Dětenice - Hotel RUSTIKAL

od 650
doprava Vlastní
strava Polopenze | Snídaně
Náš TIP
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 3 let
Konferenční služby
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • jen 100 metrů od zámku a Resortu Dětenice
  • balíčky se středověkou žranicí v krčmě
  • ideální poloha pro výlety za krásami Českého Ráje
  • příjemný rodinný hotel v rustikálním stylu
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Příjemný rodinný hotel Rustikal se nachází v těsné blízkosti Středověké krčmy a zámku Dětenice.

POLOHA

v CHKO Český Ráj v obci Dětenice, jen 100 m od zámku, zámeckého pivovaru a středověké krčmy

Obec Dětenice se nachází v CHKO Český Ráj a skládá se ze tří historických částí: Dětenice, Osenice, Brodek. Obec patří do Královéhradeckého kraje. První písemná zmínka o obci pochází z roku 1052. V obci se nachází známý Zámek Dětenice, kde najdeme dochované gotické, renesanční a barokní fresky, nástěnné malby a rokokové a klasicistní štukové výzdoby. Mimo to je zde umístěna sbírka obrazů, historických zbraní a loveckých trofejí. Na zámku Dětenice se konají historické programy, rokokové plesy a středověké hostiny. Součástí Zámeckého resortu Dětenice je i originální středověká krčma Dětenice. V sousedství zámku je zámecký pivovar, dnes muzeum.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace – pizzerie, konferenční služby, venkovní posezení, pro děti - postýlka a atrakce, úschovna a půjčovna kol, parkoviště, akceptace platebních karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2 až 4lůžkové pokoje, 2lůžkový apartmán (ceny na vyžádání), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV-SAT, telefon, LAN internet, rádio, možnost přistýlky.

STRAVOVÁNÍ

polopenze (snídaně – bufet, večeře – á la carte).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Tipy na výlet: Resort Dětenice (Středověká krčma, Dětenické peklo, Zámek Dětenice, Dětenický pivovar, rytířské turnaje, Středověký program), zámek Staré Hrady, zámek v Domousnicích, zámek v Rožďalovicích, Český ráj (Prachovské skály, Hruboskalsko, Trosky, Sobotecko, Mnichovohradišťsko, Mladoboleslavsko).

CENA ZAHRNUJE

ubytování se snídaní, místní poplatek.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


Pobytové balíčky


Cena balíčku Venkovský balíček (1 noc) zahrnuje: 1x ubytování se snídaní, večeři à la carte ve Středověké krčmě (v hodnotě 500 Kč), vstup na večerní program do Středověké krčmy, na pokoji lahev vína (0,75 l). Nástup možný Ne - Čt


Cena balíčku Rytířský balíček (1 noc) zahrnuje: 1x ubytování se snídaní, večeři à la carte ve Středověké krčmě (v hodnotě 600 Kč), na pokoji lahev vína (0,75 l), vstup na večerní program do Středověké krčmy, prohlídku barokního zámku, prohlídku pivovaru s ochutnávkou Dětenického piva.


Cena balíčku Sedlácký balíček (2 noci) zahrnuje: 2x ubytování se snídaní, 1x večeři à la carte ve Středověké krčmě (v hodnotě 600 Kč) a 1x večeři à la carte v pizzerii hotelu Rustikal (v hodnotě 400 Kč), na pokoji lahev vína (0,75 l), vstup na večerní program do Středověké krčmy, prohlídku barokního zámku, prohlídku pivovaru s ochutnávkou Dětenického piva.


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní formou bufetu.


O jedinečnosti a neopakovatelnosti přírody Českého ráje svědčí fakt, že se stal první chráněnou krajinnou oblastí tehdejšího Československa (v roce 1955). Hlavním důvodem vzniku CHKO se stala potřeba chránit unikátní skalní města. Výjimečnost těchto atraktivit je především v tom, že se jedná o pískovcová města různého stáří.
Skalní města a vrchy třetihorního vulkanického původu jsou základem jedinečnosti území. K zajímavým prvkům skalních měst patří jeskyně, pseudozávrty, skalní brány a okna. Díky výjimečnosti v celosvětovém měřítku je Český ráj zahrnut i mezi geoparky UNESCO.

Symbolem kraje jsou tvarově unikátní Trosky se zříceninou hradu. Na území CHKO najdeme 11 přírodních rezervací a 10 přírodních památek. Dále jsou v působnosti Správy CHKO Český ráj jsou národní přírodní památky Bozkovské dolomitové jeskyně a Strážník.

Český Ráj - tato malebná oblast je stvořena pro rekreaci. Díky velice husté síti značených stezek a cyklostezek je doslova turistickým rájem. Jezdí zde letní cyklobusy, k dispozici jsou kryté bazény při nepříznivém počasí, můžete si zde zahrát golf, minigolf, squash nebo kuželky.

V zimním období se nabízejí běžecké trati i zimních stadiony. Kulturní vyžití v této oblasti je velmi široké. Vedle divadel, galerií, knihoven a muzeí zde probíhá mnoho kulturních akcí nejrůznějšího zaměření.
Český ráj je kompaktní a oblíbenou turistickou destinací, jejíž význam dávno přesáhl hranice České republiky.

Hrad Trosky - tvar zdejší zříceniny je nezaměnitelný. Čedičový kopec se dvěma vrcholy vévodí Českému ráji. Stavba začala koncem vlády Karla IV. a povšimněte si, jak dokonale se využilo to, co nabízela příroda. Vnitřní hrad byl umístěn mezi obě čedičové homole. Od jihu hrad chránil prudký svah, na severu předhradí.

Čedičové homole po bocích střežily hrad samy o sobě, věže tuto přirozenou ochranu ještě posílily. Stavitel hradu Čeněk z Vartemberka se ke konci života zadlužil, a tak Trosky připadly Karlovu synu Václavovi.
Několikrát odolaly vojenskému útoku, ale vše se nějak obrátilo v 15. století. Význam hradu postupně upadal a po třicetileté válce zpustl úplně. Není to však smutný osud. Malebná zřícenina je totiž lákavým pokrmem pro romantickou duši.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení