Kašperské Hory - Penzion Kašperk

od 700
doprava Vlastní
strava Bez stravování
Náš TIP
Vhodné pro rodiny s dětmi
Cykloturistika
Dítě zdarma: 5 let
Novinka
Rezervace bez rizika
Středisko zimních sportů: 1000 m
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • jednoduše zařízené, avšak prostorné ubytování
  • v klidné části nedaleko náměstí
  • na okraji Národního parku Šumava
  • možnost využívat služeb spřáteleného Parkhotelu
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Zrekonstruovaný penzion Kašperk se nalézá cca 150 m od náměstí městečka Kašperské Hory. Jedná se o cenově příznivé ubytování v centru Šumavy, přírody s nejčistším ovzduším v ČR, pozitivní zemskou energií a historií.

Majestátný hrad Kašperk, který se nachází nedaleko, připomíná panování krále a císaře Karla IV. Díky tektonickým zlomům a místním starým štolám, ve kterých se těžilo zlato, prostupuje z nitra Země zemská energie a biogenní prvky s pozitivním vliv na lidské zdraví.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

společenská místnost s posezením, kulečník, televize se satelitním příjmem, Wi-Fi (zdarma), parkování přímo u areálu, úschovna kol a lyží.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Prostorné 2 a 3lůžkové pokoje a 4lůžkové apartmány, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, malé ručníky - ne osušky), malá kuchyňka s lednicí (2 plotýnky, rychlovarná konvice, nádobí (mycí prostředky na nádobí, utěrky apod. - nejsou k dispozici)), SAT-TV, Wi-Fi (zdarma). Apartmány mají 2 menší koupelny.

STRAVOVÁNÍ

bez stravování, pokoje jsou s vybavenou kuchyňkou. Možnost využití restaurace v Parkhotelu Kašperské Hory (cca 200 m).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

V létě:
V okolí je několik značených naučných stezek či cyklostezek. Mapy okruhů jsou k dispozici na recepci hotelu.
Tenisový kurt (rezervace kurtu na recepci Parkhotelu) - kurt slouží výhradně pro tenis, bez zaplacení poplatku jej není možné využívat !! Možnost zapůjčení tenisové rakety (za poplatek).
Půjčování společenských her

V zimě:
SKIAREÁL KAŠPERKY – zdejší sjezdovky mají celkovou délku 1,8 km. Pravidelně jsou v provozu 2 lyžařské vleky, 1 dětský vlek, půjčovna a servis lyžařského vybavení, lyžařská škola. Provozní doba: 09:00 - 17:00 a 18:00 - 21:00 hod. Informace o provozu areálu: +420 737 222 456; +420 737 222 456; info@skikasperky.cz.

Běžecké tratě jsou v blízkosti areálu (stovky km upravovaných běžeckých stop v cca 1000 m. n m. již 15 km od penzionu).

Další lyžařské možnosti: Zadov (18 km), Nové Hutě (24 km), Kvilda (22 km).

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, stravování, místní poplatky, komplexní cestovní pojištění.

POZNÁMKA

Pobyt se zvířetem NENÍ MOŽNÝ.
Penzion je nekuřácký.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování bez stravy (vybavená kuchyňka), místní poplatky, Wi-Fi, parkování


Chcete-li prožít dovolenou plnou zážitků, tak právě Šumava nabízí skvělé a jedinečné příležitosti pro každého. Čekají na vás nezapomenutelné chvíle v čarokrásné přírodě, kde se můžete procházet pěšky po jedné z několika značených tras nebo na kole, Šumava je totiž rájem cyklistů. Z Šumavy budete odjíždět odpočatí s nádhernými zážitky z objevování tajemných zelených lesů a křišťálových ledovcových jezer. Šumava se nachází podél německých hranic na jihu Čech a je oblastí, která se vám dostane do vašich cestovatelských srdcí.

Zde si můžete přečíst tipy na výlety v této úchvatné krajině přímo od nás!

Šumava myslí i na rodiny s dětmi. Právě pro ně jsou připraveny nenáročné terény, množství výletů a programů. Ideální volbou je Národní park Šumava, kde se zaměřují právě na zajímavé vzdělávací programy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Nabídka je velmi pestrá, z množství volnočasových aktivit si vybere každý. Můžete zde zažít množství zábavy v srdci krásné přírody, kde mohou společně objevovat dosud neznámé světy nedotčené přírody a zažít nevídaná dobrodružství. Velmi navštěvovaným místem pro rodiny s dětmi je Návštěvnické centrum Srní, kde můžete navštívit výběh s vlky.

Ani během zimy nezůstanete o zážitky ochuzeni. Šumava nabízí množství sjezdovek i svahů, které Vás nadchnou. Na výběr máte z menších i větších areálů s kilometry sjezdovek. Šumava sice není Alpskou oblastí, ale rozhodně se postará o Vaši zábavu. Užívat si zimních radovánek můžete například v lyžařském areálu Železná Ruda-Špičák, Zadov, Kubova Huť, Kašperské Hory nebo Kvilda.

Hrady, zámky a také zříceniny - to je ta radostná a pochmurná historie zároveň - která na Vás dýchá na každém kroku. Na Šumavě můžete navštívit nejvýše položený hrad v Čechách hrad Kašperk, který se tyčí nad malebným městečkem Kašperské Hory. Velmi obdivovaná je také zřícenina hradu Rabí, jedná se o nejrozsáhlejší hradní zříceninu v Čechách. Dále je třeba zmínit hrad Velhartice a zámek Klenová.

Šumava je typická nejen pro svou skvostnou nedotčenou přírodu, ale i pro ledovcová jezera, kterých můžete navštívit hned 8. Nejznámější z nich je Černé jezero, největší ledovcové jezero v České republice, dále Čertovo, Prášilské a Plešné jezero nebo Jezero Laka.

Pokud jste příznivci aktivní dovolené, Šumava nabízí možné výšlapy na množství vrcholů, kde se vám naskytnou překrásné pohledy do údolí a na většině z nich jsou vybudované rozhledny. Za zmínku stojí vrchol Pancíř, kde se můžete vyfotit u oblíbených otevřených dveří, vrchol Plechý, který je nejvyšším na Šumavě nebo vrchol Boubín, na který se dostanete přes Boubínský prales.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení