Mezőkövesd - Privátní domky Mercurius

od 560
doprava Vlastní
strava Bez stravování
Termální pramen15min
Cykloturistika
Dítě zdarma: 4 let
Sleva za včasný nákup: 6 %
Termální pramen: 15 min
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Proč právě sem?
  • 15 minut od termálních lázní
  • voda v lázních má protizánětlivé účinky
  • apartmány s možností až 4 přistýlek
  • nedaleko historického města Eger
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Privátní domky nabízeji jednoduché ubytování, které je vhodné spíše pro nenáročné hosty. Kvalitní servis a služby vás ale nezklamou.

Termální koupaliště Zsóry, které bylo postaveno vedle města Mezőkövesd, je největším a nejnavštěvovanějším koupalištěm v severním Maďarsku. Minerální (léčivá) voda v bazénech, které se rozprostírají v 11 hektarově zelené oblasti, je perfektní k odpočinku i k regeneraci. Součástí nově dokončených zážitkových lázní je prostorná pláž.

POLOHA

Privátní domky se nacházejí cca 15 minut od termálních lázní.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Venkovní posezení, zahrada, venkovní bazén (některé APT s příplatkem), úschovna kol (některé APT), parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2 až 4lůžkové apartmány s možností až 4 přistýlek, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC), obývací pokoj s vybaveným kuch. koutem (varná deska, lednička, základní nádobí, mikrovlnná trouba,…), TV nebo TV-SAT, terasa. Jednotlivé apartmány se mohou lišit svým vybavením.

STRAVOVÁNÍ

Vlastní (vybavený kuch. kout). Možnost doobjednat večeře, polopenze či plné penze - cena na vyžádání.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Cyklistika, městské lázně, koupaliště, procházka k jezeru Hámori-tó

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu, stravu, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Pobytová taxa ve výši 350 HUF/os./noc se platí přímo v ubytovacím zařízení.

POZNÁMKA

23.7.-20.8.pobyt na min. 3 noci. Ve vile pro 6 osob min. obsazenost 4 osoby.

Možnost doplatku za klimatizaci - počítáno na den a místnost.

V zimních měsících možnost přitápění za poplatek.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování v počtu dle zvbovlené délky pobytu, spotřebu energií, lůžkoviny, závěrečný úklid, parkování, služby česko/maďarsky mluvícího delegáta (k dispozici 24/7 na telefonu).


Mezőkövesd: nachází se na severovýchodě Maďarska, u dálnice E71, jež vede z Budapešti do Miskolce. V roce 1938 nechal poslanec parlamentu na vlastní půdě vykonat ropné vrty. Ropu sice nenašel, ale roce 1939 začala z hloubky 875 m do 30 metrové výšky vyvěrat teplá voda z vodní nádrže z doby triasu. Tato voda je nejen jedna z nejvzácnějších v Maďarsku, ale významná je i v celé Evropě. Díky obsahu vápníku, hořčíku a hydro-karbonátu má protizánětlivé účinky. Vysoký obsah chloridu podporuje imunitní systém těla, má oživující a všeobecně posilující účinky.

V termálních lázních Zsóry-fürdő, asi 3 km od Mezökövesd, se nachází 21 bazénů v krásném rozlehlém parku. Celoročně otevřená je krytá část areálu, kde jsou 3 bazény s léčivou termální vodou, dále plavecký bazén, sauny, bublinkové koupele a balneoterapie a vnější část (jen zážitkové a léčebné bazény). Letní koupaliště (bazén s umělým vlnobitím, kulatý bazén se zážitkovými prvky a dětský bazén s atrakcemi) se otevírá 1.5. Milovníci slunce se mohou využít sluneční terasu. Nejmenší čeká dětské hřiště, větší se mohou pobavit s obřími šachy nebo plážovým volejbalem.

Nejstarší část městečka Mezökövesd – Hadas na první pohled vypadá jako skanzen, avšak v mnoha domech se stále bydlí. V této malé "čtvrti" můžete stále nalézt typické domky s běloskvoucími zdmi a doškovými střechami. Můžete zde vidět ruční práce vyšívání tradičních motivů „matyó“, výrobu starých panenek, malování na nábytek či vajíčka, hrnčířství, broušení skla a další lidové práce.

Tipy na výlet:

• Eger (cca 20 km) historické město s četnými historickými a kulturními památkami: - Bazilika (druhý největší kostel Maďarska), - Arcibiskupský palác (sbírka cenných církevních klenotů), - Lyceum (postaveno hrabětem Eszterházym, nyní vysoká škola, v knihovně uložen pravý Mozartův dopis), - Malo- a Velkoproboštský palác, hrad (kasematy, muzeum místních dějin atd.), minaret (nejsevernější památník Evropy z tureckých dob) atd. Oblast Egeru se vyznačuje především svými vinicemi a vinnými sklepy, které je možno také navštívit a případně shlédnout zde maďarský folklór případně vinobraní
• Egerszalók (6 km od Egeru) - areál s 16 bazény (11 vnitřních, 5 venkovních)
• Demjén (10 km od Egeru) – malé jeskynní termální lázně. Szarvaskö (32 km) – starobylý hrad v údolí toku říčky Eger, hrad Sirok a tzv. jeskynní byty, které sloužily jako obytné místnosti, obec Bükkszék - kyselá léčivá voda „Salvus“ (tiší bolesti žaludeční a střevní), koupaliště s velkou skluzavkou, Noszvaj – četné vinné restaurace,
• Szilvásvárad (48 km) – hřebčín maďarských lipicánů

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

9,6
2 hodnocení
8,5 Ubytování
10 Služby
9 Poloha
10 Stravování
10 Personál
10 Čistota
Řazení
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Hana Schneiderová, 07.03.2018
9,2
7 Ubytování 10 Služby 8 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Radek Horňák, 06.03.2018