Privátní domky MERCURIUS

od 385
doprava Vlastní
strava Bez stravování
Termální pramen15min
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 4 let
Sleva za včasný nákup: 6 %
Termální pramen: 15 min
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Proč právě sem?
Načítání ...

POLOHA

privátní domky se nacházejí cca 15 minut od termálních lázní

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

venkovní posezení, zahrada, úschovna kol (některé APT), parkoviště

VYBAVENÍ POKOJŮ

2 až 4lůžkové apartmány s možností až 4 přistýlek, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC), obývací pokoj s vybaveným kuch. koutem (varná deska, lednička, základní nádobí, mikrovlnná trouba,…), TV nebo TV-SAT, terasa. Jednotlivé apartmány se mohou lišit svým vybavením.

STRAVOVÁNÍ

vlastní (vybavený kuch. kout)

CENA ZAHRNUJE

1x ubytování (dle výběru pobytu), spotřebu energií, lůžkoviny, závěrečný úklid, parkování, služby česko/maďarsky mluvícího delegáta (k dispozici 24/7 na telefonu)

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, stravu, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění (26,- Kč/os./den)

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Pobytová taxa ve výši 350,- HUF/os./noc se platí přímo v ubytovacím zařízení.


Mezőkövesd: nachází se na severovýchodě Maďarska, u dálnice E71, jež vede z Budapešti do Miskolce. V roce 1938 nechal poslanec parlamentu na vlastní půdě vykonat ropné vrty. Ropu sice nenašel, ale roce 1939 začala z hloubky 875 m do 30 metrové výšky vyvěrat teplá voda z vodní nádrže z doby triasu. Tato voda je nejen jedna z nejvzácnějších v Maďarsku, ale významná je i v celé Evropě. Díky obsahu vápníku, hořčíku a hydro-karbonátu má protizánětlivé účinky. Vysoký obsah chloridu podporuje imunitní systém těla, má oživující a všeobecně posilující účinky.

V termálních lázních Zsóry-fürdő, asi 3 km od Mezökövesd, se nachází 21 bazénů v krásném rozlehlém parku. Celoročně otevřená je krytá část areálu, kde jsou 3 bazény s léčivou termální vodou, dále plavecký bazén, sauny, bublinkové koupele a balneoterapie a vnější část (jen zážitkové a léčebné bazény). Letní koupaliště (bazén s umělým vlnobitím, kulatý bazén se zážitkovými prvky a dětský bazén s atrakcemi) se otevírá 1.5. Milovníci slunce se mohou využít sluneční terasu. Nejmenší čeká dětské hřiště, větší se mohou pobavit s obřími šachy nebo plážovým volejbalem.

Nejstarší část městečka Mezökövesd – Hadas na první pohled vypadá jako skanzen, avšak v mnoha domech se stále bydlí. V této malé "čtvrti" můžete stále nalézt typické domky s běloskvoucími zdmi a doškovými střechami. Můžete zde vidět ruční práce vyšívání tradičních motivů „matyó“, výrobu starých panenek, malování na nábytek či vajíčka, hrnčířství, broušení skla a další lidové práce.

Tipy na výlet:

• Eger (cca 20 km) historické město s četnými historickými a kulturními památkami: - Bazilika (druhý největší kostel Maďarska), - Arcibiskupský palác (sbírka cenných církevních klenotů), - Lyceum (postaveno hrabětem Eszterházym, nyní vysoká škola, v knihovně uložen pravý Mozartův dopis), - Malo- a Velkoproboštský palác, hrad (kasematy, muzeum místních dějin atd.), minaret (nejsevernější památník Evropy z tureckých dob) atd. Oblast Egeru se vyznačuje především svými vinicemi a vinnými sklepy, které je možno také navštívit a případně shlédnout zde maďarský folklór případně vinobraní
• Egerszalók (6 km od Egeru) - areál s 16 bazény (11 vnitřních, 5 venkovních)
• Demjén (10 km od Egeru) – malé jeskynní termální lázně. Szarvaskö (32 km) – starobylý hrad v údolí toku říčky Eger, hrad Sirok a tzv. jeskynní byty, které sloužily jako obytné místnosti, obec Bükkszék - kyselá léčivá voda „Salvus“ (tiší bolesti žaludeční a střevní), koupaliště s velkou skluzavkou, Noszvaj – četné vinné restaurace,
• Szilvásvárad (48 km) – hřebčín maďarských lipicánů

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

9,6
2 hodnocení
8,5 Ubytování
10 Služby
9 Poloha
10 Stravování
10 Personál
10 Čistota
Řazení
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Hana Schneiderová, 07.03.2018
9,2
7 Ubytování 10 Služby 8 Poloha 10 Stravování 10 Čistota 10 Personál
Radek Horňák, 06.03.2018