Milíčov - Machův Mlýn

od 330
doprava Vlastní
strava Plná penze | Polopenze | Snídaně
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bazén
Cykloturistika
Rezervace bez rizika
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Proč právě sem?
  • v krásné přírodě křivoklátských lesů
  • levnější ubytování v chatkách
  • rozsáhlé lanové centrum
  • vlastní koupaliště
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Užijte si dovolenou v přírodě, probouzejte se na šumění potoka a zpěv ptáčků.

Machův mlýn je oblíbené letní rekreační středisko situované v chráněné oblasti Křivoklátska v biosferické rezervaci Evropské Unie. Je vyhledávaným místem pro rodinou dovolenou, stejně tak je i hojně využíván mnoha školami.
Konají se zde školní výlety, dětské tábory, firemní akce, soustředění i svatební oslavy. Díky nedotčené přírodě je vhodné k rekreaci i ozdravným pobytům.

POLOHA

Středisko leží v malebném údolí Javornického potoka, obklopené lesy, vzdálené 70 km od Prahy. Protíná jej turistická stezka, která dál směřuje k řece Berounce a k nedaleké zřícenině hradu Krakovec, známého z pohádky Ať žijí duchové.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, jídelna s velkou krytou terasou, dvě společenské místnosti (jedna s TV-SAT), bar, miniobchod, dvě ubytovací budovy, chatová osada, velký plavecký bazén 33 x 25 m, volejbalové hřiště, dvě ohniště s přírodním amfiteátrem, lanový park, rozsáhlé travnaté plochy, fotbalové a volejbalové hřiště, stoly na stolní tenis, billiardy, šípky, trampolíny, houpačky, bazén: plavání, zorbing, aqua roller, paddle boaty (šlapací čluny), paddle boardy, elektrické dvoukolky, koloběžky, Zip - line, Power-fun, pro děti: houpačky, prolézačky a dětský bazén, za poplatek koloběžky a odrážedla.

LANOVÝ PARK:
Vysoký lanový park s nejbezpečnějším jistícím systémem (23-32 překážek ve výšce 10 m), nízký lanový park pro menší děti od 3 let, lezecká věž 10 m vysoká (3 druhy zátěže - různé překážky), Powerfan - volný pád z 13 metrů, Slackline (chození po "laně"), Monster koloběžky s obřímy koly, hooverboardy a další atrakce, obří houpačka.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2 a 3lůžkové pokoje, pro min. 2 osoby, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), TV, lůžkoviny (spacák, vložka do spacáku).

Malá chata pro 4 osoby, společné sociální zařízení v hlavní budově, v přízemí dvě lůžka, mezonetové patro s matrací, základní nábytek, zahradní nábytek.

Velká chata pro 6 osob, společné sociální zařízení v hlavní budově, 2-3 ložnice, lůžkoviny (spacák, vložka do spacáku), základní nábytek, zásuvky, zahradní nábytek.

Tee-Pee pro max. 4 osoby, společné sociální zařízení v hlavní budově, 4x matrace bez lůžkovin, základní nábytek.

Kovbojský povoz pro max. 4 osoby, společné sociální zařízení v hlavní budově, matrace bez lůžkovin, základní nábytek.

Lůžkoviny:
u malých chat vlastní nebo za poplatek (polštář s povlečením, spacák a spací pytel). U pokojů a velkých chat v ceně. Lůžkoviny je možné vyžádat do 18:00 hod.

STRAVOVÁNÍ

Dle výběru typu pobytu snídaně, polopenze či plná penze (snídaně, oběd i večeře formou bufetu - větší výběr z teplých jídel a salátový bufet) podávaná v jídelně nebo na terase. Možnost přípravy speciální diety (za příplatek a nutno je nahlásit předem).

Během dne můžete využít občerstvení v kiosku, kde si můžete zakoupit svačinku (párek v rohlíku a pod.).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

široký sortiment sportovních aktivit: lanové parky - pro menší i větší děti a dospělé, trampolína, bungee trampolína, horolezecká stěna, Power-fun, vodní aktivity (v obřím 33 m bazénu - paddle boardy, aqua-roller, různé čluny...), stolní tenis, biliardy, nafukovací rafty, volejbal, fotbal, petangue, monster koloběžky, hooverboardy, paintball), což spolu s cyklistikou a turistikou přímo vybízí ke strávení aktivní dovolené.

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu, místní poplatky, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Místní poplatek (10 Kč/os./den).

POZNÁMKA

Parkování v areálu rekreačního střediska je zdarma.

Ubytování domácích mazlíčků je možné za poplatek 50 Kč/den (platba na místě) po předchozí domluvě.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování s plnou penzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), využití bazénu, hřiště i společenské místnosti, parkování.


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování s polopenzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), využití bazénu, hřiště i společenské místnosti, parkování.


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle zvolené délky pobytu), využití bazénu, hřiště i společenské místnosti, parkování.


Poznejte okolí Prahy, ulice starobylých měst, nevídanou krajinu a nespočet pozoruhodných hradů a zámků. Vydejte se do údolí pěti řek, lesů Křivoklátska, nížin v Polabí či na skalnaté hřebeny Brd. V tomto regionu nebudete vědět kam vyrazit dříve.

Naše tipy co musíte ve Středních Čechách vidět!

Neodmyslitelně patří k nejnavštěvovanějším místům tohoto regionu i celkově České republiky hrad Karlštejn. Nechal ho vybudovat král Karel IV. jako své venkovské sídlo a jako úkryt korunovačních klenotů. Zajímavostí hradu je jeho pěti stupňové výškově rozdílné postavení, které mělo značit míru důležitosti. Hrad můžete navštívit během prohlídkových okruhů s průvodcem.

Ve středních Čechách patří mezi nejatraktivnější návštěvnická místa Chráněná krajinná oblast Kokořínsko, nachází se zde kaňonovitá údolí se skalními útvary, známé jsou tzv. skalní pokličky a obří hlavy vytesané do skal. Vydejte se zde také na známý hrad Kokořín nebo Bezděz.

Stříbrná pokladnice českého království, pod tímto názvem můžete znát město Kutná Hora. Při toulkách uličkami tohoto půvabného města rozhodně nesmíte vynechat chrám sv. Barbory, který je spolu s historickým městem zapsán do seznamu UNESCO.

Do malebných ulic měst se můžete vypravit do lázeňského města Poděbrady, Berouna, Příbrami či města Mělník, kde se stékají dvě nejdelší řeky České republiky, Labe a Vltava, kde můžete spatřit úchvatný meandr Vltavy, stejně jako na vyhlídce Máj a Solenická podkova.

V této oblasti si můžete udělat i okružní jízdu po hradech a zámcích, protože jich zde naleznete opravdu hojné množství. Například hrad Křivoklát, zámek Konopiště, hrad Český Štenberk, zámek Žleby, zámek Loučeň s labyrintáriem, zámek Nelahozeves, zámek Mnichovo Hradiště, zámek Benátky nad Jizerou, zámek Dobříš nebo zřícenina hradu Točník.

Na výlet nedaleko Prahy se můžete vydat na vyhledávaný lom Velká Amerika, přezdívaný český Grand Ganyon, na zříceninu hradu Okoř či na vyhlídku Svatý Jan pod Skalou. Ani příznivci zimních sportů nebudou zklamaní, můžete se vypravit se do lyžařského areálu Monínec.

Jistě stojí za zmínku Koněpruské jeskyně, které jsou největším objeveným jeskynním komplexem na českém území. Můžete si načasovat svůj výlet v jeden vyhrazený den měsíce a vydat se do jeskyně pouze s baterkami a zažít tak nevšední zážitek.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení