Liptovský Ján - Hotel SVÄTOJÁNSKY KAŠTIEL

od 1 305
doprava Vlastní
strava Snídaně
Termální lázně14min
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bezbariérové ubytování
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 3 let
Konferenční služby
Středisko zimních sportů: 2800 m
Termální lázně: 14 min
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • hotel v krásné renesanční budově ze 17. století
  • letní terasa pod starými kaštany a borovicemi
  • obklopen kouzelnou přírodou Nízkých Tater

Ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Ubytování/noc SN 2018
Strava Doba 23.09.18- 20.12.18
Nástupní dny Libovolné
Minimální počet nocí 1
Dvoulůžkový/noc SN Snídaně Na noc 1305 Kč
Třílůžkový/noc SN Snídaně Na noc 1760 Kč
Čtyřlůžkový/noc SN Snídaně Na noc 2105 Kč
Dvoulůžkový+přist./noc SN Snídaně Na noc 1625 Kč
Studio 2 dosp+2děti/noc SN Snídaně Na noc 1920 Kč
dítě do 3 let bez nároku na služby zdarma Na noc 0 Kč
Příplatek za dětskou postýlku Na noc 160 Kč
příplatek za polopenzi Polopenze Na noc 240 Kč
příplatek za polopenzi pro dítě do 15let Polopenze Na noc 135 Kč

Poloha

zrekonstruovaný hotel s nádechem minulosti, původně renesanční objekt ze 17. století, se nachází uprostřed překrásného parku plného zeleně v malé historické obci Liptovský Ján, která dostala do vínku mimořádně krásnou přírodu s nejkrásnější dolinou v Nízkých Tatrách.

Vybavení ubytovacího zařízení

recepce, restaurace, kavárna, salónek, venkovní posezení, konferenční služby, hotel. trezor, pro děti – herna, strava, postýlka a stolička; knihovna, relax centrum (finská sauna, whirlpool, masáže, relax. místnost), úschovna a půjčovna kol a lyží, společenské hry, Wi-Fi (zdarma), zahrada, hotelové taxi, parkoviště, akceptace platebních karet.

Vybavení pokoje

2 až 4lůžkové pokoje, 2lůžkové studio, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC), Wi-Fi (zdarma), TV-SAT, DVD, telefon, rádio, možnost až 2 přistýlek, kuchyňský kout se základním vybavením (Studio 1/2+2). 1 bezbariérový pokoj.

Stravování

snídaně (bufet), za příplatek polopenze (večeře – výběr ze 4 menu o 3 chodech).

Sport a volný čas

Sport a volný čas: kulečník, stolní fotbal, v okolí – značené trasy pro pěší a cykloturistiku, běžecké a sjezdové lyžování (ski areály: Jasná, Malino Brdo, Opalisko), jízda na saních; návštěva jeskyní nebo termálních pramenů (Aquapark Tatralandia, Thermal Park Bešeňová, Liptovský Ján).

Cena zahrnuje

2x nebo 4x ubytování se snídaní (dle výběru pobytu).

Cena nezahrnuje

dopravu, pobytovou taxu (1,- €/os./den), komplexní cestovní pojištění (26,- Kč/os./den).


Pobytové balíčky


Vánoční pobyt zahrnuje 1x ubytování s polopenzí, Štědrovečerní večeří a Vánočním programem.
Vánoční program: Vánoční koledy, Vánoční dáreček, Prohlídka obce Liptovský Ján na koňském povozu.
Slavnostní Štědrovečerní menu: Aperitiv (Jägermaiter), I. předkrm (Vánoční oplatky s medem), II. předkrm (Makové opekance přelité máslem), Polévka (vánoční zelňačka nebo jemně pikantní rybí polévka), Mezichod (grilovaný oštiepok), Hlavní chod (Smažený filet ze pstruha, smažený kapr, smažené rybí filé s bramborovým salátem nebo konfitovaná kachní prsa s bramborovou kaší), Dezert (tiramisu), Pochutiny (domácí škvarkové placky, ovoce, vánoční pečivo), Nápoje (0,2 dcl vína nebo 0,5 l piva nebo 0,33 l nealko nebo 0,2 l vánoční punč).


Liptov patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější regiony Slovenska. Nacházejí se zde takové klenoty jako např. Demänovská dolina, Kriváň, Vlkolínec nebo Liptovská Mara. Kromě vyhlášených turistických lokalit však objevíte na Liptově i řadu pozoruhodných míst, kolem nichž se často projíždí bez povšimnutí. Liptov je především ale turistickým rájem. Vždyť hranice tohoto regionu tvoří samá atraktivní pohoří. Západné Tatry (především zámá část Roháče), Nízké Tatry (s Demänovskou dolinou, nejvyššímy vrcholy a nejlepším lyžařským střediskem), cíp Vysokých Tater (blízko je to na Štrbské pleso), Veľká Fatra (rozlehlé a klidné pohoří mj. se známým Vlkolíncem) a Chočské vrchy (s obřím masivem Velkého Choče). Kromě hor je region bohatý na minerální a termální prameny. Minerální voda se stáčí, termální se využívají ke koupelím - které jsou i v největším aquaparku Slovenska - Tatralandia. Pro příznivce rekreace u vody "přírodnějšího" typu je zde na Váhu vybudovaná čistá nádrž Liptovská Mara. Velkou roli zde hraje i agroturistika, především díky pastevectví, které je na mnoha místech stále udržováno. Díky těmto faktorům jsou v regionu kvalitní a rozvinuté služby.

TURISTICKY "POVINNÉ" LOKALITY NA LIPTOVĚ

Demänovská dolina
nejznámější dolina Nízkých Tater s lyžařským střediskem Jasná a dvěma zpřístupněnými krasovými jeskyněmi (jaskyňa slobody a ľadová jaskyňa). Lanovka na vrch Chopok.

Kriváň (2494 m)
jeden z nejznámějších vrcholů Slovenska, dominanta Liptova. Koncem srpna dějiště celoslovenského národního výstupu. Východisko ke zdolání: Tri Studničky nebo Štrbské pleso.

Liptovská Mara
vodní nádrž o rozloze 28 km s nejdelší sypanou hrází na Slovensku. Kromě výroby elektřiny se využívá ke koupání, vodním sportům, rybolovu a vyhlídkovým plavbám.

Vlkolínec
malá osada u Ružomberoku pod skalnatým vrchem Sidorova, která byla díky své zachovalé dřevěné lidové architektuře zapsána roku 1993 na seznam památek UNESCO.

Další méně známé lokality na Liptově

PRIBYLINA – skanzen liptovké dědiny umístěný v hezkém prostředí na úpatí Západních Tater. Místo konání folklórních pořadů.

SALATÍN – vápencový vrchol (1630 m) v západní části Nízkých Tater a překrásným kruhovým rozhledem. východiskem ke zdolání je vesnice Ludrová u Ružomberoku.

SVÄTÝ KRÍŽ – dřevěný evangelický kostel, přenesený na současné místo ze zátopové oblasti přehrady Liptovská Mara. Jedna z největších staveb svého druhu na Slovensku.

VAŽECKÁ JASKYŇA – krasová vápencová jeskyně poblíž obce Važec o délce 400 m s překrásnou krápníkovou
výzdobou. Návštěvní okruh má délku 230 m, prohlídka trvá něco málo přes půl hodiny.

VÝCHODNÁ – rázovitá dědina pod Vysokými Tatrami. První červencový víkend se zde pravidelně koná Mezinárodní folklórní festival – největší akce tohoto druhu na Slovensku.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení