Filtr

POPIS UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Lázeňský hotel Jirásek naleznete v klidné oblasti města Konstantinovy Lázně na okraji lesoparku, přímo vedle ředitelství lázní. Hotel je opatřen bezbariérovým přístupem a výtahem. K odpočinku a relaxaci slouží rehabilitační bazén. Chutné stravování i příjemné posezení s přáteli či rodinou nabízí restaurace s kavárnou a terasou či venkovní ohniště a gril.

V přijímací a ubytovací kanceláři Vám poskytnou všechny potřebné informace k pobytu a léčení. Vzdálenost od centra 500 m. Vzdálenost od KLÚ Prusík 300 m.

Lázeňský komplex tvoří: lázeňský penzion MÁNES, lázeňský hotel JIRÁSEK, lázeňský penzion PALACKÝ, lázeňský penzion PURKYNĚ, lázeňský hotel ALŽBĚTIN DVŮR, lázeňský hotel LÖWENSTEIN a další.

Poloha

tyto lázně leží na kraji Tepelské vrchoviny v nadmořské výšce 520 m n.m. v západních Čechách v jedné z ekologicky nejčistších oblastí.

Konstantinovy Lázně - nalezneme 35 km západně od Plzně (směr Plzeň – Karlovy Vary) v průměrné nadmořské výšce 520 m v jedné z ekologicky nejčistší oblasti Čech. S celkem 937 obyvateli patří mezi menší lázeňská místa v České republice nabízející klidné rodinné prostředí pro své návštěvníky.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce (v lázeňském hotelu Prusík), restaurace, kavárna, venkovní posezení, půjčovna kol a holí Nordic Walking, rehabilitační bazén, bezbariérový přístup, výtah, salónek s internetovým připojením (Wi-Fi, LAN - zdarma), parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

1 a 2lůžkové pokoje, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV, lednička, telefon, WiFi (zdarma), balkón (některé pokoje).

STRAVOVÁNÍ

polopenze, za příplatek plná penze (snídaně - bufet, obědy a večeře - výběr ze 3 menu).

Indikace a léčba

Nemoci oběhového ústrojí
Ischemická choroba srdeční, stavy po infarktu myokardu, stavy  po kardiochirurgických výkonech a PTCA,  hypertenzní nemoc, onemocnění tepen dolních končetin, funkční poruchy periferních cév a stavy po trombózách, chronický lymfatický edém, stavy po rekonstrukčních a revaskularizačních operacích na cévním systému mimo srdce a hrudní aorty, stavy po perkutánní transluminární angioplastice, stavy po transplantaci srdce.

Nemoci z poruchy výměny látkové a žláz s vnitřní sekrecí
Diabetes mellitus.

Nemoci nervové
Polyneuropatie s paretickými projevy, kořenové syndromy s iritačně-zánikovým syndromem, stavy po poraněních a operacích mozku, míchy a periferního nervstva, nervosvalová onemocnění primární, sekundární a degenerativní, syringomyelie s paretickými projevy. Parkinsonova nemoc.

Nemoci pohybového ústrojí
Revmatoidní artritis I. – IV. Stadia včetně juvenilní artritis, Bechtěrevova nemoc, ostatní séronegativní spondartritis, Reiterův syndrom, enteropatická artritis, mimokloubní revmatismus, difúzní onemocnění pojiva, bolestivé syndromy šlach, šlachových pochev, burz, úponů svalů nebo kloubů včetně nemocí z povolání, koxartróza, gonartroza, artrozy v ostatních lokalizacícgh, artropatie, chronický vertebrogenní syndrom, stavy po operacích s použitím kloubní náhrady, stavy po úrazech pohybového ústrojí a po ortopedických operacích včetně stavů po operacích meziobratlových plotének a stenóz kanálu páteřního, stavy po amputacích dolní končetiny, stupeň aktivity 1 až 4, kdy je pojištěnec vybavený protézou.

Procedury:
CO2 koupele, suchá uhličité koupele, insuflace zřídelního plynu, perličková lázeň, vířivá lázeň DK, HK, střídavé nožní koupele, podvodní masáže, elektroléčebné výkony (ultrazvuk, DD proudy, biolampa, Träbertovy proudy, solux, rebox, magnetoterapie čtyřkomorová lázeň Phyaction), oxygenoterapie, inhalace, parafínové zábaly, lymfodrenáž přístrojová, motodlaha, manuální, klasické a reflexní masáže, LTV – individuální a skupinové cvičení, cvičení v bazénu, cvičná ergometrie, terénní kúry, měkké a mobilizační techniky.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

turistika a cykloturistika, tenis, projížďky na koních, hřiště na pétanque v létě - v zimě na metanou, Nordic Walking, krytý rehabilitační bazén, dřevosochání, wellness centrum Konstantin (relaxační bazén, vířivky, Kneippovy chodníčky, aroma a finská sauna,parní lázeň, klidová zóna), fitness centrum, 5km inline dráha, společenské hry (karty, šachy, stolní hry).
Nordic Walking 
Doslova hitem se pro naše hosty stal Nordic Walking – severská chůze se speciálními hůlkami. Najdete u nás různě dlouhé a různě náročné trasy. Zážitek z chůze je navíc umocněn krásnou přírodou a čistým vzduchem.  Vyjít si můžete samozřejmě sami nebo pod odborným vedením instruktora, který Vás seznámí s technikou chůze, případně doporučí vhodnou trasu přímo pro Vás.


Cykloturistika 
Pro milovníky kol je tu připraveno spoustu cyklostezek. Velmi oblíbená trasa k cyklovýletu je v okolí zámku v Manětíně (tzv. perlu českého baroka). Dalšími destinacemi vhodnými pro cykloturisty jsou kláštery - Teplá a Kladruby. Cílem všech milovníků kol je také přírodní rezervace Kladské rašeliny, kde se nachází chráněné nalezitště kapradin "Pod Šípínem". Dojet se dá pohodlně i k minerálním pramenům v Mariánských Lázních. Cyklotrasy jsou uvedeny i na stránkách obce Konstantinovy Lázně. Lázně Konstantinovy Lázně mají také půjčovnu horských kol v hotelu Jirásek.
Venkovní víceúčelové hřiště 
Pro aktivní klienty, kteří nemohou být ani chvíli bez sportu doporučujeme využít víceúčelové hřiště, které se nachází 2 km od lázní. Naleznete zde tělocvičnu nebo squashové hřiště. Lanové centrum je také možné využít - je vzdáleno 2 km. Je zde i hřiště na tenis, 3 kurty na volejbal, 2 zkrácená hřiště na košíkovou se zabudovanými koši, atletická dráha s umělým povrchem (dvojdráha 170m, trojdráha – rovinka 60m). V areálnu lázní si můžete také zahrát petanque za hotelem Jirásek.

CENA ZAHRNUJE

ubytování s polopenzí (dle výběru pobytu).

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek


Pobytové balíčky


Cena balíčku Lázně na zkoušku (2 noci) zahrnuje navíc: procedury (1x perličková koupel, 1x klasická masáž částečná, 1x solná jeskyně), 1x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.).


Cena balíčku Wellness víkendový pobyt (2 noci) zahrnuje navíc: procedury (1x smyslová masáž se zábalem, 1x solná jeskyně), 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.).


Cena balíčku Wellness prodloužený pobyt (3 noci) zahrnuje navíc: procedury (1x relaxační koupel, 1x smyslová masáž částečná se zábalem), 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.), 20 % slevu na wellness terapie (Po.-Čt.).


Cena balíčku Týden pro seniory 2017 (7 nocí) zahrnuje navíc: 1x lékařskou konzultaci, 1x laboratorní vyšetření, 1x vizitu, 1x EKG, procedury (1x uhličitá koupel, 1x klasická masáž, 1x podvodní masáž, 1x solná jeskyně), vycházku s průvodcem do turisticky atraktivního okolí Konstantinových Lázní, hudební večer, přednášku.


Cena balíčku Zdraví z lázní 2017 (7 nocí) zahrnuje navíc: 1x lékařskou konzultaci, 6x léčebnou proceduru (dle konzultace s lékařem), 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.), vycházku s průvodcem do turisticky atraktivního okolí Konstantinových Lázní, hudební večer, přednášku.


Cena balíčku Wellness týdenní pobyt (7 nocí) zahrnuje navíc: procedury (1x relaxační koupel, 1x smyslová masáž částečná se zábalem, 1x hubnoucí kosmická loď nebo pleťové ošetření), 4x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.), 20 % slevu na wellness terapie (Po.-Čt.), vycházku s průvodcem do turisticky atraktivního okolí Konstantinových Lázní, hudební večer, přednášku.


Cena balíčku Lázeňská kúra (14 nocí) zahrnuje navíc: lékařskou konzultaci, 1x laboratorní vyšetření, 1x vizitu, 1x EKG, 10x velké lázeňské procedury, 10x malé lázeňské procedury, vycházku s průvodcem do turisticky atraktivního okolí Konstantinových Lázní, hudební večer, zdravotnickou přednášku.


Cena balíčku Vánoční wellness pobyt (4 noci) zahrnuje navíc: v rámci polopenze 1x slavnostní štědrovečerní večeři (čtyřchodové menu se specialitami české kuchyně), procedury (1x parafín na ruce, 1x částečnou aroma masáž), 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.).


Cena balíčku Léčebný vánoční pobyt (7 nocí) zahrnuje navíc: v rámci polopenze 1x slavnostní štědrovečerní večeři (čtyřchodové menu se specialitami české kuchyně), procedury (3x uhličitou koupel, 1x střídavou nožní koupel, 1x klasickou masáž částečnou, 2x solnou jeskyni), 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.).


Cena balíčku Sváteční čtrnáctidenní kúra (14 nocí) zahrnuje navíc: v rámci polopenze 1x slavnostní štědrovečerní večeři (čtyřchodové menu se specialitami české kuchyně) a 1x slavnostní silvestrovský večer (bohaté občerstvení, živá hudba k tanci, novoroční přípitek, ohňostroj, novoroční vycházka, novoroční koncert), 1x konzultaci s lékařem, 20x proceduru dle určení lékařem, 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.).


Cena balíčku Silvestrovský wellness pobyt (4 noci) zahrnuje navíc: v rámci polopenze 1x slavnostní silvestrovský večer (bohaté občerstvení, živá hudba k tanci, novoroční přípitek, ohňostroj, novoroční vycházka, novoroční koncert), procedury (1x solnou jeskyni, 1x parafín na ruce, 1x částečnou aroma masáž), 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.).


Cena balíčku Osmidenní léčebný silvestrovský pobyt (7 nocí) zahrnuje navíc: v rámci polopenze 1x slavnostní silvestrovský večer (bohaté občerstvení, živá hudba k tanci, novoroční přípitek, ohňostroj, novoroční vycházka, novoroční koncert), procedury (3x uhličitou koupel, 1x parafínový zábal na ruce, 1x klasickou masáž částečnou, 1x vířivou koupel dolních končetin, 2x solnou jeskyni), 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.).


Cena balíčku Silvestrovská čtrnáctidenní kúra (14 nocí) zahrnuje navíc: v rámci polopenze 1x slavnostní silvestrovský večer (bohaté občerstvení, živá hudba k tanci, novoroční přípitek, ohňostroj, novoroční vycházka, novoroční koncert), 1x konzultaci s lékařem, 20x proceduru dle určení lékařem, 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.).


Cena balíčku Exclusive týden (7 nocí) zahrnuje navíc: procedury (1x uhličitá koupel, 1x perličková koupel s přísadou, 1x masáž obličeje pro ženy nebo reflexní masáž plosky nohy pro muže, 1x klasická masáž částečná, 1x parafínový zábal na ruce, 2x solná jeskyně, 1x podvodní masáž), 1x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.), 1x poukázku do kavárny (káva + zákusek), vycházku s průvodcem do turisticky atraktivního okolí Konstantinových Lázní, hudební večer, zdravotnickou přednášku.


Cena balíčku Týden pro seniory 2018 (7 nocí) zahrnuje navíc: procedury (1x parafínový zábal na ruce, 1x střídavé nožní koupele, 1x uhličitá koupel, 1x klasická masáž, 1x podvodní masáž, 2x solná jeskyně), vycházku s průvodcem do turisticky atraktivního okolí Konstantinových Lázní, hudební večer, zdravotnickou přednášku.


Cena balíčku Zdraví z lázní 2018 (7 nocí) zahrnuje navíc: procedury (1x uhličitá koupel, 1x klasická masáž částečná, 1x perličková koupel s přísadou, 1x inhalace individuální, 1x 60 min lekce Nordic Walking, 2x solná jeskyně), 2x základní vstup do wellness centra Konstantin (1,5 hod.), vycházku s průvodcem do turisticky atraktivního okolí Konstantinových Lázní, hudební večer, zdravotnickou přednášku.


Západní Čechy nabízení množství turisticky atraktivních míst: krásnou přírodu najdeme tam, kde jihozápadní část Krušných hor navazuje na horské pásmo Šumava. Milovníci lázeňství se seznámí s nejslavnějšími českými lázněmi a příznivci pivního moku budou pozváni na prohlídku světově vyhlášeného plzeňského pivovaru.
TIPY NA VÝLET:
- lázeňská města a jejich zajímavosti: Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Jáchymov
- národní přírodní rezervace SOOS
- Pivovarské muzeum v Plzni
- Hrad a zámek Bečov nad Teplou a relikviář sv. Maura
- Hornické muzeum v Plané
- Svatošské skály – národní přírodní památka
- Hrad Loket

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

8,3
2 hodnocení
9 Ubytování
9 Služby
8,5 Poloha
8 Stravování
7,5 Personál
7,5 Čistota
Řazení
7
9 Ubytování 9 Služby 7 Poloha 7 Stravování 5 Personál 5 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jaroslava Kramlová, 08.03.2018
9,5
9 Ubytování 9 Služby 10 Poloha 9 Stravování 10 Čistota 10 Personál
Eva Kabourková, 07.03.2018