Budapešť - Hotel Szőnyi Garden Hotel Pest

od 1 670
doprava Vlastní
strava Snídaně
Termální pramen25min
Dítě zdarma do: 17 let
Konferenční služby
Rezervace bez rizika
Sleva za včasný nákup: 3-6 %
Termální pramen: 25 min
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • 25 minut od termálních lázní
  • volný vstup do wellness centra
  • v budapešťském zeleném pásu v blízkosti centra
  • nedaleko stanice metra a trolejbusu
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel Szönyi Garden se nachází blízko centra v Budapešti, kde jsou tím největším lákadlem pro turisty městské lázně, kde můžete nerušeně relaxovat. Určitě musíte navštívit také nejlepší stánek s langoši ve městě, za příznivé ceny, ale především se skvělou chutí.

Hotel nabízí rodinnou atmosféru, příjemné posezení na terase, odpočinek v hotelovém wellness. Hosté si mohou pochutnat na maďarských a mezinárodních pokrmech připravované v místní restauraci.

POLOHA

Rodinný hotel se nachází v blízko centra města v budapešťském zeleném pruhu. Na terminál metra se hosté dostanou za 15 min příjemnou procházkou. Výhodou hotelu je vzdálenost od nájezdu na dálnici M3.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, restaurace, terasa, konferenční místnost, Wi-Fi, pro děti – hřiště, postýlka, stolička; wellness (vířivka, finská sauna, biosauna, infrasauna, solná místnost a parní kabina.), zahrada, uzavřené parkoviště, nabíječka pro elektromobily.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Jednolůžkový pokoj, koupelna (sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma).

Dvoulůžkový pokoj, manželská postel nebo oddělená lůžka, koupelna (vana nebo sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), některé pokoje mají balkón.

Dvoulůžkový pokoj s přistýlkou, manželská postel nebo oddělená lůžka, koupelna (sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), některé pokoje mají terasu.

Čtyřlůžkový rodinný pokoj, dva dvoulůžkové propojené pokoje, manželská postel nebo oddělená lůžka, koupelna (sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), některé pokoje mají balkón.

Apartmán, obývací pokoj s rozkládací pohovkou (možnost přistýlky), ložnice (manželská postel), dětský pokoj (jednolůžková postel, dětská postel a dětská postýlka), koupelna (sprcha, WC, fén), klimatizace, telefon, SAT TV, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma).

STRAVOVÁNÍ

snídaně formou bufetu.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Přímo v hotelu: wellness (vířivka, finská sauna, biosauna, infrasauna, solná místnost a parní kabina), dětské hřiště, zahrada.

V okolí se nachází velké množství památek, například budova Parlamentu, Bazilika Sv. Štěpána, vrch Gellért se sochou Svobody nebo Rybářská bašta.

Pro milovníky zeleně se zde nachází Markétin ostrov, Park soch, Orlí vrch nebo park Népliget.

Dále můžete navštívit známé městské žluté lázně Szechényi (Széchenyi fürdő), které jsou nevětší léčebné lázně v Evropě.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Pobytová taxa ve výši 1,70 €/os./noc se platí přímo v ubytovacím zařízení.

POZNÁMKA

Ubytování domácích mazlíčků není na hotelu povoleno.

Parkování je možné v areálu hotelu.

WELLNESS: vířivka, finská sauna, biosauna, infrasauna, solná místnost a parní kabina.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle zvolené délky pobytu), vstup do sauny, whirlpoolu, solné komory, uzavřené parkování, služby česko/maďarsky mluvícího delegáta (k dispozici 24/7 na telefonu).


Proč navštívit Budapešť?

Důvodu je opravdu mnoho, většině z nás se vybaví klobásy, papriky, čardáš nebo těžko srozumitelnou řeč, stačí ale jen odhodit předsudky, sbalit zavazadlo a můžete objevovat krásy velkoměsta.

Budapešť, tak jak ji známe dnes, vznikla v roce 1873 sloučením tří (do té doby samostatných) měst Starý Budín, Budín a Pešť. Řeka rozděluje město na dvě části, levobřežní část zvaná Pešť se nachází na rovném povrchu, ale pravý břeh je značně kopcovitý. Nachází se zde totiž Budínské vrchy (nadmořská výška 527 m).

Dunaj protéká městem v délce přibližné 30 km a rozlévá se do šířky až 600 m. Na jeho pešťském břehu vede Duna korzó – pěší zóna, jejíž nábřežní panorama prohlásilo UNESCO za součást Světového dědictví. Budapešť dlouho neměla vlastní pevný most, teprve v letech 1839 – 1849 byl postaven Řetězový most.

Svými 123 termálními prameny a pěti desítkami lázeňských domů patři mezi významná lázeňská města. Největší a nejoblíbenější jsou lázně Széchényi Fürdő a nejhezčí lázně Gellért.

Parlament (Országház) je jedním z národních symbolů a nejznámější památkou Maďarska a patří mezi nejstarší vládní budovy v Evropě. Exteriér budovy byl navržen převážně v novogotickém slohu, ale nepřiklad kupole je novorenesanční a interiér je novorenesanční a novobarokní. Stavbu zdobí celkem 242 soch, z toho 88 soch vladařů a vojevůdců rozmístěno po obvodu budovy a hledí k vrcholu kopule.

Šedesát párů bot mužů, žen a dětí leží na pobřeží Dunaje nedaleko budovy parlamentu připomíná smrt Židů v Budapešti za druhé světové války. Velká synagoga z roku 1859 (Dohány utcai Zsinagóga), druhá největší na světě (s kapacitou 3000 míst). Doporučujeme výlet na Budínský Hrad, Matyášův chrám a Rybařskou baštu, odkud je nejhezčí pohled na majestátní Parlament. Nejznámější ulice v Budapešti je třída Andrássyho. Začíná poblíž baziliky Sv. Štěpána a najdete zde kromě Státní Opery (kam ráda chodívala už císařovna Sissi) spoustu obchodů, hospůdek, kaváren a pár metrů pod povrchem jezdí nejstarší (žluté) metro v Evropě (Kisföldalatti, sárga metro). Andrássyho třída ústi na náměstí Hrdinů (Hősök tere), vedle je Městský lesopark (Városliget ), kde najdete Termální lázně Széchényi, hrad Vajdahunyad, cirkus, Zoologickou zahradu (Állatkert) a restaurace Gundel.

V Budapeští se v noci nespí, žije se tu tak pestrým nočním životem, že si odpočinete zase až na cestě domů. (koncertní loď A38 u mostu Petőfi, Szimpla Kert, Bob, Budapest Sky Bar).

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

10
1 hodnocení
10 Ubytování
10 Služby
10 Poloha
10 Stravování
10 Personál
10 Čistota
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Jaroslav Šimčík, 12.03.2018