Bělá pod Pradědem - Hotel Stará Pošta

od 600
doprava Vlastní
strava Snídaně
Náš TIP
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bazén
Dítě zdarma: 4 let
Rezervace bez rizika
Seniorské pobyty a slevy
Středisko zimních sportů: 100 m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • přímo u Ski arény Filipovice
  • hotel s bazénem a wellness
  • jednu zastávku od skiareálu Červenohorské sedlo
  • pěkná zahrada s vybavením pro děti
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Pohodlné a cenově přívětivé ubytování v Jeseníkách s rodinnou atmosférou.

Hotel Stará Pošta nabízí ubytování evropského standardu v kategorii tříhvězdičkového horského hotelu, komplex tvoří hlavní budova a dvě přilehlé depandance umístěné v hotelové zahradě. Hotel tvoří profesionální tým pracovníků v oboru cestovního ruchu a hoteliérství, který Vám nabízí pomoc při realizaci a tvorbě programové náplně jakéhokoliv typu dovolené. Hotel je ojedinělý nejen svojí polohou, ale především dobovou architekturou prvorepublikového sudetského pohraničí, vsazenou do překrásné zahrady s výhledem na kouzelné scenérie okolních hor, která osloví i nejnáročnější klienty. Své hosty láká Stará Pošta také svou tajuplnou historií.

Hotel leží v nadmořské výšce 780 m, v chráněné krajinné oblasti Hrubého Jeseníku, v srdci horského střediska Filipovice – Bělá pod Pradědem. Nachází se přímo u Skiparku Filipovice a pouze jednu zastávku skibusu od skiareálu Červenohorské sedlo, uprostřed nejoblíbenějších sportovních center Jeseníků Praděd, Petříkov, Ostružná a Ramzová s širokou nabídkou zimního i letního vyžití. Strategická poloha hotelu v blízkosti známých lázeňských center Karlova Studánka, Lipová a Jeseník právem řadí toto letovisko mezi nejnavštěvovanější v České republice. Navštivte Jeseníky.

POLOHA

přímo u skiparku Filipovice a pouze jednu zastávku skibusu od ski areálu Červenohorské sedlo.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, bar, venkovní posezení s grilem, hotel. trezor, pro děti - hřiště, koutek, postýlka, strava a nádobí; parkoviště, Wi-Fi (zdarma), služby za poplatek: vnitřní bazén, masáže, infra sauna, úschovna a půjčovna kol, úschovna lyží, půjčovna sport. potřeb, animační programy, skipark.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové pokoje Standard, některé možnost 1-2 přistýlek (rozkládací křesla), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, ručníky, osušky, toaletní potřeby), TV-SAT, Wi-Fi (zdarma), pokoje s přistýlkami mají v koupelně vanu;

3lůžkové pokoje Standard, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, ručníky, osušky, toaletní potřeby), 2 lůžko, samostatné lůžko, sedačka (v některých pokojích rozkládací - možnost přistýlky), TV-SAT, Wi-Fi (zdarma);

4lůžkové rodinné pokoje Standard, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, ručníky, osušky, toaletní potřeby), obytná místnost s TV-SAT, ložnice 2x dvoulůžko, Wi-Fi (zdarma). Podkrovní rodinný pokoj má v koupelně vanu.

2 a 3lůžkové pokoje Ekonomy, v 1. patře, společné soc. zařízení; TV-SAT, Wi-Fi (zdarma).

2 až 7lůžkové pokoje v depandancích, společné soc. zařízení; TV-SAT, Wi-Fi (zdarma).

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet) nebo polopenze (večeře - menu o 3 chodech: polévka, hlavní chod (výběr ze tří menu), dezert).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: stolní tenis, tenisový kurt, kulečník, venkovní víceúčelové hřiště, venkovní hřiště pro děti, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, lyžování sjezdové (ski areály: Ski park Filipovice - 460 m, Červenohorské sedlo - 6,8 km).

LYŽAŘSKÁ STŘEDISKA:

SKI CENTRUM MIROSLAV – LIPOVÁ LÁZNĚ – areál nabízí 3 lyžařské vleky a 1 dvousedačkovou lanovku.

LYŽAŘSKÝ AREÁL ČERVENOHORSKÉ SEDLO – jedno z nejznámějších středisek na severní Moravě, zpravidla se zde lyžuje do konce března, nadmořská výška se pohybuje mezi 862 až 1164 m n. m.

LYŽAŘSKÝ AREÁL KOUTY – největší ski areál na Moravě s šestisedačkovou lanovkou.

AREÁL RAMZOVÁ – nachází se zde 4sedačková a 2 sedačková lanovka. Lanovka je v provozu celoročně.

SKI PARK FILIPOVICE – areál uspokojí jak začátečníky, tak náročné lyžaře.

NOVINKA, doporučujeme navštívit Dolní Moravu:
SKY BRIDGE = nejdelší visutý most pro pěší na světě. Ocitněte se 95 metrů nad hlubokým horským údolím. Přejděte z jednoho horského hřebenu na druhý po 721 metrů dlouhé visuté lávce, jedná se o jedinečný moment a nepopsatelný zážitek.
Doporučujeme zakoupit vstupenku dopředu přes e-shop (Vstupenky Sky Bridge 721), abyste se vyhnuli případným frontám, protože na most se pouští v časových intervalech. Důležitou informací pro návštěvníky je, že trasa přes visutý most je jednosměrná. Z výstupu z mostu na vás čeká příjemná procházka naučnou stezkou "Most času". Vstup na most se nachází za horskou chatou Slaměnka u horní stanice sedačkové lanovky Sněžník, která vás může dopravit až ke vstupu na most nebo dorazit můžete pěšky.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Místní poplatek (20,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní s možností dokoupení polopenze (v počtu dle zvolené délky pobytu), 1x denně vstup do vnitřního bazénu, vstup na víceúčelové hřiště, do venkovního bazénu (v sezóně), do dětského koutku, úschovnu kol a lyží, Wi-Fi, parkování u hotelu.
Možnost využití (za poplatek) masérských a kosmetických služeb, infra sauny, tenisový kurt, zapůjčení kol, koloběžek a další sportovní aktivity.
BONUS: výhodné slevy ve ski parku u hotelu
Před hotelem zastávka autobusu se spojením k zajímavým atrakcím.


Název Jeseníky je zkratkou pro Jesenická oblast neboli Východní Sudety a nacházejí se na nejsevernějším cípu Moravy u polských hranic. Člení se na celky, a to Králický Sněžník, Rychlebské hory, Nízký Jeseník a Hrubý Jeseník, který je jejich jádrem. Nalezneme zde Chráněnou krajinnou oblast Jeseníky a celé území je z 80% pokryté lesy.

Důvodů proč navštívit Jeseníky je hned několik. Jedná se o bohatou oblast díky četnosti kulturních památek, zimních středisek, značených tras pro pěší a cykloturistiku. My přidáváme také několik tipů na zajímavá místa kam musíte při návštěvě Jeseníků zavítat!

Mnoho turistů zavítá do této oblasti pro jeho blahodárné účinky. Nabízí totiž nejčistší vzduch ve střední Evropě, a tak se nedá divit, že právě lázeňské pobyty zde mají takový úspěch. Lázeňské městečko Karlova Studánka stojí za to navštívit. Natrefíte zde na krásnou architekturu lázeňských pavilonů, mnoho malebných kaváren a celkem 8 minerálních pramenů. Dále za zmínku stojí Termální lázně ve Velkých Losinách.

Mezi méně obvyklé turistické cíle patří vodní elektrárny, výjimkou ale je Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně, která se stala dokonce největším divem České republiky a je tak jedním z nejnavštěvovanějších míst v Jeseníkách, kde se vám naskytnou půvabné výhledy do přilehlého okolí, protože horní nádrž elektrárny je umístěna ve výši 1350 m nad mořem.

Dalším zajímavým místem je přírodní rezervace Bílá Opava. Jedná se o romantický skalnatý kaňon s vodopády. Naučná stezka vede podél horního toku říčky je dostupná z Karlovy Studánky.

Bez pochyby mezi další tipy na výlet je nutné zmínit nejvyšší horu Moravy Praděd a jeho rozhlednu. Vrchol byl vyhlášen jako přírodní rezervace, odkud při štěstí dobrého počasí můžete dohlédnout až na Krkonoše a Vysoké Tatry.

Masiv Králického Sněžníku neodmyslitelně patří mezi nejnavštěvovanější místa Jeseníků. Jedná se o chráněnou krajinnou oblast, kde se můžete setkat s mnoho rašeliništi, krasových jevů a pramenem řeky Moravy.

Tipy na výlet v obci Dolní Morava: stezka v oblacích, dětské areály: Fun park, Pískový svět, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, pohádková Stamichmanova stezka; bobová dráha, lanový park, Disc golf Park, snowpark, sáňkařská a crossová dráha, pěší a cyklostezky, ski areál.

Mnozí ocení návštěvu hradů a zámků, které se na území Jeseníků nachází, těmi jsou například Zámek Velké Losiny, Zámek Bruntál, Hrad Sovinec a Zámek Linhartovy.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

9,8
1 hodnocení
9 Ubytování
10 Služby
10 Poloha
10 Stravování
10 Personál
10 Čistota
Řazení
9,8
9 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Alena Spurna Rothstockova, 05.03.2018