v kronice z roku 1598 uvádí, že Adam Abt vykoupil hladírnu nad vsí Žďár a zařídil v ní papírnu. Papírny byly zřizovány poblíž horních měst proto, že doly zaručovaly surovinovou základnu v podobě rychle opotřebených pracovních oděvů. O papírně píše Bohuslav Balbín (1621 - 1688) ve své nedokončené Vlastivědě Čech. Podle něj zdejší papír „zaujímá dobrotou první místo. “ Slyšel, jak papírníci vypravovali, že všechen ten jáchymovský papír se vyváží do Holandska, a tam se z něj vyrábí velice hladký a velice tenký papír, který obdivujeme v knihách vydaných zvláště v Leydenu. „Jest totiž jáchymovský papír dosti silný, takže Holanďané z jednoho jeho listu zhotovují dva s velkým ziskem.“ Ještě byste našli pamětníky, kterým nezní cize pojmenování „Panský mlýn“ nebo „Schöffl ův mlýn. Ve 30. letech byste napočítali v Jáchymově více než 200 obyvatel s příjmením Müller.

Aquacentrum Agricola – Pod jednou střechou můžete využít dvě 25m plavecké dráhy, tobogán, rehabilitační bazének, finskou saunu s parním boxem, kneippův chodník, dětský bazének se skluzavkou s vodopádem a řadu jiných vodních atrakcí a služeb. V komplexu je vám dále k dispozici útulná kavárna, solná jeskyně či kryokabina. Užít si můžete másaží lávovými kameny, čokoládových či klasických masáží. Dvakrát týdně probíhají lekce nordice walking s instruktorem. Můžete vyzkoušet baňkování, indickou masáž hlavy, lymfodrenáž či terapii prostřednictvím rybiček Garra rufa.

CENA ZAHRNUJE

ubytování s polopenzí nebo plnou penzí (dle výběru pobytu), volný vstup do hotelového bazénu a fitness v určený čas podle volné kapacity zdarma (rehabilitační bazén, whirlpool, Kneippův chodník, sauna (denně 90 min., nezbytná rezervace předem), suchá sauna a infrasauna za poplatek).

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek


Pobytové balíčky


Cena balíčku Tradiční radonová kúra (14 nocí) zahrnuje: ubytování s plnou penzí, 1x vstupní lékařské vyšetření, sestavení individuálního léčebného programu, laboratorní vyšetření (krevní obraz, glykémie, kys. močová), 1x výstupní lékařské vyšetření se závěrečnou zprávou, 12x radonová koupel, 30 léčebných procedur předepsaných lékařem (10x velká procedura, 20x malá procedura).
Každá další noc: ubytování s plnou penzí, 3x léčebná procedura (dle předpisu lékaře)
BONUS: 1x minerální voda Vincentka (0,7l) z lázní Luhačovice; 1x za pobyt 90 min vstup do Lázeňského centra Agricola (bazén + sauna) a 45 min vstup do solné jeskyně ZDARMA.
AKCE 21=18 Při pobytu na 21 dnů získáte 3 noci ZDARMA (v období 22.4.-9.6.)


Cena balíčku Základní radonová kúra (14 nocí) zahrnuje: 14x ubytování s plnou penzí, 1x konzulatace s lékařem a předpis procedur, laboratorní vyšetření (krevní obraz, glykémie, kys. močová), 16 léčebných procedur, 12x radonová koupel.
Každá další noc: ubytování s plnou penzí.
BONUS: 1x minerální voda Vincentka (0,7l) z lázní Luhačovice.
LÉČEBNÝ PROGRAM NEZAHRNUJE INDIVIDUÁLNÍ REHABILITACI.
AKCE 21=18 Při pobytu na 21 dnů získáte 3 noci ZDARMA (v období 22.4.-9.6.)


Cena balíčku Kúra bez radonových koupelí (14 nocí) zahrnuje: 14x ubytování s plnou penzí, 1x vstupní lékařské vyšetření, sestavení individuálního léčebného programu, laboratorní vyšetření (krevní obraz, glykémie, kys. močová), 1x výstupní lékařské vyšetření se závěrečnou zprávou, 42 léčebných procedur předepsaných lékařem týdně (12x hydroterapie, 10x velká procedura, 20x malá procedura).
Každá další noc: ubytování s plnou penzí, 3x procedura (dle předpisu lékaře).
BONUS: 1x za pobyt 90 min vstup do Lázeňského centra Agricola (bazén + sauna) a 45 min vstup do solné jeskyně ZDARMA, 1x minerální voda Vincentka (0,7l) z lázní Luhačovice.
AKCE 21=18 Při pobytu na 21 dnů získáte 3 noci ZDARMA (v období 22.4.-9.6.)


Cena balíčku Kúra na zkoušku (7 nocí) zahrnuje: 7x ubytování s plnou penzí, 1x konzulatace s lékařem, 3x radonová koupel, 1x přísadová koupel se zábalem, 1x uhličitá koupel mokrá, 1x suchá uhličitá koupel, 2x klasická masáž částečná, 3x parafínový zábal rukou, 2x oxygenoterapie, 1x skupinový tělocvik s fyzioterapeutem.
BONUS: 1x minerální voda Vincentka (0,7l) z lázní Luhačovice.


Cena balíčku Vital klasik (7 nocí) zahrnuje: 7x ubytování s polopenzí, 1x radonová koupel, 1x perličková koupel, 1x bylinková koupel, 2x suchá uhličitá koupel, 2x klasická masáž částečná, 1x parafínový zábal rukou, 1x oxygenoterapie, 1x sauna, 1x malé občerstvení.


Cena balíčku Lázeňský relax (3 noci) zahrnuje: 3x ubytování s polopenzí, procedury (1x radonová kooupel, 1x klasická masáž částečná, 1x suchá uhličitá koupel - plynná, 1x oxygenoterapie, 1x aquagymnastika, 1x solná jeskyně v Lázeňském centru Agricola).


Cena balíčku Intenzivní radonová kúra (21 nocí) zahrnuje: 21x ubytování s plnou penzí, 1x vstupní lékařské vyšetření, sestavení individuálního léčebného programu, laboratorní vyšetření (krevní obraz, glykémie, kys. močová), 1x kontrolní lékařské vyšetření, 1x výstupní lékařské vyšetření se závěrečnou zprávou, 18x radonová koupel, 66 léčebných procedur předepsaných lékařem (30x velká procedura, 36x malá procedura).
Každá další noc: 1x ubytování s plnou penzí, 4x léčebná procedura (dle předpisu lékaře)
BONUS: 1x minerální voda Vincentka (0,7l) z lázní Luhačovice; 1x za pobyt 90 min vstup do Lázeňského centra Agricola (bazén + sauna) a 45 min vstup do solné jeskyně ZDARMA.


Cena balíčku Kúra pro zdraví (7 nocí) zahrnuje: 7x ubytování s plnou penzí, 1x konzulatace s fyzioterapeutem zaměřená na doporučení správných pohybových návyků, 1x radonová koupel, 1x podvodní masáž (celková), 1x suchá uhličitá koupel (plynná), 2x klasická masáž částečná, 2x skupinový tělocvik, 2x skupinový tělocvik v bazénu, praktická příručka Cvičení pro zdraví s jednoduchými cviky pro zlepšení kondice.
BONUS: 1x minerální voda Vincentka (0,7l) z lázní Luhačovice, 1x solná jeskyně v Centru Agricola (45 min.).


Cena balíčku Vital aktiv (7 nocí) zahrnuje: 7x ubytování s polopenzí, 1x radonová koupel, 1x perličková koupel, 1x bylinková koupel, 2x klasická masáž částečná, zapůjčení holí pro nordic walking.
BONUS: denně vstup do bazénu a saunového světa (90 min.) a fitness (60 min.) v lázeňském centru Agricola.


Cena balíčku Romantika pro dva (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování, 1x slavnostní večeře při svíčkách, 1x bufetová večeře, 1x snídaně - bufet, 1x snídaně do postele (pozdní snídaně s donáškou na pokoj), 1x Cabine Afrodité - relaxační aromatická koiupel pro 2 osoby (60 min.) s lahví sektu (0,75 l), 1x wellness masáž (motýlí masáž), vstup do hotelového wellness (90 min. denně - rehabilitační bazén, whirlpool, Kneippův chodník, parní sauna).
BONUS: 1x solná jeskyně (45 min.) v lázeňském centru Agricola.


Rekreační pobyt zahrnuje: ubytování se snídaní dle počtu objednaných nocí, rehabilitační bazén, Kneippův chodník, whirlpool, parní saunu, suchou a infra saunu, zapůjčení županu, úschovnu kol a lyží.


Západní Čechy nabízení množství turisticky atraktivních míst: krásnou přírodu najdeme tam, kde jihozápadní část Krušných hor navazuje na horské pásmo Šumava. Milovníci lázeňství se seznámí s nejslavnějšími českými lázněmi a příznivci pivního moku budou pozváni na prohlídku světově vyhlášeného plzeňského pivovaru.
TIPY NA VÝLET:
- lázeňská města a jejich zajímavosti: Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Jáchymov
- národní přírodní rezervace SOOS
- Pivovarské muzeum v Plzni
- Hrad a zámek Bečov nad Teplou a relikviář sv. Maura
- Hornické muzeum v Plané
- Svatošské skály – národní přírodní památka
- Hrad Loket

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení