Kašperské Hory - Parkhotel Šumavské bylinné lázně

od 1 350
doprava Vlastní
strava Polopenze | Snídaně
Náš TIP
Bazén
Cykloturistika
Konferenční služby
Rezervace bez rizika
Středisko zimních sportů: 900 m
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • unikátní Šumavské bylinné lázně (bylinné procedury)
  • hotel pouze pro dospělé
  • krásný hotelový energetický a meditační park
  • relaxační pobyty i romantické wellness pobyty pro dva
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Lázeňský hotel v anglickém stylu je již 8 let ADULST ONLY. 99 % hostů jsou tuzemské manželské páry a jednotlivci (40+), kteří vyhledávají klid a nerušené prostředi. Velikost a rozlehlost hotelu včetně hotelového parku a nepřítomnost dětí garantuje klid a odpočinek v nádherné šumavské přírodě s výhledem na hrad Kašperk.
Šumavské bylinné lázně představují skloubením lázeňství, přírody (nejčistší ovzduší v ČR), zemské energie a historie naprosto jedinečný a unikátní projekt v ČR. Při jejich návštěvě se Vám vybaví panování krále a císaře Karla IV., majestátný hrad Kašperk a hlavně těžba zlata v Kašperských Horách. Díky tektonickým zlomům a starým štolám, ve kterých se těžilo, prostupuje z nitra Země zemská energie a biogenní prvky s pozitivním vliv na lidské zdraví.

POLOHA

stylový hotel pro dospělé v srdci Šumavy, na okraji národního parku, ve městě Kašperské Hory. Hotel vznikl v letech 1991-1994 přestavbou objektů bývalého městského pivovaru.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, hotel. trezor, Wi-Fi v celém areálu (zdarma), hala s krbem, 2 restaurace, letní terasa, wellness (relaxační bazén s „hvězdnou oblohou“, sauna, ochlazovací a masážní sprchy), unikátní Šumavské bylinné lázně (bylinné procedury (koupele, zábaly), zdravotní masáže, zábaly, bylinná pára, speleoterapie v přírodní hotelové jeskyni atd.), lehátka a slunečníky v hotelovém energetickém a relaxačním parku, úschovna kol a lyží, elektronicky hlídané hotelové parkoviště, akceptace platebních karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

1 až 2lůžkové pokoje Standard a Superior, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana (Superior), WC, fén), regulace ústředního topení, telefon, TV-SAT, župan a pantofle. Pokoje mají částečně zkosený strop.

STRAVOVÁNÍ

snídaně nebo polopenze dle výběru pobytu (snídaně - bufet, večeře – výběr ze 3 menu o 3 chodech).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport:

V létě:
tenisové hřiště s umělým povrchem, badminton, pétanque, kroket, Nordic Walking. V okolí je několik značených naučných stezek či cyklostezek. Mapy okruhů jsou k dispozici na recepci hotelu.

V zimě:
lyžování sjezdové a běžecké (ski areály: Kašperky (0,9 km), Nezdice (7 km), Hartmanice (16 km), Zadov (18 km), Nové Hutě (24 km), Kvilda (22 km)).
SKIAREÁL KAŠPERKY – zdejší sjezdovky mají celkovou délku 1,8 km. Pravidelně jsou vprovozu 2 lyžařské vleky, 1 dětský vlek, půjčovna a servis lyžařského vybavení, lyžařská škola. Provozní doba: 9:00 - 17:00 a 18:00 - 21:00 hod. Informace o provozu areálu: +420 737 222 456; +420 737 222 456; info@skikasperky.cz.
Běžecké tratě - stovky km upravovaných běžeckých stop ve výšce cca 1000 m. n m. již 15 km od hotelu.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění.

POZNÁMKA

Hotel je nekuřácký. Pobyt s domácím zvířetem není možný. Parkhotel Kašperské je v programu ADULT ONLY (od 15 let).

Důležité upozornění: Hotel není vhodný pro osoby s pohybovým omezením (velké množství schodů) a není vhodný pro osoby se speciální dietou - nezajišťuje dietní stravování.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje: ubytování se snídaní dle počtu objednaných nocí, volný vstup do hotelového bazénu, zapůjčení županu a pantoflí, vstup na tenisový kurt, do hotelového parku, Wi-Fi, parkování na hotelovém kamerově hlídaném parkovišti, místní poplatek.


Cena pobytu Vánoce pod hradem Kašperk (4 noci) zahrnuje 4x ubytování s polopenzí, 1x zimní prohlídku hradu Kašpek, procedury (1x Breussova masáž páteře (20 min), 1x brusinková procedura (70 min. - koupel + zábal), 1x vířivá detoxikační koupel v epsomské soli a bylinkách/suchý zábal/, 1x skořicový zábal částečný prohřívací (40 min.), 2x Priessnitzův chodník - koupel nohou s akupresurou, pitná kúra - borůvkový čaj součástí procedur), zapůjčení županu a pantoflí, volný vstup na speleoterapii v přírodní hotelové jeskyni, volný vstup do relaxačního bazénu s "hvězdnou oblohou", voný vstup do hotelového energetického a meditačního parku, Wi-Fi, parkování na kamerou střeženém parkovišti.


Cena pobytu Kouzelná Šumava (3 noci) zahrnuje: 3x ubytování s polopenzí, procedury (1x perličková koupel s bylinnými měšci + suchý zábal, 1x klasická masáž částečná (zad a šíje), 1x vířivá šumavská rašelinová koupel + suchý zábal, 1x rašelinový zábal, 3x speleoterapie (1 hod.), 3x Priessnitzova koupel nohou s akupresurou), pitný režim - borůvkový čaj, denně vstup do bazénu, zapůjčení županu a pantoflí, v létě tenisový kurt, meditační a energetický park s lehátky, Wi-Fi, parkování na monitorovaném parkovišti.


Cena pobytu Lázeňský koktejl (5 nocí) zahrnuje: 5x ubytování s polopenzí, procedury (1x vířivá koupel se solí z Mrtvého moře + suchý zábal, 1x perličková koupel s bylinným olejem + suchý zábal, 1x bahenní zábal z Mrtvého moře, 1x rašelinový zábal, 1x klasická masáž částečná (záda a šíje), 4x speleoterapie (1 hod.), 4x Priessnitzova koupel nohou s akupresurou), pitný režim - borůvkový čaj, denně vstup do bazénu (od 7.00 do 21:30 hod.), zapůjčení županu a pantoflí, v létě tenisový kurt, meditační a energetický park s lehátky, Wi-Fi, parkování na monitorovaném parkovišti.


Cena pobytu 7 nocí v Šumavských lázních zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, procedury (1x vířivá šumavská rašelinová koupel a suchý zábal, 1x perličková koupel s bylinnými měšci a suchý zábal, 1x rašelinový zábal zad, 1x Šumavská bylinná parní lázeň malá (2. fáze)- výběr ze 3 druhů bylinných měšců + suchý zábal), 1x Breussova masáž páteře, 1x masáž aromatickým olejem – záda a šíje, 5x Priessnitzova koupel nohou s akupresurou, pitný režim (borůvkový čaj), volný vstup na speleoterapii v přírodní hotelové jeskyni, volný vstup do relaxačního bazénu s "hvězdnou oblohou", volný vstup do hotelového energického a meditačního parku s lehátky, volný vstup a využití tenisového kurtu po celou dobu pobytu, župan a pantofle, parkování na kamerou hlídaném parkovišti, Wi-Fi.


Chcete-li prožít dovolenou plnou zážitků, tak právě Šumava nabízí skvělé a jedinečné příležitosti pro každého. Čekají na vás nezapomenutelné chvíle v čarokrásné přírodě, kde se můžete procházet pěšky po jedné z několika značených tras nebo na kole, Šumava je totiž rájem cyklistů. Z Šumavy budete odjíždět odpočatí s nádhernými zážitky z objevování tajemných zelených lesů a křišťálových ledovcových jezer. Šumava se nachází podél německých hranic na jihu Čech a je oblastí, která se vám dostane do vašich cestovatelských srdcí.

Zde si můžete přečíst tipy na výlety v této úchvatné krajině přímo od nás!

Šumava myslí i na rodiny s dětmi. Právě pro ně jsou připraveny nenáročné terény, množství výletů a programů. Ideální volbou je Národní park Šumava, kde se zaměřují právě na zajímavé vzdělávací programy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Nabídka je velmi pestrá, z množství volnočasových aktivit si vybere každý. Můžete zde zažít množství zábavy v srdci krásné přírody, kde mohou společně objevovat dosud neznámé světy nedotčené přírody a zažít nevídaná dobrodružství. Velmi navštěvovaným místem pro rodiny s dětmi je Návštěvnické centrum Srní, kde můžete navštívit výběh s vlky.

Ani během zimy nezůstanete o zážitky ochuzeni. Šumava nabízí množství sjezdovek i svahů, které Vás nadchnou. Na výběr máte z menších i větších areálů s kilometry sjezdovek. Šumava sice není Alpskou oblastí, ale rozhodně se postará o Vaši zábavu. Užívat si zimních radovánek můžete například v lyžařském areálu Železná Ruda-Špičák, Zadov, Kubova Huť, Kašperské Hory nebo Kvilda.

Hrady, zámky a také zříceniny - to je ta radostná a pochmurná historie zároveň - která na Vás dýchá na každém kroku. Na Šumavě můžete navštívit nejvýše položený hrad v Čechách hrad Kašperk, který se tyčí nad malebným městečkem Kašperské Hory. Velmi obdivovaná je také zřícenina hradu Rabí, jedná se o nejrozsáhlejší hradní zříceninu v Čechách. Dále je třeba zmínit hrad Velhartice a zámek Klenová.

Šumava je typická nejen pro svou skvostnou nedotčenou přírodu, ale i pro ledovcová jezera, kterých můžete navštívit hned 8. Nejznámější z nich je Černé jezero, největší ledovcové jezero v České republice, dále Čertovo, Prášilské a Plešné jezero nebo Jezero Laka.

Pokud jste příznivci aktivní dovolené, Šumava nabízí možné výšlapy na množství vrcholů, kde se vám naskytnou překrásné pohledy do údolí a na většině z nich jsou vybudované rozhledny. Za zmínku stojí vrchol Pancíř, kde se můžete vyfotit u oblíbených otevřených dveří, vrchol Plechý, který je nejvyšším na Šumavě nebo vrchol Boubín, na který se dostanete přes Boubínský prales.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

9,7
1 hodnocení
10 Ubytování
10 Služby
9 Poloha
9 Stravování
10 Personál
10 Čistota
9,7
10 Ubytování 10 Služby 9 Poloha 9 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Milan hejduk, 05.03.2018