Konstantinovy Lázně - Lázeňský hotel Jirásek

od 1 601
doprava Vlastní
strava Polopenze
Bazén
Cykloturistika
HIT - oblíbený zájezd
Seniorské pobyty a slevy
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • příjemné menší klidné lázeňské městečko
  • k odpočinku a relaxaci slouží rehabilitační bazén
  • v okolí mnoho cyklo, naučných a nordic walking tras
  • poslechové večery nabídka kulturních programů a výletů
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Lázeňský hotel Jirásek naleznete v klidné oblasti města Konstantinovy Lázně na okraji lesoparku, přímo vedle ředitelství lázní. Hotel je opatřen bezbariérovým přístupem a výtahem. K odpočinku a relaxaci slouží rehabilitační bazén. Chutné stravování i příjemné posezení s přáteli či rodinou nabízí restaurace s kavárnou a terasou či venkovní ohniště a gril.

V přijímací a ubytovací kanceláři Vám poskytnou všechny potřebné informace k pobytu a léčení. Vzdálenost od centra 500 m. Vzdálenost od hotelu Prusík (procedury, wellness centrum) 400 m, Prusíkův pramen 200 m.

Lázeňský komplex tvoří: lázeňský hotel PRUSÍK, lázeňský penzion MÁNES, lázeňský hotel JIRÁSEK, lázeňský penzion PALACKÝ, lázeňský penzion PURKYNĚ, lázeňský hotel LÖWENSTEIN a další.

POLOHA

tyto lázně leží na kraji Tepelské vrchoviny v nadmořské výšce 520 m n.m. v západních Čechách v jedné z ekologicky nejčistších oblastí.

Konstantinovy Lázně - nalezneme 35 km západně od Plzně (směr Plzeň – Karlovy Vary) v průměrné nadmořské výšce 520 m v jedné z ekologicky nejčistší oblasti Čech. S celkem 937 obyvateli patří mezi menší lázeňská místa v České republice nabízející klidné rodinné prostředí pro své návštěvníky.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, hřiště na pétanque, půjčovna kol a holí Nordic Walking, rehabilitační bazén, bezbariérový přístup, výtah, salónek s internetovým připojením (Wi-Fi, LAN - zdarma), parkoviště.

Léčebné procedury se provádí v hotelu Prusík, který je vzdálený 500 m.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Jednolůžkový pokoj Standard, koupelna (sprcha, WC, fén), TV, lednice, telefon, pracovní stůl, pohovka, Wi-Fi (zdarma).

Dvoulůžkový pokoj Standard, manželská postel nebo oddělené postele, koupelna (sprcha, WC, fén), TV, lednice, telefon, pracovní stůl, Wi-Fi (zdarma).

Dvoulůžkový pokoj TEP, bezbariérový pokoj, oddělené postele, koupelna (sprcha, WC, fén), TV, lednice, telefon, pracovní stůl, Wi-Fi (zdarma).

Dvoulůžkový Suite, obývací pokoj (pohovka), ložnice (manželská postel nebo oddělené postele), koupelna (sprcha, WC, fén), TV, lednice, telefon, pracovní stůl, Wi-Fi (zdarma).

Dvoulůžkový pokoj Duplex, dvoupodlažní pokoj, pohovka, ložnice (manželská postel nebo oddělené postele), koupelna (sprcha, WC, fén), TV, lednice, telefon, pracovní stůl, Wi-Fi (zdarma).

STRAVOVÁNÍ

polopenze, za příplatek plná penze (snídaně - bufet, obědy a večeře - výběr ze 3 menu). Možnost stravování Komfort: snídaně bufet, oběd polévka, salátový bufet, hlavní chod výběr ze 4 menu, večeře salátový bufet, hlavní chod výběr ze 4 menu, nápoje čaj/pramen, možné typy diet: žaludeční, nízkocholesterolová, redukční, diabetická.

INDIKACE A LÉČBA

Léčebné procedury se provádí v hotelu Prusík, který je vzdálený 500 m.

Nemoci oběhového ústrojí
Ischemická choroba srdeční, stavy po infarktu myokardu, stavy  po kardiochirurgických výkonech a PTCA,  hypertenzní nemoc, onemocnění tepen dolních končetin, funkční poruchy periferních cév a stavy po trombózách, chronický lymfatický edém, stavy po rekonstrukčních a revaskularizačních operacích na cévním systému mimo srdce a hrudní aorty, stavy po perkutánní transluminární angioplastice, stavy po transplantaci srdce.

Nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
Diabetes mellitus.

Nemoci nervové
Polyneuropatie s paretickými projevy, kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem, stavy po poraněních a operacích mozku, míchy a periferního nervstva, nervosvalová onemocnění primární, sekundární a degenerativní, syringomyelie s paretickými projevy. Parkinsonova nemoc.

Nemoci pohybového ústrojí
Revmatoidní artritis I. – IV. Stadia včetně juvenilní artritis, Bechtěrevova nemoc, ostatní séronegativní spondartritis, Reiterův syndrom, enteropatická artritis, mimokloubní revmatismus, difúzní onemocnění pojiva, bolestivé syndromy šlach, šlachových pochev, burz, úponů svalů nebo kloubů včetně nemocí z povolání, koxartróza, gonartroza, artrozy v ostatních lokalizacícgh, artropatie, chronický vertebrogenní syndrom, stavy po operacích s použitím kloubní náhrady, stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích včetně stavů po operacích meziobratlových plotének a stenóz kanálu páteřního, stavy po amputacích dolní končetiny, stupeň aktivity 1 až 4, kdy je pojištěnec vybavený protézou.

Nemoci Onkologické
- zhoubné nádory prsu a prostaty (1/I K, P)

Procedury:
suchá masážní vana, rašelinové zábaly, CO2 koupele, suchá uhličité koupele, insuflace zřídelního plynu, perličková lázeň, vířivá lázeň DK, HK, střídavé nožní koupele, podvodní masáže, elektroléčebné výkony (ultrazvuk, DD proudy, biolampa, Träbertovy proudy, solux, rebox, magnetoterapie čtyřkomorová lázeň Phyaction), oxygenoterapie, inhalace, parafínové zábaly, lymfodrenáž přístrojová, motodlaha, manuální, klasické a reflexní masáže, LTV – individuální a skupinové cvičení, cvičení v bazénu, cvičná ergometrie, terénní kúry, měkké a mobilizační techniky.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

turistika a cykloturistika, tenis, hřiště na pétanque, Nordic Walking, krytý rehabilitační bazén, dřevosochání, wellness centrum Konstantin (relaxační bazén, vířivky, Kneippovy chodníčky, aroma a finská sauna,parní lázeň, klidová zóna), fitness centrum, 5km inline dráha, společenské hry (karty, šachy, stolní hry).

Nordic Walking
Doslova hitem se pro naše hosty stal Nordic Walking – severská chůze se speciálními hůlkami. Najdete u nás různě dlouhé a různě náročné trasy. Zážitek z chůze je navíc umocněn krásnou přírodou a čistým vzduchem.  Vyjít si můžete samozřejmě sami nebo pod odborným vedením instruktora, který Vás seznámí s technikou chůze, případně doporučí vhodnou trasu přímo pro Vás.

Cykloturistika
Pro milovníky kol je tu připraveno spoustu cyklostezek. Velmi oblíbená trasa cyklovýletu je v okolí zámku v Manětíně (tzv. perla českého baroka). Dalšími turistickými cíli vhodnými pro cykloturisty jsou kláštery - Teplá a Kladruby. Cílem všech milovníků kol je také přírodní rezervace Kladské rašeliny, kde se nachází chráněné naleziště kapradin "Pod Šípínem". Dojet se dá pohodlně i k minerálním pramenům v Mariánských Lázních. Cyklotrasy jsou uvedeny i na stránkách obce Konstantinovy Lázně. Léčebné lázně mají také půjčovnu horských kol v hotelu Jirásek.

Venkovní víceúčelové hřiště
Pro aktivní klienty, kteří nemohou být ani chvíli bez sportu doporučujeme využít víceúčelové hřiště, které se nachází 2 km od lázní. Naleznete zde tělocvičnu nebo squashové hřiště. Lanové centrum je také možné využít - je vzdáleno 2 km.- vyškrtnout. Je zde i hřiště na tenis, 3 kurty na volejbal, 2 zkrácená hřiště na košíkovou se zabudovanými koši, atletická dráha s umělým povrchem (dvojdráha 170m, trojdráha – rovinka 60m). V areálnu lázní si můžete také zahrát petanque za hotelem Jirásek.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek 20,- Kč.

POZNÁMKA

Parkování u hotelu za poplatek 100 Kč/den + vratná záloha za zapůjčení ovladače 200 Kč.


Pobytové balíčky


Cena pobytu Medical Kardio (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, konzultace s lékařem, procedury (3x uhličitá koupel, 1x perličková koupel, 1x suchá masážní vana, 1x vířivá lázeň končetin, 2x Oxygenoterapie, 1x terapeutická ergometrie, 1x řízená terénní kúra s kardiotachometzrem), denně vstup do hotelového bazénu.
Doporučená doba pobytu 14 nocí.


Cena pobytu Medical Orto (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí Komfort, konzultace s lékařem, procedury (2x uhličitá koupel, 2x perličková koupel, 1x cvičná ergometrie, 2x vířivá lázeň končetin, 1x klasická masáž částečná nebo suchá masážní vana, 1x zábal parafínový na ruce, 1x léčebný tělocvik skupinový v bazénu, denně vstup do hotelového bazénu.
Doporučená doba pobytu 14 nocí.


Cena pobytu Medical General (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí Komfort, konzultace s lékařem, procedury (2x uhličitá koupel, 2x perličková koupel s přísadou, 1x střídavá nožní koupel, 1x vířivá láhzeň končetin, 1x zábal parafínový na ruce, 1x aroma amasáž částečná, 1x Oxygenoterapie, 1x lekce Nordic Walking), denně vstup do hotelového bazénu.


Cena pobytu Týden pro seniory (7 nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí, procedury (1x uhličitá koupel, 1x podvodní masáž, 1x střídavá nožní koupel, 2x suchá masážní vana, 1x parafínový zábal na ruce, 2x vstup do solné jeskyně), vstup do hotelového bazénu. Za příplatek navíc konzultace individuálního zdravotního stavu s lékařem (220,- Kč/os., resp. 330,- Kč/os. o víkendu).
BONUS: od Po do Čt sleva 20 % na terapie Wellnesscentra.


Cena pobytu Relax (2, 4 nebo 7 nocí) zahrnuje 2x, 4x nebo 7x ubytování s polopenzí (dle volby délky pobytu), procedury, denně vstup do Wellnesscentra Basic. Za příplatek navíc konzultace individuálního zdravotního stavu s lékařem (220,- Kč/os., resp. 330,- Kč/os. o víkendu).
Procedury 2 noci: 1x uhličitá koupel, 1x suchá masážní vana, 1x vstup do solné jeskyně;
Procedury 4 noci: 1x uhličitá koupel, 1x suchá masážní vana, 1x vstup do solné jeskyně, 1x parafínový zábal na ruce;
Procedury 7 nocí: 2x uhličitá koupel, 2x suchá masážní vana, 2x vstup do solné jeskyně, 1x parafínový zábal na ruce, 1x aroma masáž částečná, 1x vířivá koupel dolních končetin.
BONUS: volné vstupy na konané akce


Cena pobytu Wellness pobyt (2 nebo 4 noci) zahrnuje 2x nebo 4x ubytování s polopenzí (dle volby délky pobytu), procedury, vstup do Wellnesscentra Inclusive. Za příplatek navíc konzultace individuálního zdravotního stavu s lékařem (220,- Kč/os., resp. 330,- Kč/os. o víkendu).
Procedury 2 noci: 1x smyslová masáž částečná se zábalem, 1x relaxační koupel pro dva;
Procedury 4 noci: 1x smyslová masáž částečná se zábalem, 1x relaxační koupel pro dva, 1x aroma masáž částečná.


Cena pobytu Jubilejní pobyt relax (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, 7 procedur (2x uhličitá koupel, 2x suchá masážní vana, 1x parafinový zábal na ruce, 1x aroma masáž částečná, 1x vířivá koupel dolních končetin), BONUSOVÉ SLUŽBY V HODNOTĚ 1355 Kč (lahev sektu 0,375 l, mísa s ovocem, VOUCHER na další pobyt (1000 Kč), procedury (1x perličková koupel, 1x vířivá koupel dolních končetin, 1x parafinový zábal na ruce)), denně vstup do hotelového bazénu, 2x vstup do solné jeskyně, Wi-Fi.
BONUS: volné vstupy na konané akce - doprovodný program (vycházka s průvodcem do okolí lázní, taneční večer s živou hudbou, poslechový večer, odborná přednáška, populárně naučná beseda).


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování s polopenzí v počtu dle zvolené délky pobytu.


Cena pobytu Jubilejní týden pro seniory (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, 7 procedur (1x uhličitá koupel, 1x podvodní masáž, 1x střídavá nožní koupel, 1x oxygenoterapie, 2x suchá masážní vana, 1x parafinový zábal na ruce), BONUSOVÉ SLUŽBY V HODNOTĚ 1555 Kč (lahev sektu 0,375 l, mísa s ovocem, VOUCHER na další pobyt (1000 Kč), procedury (1x klasická masáž částečná (20min.), 1x uhličitá koupel, 1x vířivá koupel dolních končetin)), denně vstup do hotelového bazénu, 2x vstup do solné jeskyně, Wi-Fi.
BONUS: volné vstupy na konané akce - doprovodný program (vycházka s průvodcem do okolí lázní, taneční večer s živou hudbou, poslechový večer, odborná přednáška, populárně naučná beseda).


Západní Čechy jsou synonymem pro nejproslulejší lázeňský kout naší vlasti. Tato oblast je přírodním rájem, kde se rozprostírá nádherná krajina na pomezí Krušných hor a majestátní Šumavy. Avšak nejenom známý lázeňský trojúhelník dělá tuto oblast tak výjimečnou. Každý milovník přírody či historie si zde najde to své. A pokud vás láká svět piva, neváhejte se vydat na exkurzi do slavného plzeňského pivovaru. V Božím Daru se pak můžete ponořit do kouzelné vánoční atmosféry na Ježíškově cestě.

Od roku 2023 se Mariánské Lázně pyšní získáním cenného titulu klimatických lázní, což je proměnilo v nejkomplexnější lázeňské centrum v České republice. Jejich jedinečnost je podtržena členstvím v prestižním seznamu UNESCO, Great Spa Towns of Europe.

Pojďme společně prozkoumat nejzajímavější místa, která byste neměli při návštěvě západočeských lázní minout!

Představte si romantické procházky po lázeňských kolonádách, vůni čerstvě pečených oplatků a blahodárný účinek léčivých pramenů. To vše a mnohem více nabízejí lázeňská města jako Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně a Jáchymov. Kromě tradiční lázeňské kultury zde na vás čekají mnohé další lákadla. Nevynechejte ani historické klenoty jako Klatovy či Plzeň s jejím světoznámým pivovarem.

Pro milovníky neobyčejných přírodních úkazů doporučujeme návštěvu národní přírodní rezervace SOOS, která je často přirovnávána k americkému Yellowstone. Toto unikátní místo skrývá pozůstatky slaného jezera transformovaného v rašeliniště a slatiniště. Fascinující jsou zde zejména bahenní vývěry oxidu uhličitého, svědčící o dávné vulkanické aktivitě.

A pokud si chcete užít relaxaci v západních Čechách, nesmíte opomenout hrad a zámek Bečov nad Teplou. Jeho chloubou je relikviář sv. Maura, druhá nejcennější památka České republiky po korunovačních klenotech. Představuje opravdový klenot, který je součástí evropského kulturního dědictví.

I když zde nenajdete tolik hradů a zámků jako v jiných částech republiky, stojí za zmínku hrad Loket. Tato historická perla, obklopená z tří stran řekou Ohří, je dokonalým příkladem středověkého opevnění, které bylo navrženo tak, aby odolalo každému dobyvateli. Pokud máte zálibu v historii, hrad Loket vás očaruje na každém kroku svou majestátností a příběhy z minulosti.

Přijeďte a nechte se inspirovat kouzlem Západních Čech, kde každý den může být nezapomenutelným dobrodružstvím!

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

8,8
3 hodnocení
9 Ubytování
9,3 Služby
9 Poloha
8,7 Stravování
8,3 Personál
8,3 Čistota
Řazení
9,8
9 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Vojtovi, 21.11.2021
7
9 Ubytování 9 Služby 7 Poloha 7 Stravování 5 Personál 5 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jaroslava Kramlová, 08.03.2018
9,5
9 Ubytování 9 Služby 10 Poloha 9 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Eva Kabourková, 07.03.2018