Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel Lužice jsou dvě propojené budovy, které vám poskytnou útulný azyl, kde naleznete vše potřebné pro vaše pohodlí a bezpečí. Ať už se vracíte z procházky po okolní přírodě nebo z vydatného lyžování na Klínovci, oceníte určitě lyžárny a sušáky na boty, které jsou vám plně k dispozici.

Jestliže plánujete vydat se na Klínovec, jistě oceníte, že přímo před hotelem máte zastávku SKI Busu, který vás pohodlně dopraví k lanovce, vzdálenou pouhé 3 km. Po celodenním dobrodružství si pak můžete odpočinout ve svém pokoji nebo se prohřát v lázeňském wellness Agricola, které je od hotelu pár kroků.

A když nastane čas vyrazit ven, parkování před hotelem nebo u Komplexu Curie vám zaručí, že vaše vozidlo bude vždy bezpečně stát a vy se tak můžete věnovat plánování dalších dobrodružství.

Benefity Hotelu Lužice:

1. Nepřekonatelný poměr cena-výkon: užijte si pohodlné ubytování za výhodné ceny a investujte ušetřené peníze do svých dobrodružství.
2. Ideální poloha pro lyžaře: se zastávkou SKI Busu přímo před hotelem a lyžařským areálem Klínovec jen 3 km daleko, je Hotel Lužice snem každého lyžaře.
3. Komfort po celodenním lyžování: už žádné mokré boty! S lyžárnami a sušáky na boty bude váš návrat z hor vždy příjemný.
4. Bezstarostné parkování: zapomeňte na starosti s hledáním místa, parkujte přímo před hotelem nebo u komplexu Curie a užívejte si svůj pobyt bez zbytečných komplikací.

Zarezervujte si svůj pokoj v Hotelu Lužice dnes a začněte plánovat dovolenou plnou pohody, zábavy a nezapomenutelných zážitků!

POLOHA

Hotel Lužice je umístěný v srdci přírody Krušných Hor a přitom v centru malebného města Jáchymov, je tak ideálním výchozím bodem pro nezapomenutelné zážitky. Nachází se v blízkosti komplexu Curie, cca 70 m přes ulici. Před hotelem je zastávka Ski Busu, vzdálenost od oblíbeného rekreačního a sportovního areálu Klínovec je 3 km (k lanovce). Karlovy Vary se nachází 20 km od hotelu.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

úschovna lyží, sušárna bot, parkoviště (za poplatek).

Recepce a restaurace je hostům k dispozici v komplexu Curie, který je od hotelu vzdálený 70 m přes ulici. Zde tedy probíhá check in a check out, stravování a objednávka veškerých dalších služeb.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Jednolůžkový pokoj Standard, SAT TV, telefon, lednice, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC). Možnost zapůjčení županu, Wi-Fi za poplatek.

Dvoulůžkový pokoj Standard, oddělená lůžka, SAT TV, telefon, lednice, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC). Možnost zapůjčení županu, Wi-Fi za poplatek.

STRAVOVÁNÍ

probíhá v komplexu Curie (70 m): snídaně formou bufetu, možnost dokoupení polopenze či plné penze (formou bufetu). Možno využít i restauraci U Vodopádu v hotelu Astoria (350 m).

INDIKACE A LÉČBA

Léčba: nemoci pohybového ústrojí, nervové nemoci, oběhového ústrojí, diabetes mellitus, kožní nemoci.

Základem efektivní lázenské léčby v Jáchymově je kombinace unikátních koupelí v radonové vodě a špičkové rehabilitace. Na základe vstupního vyšetrení lázenský lékař předepíše nejvhodnější procedury s využitím léčivé radonové vody, rehabilitace a fyzikální terapie.

Odborně vedená lázeňská léčba redukuje nutnost medikamentózní léčby a zlepší kvalitu života až na dobu 8 – 10 mesíců.
Pro dosažení maximálního léčebného účinku lékaři doporučují absolvovat 24 radonových koupelí za rok.

Léčivá voda se čerpá ze čtyř vrtů hlubokých až 300 m, které jsou umístěny v nejhlubším 12. patře dolu Svornost, 500 m pod povrchem země. Důl Svornost je nejstarším provozovaným dolem v Evropě. Lázně Jáchymov v něm zaměstnávají 21 horníků. Lázně byly založeny v roce 1906 jako první radonové lázně na světě. Nikde jinde v evropských lázních není tak vysoká koncentrace radonu v přírodní minerální vodě jako v Jáchymově. Díky tomu jsou lázně v Jáchymově nejúčinnějšími radonovými lázněmi v Evropě.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Lázeňské centrum Agricola - oblíbené aquacentrum v srdci Jáchymova. Pod jednou střechou můžete využít 25m dlouhou plaveckou dráhu, tobogán, dětské brouzdaliště, vířivky a Kneippův chodník. NOVINKA: Saunový důl - luxusně vybavený a moderně vybudovaný saunový svět. Zrelaxujte své tělo i duši v parní sauně, infrasauně, bylinkové sauně či finské sauně. Prostor dále nabízí ochlazovací bazének, zážitkovou sprchu, vířivku a dostatečné množství míst k odpočinku a relaxaci. V letních měsících je návštěvníků k dispozici terasa s bosí stezkou z přírodních materiálů, terasa v zimním období může naopak sloužit k perfektnímu ochlazení.

V létě - ideální místo pro aktivní letní dovolenou spojenou se sportovními aktivitami jako např. turistika, Nordic Walking nebo jízda na kole. Zkuste si půjčit kolo či elektrokolo a projet se po některé z více než 400 km cyklotras v okolí či jen využít řady turistických a naučných stezek. V bezprostřední blízkosti lázeňské čtvrti je hustá síť procházkových okruhů různé náročnosti a délky. Vyzkoušejte blízké cíle jako např. jáchymovské mlýnky, Špitální kostelík, Císařskou alej, vyhlídku Dívčí skok, procházku po lázeňském parku.

Milovníkům technických památek lze v okolí Jáchymova doporučit celou řadu zpřístupněných hornických památek, které jsou na seznamu UNESCO. Novinkou v lázních je návštěva prohlídkové štoly Astoria v nově otevřeném lázeňském informačním centru.

ŠTOLA ASTORIA - komentovaná prohlídková trasa 60 min. - poznejte unikátní jáchymovské podzemí, aniž byste museli fárat 500 m pod zem. Můžete si objednat prohlídku štoly, (věrná kopie dolu Svornost) včetně výztuh, výdřev, vrtů, závalů, důlní techniky, šachetních zdviží, uranových žil, potrubí s radonovou vodou a krápníků. Vstup jen s přilbou a ti nejmenší si mohou v jednom úseku dopřát i plazení (stejně jako horníci, kteří v 16. století dobývali ve tmě a s kahanem stříbro). Prohlídka končí filmem Magické místo Jáchymov.

Sjezd na koloběžkách - Nechte se vyvést lanovkou na Klínovec a zapůjčte si terénní koloběžky na sjezd zpět

V zimě - Lyžování na Klínovci (3 km) - nový skiareál Klínovec je součástí InterSkiregionu, který vznikl propojením lyžařských středisek Klínovec - Fichtelberg - Neklid - Boží Dar. Nový Klínovec nabízí více než 31,5 km sjezdovek a spolu s přeshraničním areálem 47 km. Nejdelší ze sedačkových lanovek obsluhuje novou sjezdovku do Jáchymova, která s délkou 2950 m a šířkou 50 - 100 m patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v ČR. Na své si přijdou děti i milovníci freeride i freestyle lyžování a běžkařských stop. Spojení mezi areály zajišťuje skibus zdarma.

Na vrchol Klínovce jezdí lanovka s krátkou jarní odstávkou celoročně a z jeho vrchu lze sejít či sjet po několika trasách Trail parku.

Rodiče s dětmi se v Jáchymově určitě nudit nebudou – k dispozici je venkovní dětské hřiště s vláčkem, minigolf, ping pong, šipky, dětská herna, bazén s protiproudem a tobogánem v Aquacentru Agricola, možnost zapůjčení kol.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, parkování, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POZNÁMKA

Recepce a restaurace je hostům k dispozici v komplexu Curie, který je od hotelu vzdálený 70 m přes ulici. Zde tedy probíhá check in a check out, stravování a objednávka veškerých dalších služeb.

Parkování je možné před hotelem (za poplatek) nebo u Curie (za poplatek).

Ubytování domácích mazlíčků je povoleno za poplatek.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní, využití lyžárny a sušáků na boty přímo v hotelu nebo v komplexu Curie. Wi-Fi za příplatek.


Krušné hory tvoří souvislé horské pásmo táhnoucí se v délce přes 130km. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Čechami a Německem. Nejvyšším vrcholem Krušných hor je Klínovec (1244 m.n.m.).

Co do výšky nemůžou měřit s jinými českými a moravskými masivy, mají spoustu jiných předností. V první řadě tu potkáte daleko méně turistů. Při svých toulkách – ať už pěšky, na kole nebo na běžkách – si tak můžete užívat vytoužený klid a kochat se rozmanitou krušnohorskou krajinou.

A že je rozhodně co pozorovat. Tajemná rašeliniště, rozlehlé větrné pláně i hluboké lesy vonící po houbách a borůvkách. Ale nejen to. Díky své hornické historii skrývají Krušné hory celou řadu jedinečných technických památek. Můžete sestoupit do temného podzemí a na vlastní kůži se seznámit s prostředím, kde se psaly dějiny Krušnohoří.
Nebo zůstaňte na povrchu a projděte se podél Blatenského příkopu, navštivte Vlčí jámy, poznejte odvrácenou tvář jáchymovských dolů při procházce Jáchymovským peklem.Magická horská krajina, drsná a romantická zároveň, čeká, až ji objevíte.

Krušnohoří na seznamu UNESCO Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří je prvním českým přehraničním souborem památek, který se dostal 6.7.2019 na Seznam světového kulturního přírodního dědictví UNESCO.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení