Hévíz - hotel SANTE

od 1 065
doprava Vlastní
strava Snídaně
Termální pramen15min
Dítě zdarma do: 3 let
Sleva za včasný nákup: 6 %
Termální pramen: 15 min
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • v klidné části města Hévíz nedaleko centra
  • vhodný pro náročnější klienty
  • léčebné lázně a termální jezero jen 15 minut chůze
  • vedle hotelu se nachází hřiště a tenisový kurt
Načítání ...

POLOHA

v centru města Hévíz, v klidném a tichém prostředí. Díky své výhodné poloze se k termálnímu jezeru dostanete během 15 minut. V centru města se nachází restaurace, kostel a nové dětské hřiště.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, Wi-Fi (na recepci zdarma), restaurace, lobby bar, venkovní posezení, zahrada, terasa, pro děti postýlka a stolička, wellness (sauna, whirlpool, masáže), parkoviště, garáže, akceptace platebních karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

1 až 2lůžkové pokoje s možností přistýlky, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), TV, lednička, trezor, Wi-Fi (zdarma), balkón (většina pokojů), klimatizace za příplatek.

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet)

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Pobytová taxa ve výši 1,7 EUR/os./noc se platí přímo v ubytovacím zařízení.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní v počtu dle zvolené délky pobytu, klimatizace, využití vířivky a sauny, župan, Wi-Fi, parkování.


Městečko Hévíz, vzdálené 520 km od Prahy v jihozápadním cípu Balatonu žije lázeňstvím. Místní obyvatelé žijí z cestovního ruchu. Od toho se odvíjejí služby, které zde na vás čekají. Spousta restaurací, kaváren a cukráren ve městě, které má 5 tisíc obyvatel. V Hévízu na východním okraji města se nachází léčivé jezero o rozloze 4,4 hektarů, je světovým unikátem a největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem na světě. V Maďarsku je to nejznámější a největší lázeňské středisko

Lázeňské termální jezero
Voda je vhodná na koupání celoročně, v zimě má teplotu 24 – 28 °C a v létě dosahuje až 34 – 36 °C. Voda v jezeru se obmění každých 72 hodin. Na jeho dně je silná vrstva rašeliny. Základem léčení jsou lázně a koupací kúra, bahenní zábaly, věhlasná zátěžová koupel, léčebné masáže či pitné kúry. Povrch jezera od května až do konce listopadu pokrývá kvetoucí indický rudý leknín. Denně do jezera proudí 90 milionu litrů vody (410 litrů vody za sekundu), čímž vzniká pro hosty masážní účinek. Kompletní voda v jezeře se tak obmění za pouhé 3 dny.

Nebojte se ovšem hloubky, vlez do vody je na určitých místech pozvolný, koupat se tak můžete například i v hloubce 1,4 metrů. Můžete si půjčit oblíbené pěnové tyče do vody, posedávat na podvodních lavicích nebo doplavat až k leknínům. Mírně radioaktivní voda s obsahem síry, alkálií, hydrogenuhličitanů, soli a vápníku by na tělo měla působit postupně, nikoliv naráz ve velkém množství. Omezený je také samotný pobyt v jezeře. „Lidé by se měli koupat 20 až 30 minut, poté na stejnou dobu vylézt ven, a následně mohou zpátky do vody". V Hévízu nalezneme téměř všechny komponenty potřebné k přírodní léčbě a pro udržení zdraví.

Věděli jste, že?
Nejslavnějším hostem hévízkého jezera byla slonice Nelly? V roce 1913 ředitel budapešťského cirkusu usoudil, že mladá slonice nebude kvůli bolavým nohám schopna hvězdné cirkusové kariéry a tak jí daroval vedlejší zoologické zahradě. Po vyšetření zvěrolékařem zoologické zahrady se ukázalo, že slonice Nelly trpí počínajícím revmatismem. Vedení zoologické zahrady se rozhodlo pomoci Nelly s revmatismem lázeňskou léčbou, a tak se k velké radosti obyvatel Hévízu několik měsíců léčila ve zdejších lázních.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení