- Maďarsko Lenti – Lázně 6

Lenti

Popis destinace

Lenti (chorvatsky Lentiba) je okresní město v župě Zala v západním Maďarsku, cca 370 km od Brna. První písemná zmínka o městě je z roku 1237. Obec měla tehdy název Nempthy (Németi), což naznačuje na přítomnost německých osadníků. Ve středověku byl ve městě postaven opevněný hrad, který byl chráněn rybníky a bažinatým okolím říčky Kerka. V 18. století po skončení tureckých výbojů však postupně ztrácel svůj význam. V roce 1890 byla postavena železniční trať ze Zalaegerszegu přes Lenti do Čakovce v Chorvatsku. Trať měla velký ekonomický přínos pro město.
V roce 1970 byly objeveny horké prameny s obsahem hydrogenkarbonátu sodíku a již v roce 1978 byly uvedeny do užívání termální lázně k léčení nemocí pohybového ústrojí, kloubních zánětů a opotřebení kloubů. To způsobilo oživení ekonomiky města v důsledku přílivu turistů, hlavně z Německa a z Rakouska.
Areál termálních lázní je moderně vybudovaný na rozloze 8 ha s krytou částí cca 3500 m2 (termální bazén, plavecký bazén, brouzdaliště a bazén pro děti, Saunový svět (za poplatek)), venkovní část nabízí 5 bazénů (zážitkový, dětský, s tryskami, divokou řekou, 74 m dlouhým tobogánem) a je v provozu od června do srpna. Součástí areálu je Energetický park (naučná stezka k načerpání energie).Doporučené hotely