- Maďarsko - město Šoproň

Šoproň

Popis destinace

Jedno z nejkrásnějších středověkých měst Šoproň v Maďarsku mohou návštěvníci znát pod označením "Barokní perla Maďarska" nebo "nejvěrnější město", tuto přezdívku město získalo díky připojení k Maďarsku, nikoli k bohatšímu Rakousku po první světové válce. Nachází se ve výběžku obklopeného hranicemi Rakouska na úpatí pohoří Lövér a v blízkosti jezera Fertö. Dneska ve městě panuje příjemný klid, ale v minulosti zde vedla známá obchodní trasa, tzv. Jantarová stezka, která spojovala Evropu a Středomoří. Dnešní barokní podobu, kterou se město pyšní, získalo po ničivém požáru v roce 1676.

Nezapomenutelné a harmonické dovolené přispívá četnost historických památek a rozlehlé sousední lesy. Návštěvníci této oblasti jistě ocení degustaci vín, to se pěstuje na okolních stráních a kopcích. Nejproslulejší víno, které zde teče doslova proudem je Kékfrankos, v Česku známé pod názvem Modrá frankovka. Proto není neobvyklé, že skleničku tohoto vína dostanete na každém rohu. Tmavě rudým hroznům se v tomto vinařském regionu výborně daří a pěstuje se od nepaměti, proto je region jeden z nejstarších v celé zemi. Zajímavostí je vznik názvu tohoto významného vína, říká se, že víno si oblíbili vojáci Napoleonovy armády a platili za něj ve francích a ty modré byly nejcennější.

Hosté, kteří zavítají do tohoto historického města opojeného vinařskou tradicí, nesmí jistě vynechat množství malebných památek, které pobízí k návštěvě. Jedná se například o proslulou Požární věž ze 13. století, která je vysoká 60 metrů a lze z ní spatřit nádherný pohled na město, Löverské vrchy nebo dokonce rakouské Alpy. Typické jsou pro město spletité uličky a četnost historických domů, mezi nejvýznamnější patří radnice na náměstí Fö tér nebo Stará a Nová synagoga, tyto židovské gotické budovy jsou jedny z největších v Evropě. Milovníci přírody si jistě přijdou na své v nedaleké oblasti Fertö, která je od roku 2001 zapsaná na seznam Světového dědictví UNESCO.Doporučené hotely

Šoproň - Fagus Hotel Conference & Spa - Šoproň

Šoproň - Fagus Hotel Conference & Spa

Vlastní
Polopenze
Další termíny od 2 080
Šoproň - Fagus Hotel Conference & Spa - Šoproň

Šoproň - Fagus Hotel Conference & Spa

Vlastní
Polopenze
Další termíny od 2 080