Liptovský Ján - Hotel Svätojánsky Kaštiel

od 780
doprava Vlastní
strava | Snídaně
Termální pramen15min
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bezbariérové ubytování
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 3 let
Konferenční služby
Rezervace bez rizika
Středisko zimních sportů: 2800 m
Termální pramen: 15 min
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • hotel v krásné renesanční budově ze 17. století
  • letní terasa pod starými kaštany a borovicemi
  • obklopen kouzelnou přírodou Nízkých Tater
  • nedaleko termálního pramene - Liprovská kaďa
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Královská dovolená v renesanční budově zámečku s wellness centrem.

Hotel Svätojánsky kaštieľ je renesanční objekt ze 17. století, který prošel náročnou a citlivou rekonstrukcí. Nachází se v historické obci Liptovský Ján v nádherné prírodě s nejkrásnější dolinou v Nízkých Tatrách. Z původního objektu se do současnosti zachovala prosklená lodžie na hlavní fasádě, (mohutné sloupy s jónskými hlavicemi) a část původní urbanistické struktury.
Kolem hotelu je překrásný park s původní kaštanovou alejí a v jehož středu je vodní fontána.

POLOHA

zrekonstruovaný hotel s nádechem minulosti, původně renesanční objekt ze 17. století, se nachází uprostřed překrásného parku plného zeleně v malé historické obci Liptovský Ján, která dostala do vínku mimořádně krásnou přírodu s nejkrásnější dolinou v Nízkých Tatrách.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, kavárna, salónek, venkovní posezení, konferenční služby, hotel. trezor, pro děti – herna, strava, postýlka a stolička; knihovna, relax centrum (finská sauna, whirlpool, masáže, relax. místnost), úschovna a půjčovna kol a lyží, společenské hry, místnost pro uložení zavazadel, Wi-Fi (zdarma), zahrada, hotelové taxi, parkoviště, akceptace platebních karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2 až 4lůžkové pokoje, 2lůžkové studio, 4lůžkový apartmán, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC), Wi-Fi (zdarma), TV-SAT, DVD, telefon, rádio, možnost až 2 přistýlek pro děti (2lůžkové pokoje a studio). Studio a apartmán navíc: kuchyňský kout se základním vybavením. 1 bezbariérový pokoj.

STRAVOVÁNÍ

snídaně nebo polopenze (snídaně - bufet, večeře – výběr ze 4 menu o 3 chodech).

INDIKACE A LÉČBA

Prameny termálního koupaliště v Liptovskom Jáne jsou plněny vodou z pramene Rudolf, který má teplotu 29,4 °C. Voda má lé čivé účinky na revmatické nemoci, nemoci ženských orgánů, kožních nemocí a nemocí pohybového ústrojenství. V areálu termálního koupaliště naleznete plavecký, relaxačně-klidový, dětský bazén a bazén s fontánkou.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport a volný čas: kulečník, stolní fotbal, v okolí – značené trasy pro pěší a cykloturistiku, běžecké a sjezdové lyžování (ski areály: Jasná, Malino Brdo, Opalisko), jízda na saních; návštěva jeskyní nebo termálních pramenů (Aquapark Tatralandia, Thermal Park Bešeňová, Liptovská Kaďa (1 km)).

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

pobytová taxa (1,- € /os./den).

POZNÁMKA

za poplatek 25 EUR je možné zajistit pozdější odjezd (max. do 14:00 hod.). Zavazadla je možno uschovat na recepci.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt se snídaní zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle výběru délky pobytu).


Rekreační pobyt se snídaní zahrnuje ubytování s polopenzí (v počtu dle výběru délky pobytu).


Liptov patří mezi nejznámější a nejnavštěvovanější regiony Slovenska. Nacházejí se zde takové klenoty jako např. Demänovská dolina, Kriváň, Vlkolínec nebo Liptovská Mara. Kromě vyhlášených turistických lokalit však objevíte na Liptově i řadu pozoruhodných míst, kolem nichž se často projíždí bez povšimnutí. Liptov je především ale turistickým rájem. Vždyť hranice tohoto regionu tvoří samá atraktivní pohoří. Západné Tatry (především zámá část Roháče), Nízké Tatry (s Demänovskou dolinou, nejvyššímy vrcholy a nejlepším lyžařským střediskem), cíp Vysokých Tater (blízko je to na Štrbské pleso), Veľká Fatra (rozlehlé a klidné pohoří mj. se známým Vlkolíncem) a Chočské vrchy (s obřím masivem Velkého Choče). Kromě hor je region bohatý na minerální a termální prameny. Minerální voda se stáčí, termální se využívají ke koupelím - které jsou i v největším aquaparku Slovenska - Tatralandia. Pro příznivce rekreace u vody "přírodnějšího" typu je zde na Váhu vybudovaná čistá nádrž Liptovská Mara. Velkou roli zde hraje i agroturistika, především díky pastevectví, které je na mnoha místech stále udržováno. Díky těmto faktorům jsou v regionu kvalitní a rozvinuté služby.

TURISTICKY "POVINNÉ" LOKALITY NA LIPTOVĚ

Demänovská dolina
nejznámější dolina Nízkých Tater s lyžařským střediskem Jasná a dvěma zpřístupněnými krasovými jeskyněmi (jaskyňa slobody a ľadová jaskyňa). Lanovka na vrch Chopok.

Kriváň (2494 m)
jeden z nejznámějších vrcholů Slovenska, dominanta Liptova. Koncem srpna dějiště celoslovenského národního výstupu. Východisko ke zdolání: Tri Studničky nebo Štrbské pleso.

Liptovská Mara
vodní nádrž o rozloze 28 km s nejdelší sypanou hrází na Slovensku. Kromě výroby elektřiny se využívá ke koupání, vodním sportům, rybolovu a vyhlídkovým plavbám.

Vlkolínec
malá osada u Ružomberoku pod skalnatým vrchem Sidorova, která byla díky své zachovalé dřevěné lidové architektuře zapsána roku 1993 na seznam památek UNESCO.

Další méně známé lokality na Liptově

PRIBYLINA – skanzen liptovké dědiny umístěný v hezkém prostředí na úpatí Západních Tater. Místo konání folklórních pořadů.

SALATÍN – vápencový vrchol (1630 m) v západní části Nízkých Tater a překrásným kruhovým rozhledem. východiskem ke zdolání je vesnice Ludrová u Ružomberoku.

SVÄTÝ KRÍŽ – dřevěný evangelický kostel, přenesený na současné místo ze zátopové oblasti přehrady Liptovská Mara. Jedna z největších staveb svého druhu na Slovensku.

VAŽECKÁ JASKYŇA – krasová vápencová jeskyně poblíž obce Važec o délce 400 m s překrásnou krápníkovou
výzdobou. Návštěvní okruh má délku 230 m, prohlídka trvá něco málo přes půl hodiny.

VÝCHODNÁ – rázovitá dědina pod Vysokými Tatrami. První červencový víkend se zde pravidelně koná Mezinárodní folklórní festival – největší akce tohoto druhu na Slovensku.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení