Jáchymov - Hotel Astoria

od 885
doprava Vlastní
strava Polopenze | Snídaně
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bazén
Bezbariérové ubytování
Cykloturistika
Dítě zdarma: 3 let
Novinka
Rezervace bez rizika
Sleva za včasný nákup: 10 %
Středisko zimních sportů: 3000 m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • historická budova v centru lázní
  • Aquacentrun Agricola s wellness jen 30 m
  • sluneční terasa se sprchou
  • široká nabídka kultury a zábavy během pobytu
Načítání ...

AKTUÁLNÍ AKCE A SLEVY

➣ K rekreačnímu pobytu máte nově možnost si objednat balíček 10ti radonových koupelí (v hodnotě 11.000,- Kč)

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Nově zrekonstruovaný hotelový komplex několika historických budov - nabízí hotelové a restaurační služby pro hosty pod jednou střechou. Nová vzdušná restaurace, umístěna u vodopádu a jezírka, přináší nadčasovost a příjemnou terasu s výhledem na lázeňský park a panorama Krušných hor nejen pro ubytované hosty, ale také pro návštěvníky Lázní Jáchymov.

Léčebné a wellness procedury jsou podávány v Lázeňském centru Agricola, které se nachází naproti hotelu. Hosté tak mohou využít nejen bazén a saunový důl v duchu krušnohorské tématiky, ale také široké spektrum procedur. Wi-Fi připojení je k dispozici v celém hotelu zdarma.

Hotel vhodný pro relaxaci či aktivní dovolenou - turisté, cyklisté a lyžaři vítáni.

POLOHA

Moderní a pohodlné ubytování v nově koncipovaných pokojích se společnou sluneční terasou na střeše restaurace se nachází v samém srdci lázeňské části Jáchymova.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce od 07:00 do 19:00 hod., výtah, úschovna kol a lyží, v létě relaxační terasa na střeše nové restaurace nad vodopádem s výhledem na Krušné hory, kolárna s možností nabíjení elektrokol. Lázeňské služby - v Lázeňském centru Agricola (naproti hotelu cca 50 m) – lékař, radonové koupele, další léčebné a wellness procedury, bazén, saunový důl.

VYBAVENÍ POKOJŮ

1 a 2lůžkové pokoje Komfort s pohodlným nábytkem, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén (v pokoji nebo k zapůjčení v hotelové recepci)), TV-SAT, internet, telefon a lednice, Wi-Fi (zdarma), uzamykatelná skříňka, župan (na vyžádání za úhradu 120 Kč/den).

Nové prostorné vkusně zařízené světlým nábytkem 1 a 2lůžkové pokoje Komfort plus, vlastní moderní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), župan (na vyžádání za úhradu 120 Kč/den), TV-SAT, Wi-Fi (zdarma), telefon, minibar, trezor.

2lůžková Studia s rozkládací pohovkou (možnost až 2 přistýlek), vlastní moderní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), župan (na vyžádání za úhradu 120 Kč/den), TV-SAT, Wi-Fi (zdarma), telefon, minibar, trezor.

2lůžkové aparmány 42 m2, ložnice s dvoulůžkem, v obytné části rozkládací pohovka (možnost až 2 přistýlek), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), župan (na vyžádání za úhradu 120 Kč/den), TV-SAT, Wi-Fi (zdarma), telefon, minibar, trezor. Většina apartmá nabízí plně vybavenou kuchyňskou linku s lednicí, varnou deskou a varnou konvicí.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně, polopenze nebo plná penze (snídaně, oběd, večeře - formou bufetu v nové restauraci U vodopádu).

INDIKACE A LÉČBA

Léčba: nemoci pohybového ústrojí, nervové nemoci, oběhového ústrojí, diabetes mellitus, kožní nemoci.

Základem efektivní lázenské léčby v Jáchymově je kombinace unikátních koupelí v radonové vodě a špičkové rehabilitace. Na základe vstupního vyšetrení lázenský lékař předepíše nejvhodnější procedury s využitím léčivé radonové vody, rehabilitace a fyzikální terapie.

Odborně vedená lázeňská léčba redukuje nutnost medikamentózní léčby a zlepší kvalitu života až na dobu 8 – 10 mesíců.
Pro dosažení maximálního léčebného účinku lékaři doporučují absolvovat 24 radonových koupelí za rok.

Léčivá voda se čerpá ze čtyř vrtů hlubokých až 300 m, které jsou umístěny v nejhlubším 12. patře dolu Svornost, 500 m pod povrchem země. Důl Svornost je nejstarším provozovaným dolem v Evropě. Lázně Jáchymov v něm zaměstnávají 21 horníků. Lázně byly založeny v roce 1906 jako první radonové lázně na světě. Nikde jinde v evropských lázních není tak vysoká koncentrace radonu v přírodní minerální vodě jako v Jáchymově. Díky tomu jsou lázně v Jáchymově nejúčinnějšími radonovými lázněmi v Evropě.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

V létě - ideální místo pro aktivní letní dovolenou spojenou se sportovními aktivitami jako např. turistika, Nordic Walking nebo jízda na kole. Zkuste si půjčit kolo či elektrokolo a projet se po některé z více než 400 km cyklotras v okolí či jen využít řady turistických a naučných stezek. V bezprostřední blízkosti lázeňské čtvrti je hustá síť procházkových okruhů různé náročnosti a délky. Vyzkoušejte blízké cíle jako např. jáchymovské mlýnky, Špitální kostelík, Císařskou alej, vyhlídku Dívčí skok, procházku po lázeňském parku, nových terasách Lázeňského centra Agricola či promenádu vybavenou venkovními fitness stroji.

Milovníkům technických památek lze v okolí Jáchymova doporučit celou řadu zpřístupněných hornických památek, které jsou na seznamu UNESCO. Novinkou v lázních je návštěva prohlídkové štoly Astoria v nově otevřeném lázeňském informačním centru.

ŠTOLA ASTORIA - komentovaná prohlídková trasa 60 min. - poznejte unikátní jáchymovské podzemí, aniž byste museli fárat 500 m pod zem. Můžete si objednat prohlídku štoly, (věrná kopie dolu Svornost) včetně výztuh, výdřev, vrtů, závalů, důlní techniky, šachetních zdviží, uranových žil, potrubí s radonovou vodou a krápníků. Vstup jen s přilbou a ti nejmenší si mohou v jednom úseku dopřát i plazení (stejně jako horníci, kteří v 16. století dobývali ve tmě a s kahanem stříbro). Prohlídka končí filmem Magické místo Jáchymov.

Sjezd na koloběžkách - Nechte se vyvést lanovkou na Klínovec a zapůjčte si terénní koloběžky na sjezd zpět

V zimě - Lyžování na Klínovci (3 km) - nový skiareál Klínovec je součástí InterSkiregionu, který vznikl propojením lyžařských středisek Klínovec - Fichtelberg - Neklid - Boží Dar. Nový Klínovec nabízí více než 31,5 km sjezdovek a spolu s přeshraničním areálem 47 km. Nejdelší ze sedačkových lanovek obsluhuje novou sjezdovku do Jáchymova, která s délkou 2950 m a šířkou 50 - 100 m patří k nejdelším a nejširším sjezdovkám v ČR. Na své si přijdou děti i milovníci freeride i freestyle lyžování a běžkařských stop. Spojení mezi areály zajišťuje skibus zdarma.

Na vrchol Klínovce jezdí lanovka s krátkou jarní odstávkou celoročně a z jeho vrchu lze sejít či sjet po několika trasách Trail parku.

V době letních prázdnin se otevírá dětský animační klub „Radonek“. Děti od 5-ti let se mohou těšit na různé aktivity, animační program, výlety s příběhem a kreativní dílny. V rámci klubu je možnost zajistit hlídání dětí (za poplatek).

Prázdninový balíček „Letní dovolená v Krušných horách“, který je ideální pro rodiny s dětmi mají členství v dětském animačním klubu „Radonek“ zdarma.

Rodiče s dětmi se v Jáchymově určitě nudit nebudou – k dispozici je venkovní dětské hřiště s vláčkem, minigolf, ping pong, šipky, dětská herna, bazén s protiproudem a tobogánem v Aquacentru Agricola, možnost zapůjčení kol.

CENA NEZAHRNUJE

Parkování, lázeňský poplatek, wellness a léčebné procedury, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Místní poplatek 35 Kč/os./den.

POZNÁMKA

Parkování za poplatek (parkoviště cca 200m).

Vstupenku do Aquacentra, případně Saunového dolu, můžete zakoupit na dobu 1,5 – 3 hodiny. Při zakoupení vstupenky před 14:00, platí tato pouze pro bazén. Při zakoupení vstupenky po 14:00, obdržíte automaticky vstup včetně Saunového dolu. Poslední vstup je možno zakoupit v 19:15 hodin. Dětem do 12ti let věku je do Saunového dolu povolen vstup pouze v pondělí.

Možnost ubytování domácích mazlíčků za příplatek.

Celodenní stravování formou bufetu v hotelu Astoria platí pro lázeňské a relaxační pobyty.

Nástupy na léčebné pobyty (všechny pobyty, ve kterých je obsažena lékařská konzultace, konzultace s fyzioterapeutem nebo vstupní lékařské vyšetření) jsou v Léčebných lázních Jáchymov obecně možné kterýkoli den kromě soboty. V tento den se nástup nedoporučuje, protože lékař je k dispozici až v pondělí, a tím byste ztratili jeden den procedur. U Krátké radonové kúry je nástup omezen pondělí až pátek do 12:00 hodin.

Sváteční příplatek zahrnuje: 24.12. slavnostní večeři, hudbu a malý dárek a 31.12. slavnostní večeři, taneční večer s programem, půlnoční raut, novoroční přípitek a ohňostroj.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje: ubytování se snídaní dle počtu objednaných nocí, úschovnu kol a lyží.


Cena pobytu Týden na horách (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, procedury (1x perličková koupel, 1x přísadová koupel se zábalem, 2x klasická masáž (částečná), 5x saunový důl a bazén v Láz. centru Aglicola (60 min.), 1x fitness v Láz. centru Agricola (60 min.)), zapůjčení holí Nordic Walking, zdarma úschova kol a lyží.
V době od 1.5.2024 do 30.9.2024 je možnost dokoupit balíček Týden na horách na vlně UNESCO za 360,- Kč, který zahrnuje 1x návštěvu Prohlídkové štoly Astoria, 1x prohlídku muzea - Královská mincovna, 1x prohlídka Štola č. 1


Cena pobytu Dovolená s dětmi (2 nocí) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, 2x bazén v Láz. centru Agricola (90 min.), zapůjčení holí pro Nordic Walking, 1x minigolf (v létě) nebo 1x solná jeskyně v Láz. centru Agricola (45 min. - v zimě), úschova kol a lyží.
Každá další noc 1x ubytování s polopenzí, 1x bazén Agricola (90 min.).


Cena pobytu Lázeňský relax (3 noci) zahrnuje: 3x ubytování s polopenzí, procedury (1x radonová koupel (v případě kontraindikace přísadová), 1x klasická masáž (částečná), 1x oxygenoterapie (60 min.), 1x solná jeskyně (45 min.).
Nástup není možný v sobotu


Cena pobytu SKI & Relax (3 noci) zahrnuje 3x ubytování s polopenzí, procedury v lázeňském centru Agricola (1x bazén a Saunový svět (90 min.), 1x ochutnávku Thajské masáže Aroma Oil (20 min.)), 2denní skipass Klínovec, úschova lyží.


Cena pobytu Antistres (3 noci) zahrnuje 3x ubytování s polopenzí, 1x vstup do bazénu a saunového dolu (90 min. v LC Agricola), 1x solnou jeskyni (45 min. v LC Agricola), 1x prohlídku štoly Astoria, 1x vycházku po Jáchymově minulosti i současnosti komentovaná s průvodcem, 1x zapůjčení nordic walking holí zdarma.
Všechny léčebné i wellness procedury jsou poskytovány v Láz. centru Agricola (50 m).


Cena pobytu Relax Astoria (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování s polopenzí, procedury (1x thajská aroma masáž (20 min.), 1x bazén a Saunový důl (90 min.), 1x prohlídková štola Agricola).
Všechny léčebné i wellness procedury jsou poskytovány v Láz. centru Agricola (50 m).


Cena pobytu SKI & Fun (6 nocí) zahrnuje 6x ubytování s polopenzí, procedury v lázeňském centru Agricola (1x bazén a Saunový svět (90 min.), 2x bazén (90 min.), 1x ochutnávku thajské masáže Aroma Oil (20 min.), 4denní skipass do areálu Klínovec, úschovu lyží.


Cena pobytu Vital klasik (7 nocí) zahrnuje: 7x ubytování s polopenzí, 1x radonová koupel (nebo přísadová), 1x perličková koupel, 1x přísadová koupel se zábalem, 1x suchá uhličitá koupel (plynná), 1x klasická masáž částečná, 1x parafínový zábal rukou. Změna procedur není možná.


Cena pobytu Pro zdravý pohyb (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, 1x konzulatace s fyzioterapeutem zaměřená na doporučení správných pohybových návyků, procedury (1x radonová koupel, 1x podvodní masáž celková, 1x suchá uhličitá koupel - plynná, 2x klasická masáž částečná, 2x skupinový tělocvik, 2x skupinový tělocvik v bazénu, 1x solná jeskyně v Láz. centru Agricola (45 min.)), praktickou příručku Cvičení pro zdraví s jednoduchými cviky pro zlepšení kondice.
BONUS: 1x minerální voda (0,7 l) při příjezdu na pokoji


Cena pobytu Buď fit (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí (v rámci polopenze denně k snídani jako bonus 1x smoothie), 1x volný vstup do Aquacentra Agricola a Saunového dolu (90 min.), 1x vstup do fitness centra Agricola (50 min.), 1x VACUWELL* podtlaková terapie v uzavřené skořepině pro efektivní spalování tukové tkáně v kritických partiích (břicho, boky, stehna), Agricola (30 min.), 1x zapůjčení nordic walking holí.
*VACUMELL - procedura pouze pro osoby do 100 kg váhy, není vhodná pro osoby s vysokým krevním tlakem, kartiostimulátorem a s křečovými žilami


Cena pobytu Lázeňské minimum (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí, procedury (1x přísadová koupel se zábalem, 1x klasická masáž částečná), 1x bazén a Saunový důl (90 min.).
Všechny léčebné i wellness procedury jsou poskytovány v Láz. centru Agricola (50 m). Změna procedur není možná. Nástup na pobyt není možný v sobotu.


Cena pobytu Senior 55+ (7 nocí) zahrnuje 7x ubytování s polopenzí, 1x káva/čaj a zákusek, procedury (1x radonová koupel (v případě kontraindikace přísadová koupel), 1x perličková koupel, 1x přísadová koupel, 1x klasická masáž (částečná),1x suchá uhličitá koupel - plynná, 1x parafínový zábal rukou).
Všechny léčebné i wellness procedury jsou poskytovány v Láz. centru Agricola (50 m). Změna procedur není možná.


Cena pobytu Romantika (2 noci) zahrnuje 2x ubytování s polopenzí (v rámci polopenze, 1x večeře à la carte v Modré restauraci, včetně 0,7 l moravského vína, 1x večeře formou bufetu, 1x během pobytu snídaně s donáškou na pokoj a 1x snídaně bufet), na pokoji při příjezdu 1x Bohenia sekt O,375 l, 1x káva/čaj a zákusek, 1x saunový důl a bazén v Láz. centru Ahgricola (90 min.).


Cena pobytu Velikonoční wellness (3 noci) zahrnuje 3x ubytování s polopenzí, 2x bazén a saunový důl v Láz. centru Agricola (90 min.), 1x solná jeskyně v Láz. centru Agricola (45 min.), velikonoční výslužku na pokoji.


Krušné hory tvoří souvislé horské pásmo táhnoucí se v délce přes 130km. Hřeben Krušných hor je přirozenou hranicí mezi Čechami a Německem. Nejvyšším vrcholem Krušných hor je Klínovec (1244 m.n.m.).

Co do výšky nemůžou měřit s jinými českými a moravskými masivy, mají spoustu jiných předností. V první řadě tu potkáte daleko méně turistů. Při svých toulkách – ať už pěšky, na kole nebo na běžkách – si tak můžete užívat vytoužený klid a kochat se rozmanitou krušnohorskou krajinou.

A že je rozhodně co pozorovat. Tajemná rašeliniště, rozlehlé větrné pláně i hluboké lesy vonící po houbách a borůvkách. Ale nejen to. Díky své hornické historii skrývají Krušné hory celou řadu jedinečných technických památek. Můžete sestoupit do temného podzemí a na vlastní kůži se seznámit s prostředím, kde se psaly dějiny Krušnohoří.
Nebo zůstaňte na povrchu a projděte se podél Blatenského příkopu, navštivte Vlčí jámy, poznejte odvrácenou tvář jáchymovských dolů při procházce Jáchymovským peklem.Magická horská krajina, drsná a romantická zároveň, čeká, až ji objevíte.

Krušnohoří na seznamu UNESCO Hornický region Erzgebirge/Krušnohoří je prvním českým přehraničním souborem památek, který se dostal 6.7.2019 na Seznam světového kulturního přírodního dědictví UNESCO.

Mapa polohy hotelu

Zimní pohádka v Lázních Jáchymov (krátký spot)

Ochutnejte ze zimní nabídky pobytů, léčebných procedur, horských aktivit a pokochejte se nádhernými výhledy do krajiny Krušných hor i pohledem na lázeňské údolí z výšky.

Zimní pohádka v Lázních Jáchymov (dlouhý spot)

Ochutnejte z pestré nabídky zimního menu léčebných pobytů v prvních radonových lázních v kombinaci s aktivitami v Krušných horách.

Hodnocení hotelu

0 hodnocení