Železná Ruda - OREA Resort HORIZONT

od 830
doprava Vlastní
strava Snídaně
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bazén
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 6 let
Konferenční služby
Středisko zimních sportů: 2500 m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • nově zrekontruovaný hotel uprostřed šumavských lesů
  • moderní fitness centrumm bazén, vnitřní dětské hřiště
  • pestrá nabídka sportovních a turistických aktivit
  • animační programy pro celou rodinu, dětský klub
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Resort Horizont vám může poskytnout dovolenou ať už preferujete zaměření na turistiku, cykloturistiku, nordic walking či jen aktivity spojené s procházkami v přírodě. Je umístěn v chráněné krajinné oblasti Šumava v Železné Rudě na jižním svahu vrchu Pancíř pouhé 3 kilometry od Špičáku. I vy zde můžete obdivovat krásu našich lesů a hor.

POLOHA

na jižním svahu vrchu Pancíř, v chráněné krajinné oblasti Šumava.

Železná Ruda se nachází v Národním parku Šumava a je to jedno z šumavských sportovních a turistických středisek cestovního ruchu. Nachází se v těsném sousedství (přibližně 2,5 km) Bavorské Železné Rudy (něm. Bayerisch Eisenstein). Svoje jméno Železná Ruda získala díky těžbě stejnojmenné suroviny v první polovině 16. století. Lyžařský areál Železná Ruda - Špičák se rozprostírá v nadmořské výšce 865 až 1202 m na jihovýchodním svahu hory Špičák (1202 m). Nachází se zde 17 sjezdařských tratí různé obtížnosti o celkové délce 8,4 km. Je zde 10 vleků a jedna lanovka. Železnorudsko rovněž nabízí desítky kilometrů rolbou upravovaných běžkařských tratí. Ve městě najdete i Místní muzeum a informační centrum, které sídlí v bývalém rodinném domě jedné významné rodiny sklářů a disponuje celoroční výstavou vztahující se k historii města, která byla úzce spjata se sklářstvím. Najdete zde i nejdelší železniční tunel (1747 m) v ČR, vedoucí pod Špičákem.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, hotel. trezor, restaurace, konferenční služby, bar, sál, venkovní posezení, pro děti - postýlka, stolička, hřiště, 2patrové dětské interiérové hřiště s molitanovými překážkami a toboganem, dětský klub; úschovna a půjčovna kol a lyží, Wi-Fi (zdarma), Pool a Fitness centrum (bazén s protiproudem, whirlpool, Kneippův masážní chodník, sauna, římské vonné lázně, solárium, relaxační místnost, fitness), Wellness centrum (masáže, zábaly, koupele, kosmetika…), parkoviště, akceptace platebních karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

nově zrekonstruované 1 a 2lůžkové pokoje Deluxe, Executive (s balkónem, výhledem) a 4lůžkové Family (2 pokoje - 2lůžko a 2 lůžka pro děti do 2312 let) 1x soc. zař., 2x TV), možnost přistýlky (některé pokoje), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), kávový servis, lednice, TV-SAT, telefon, Wi-Fi (zdarma), Executive navíc trezor, župan.

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet), za příplatek polopenze (večeře – bufet bez nápojů).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: karambol, šipky, stolní tenis, minigolf, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, lanové centrum, paintball, Nordic Walking, půjčovna sněžnic (250,- Kč/den), golf (25 km), jízda na koních, sjíždění řeky Otavy (na kajaku, kánoi nebo na raftu), běžecké a sjezdové lyžování (ski areály: Špičák (3 km), Nad Nádražím (5 km), Velký Javor (17 km)).

Pool & Fittness centrum - vnitřní bazén s protiproudem, masážními tryskami a vodopádem, whirlpool, Kneippův masážní chodník, sauna, římské vonné lázně, solárium (za poplatek).

Wellness centrum nabízí léčebné procedury - masáže, perličkové koupele, zábaly, kosmetiku.
ANIMAČNÍ PROGRAM: v hlavní zimní (25. 12. 2018 – 31. 3. 2019) a letní (1.7. – 1.9. 2019) sezoně je dětský klub otevřen od úterý do neděle v čase od 9 do 20 hodin. V průběhu jarní a podzimní sezony pak ve vybraných termínech v pátek od 17 do 20 hodin, v sobotu od 9 do 11:30 hodin, dále pak mezi 15 až 18 hodinou. Večerní program od 19 hodin je ve znamení Disko hrátek s liškou Eliškou. Pro dospělé jsou připravené sportovní aktivity a soutěže.

CENA ZAHRNUJE

ubytování se snídaní (v počtu dle objednané délky pobytu), místní poplatek. BONUS: vstup do wellness, bazén, sauna, fitness, sleva 10 % na wellness procedury.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle objednané délky pobytu), místní poplatek. BONUS: vstup do wellness, bazén, sauna, fitness, sleva 10 % na wellness procedury.

TIP: při pobytu na 7 a více nocí sleva 15 % (již započtena v ceně - v termínech 7.-30.1., 8.3.-8.4. a 26.6.-29.8.)


Voňavé lesy a louky, údolí ztracená na konci světa, ledovcová jezera a obzory plné hor a kopců – tak se vám představí Šumava coby národní park. Samozřejmě tu ale najdete také běžná lákadla, jako jsou hrady, lanové parky, aquaparky, muzea či lyžařské areály. Nejvyšší horou Šumavy je Velký Javor (1456 m).

TIPY NA VÝLET:
- hrady: Kašperk, Rožmberk; zámky: Hluboká nad Vltavou, Orlík nad Vltavou, Červená Lhota,…
- CHKO Šumava (pramen Vltavy, ledovcová jezera – Černé, Čertovo, Laka, Prášilské, Plešné; prales Boubín,…)
- Čeňkova pila
- Schwarzenberský a Vchynicko-tetovský plavební kanál
- rekreační oblast Lipno (Stezka v korunách stromů, bobová dráha, lanové centrum, lyžařské středisko)
- rozhledny: na Pancíři, Poledník

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

10
2 hodnocení
10 Ubytování
10 Služby
10 Poloha
10 Stravování
10 Personál
10 Čistota
Řazení
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Šimáčková, 25.06.2019
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Čistota 10 Personál
jiri petrasek, 05.03.2018