Jáchymov - Lázeňský hotel Běhounek

od 1 030
doprava Vlastní
strava Plná penze | Polopenze | Snídaně
Bazén
Bezbariérové ubytování
Cykloturistika
Dítě zdarma: 3 let
Rezervace bez rizika
Středisko zimních sportů: 3000 m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • panoramatický výhled do údolí a lázně Jáchymov
  • komfortní ubytování s kvalitní lázeňskou a wellness péčí
  • wellness centrum s bazénem, vířivkou a saunou
  • taneční večery, koncerty a další kulturní akce
Načítání ...

AKTUÁLNÍ AKCE A SLEVY

➣ LETNÍ BONUS - každý host ubytovaný do 31.8.2024 obdrží slevu 50 % na vstup do velkého bazénu v lázeňském centru Agricola

➣ K rekreačnímu pobytu máte nově možnost si objednat balíček 10ti radonových koupelí (v hodnotě 11.000,- Kč)
Přínosy radonových koupelí
Radon má protizánětlivý účinek a tlumí bolest. Procedura pomáhá zmírnit chronické bolesti pohybového aparátu, redukuje otoky kloubů a zvyšuje jejich hybnost. Terapie radonovou koupelí je doporučována při degenerativních a zánětlivých onemocněních pohybového aparátu, běžných bolestech zad a neurologických onemocněních.

➤ Speciální nabídka a sleva pro pobyty v termínu 01. 07. – 31. 08. 2024:
● Základní radonová kúra (14 nocí za cenu 12 nocí)
● Ryzí radonová kúra (11 nocí za cenu 10 nocí)
● Krátká radonová kúra (9 nocí za cenu 8 nocí)
● Kúra na zkoušku (7 nocí za cenu 6 nocí)
● Regenerace po Covid (7 nocí za cenu 6 nocí)

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Lázeňský hotel Běhounek ***Superior, držitel prestižních certifikátů Europespa Med a Medispa je umístěný v lázeňské čtvrti města ve svahu s výhledem na panorama Krušných hor. V roce 2019 proběhla v tomto hotelu modernizace.

INDIKACE: nemoci pohybového ústrojí.

Unikátní léčba: voda je základem života na Zemi, a ta jáchymovská, minerální s obsahem radonu, zlepšuje nemocným jeho kvalitu. Radonová voda výrazně zlepšuje hybnost kloubů,  působí protizánětlivě, zvyšuje obranyschopnost organismu, zlepšuje prokrvení, stimuluje opravné procesy v jádrech buňky a tím snižuje spotřebu analgetik či jiných léčiv. Ve většině případů trvá úleva i u chronicky nemocných déle než 6 měsíců. Radonová léčba je velmi šetrná a nezatěžuje organismus.

Léčivá voda se čerpá ze čtyř vrtů hlubokých až 300 m, které jsou umístěny v nejhlubším 12. patře dolu Svornost, 500 m pod povrchem země. Důl Svornost je nejstarším provozovaným dolem v Evropě. Lázně Jáchymov v něm zaměstnávají 21 horníků. Lázně byly založeny v roce 1906 jako první radonové lázně na světě. Nikde jinde v evropských lázních není tak vysoká koncentrace radonu v přírodní minerální vodě jako v Jáchymově. Díky tomu jsou lázně v Jáchymově nejúčinnějšími radonovými lázněmi v Evropě.

POLOHA

v lázeňském parku. Lázně jsou obklopeny lesy a opravdový ruch civilizace je několik kilometrů vzdálen.

Jáchymov, nesoucí jméno svatého Jáchyma, vznikl v 16. století jako středisko těžby stříbra. Historické jádro Jáchymova z této doby je dnes městskou památkovou zónou. Ve 20. století v blízkosti města probíhala těžba uranu. Doly dnes již nejsou v provozu a například v areálu dolu Eduard se dnes nacházejí tratě a střelnice na biatlon. V okolí Jáchymova je i mnoho vleků, sjezdových a běžkařských tratí a občas se tu konají i závody v lyžařském orientačním běhu. Přibližně 3 km od Jáchymova se nachází dolní stanice sedačkové lanovky na Klínovec.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, směnárna, výtah, restaurace, kavárna, salónky, v letních měsících sluneční terasa s lehátky, knihovna, úschovna kol a lyží, rehabilitační bazén, whirlpool, Kneippův chodník, sauna, balneo provoz (nepřetržitá zdravotnická služba, lékař, léčebné a wellness procedury), kadeřnictví, kosmetický salon, pedikúra, internetový koutek. Recepce a všechny ostatní služby (vč. stravovacích a léčebných) pro dependanci Dalibor jsou poskytovány v hotelu Běhounek (budovy propojeny koridorem).

VYBAVENÍ POKOJŮ

1 a 2lůžkové pokoje typu I.A+, a typu I.A (v dependanci Dalibor), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), TV-SAT, minibar nebo lednice, telefon, trezor, Wi-Fi (zdarma), župan (na vyžádání zdarma), dětská postýlka, denně voda na pokoji, balkón (pokoje I.A+). 6 bezbariérových pokojů. Pokoje Superior a Apartmá ceny a popis na vyžádání.

STRAVOVÁNÍ

polopenze, za příplatek nebo u některých pobytů plná penze (snídaně, oběd, večeře - bufet).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

V létě - ideální místo pro aktivní letní dovolenou spojenou se sportovními aktivitami jako např. turistika, Nordic Walking nebo jízda na kole. Zkuste si půjčit kolo či elektrokolo a projet se po některé z více než 400 km cyklotras v okolí či jen využít řady turistických a naučných stezek. V bezprostřední blízkosti lázeňské čtvrti je hustá síť procházkových okruhů různé náročnosti a délky. Vyzkoušejte blízké cíle jako např. jáchymovské mlýnky, Špitální kostelík, Císařskou alej, vyhlídku Dívčí skok, procházku po lázeňském parku, nových terasách Lázeňského centra Agricola či promenádu vybavenou venkovními fitness stroji.

Sjezd na koloběžkách - Nechte se vyvést lanovkou na Klínovec a zapůjčte si terénní koloběžky na sjezd zpět

Milovníkům technických památek lze v okolí Jáchymova doporučit celou řadu zpřístupněných hornických památek, které jsou na seznamu UNESCO.

V zimě - Lyžování na Klínovci (3 km) - nový skiareál Klínovec je součástí InterSkiregionu, který vznikl propojením lyžařských středisek Klínovec - Fichtelberg - Neklid - Boží Dar. Nový Klínovec nabízí více než 31,5 km sjezdovek a spolu s přeshraničním areálem 47 km. Nejdelší ze sedačkových lanovek obsluhuje novou sjezdovku do Jáchymova, která s délkou 2950 m a šířkou 50 - 100 m patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v ČR. Na své si přijdou děti i milovníci freeride i freestyle lyžování a běžkařských stop. Spojení mezi areály zajišťuje skibus zdarma.

Na vrchol Klínovce jezdí lanovka s krátkou jarní odstávkou celoročně a z jeho vrchu lze sejít či sjet po několika trasách Trail parku.

Během letních prázdnin se otevírá dětský animační klub „Radonek“. Děti od 5-ti let se mohou těšit na různé aktivity, animační program, výlety s příběhem a kreativní dílny. V rámci klubu je možnost zajistit hlídání dětí (za poplatek).

Prázdninový balíček „Letní dovolená v Krušných horách“, který je ideální pro rodiny s dětmi mají členství v dětském animačním klubu „Radonek“ zdarma.

Rodiče s dětmi se v Jáchymově určitě nudit nebudou – k dispozici je venkovní dětské hřiště s vláčkem, minigolf, ping pong, šipky, dětská herna, bazén s protiproudem a tobogánem v Aquacentru Agricola, možnost zapůjčení kol.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Místní poplatek (35 Kč/os./den).

POZNÁMKA

Vstupenku do Aquacentra, případně Saunového dolu, můžete zakoupit na dobu 1,5 – 3 hodiny. Při zakoupení vstupenky před 14:00, platí tato pouze pro bazén. Při zakoupení vstupenky po 14:00, obdržíte automaticky vstup včetně Saunového dolu. Poslední vstup je možno zakoupit v 19:15 hodin. Dětem do 12ti let věku je do Saunového dolu povolen vstup pouze v pondělí.

U jednotlivých pobytů je nutné dodržování jejich délky, zkrácení nemůže být akceptováno.

Hotel se nachází ve svahu.

Pobyt s domácím mazlíčkem možný po předchozí domluvě - služba na vyžádání.

Vánoční a Silvestrovský program je zahrnut v ceně léčebných pobytů: Tradiční radonová kúra, Základní radonová kúra, Ryzí radonová kúra, Krátká radonová kúra, Kúra na zkoušku, Pro zdravý pohyb, Regenerace po COVID-19.
Příplatek k rekreačnímu pobytu zahrnuje: 24.12. slavnostní večeři, hudbu a malý dárek a 31.12. slavnostní večeři, taneční večer s programem, půlnoční raut, novoroční přípitek a ohňostroj.

Nástupy na léčebné pobyty (všechny pobyty, ve kterých je obsažena lékařská konzultace, konzultace s fyzioterapeutem nebo vstupní lékařské vyšetření) jsou v Léčebných lázních Jáchymov obecně možné kterýkoli den kromě soboty. V tento den se nástup nedoporučuje, protože lékař je k dispozici až v pondělí, a tím byste ztratili jeden den procedur. U Krátké radonové kúry je nástup omezen pondělí až pátek do 12:00 hodin.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle zvolené délky pobytu), rehabilitační bazén, Kneippův chodník, whirlpool, župan, úschovnu kol a lyží.


Cena pobytu Tradiční radonová kúra (14 nocí) zahrnuje 14x ubytování s plnou penzí, 1x vstupní lékařské vyšetření se sestavením individuálního léčebného programu, 1x laboratorní vyšetření dle indikace lékaře, 1x výstupní lékařské vyšetření se závěrečnou zprávou, 42 léčebných procedur (12x radonová koupel, 30x léčebná procedura dle předpisu lékaře, z toho 10x velká léčebná procedura a 20x malá léčebná procedura), Wi-Fi.
Každá další noc: 1x ubytování s plnou penzí a 3x léčebná procedura dle předpisu lékaře
BONUS: 1x lahev minerální vody při příjezdu na pokoji.
V případě nástupu na pobyt v sobotu je lékařské vstupní vyšetření až v pondělí.


Cena pobytu Relax Běhounek (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, procedury (1x suchá masážní vana VELIX JET (15 min.), 1x oxygenoterapie (60 min.)), 1x vstup do Prohlídkové štoly Astoria, 1x vstup do Aquacentra a saunového dolu v Lázeňském centru Agricola (90 min.)).


Cena balíčku Vital klasik (7 nocí) zahrnuje: 7x ubytování s polopenzí, procedury (1x radonová koupel, 1x perličková koupel, 1x přísadová koupel se zábalem, 1x klasická masáž částečná, 1x suchá uhličitý koupel - plynná, 1x parafínový zábal na ruce).


Cena pobytu Antistres (3 noci) zahrnuje 3x ubytování s polopenzí, 1x volný vstup do bazénu a saunového dolu (90 min. v LC Agricola), 1x solnou jeskyni (45 min. v LC Agricola), 1x prohlídku štoly Astoria, 1x vycházku po Jáchymově minulosti i současnosti komentovaná s průvodcem, 1x zapůjčení nordic walking holí zdarma.
Všechny léčebné i wellness procedury jsou poskytovány v Láz. centru Agricola ( 50 m).


Cena pobytu Ryzí radonová kúra (11 nocí) zahrnuje 11x ubytování s polopenzí, 1x konzultaci s lékařem, 1x laboratorní vyšetření dle indikace lékaře, 10x radonovou koupel.
BONUS: 1x lahev minerální vody při příjezdu na pokoji.
V případě nástupu na pobyt v sobotu je lékařské vstupní vyšetření až v pondělí.


Cena pobytu Krátká radonová kúra (9 nocí) zahrnuje 9x ubytování s polopenzí, 1x konzultaci s lékařem, 1x laboratorní vyšetření dle indikace lékaře, 10x radonovou koupel, 8x léčebnou proceduru dle předpisu lékaře (3x velká a 5x malá procedura).
LÉČEBNÝ PROGRAM NEZAHRNUNE INDIVIDUÁLNÍ REHABILITACE. Nástup na pobyt Po-Pá do 12 hod.
BONUS: 1x lahev minerální vody při příjezdu na pokoji.


Cena pobytu Kúra bez radonových koupelí (14 nocí) zahrnuje 14x ubytování s plnou penzí, 1x vstupní lékařské vyšetření, sestavení individuálního léčebného programu, 1x laboratorní vyšetření (krevní obraz, glykémie, kys. močová), 1x výstupní lékařské vyšetření se závěrečnou zprávou, 42 léčebných procedur předepsaných lékařem týdně (12x vodoléčba - koupel přísadová se zábalem, 10x velká procedura, 20x malá procedura). Možnost prodloužení pobytu.
Každá další noc: ubytování s plnou penzí, 3x procedura (dle předpisu lékaře), neděle volný den.
BONUS: 1x minerální voda Vincentka (0,7 l) z lázní Luhačovice.


Cena pobytu Kúra na zkoušku (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, 1x konzultaci s lékařem, procedury (3x radonová koupel, 2x přísadová koupel se zábalem, 1x uhličitá koupel se zábalem, 2x suchá uhličitá koupel (plynná), 2x klasická masáž částečná, 1x parafínový zábal rukou, 2x oxygenoterapie, 1x skupinový tělocvik).
BONUS: 1x lahev minerální vody při příjezdu na pokoji.


Cena pobytu Regenerace po COVID-19 (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, 1x lékařskou konzultaci, procedury (3x solná jeskyně (popř. Solux), 5x oxygenoterapie, 3x uhličitá koupel suchá - plynná, 2x částečná masáž, 2x nordic walking, 5x inhalace aerosolová, individuální).
BONUS: 1x lahev minerální vody při příjezdu na pokoji.


Cena pobytu Týden na horách (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, procedury (1x perličková koupel, 1x přísadová koupel se zábalem, 2x klasická masáž (částečná), 5x saunový důl a bazén v Láz. centru Aglicola (60 min.), 1x fitness v Láz. centru Agricola (60 min.)), zapůjčení holí Nordic Walking, zdarma úschova kol a lyží.
V době od 1.5.2024 do 30.9.2024 je možnost dokoupit balíček Týden na horách na vlně UNESCO za 360,- Kč, který zahrnuje 1x návštěvu Prohlídkové štoly Astoria, 1x prohlídku muzea - Královská mincovna, 1x prohlídka Štola č. 1


Cena pobytu Dovolená s dětmi (2 nocí) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, 2x bazén v Láz. centru Agricola (90 min.), zapůjčení holí pro nordic walking, 1x minigolf (v létě) nebo 1x solná jeskyně v Láz. centru Agricola (45 min. - v zimě), úschova kol a lyží. Každá další noc: 1x ubytování s polopenzí, 1x bazén Agricola (90 min.)


Cena pobytu Základní radonová kúra (14 nocí) zahrnuje 14x ubytování s polopenzí, 1x konzultaci s lékařem a předpis procedur, 1x laboratorní vyšetření dle indikace lékaře, 28 léčebných procedur (6x velká, 10x malá procedura), 12x radonovou koupel.
Možnost prodloužení pobytu - každá další noc: 1x ubytování s plnou penzí, 2x léčebná procedura dle předpisu lékaře.
BONUS: 1x lahev minerální vody při příjezdu na pokoji.
V případě nástupu na pobyt v sobotu je lékařské vstupní vyšetření až v pondělí.


Cena pobytu Pro zdravý pohyb (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, 1x konzulataci s fyzioterapeutem zaměřená na doporučení správných pohybových návyků, procedury (1x radonová koupel (v případě kontraindikace přísadová koupel), 1x podvodní masáž (celková), 1x suchá uhličitá koupel (plynná), 2x klasická masáž částečná, 2x skupinový tělocvik, 2x skupinový tělocvik v bazénu, 1x solná jeskyně (45 min. v centru Agricola)).
BONUS: 1x lahev minerální vody při příjezdu na pokoji.


Cena pobytu Senior 55+ (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, 1x káva/čaj a zákusek, procedury (1x radonová koupel (v případě kontraindikace přísadová koupel), 1x perličková koupel, 1x přísadová koupel se zábalem, 1x suchá uhličitá koupel (plynná), 1x klasická masáž částečná, 1x parafínový zábal rukou.
Změna procedur v pobytovém balíčku není možná.


Cena pobytu Lázeňský relax (3 noci) zahrnuje 3x ubytování s polopenzí, procedury (1x radonová koupel (v případě kontraindikace přísadová koupel), 1x klasická masáž částečná, 1x oxygenoterapie, 1x solná jeskyně v Lázeňském centru Agricola (45 min.)).
Nástup není možný v sobotu.


Cena pobytu Lázeňské minimum (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, procedury (1x přísadová koupel se zábalem, 1x klasická masáž částečná, 1x saunový důl a bazén v Lázeňském centru Agricola (90 min.)).
Nástup není možný v sobotu.


Krušné hory tvoří souvislé horské pásmo táhnoucí se v délce přes 130km. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Čechami a Německem. Nejvyšším vrcholem Krušných hor je Klínovec (1244 m.n.m.).

Co do výšky nemůžou měřit s jinými českými a moravskými masivy, mají spoustu jiných předností. V první řadě tu potkáte daleko méně turistů. Při svých toulkách – ať už pěšky, na kole nebo na běžkách – si tak můžete užívat vytoužený klid a kochat se rozmanitou krušnohorskou krajinou.

A že je rozhodně co pozorovat. Tajemná rašeliniště, rozlehlé větrné pláně i hluboké lesy vonící po houbách a borůvkách. Ale nejen to. Díky své hornické historii skrývají Krušné hory celou řadu jedinečných technických památek. Můžete sestoupit do temného podzemí a na vlastní kůži se seznámit s prostředím, kde se psaly dějiny Krušnohoří.
Nebo zůstaňte na povrchu a projděte se podél Blatenského příkopu, navštivte Vlčí jámy, poznejte odvrácenou tvář jáchymovských dolů při procházce Jáchymovským peklem.Magická horská krajina, drsná a romantická zároveň, čeká, až ji objevíte.

Krušnohoří na seznamu UNESCO Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří je prvním českým přehraničním souborem památek, který se dostal 6.7.2019 na Seznam světového kulturního přírodního dědictví UNESCO.

Mapa polohy hotelu

Zimní pohádka v Lázních Jáchymov (krátký spot)

Ochutnejte ze zimní nabídky pobytů, léčebných procedur, horských aktivit a pokochejte se nádhernými výhledy do krajiny Krušných hor i pohledem na lázeňské údolí z výšky.

Zimní pohádka v Lázních Jáchymov (dlouhý spot)

Ochutnejte z pestré nabídky zimního menu léčebných pobytů v prvních radonových lázních v kombinaci s aktivitami v Krušných horách.

Hodnocení hotelu

0 hodnocení