Morávka - Hotel U Přehrady

od 475
doprava Vlastní
strava Bez stravování
Náš TIP
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bazén
Cykloturistika
Dítě zdarma: 3 let
Rezervace bez rizika
Středisko zimních sportů: 500 m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • příjemné a klidné prostředí, nádherná příroda
  • venkovní v sezónu vyhřívané bazény
  • čisté pohodlné ubytování
  • velmi vstřícný a ochotný personál
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel U Přehrady v pohoří Beskyd je ideální pro výlety a pro pěší letní i zimní turistiku, možnosti výstupů na Prašivou, Kotař, Ropičku, Slavíč, Visaláje, Bílý kříž, Trávný a Lysou horu.

POLOHA

V údolí řeky Morávky, poblíž stejnojmenné přehrady, v nadmořské výšce 528 m n. m., se nachází hotel obklopen zelení.

Hotel U Přehrady v pohoří Beskyd je ideální pro výlety a pro pěší letní i zimní turistiku, možnosti výstupů na Prašivou, Kotař, Ropičku, Slavíč, Visaláje, Bílý kříž, Trávný a Lysou horu.

Malebná obec Morávka, 20 km od Frýdku Místku, je vklíněná mezi masívy Travného a Slavíče, pohoří Moravskoslezských Beskdyd, leží 520 m.n.m. a rozkládá se po obou březích stejnojmenné řeky. Svou rozlohou 87 km2 je jednou z největších obcí v České republice. V letech 1960 - 1966 byla na Morávce postavena údolní přehrada, sloužící jako zdroj pitné vody pro obyvatele okolních měst a pivovar Radegast.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, jídelna, sál, denní bar, klubovna s TV, společenské hry, sauna, Wi-Fi (zdarma), pro děti - hřiště, herna, atrakce, strava a postýlka; úschovna a půjčovna kol, úschovna lyží, venkovní posezení a ohniště, 2 venkovní vyhřívané bazény (v letní sezóně), parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2, 3 a 4lůžkové pokoje Standard, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout), TV, Wi-Fi (zdarma – většina pokojů). Možnost zapůjčení lednice na pokoj.

2, 3 a 4lůžkové pokoje LUX (nové pokoje), vlastní sociální zabezpečení (WC, sprchový kout, fén), TV, Wi-Fi (zdarma – většina pokojů), lednice, trezor.

STRAVOVÁNÍ

snídaně, polopenze, večeře - dle výběru pobytu (snídaně - v sezóně (01. 07. až 28. 08.) bufet, jinak kontinentální, obědy a večeře – výběr z menu).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: kulečník, stolní tenis, kulturní místnost, tenisové a volejbalové hřiště, minigolf (18 jamek), pétanque, kroket, ruské kuželky, trasy pro pěší a cykloturistiku, krytý aquapark (20 km), jízdárna (2,5 km), tělocvična (2,5 km), krytý bazén s mořskou vodou a saunou (1,5 km); v zimě: sjezdové a běžecké lyžování (ski areály - Morávka Sviňorky (1,5 km), Pustevny, Bílá, Javorový, další sjezdovky jsou na Zlatníku, Visalajích, Lysé hoře).

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Místní poplatek (20 Kč/os./den).

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný v období mimo sezóny (02. 01. - 30. 06. a 29. 08. - 22. 12. ).

Cena za pobyt na 1 noc či 1 osobu na pokoji za příplatek.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování bez stravy, v letní sezóně vstup na bazén, parkování. Snídaně, polopenze či plná penze možné za příplatek.


Rekreační pobyt SN zahrnuje ubytování se snídaní, parkování.


Rekreační pobyt PL zahrnuje ubytování s polopenzí, parkování.


Rekreační pobyt PP zahrnuje ubytování s plnou penzí, parkování.


Beskydy jsou nádherné v každé roční době. Některé turistické magnety jsou všeobecně populární a známé, ale v Beskydech je mnoho nádherných míst, o kterých málokdo ví. Taktéž způsoby poznávání Beskyd jsou rozmanité, mnohdy velmi atraktivní a zážitkové. Představte si pohled na vrcholky hor z větroně, paraglidu, ze sedla horského kola, na koloběžce, segway vozítku, z raftu, běžecké stopy, při skialpovém výstupu či s kočárkem.

Co se vám vybaví, když se řekne "Beskydy"? - Lysá hora, Gruň, Satinské vodopády, Radegast, zbojník Ondráš, Radhošť, Medvědí skála, Petr Bezruč...nebo mnoho významných sportovních, kulturních a turistických akcí?

Beskydy jsou tím správným místem, kde strávit svoji dovolenou ve dvojici či s rodinou. Nechte se okouzlit jedinečnou přírodou, ale také kulturních tradic a památek. Čekají na Vás nezapomenutelné zážitky. Milovníci zimních sportů si Beskydy zkrátka zamilují.

Máme pro vás tipy, poznávejte Beskydy!

Lysá hora je nejvyšším vrcholem Beskyd a je vhodným místem pro skialpinismus, pěší a cykloturistiku. Možností cest na vrchol je několik s různou mírou náročnosti, můžete využít i naučnou stezku. Lysá hora je známá také kvůli tomu, že na ní trénují profesionální horolezci na extrémní horské výpravy. Mimo jiné se na jejím vrcholu nachází meteorologická stanice, vysílač a nově otevřená Bezručova chata, naskytnou se vám zde neopakovatelné výhledy, kdy můžete dohlédnout až do slovenských Tater.

Dále si naplánujte výlet do chráněné krajinné oblasti Beskydy, která byla vyhlášena za účelem ochrany výjimečné přírodní pozoruhodnosti, těmi jsou zejména zbytky pralesovitých lesů. Krajina v Beskydech má výjimečný estetický význam, který zapříčinilo soužití člověka s horami.

Jedním z nejnavštěvovanějším míst Beskyd jsou Pustevny. Jedná se o areál, který byl vyhlášen národní kulturní památkou. Navštívit Pustevny můžete pěšky, na kole či se nechat vyvézt lanovkou. Z Pusteven se dá vydat na horu Radhošť, která je symbolem této oblasti a u sochy pohanského boha Radegasta si vychutnejte malé občerstvení. A když už jsme u dobrého jídla nemůžete vynechat výlet na malebný vrchol Malá Prašivá a ochutnat vyhlášené jahodové knedlíky.

Nechte se unášet dechberoucími výhledy na Beskydy a navštivte Stezku Valašku. Jedná se o nově postavenou stezku v korunách stromů s nejdelší skleněnou vyhlídkovou plošinou v Evropě. Na své si zde přijdou příznivci adrenalinových zážitků, když budou stát 30 metrů nad zemí a budou mít pod sebou pouhé sklo.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

9,7
2 hodnocení
9 Ubytování
9,5 Služby
10 Poloha
10 Stravování
10 Personál
9,5 Čistota
Řazení
9,3
8 Ubytování 9 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 9 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Stanislava Hrnčířová, 09.07.2019
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Věra Hortová, 12.03.2018