Lázně Libverda - Hotel Nový Dům

od 1 650
doprava Vlastní
strava Polopenze
Bazén
Bezbariérové ubytování
Novinka
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • jedinečné spojení léčení minerálními prameny a turistiky
  • hotel jen pro dospělé
  • jídelna v krásné budově Clam-Gallasova Paláce
  • historie lázní Libverda již od konce 14. století
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Lázně Libverda jsou významným střediskem rekreace a turistiky, a proto si zde můžete odpočinout a načerpat síly.

Hotel Nový Dům je největším hotelem v celém lázeňském komplexu. Jedná se o budovu postavenou v novodobém stylu v roce 1986. V této výškové budově je možnost ubytování v zrekonstruovaných dvoulůžkových pokojích (kategorie Standard a Superior") a apartmánech.

POLOHA

Hotel Nový Dům je součást SPA RESORT LIBVERDA v malebném lázeňském městě Lázně Libverda v podhůří Jizerských hor.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

centrální recepce, hotelová jídelna, kavárna, vyhlídková terasa, výtah, fitness, ordinace lékařů, část léčebného úseku, wellness centrum (sauna, bazén, vířivka, masáže a další procedury), půjčovna elektrokol, parkování před hotelem za poplatek.

AKTUALITA: hotelový bazén probíhá rekonstrukcí, plánované otevření začátek léta 2022.

VYBAVENÍ POKOJŮ

STANDARD pokoj, balkón, koupelna (sprcha, WC, fén), SAT TV, telefon, trezor, Wi-Fi (zdarma).
SUPERIOR pokoj, balón, koupelna (sprcha, WC, fén), SAT TV, telefon, trezor, Wi-Fi (zdarma), župany, kávový a čajový set s rychlovarnou konvicí, lednice.
APARTMÁ, balkón, 2 prostorné pokoje – obývací pokoj a ložnice, koupelna (sprcha, WC, fén), SAT TV, telefon, trezor, Wi-Fi (zdarma), kávový a čajový set s rychlovarnou konvicí, lednice, minibar, župan a pantofle.

Pokoje ve 2. patře hotelu jsou upraveny bezbariérově.
Ceny pokojů při obsazení 1 osobou na vyžádání.

STRAVOVÁNÍ

Všichni hosté se stravují ve společenském jídelním sále Clam-Gallasův Palác, který stojí přímo nad kolonádou. Stravování je zajištěno formou bufetu nebo à la carte (dle nabídky šéfkuchaře). V případě polopenze je možnost dokoupení stravování do plné penze - dle aktuálního ceníku pobytů Spa Resortu Libverda.

Hosté ubytovaní v Hotelu Nový Dům s léčbou přes zdravotní pojišťovnu a zhoršenou mobilitou mohou využít jídelnu v Hotelu Nový Dům po dohodě s lékařem.

Součástí nabídky stravování je i dietní strava.

Restaurant Valdštejn
Restaurace s milou atmosférou v zámeckém duchu pojmenovaná po vévodovi Albrechtu z Valdštejna je skvělou volbou pro lázeňské hosty i turisty.

INDIKACE A LÉČBA

LÁZNĚ LIBVERDA pečují převážně o klienty s potížemi pohybového aparátu, pooperačních stavů páteře, kloubních náhrad a pacienty s onemocněním srdce, krevního oběhu a cév. K léčení přispívá výraznou měrou přírodní železnatá kyselka s obsahem hydrogenuhličitanu horečnatého a vápenatého a kyseliny křemičité. Tato uhličitá minerální voda se používá k zevní balzaci /uhličité koupele/. Nedílnou součastí terapie jsou rašelinové obklady, vířivé, přísadové koupele, různé druhy masáží (klasické, reflexní, podvodní), cvičení v bazénu, mobilizační techniky, cvičení s fyzioterapeuty, cvičení na přístrojích, motodlahy, elektroléčba a další. Součástí péče je 24 hodinová lékařská služba a zdravotní dozor, emergency room.

Minerální voda v Lázních Libverda je klasifikována jako přírodní, studená, středně mineralizovaná, uhličitá, hypotonická voda, chemického typu HCO3-MG,Ca (Hydrogen uhličitan hořečnato-vápenatý). Minerálka má příjemnou svěží chuť. Je zcela bez zápachu se železitou příchutí.

Využívá se především pro léčení diabetu, kardiovaskulárních, onkologických a neurologických onemocnění. Výrazně napomáhá mírnit popř. úplně odstranit bolesti pacientů trpících onemocněními pohybového aparátu.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

V blízkém okolí Lázní Libverda je například klášter Hejnice, Frýdlant s radnicí, muzeem, státním hradem a zámkem, Liberecká radnice, širokou síť cyklotras, cyklostezek a turistických tras. Pro milovníky turistiky doporučujeme rozhlednu na Smrku nebo obec Raspenava. V zimních měsících si hosté mohou zalyžovat v Jizerských horách či na Ještědu.

Přímo v areálu Spa Resort Libverda můžou hosté využít tenisové kurty, hřiště na volejbal či nohejbal, minigolf, fitness centrum, kulečník, stolní tenis, kuželky, patanque a relax stezku.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Místní poplatek (30 Kč/os./noc).

POZNÁMKA

AKTUALITA: NOVÉ WELLNESS
Od června 2022 mohou hosté navštěvovat nový vyhřívaný bazén a wellness centrum (finská a parní sauna, Kneippův chodník, vyhřívaná odpočinková zóna), které mohou využívat pro své potěšení ve zcela novém moderním podání s luxusními prvky náležícími k lázním - mramorovým sochám, empírovým sloupům a nebem plným hvězd, který můžete využít nejen pro rehabilitační cvičení pod vedením fyzioterapeutů či lázeňských pracovníků, ale i pro odpočinek, prohřátí svalů nebo jako sportovní aktivitu.

Hotel Nový Dům je hotel s označením „jen pro dospělé“, mohou se zde ubytovat hosté od 18 let.

Domácí zvířata nejsou povolena.

Při pobytu zahrnujícím 24.12. je klasická polopenze nahrazena slavnostní Štědrovečerní večeří s povinným příplatkem. Součástí slavnostní večeře je uvítací přípitek, slavnostní 4chodové menu a repro hudba.
Při pobytu zahrnujícím 31.12. je klasická polopenze nahrazena slavnostní Silvestrovskou večeří s povinným příplatkem. Součástí slavnostní večeře je uvítací přípitek, slavnostní bufet, půlnoční bufet, sklenka sektu na novoroční přípitek, živá hudba s programem.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle zvolené délky pobytu), Wi-Fi.


Cena pobytu Wellness & Relax (2 nebo 3 noci) zahrnuje 2x nebo 3x ubytování s polopenzí (dle zvolené délky pobytu), 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, procedury (1x uhličitá koupel (30 min.), 1x klasická částečná masáž (25 min.)), 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.
Pobyt na 3 noci navíc: 1x oxygenoterapie (15 min.).


Cena pobytu Antistresový balíček (2 nebo 3 noci) zahrnuje 2x nebo 3x ubytování s polopenzí (dle zvolené délky pobytu), 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, procedury (1x uhličitá koupel (30 min.), 1x antistresová masáž (25 min.), 1x parafínová lázeň rukou (20 min.)), 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.
Pobyt na 3 noci navíc: 1x oxygenoterapie (15 min.), 2x za pobyt minigolf (od dubna do října, 60 min.)


Cena pobytu Dámská jízda (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, procedury (1x čokoládová masáž částečná (30 min.), 1x regenerační koupel (30 min.)), 1x sauna a vířivka (60 min.), 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.


Cena pobytu Aktivní dovolená (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, procedury (1x klasická částečná masáž (25 min.), 1x relaxační bazén se saunou (60 min.), 1x sauna s vířivkou (60 min.)), mapu Singltreku (duben - listopad), mapu běžkařských tratí v oblasti (prosinec - březen), 1x svačinový balíček, úschovu kol/běžek, 1x sportovní aktivitu dle vlastního výběru, 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.


Cena pobytu Romantika pro dva (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, 1x lahev sektu na pokoj při příjezdu, 2x romantické posezení při svíčkách s lahví vína (jedna lahev pro pár), 1x variace sýrů a pečiva, 1x variace paštik a pečiva, 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, procedury (1x uhličitá koupel (30 min.), 1x klasická částečná masáž (25 min.)), 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.


Cena pobytu Wellness à la carte (2 nebo 4 noci) zahrnuje 2x nebo 4x ubytování s polopenzí (dle zvolené délky pobytu), 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, 1x parafínovou lázeň rukou (20 min.), 2x (4x) procedura dle vlastního výběru (uhličitá koupel (30 min.), masáž lávovými kameny (30 min.), přístrojová lymfodrenáž (45 min.), relaxační koupel (30 min), rašelinová koupel (20 min.), částečná masáž aroma nebo klasická nebo baňkami (30 min.)), 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.


Cena pobytu Jizerský rodinný zážitek (2 nebo 6 nocí) zahrnuje 2x nebo 6x ubytování s polopenzí (dle zvolené délky pobytu), 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, při příjezdu společenská hra na pokoji k dispozici a zapůjčení, dárek pro každého malého návštěvníka, 2x za pobyt minigolf v areálu parku (duben - říjen, 60 min.), tipy na výlet v okolí, 1x sauna a bazén (60 min.), procedury pro dospělé (1x oxygenoterapie (15 min.), 1x klasická částečná masáž (25 min.)), volný vstup na Relaxstezku a do fitparku, 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.
Pobyt na 6 noci navíc: 1x uhličitá koupel pro dospělé (30 min.)


Cena pobytu Komplexní lázeňská kúra (7 a více nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), 1x vstupní lékařskou konzultaci, 3 procedury denně dle rozpisu od lékaře (50 % hlavních a 50 % vedlejších procedur, denně od Po do So, počínaje dnem po dni příjezdu), 1x sportovní aktivitu dle vlastního výběru, 3x denně pitná kúra, Wi-Fi.
Pobyt na 21 noci navíc: kontrolní a závěrečnou lékařskou konzultaci.


Cena pobytu Lázně na zkoušku (5 a více nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, 1x vstupní lékařskou prohlídku, 1 proceduru denně dle rozpisu od lékaře (od Po do So počínaje dnem po dni příjezdu), 1x sportovní aktivitu dle vlastního výběru, 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.
Pobyt na 10 nocí navíc: výstupní lékařskou prohlídku.


Cena pobytu Vánoční pobyt (3 nebo 5 nocí) zahrnuje 3x nebo 5x ubytování s polopenzí (dle zvolené délky pobytu), v rámci polopenze 24.12. Štědrovečerní večeře (uvítací přípitek, slavnostní 4chodové menu, reprodukovaná hudba), 2x za pobyt sklenka vánočního punče nebo svařeného vína dle denní nabídky, 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, procedury (1x uhličitá koupel (30 min.), 1x oxygenoterapie (15 min.)), animační program (za příplatek - dle zvoleného programu), denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.
Pobyt na 5 nocí navíc: 1x částečná masáž klasická NEBO lávovými kameny (30 min.), 1x relaxační koupel (25 min.).
Nástup na pobyt 3 noci od 22.12., nástup na pobyt 5 nocí od 21.12.


Cena pobytu Silvestrovský pobyt (3 nebo 5nocí) zahrnuje 3x nebo 5x ubytování s polopenzí (dle zvolené délky pobytu), v rámci polopenze 31.12. Silvestrovská slavnostní večeře (uvítací přípitek, slavnostní bufet, půlnoční bufet, sklenka sektu na novoroční přípitek, živá hudba k tanci a poslechu, program, ohňostroj) a 1.1. Novoroční brunch, 2x za pobyt sklenka punče nebo svařeného vína na zahřátí (dle denní nabídky), 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, procedury (1x uhličitá koupel (30 min.), 1x klasická částečná masáž (25 min.)), animační program (za příplatek - dle zvoleného programu), denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.
Pobyt na 5 nocí navíc: 1x masáž mušlemi (25 min.),1x přísadová koupel dle vlastního výběru (30 min.).
Nástup na pobyt 3 noci od 29.12., nástup na pobyt 5 nocí od 27.12.


Cena pobytu Seniorský pobyt 60+ (6 nocí) zahrnuje 6x ubytování s polopenzí, 1x voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, 1x vstupní lékařskou konzultaci, 10x procedury (dle návrhu lékaře), 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.


Cena pobytu Konopný relax (2 noci) zahrnuje 2x bytování s polopenzí (dle zvolené délky pobytu), procedury (1x konpná masáž částečná (30 min.), 1x regenerační konopná koupel (30 min.), 1x konopný zábal, 1x inhalace s přísadou JUST a CBD olejem (15 min.)), 1× konopný čaj k proceduře, 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.


Cena pobytu Levandulové wellness (2 noci) zahrnuje 2x bytování s polopenzí (dle zvolené délky pobytu), procedury (1x levandulová masáž (částečná, 30 min.), 1x levandulová koupel (30 min.), 1x parafínová lázeň rukou (20 min.)), 1× malý levandulový dárek, 3x denně pitná kúra, denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, 1x zapůjčení Nordic walking holí na den, Wi-Fi.


Cena pobytu Zdravá záda (3 nebo 6 nocí) zahrnuje 3x nebo 6x ubytování s polopenzí (dle zvolené délky pobytu), 1x (2x) voucher na kávu a zákusek dle denní nabídky, 1x lékařskou vstupní konzultaci (10 min.), 1x úvodní přednášku a prezentaci - Škola zad (30 min. - pátek), 1x individuální instruktáž škol zad (30 min), 1x (2x) skupinové cvičení (30 min), 1x bazén se saunou (60 min.), 1x masáž částečnou (30 min.), denně bezplatný vstup do fitness centra s výhledem na Jizerské hory, Wi-Fi.
BONUS: sleva 30 % na jeden výlet dle nabídky Spa Resortu Libverda (realizace výletu v průběhu pobytu), sleva 30 % na wellness procedury dle nabídky Spa Resortu Libverda
Pobyt na 6 nocí navíc: 1x Kneippova šlapací lázeň (10 min.), 1x uhličitá koupel + suchý zábal (30 min.), 1x jóga.


Cena pobytu Pobyt s lázeňským voucherem (6 a více nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), 1x vstupní lékařskou konzultaci, 2 procedury denně dle rozpisu od lékaře (50 % hlavních a 50 % vedlejších procedur, denně od Po do So, počínaje dnem po dni příjezdu, tedy min. 10 procedur), 3x denně pitná kúra, 1 sportovní aktivita dle vlastního výběru, Wi-Fi.
Pobyt na 21 noci navíc: kontrolní a závěrečnou lékařskou konzultaci.


Severní Čechy jsou protkány různorodými oblastmi a mnoha turistickými zajímavostmi. Najdete zde České Středohoří, Lužické a Jizerské hory, Národní park České Švýcarsko, část Máchova kraje a Českého ráje. Snoubí se tu romantika skal, vyhlídek, jeskyň a hradních zřícenin.

Tipy na nejzajímavější a nejnavštěvovanější místa této půvabné oblasti!

Národní park České Švýcarsko je velmi oblíbeným turistickým cílem. Je zde opravdu z čeho vybírat, protože se zde nachází mnoho krásných míst, například dominanta Pravčická brána, Edmundova a Divoká soutěska a Dolský mlýn známý z pohádek.

Neodmyslitelnou součástí Severních Čech je i velmi populární a vyhledávaná rozhledna Ještěd. Jedná se o telekomunikační věž, kde najdete vyhlídkový ochoz a restauraci. Můžete využít kabinovou lanovku z města Liberec nebo se vydat na vrchol pěšky po turistických trasách. Mimo jiné v zimním období se zde nalézá oblíbený ski areál.

Po celý rok můžete zavítat na známé Máchovo jezero, kde si vyberete z četnosti nabízených služeb a atraktivit. V letních měsících poskytuje rekreaci návštěvníkům na čtyřech plážích, kde lze využít tobogány, půjčit si šlapadla či se vydat na okružní plavbu parníkem.

České Středohoří můžete navštívit během svého výletu na známý vrchol Milešovka. Jedná se o zdejší nejvyšší bod a má 837 m. Na jejím vrcholu najdete rozhlednu a musíte se připravit na to, že zde hodně fouká.

V městě Liberci, které je i městem krajským, naleznete mnoho možností vyžití. Za zmínku stojí velmi vyhledávaná zoologická a botanická zahrada, zábavní centrum iQlandia a aquapark Babylon. Mezi další významná města patří Děčín a Litoměřice.

Pro milovníky hradů a zámků máme také několik tipů. Velkolepou chloubou je Zámek Sychrov, který můžete znát z mnoha filmů či pohádek. Můžete se zúčastnit pravidelné prohlídky v jeho prostorách a poznat život na zámku nebo ho obdivovat zvenčí a projít se v přilehlém anglickém parku. Dále Zámek Roudnice nad Labem, Hrad Bezděz, Hrad Grabštejn, Zámek Krásný Dvůr, Hrad Střekov a Hrad a zámek Frýdlant.

Tipy kam na výlet do přírody: CKO Kokořínsko - Máchův kraj, vrchol Říp, Panská skála a Tiské stěny v CHKO Labské pískovce.

Mapa polohy hotelu

Spa Resort Libverda

Dopřejte si zasloužený odpočinek a péči ve Spa Resortu Libverda, který se nachází v malebném lázeňském městečku Lázně Libverda, které se v roce 2021 staly součástí UNESCO s tradicí již od 14. století.

Hodnocení hotelu

0 hodnocení