Budapešť - Hotel Sissi

od 705
doprava Vlastní
strava Snídaně
Termální pramen20min
Náš TIP
Bezbariérové ubytování
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 3 let
Konferenční služby
Rezervace bez rizika
Sleva za včasný nákup: 3-16 %
Termální pramen: 20 min
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • 300 metrů od bulváru Nagykörút
  • je postaven v moderním eklektickém slohu
  • vzdálenost od městské dopravy je 5 minut
  • ideální výchozí místo k procházkám do centra města
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel Sissi se nachází v Budapešti, hlavním městě Maďarska, kde musíte určitě navštívit místní parní lázně (fürdö). Koho zajímá architektura, tak by měl navštívit Židovské muzeum, které je pozoruhodné svým výzkumem Židovské kultury. Nejkrásnější architektura a historie se ale nachází v Maďarském národním muzeum, které uchovává své památky už od pravěku, až po současnost.

POLOHA

Hotel se nachází v klidné čtvrti blízko centra Budapešti, historických památek a obchodní a nákupní zóny. Vzdálenost od stanice metra, tramvají a autobusů je cca 5 minut.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, jídelna, lobby bar, venkovní posezení, zahrada, konferenční služby, hotel. trezor, Wi-Fi (zdarma), klimatizace, pro děti - dětská herna a postýlka; úschovna zavazadel, úschovna a půjčovna kol, garáž, akceptace platebních karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2 a 3lůžkové pokoje, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC, fén), telefon, minibar, trezor, TV-SAT, klimatizace, Wi-Fi (zdarma).

STRAVOVÁNÍ

Snídaně (kontinentální).

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu, komplexní cestovní pojištění.

POZNÁMKA

2lůžkový bezbariérový pokoj na vyžádání.
Slevy 10% z ceny pobytu (min. na 3 noci s vyjímkou období svátků a festivalů - již započítáno v ceně), 10% z ceny pobytu (při objednávce 45 dnů před příjezdem). Slevy nelze sčítat.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle zvolené délky pobytu), pobytovou taxu, služby česko/maďarsky mluvícího delegáta (k dispozici 24/7 na telefonu).


Proč navštívit Budapešť?

Důvodu je opravdu mnoho, většině z nás se vybaví klobásy, papriky, čardáš nebo těžko srozumitelnou řeč, stačí ale jen odhodit předsudky, sbalit zavazadlo a můžete objevovat krásy velkoměsta.

Budapešť, tak jak ji známe dnes, vznikla v roce 1873 sloučením tří (do té doby samostatných) měst Starý Budín, Budín a Pešť. Řeka rozděluje město na dvě části, levobřežní část zvaná Pešť se nachází na rovném povrchu, ale pravý břeh je značně kopcovitý. Nachází se zde totiž Budínské vrchy (nadmořská výška 527 m).

Dunaj protéká městem v délce přibližné 30 km a rozlévá se do šířky až 600 m. Na jeho pešťském břehu vede Duna korzó – pěší zóna, jejíž nábřežní panorama prohlásilo UNESCO za součást Světového dědictví. Budapešť dlouho neměla vlastní pevný most, teprve v letech 1839 – 1849 byl postaven Řetězový most.

Svými 123 termálními prameny a pěti desítkami lázeňských domů patři mezi významná lázeňská města. Největší a nejoblíbenější jsou lázně Széchényi Fürdő a nejhezčí lázně Gellért.

Parlament (Országház) je jedním z národních symbolů a nejznámější památkou Maďarska a patří mezi nejstarší vládní budovy v Evropě. Exteriér budovy byl navržen převážně v novogotickém slohu, ale nepřiklad kupole je novorenesanční a interiér je novorenesanční a novobarokní. Stavbu zdobí celkem 242 soch, z toho 88 soch vladařů a vojevůdců rozmístěno po obvodu budovy a hledí k vrcholu kopule.

Šedesát párů bot mužů, žen a dětí leží na pobřeží Dunaje nedaleko budovy parlamentu připomíná smrt Židů v Budapešti za druhé světové války. Velká synagoga z roku 1859 (Dohány utcai Zsinagóga), druhá největší na světě (s kapacitou 3000 míst). Doporučujeme výlet na Budínský Hrad, Matyášův chrám a Rybařskou baštu, odkud je nejhezčí pohled na majestátní Parlament. Nejznámější ulice v Budapešti je třída Andrássyho. Začíná poblíž baziliky Sv. Štěpána a najdete zde kromě Státní Opery (kam ráda chodívala už císařovna Sissi) spoustu obchodů, hospůdek, kaváren a pár metrů pod povrchem jezdí nejstarší (žluté) metro v Evropě (Kisföldalatti, sárga metro). Andrássyho třída ústi na náměstí Hrdinů (Hősök tere), vedle je Městský lesopark (Városliget ), kde najdete Termální lázně Széchényi, hrad Vajdahunyad, cirkus, Zoologickou zahradu (Állatkert) a restaurace Gundel.

V Budapeští se v noci nespí, žije se tu tak pestrým nočním životem, že si odpočinete zase až na cestě domů. (koncertní loď A38 u mostu Petőfi, Szimpla Kert, Bob, Budapest Sky Bar).

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

9,8
3 hodnocení
9 Ubytování
10 Služby
10 Poloha
9,7 Stravování
10 Personál
10 Čistota
Řazení
9,8
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 9 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Anežka Šimeková, 13.03.2018
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Katarina, 09.03.2018
9,5
7 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Hana Ahmedová, 06.03.2018