Mikulášovice - Hotel RON

od 490
doprava Vlastní
strava Snídaně
Náš TIP
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 2 let
HIT - oblíbený zájezd
Středisko zimních sportů:  m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • hotel je zrekonstruovanou kulturní památkou
  • zahrada s venkovním ohništěm
  • perfektní přístup personálu
  • ideálně situován k objevování krás okolí
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel je ideálně situován k objevování krás rozmanité přírody našeho regionu i velkého množství historických a kulturních památek Mikulášovic a okolních měst a obcí.

POLOHA

hotel se nachází ve středu města Mikulášovice, ležícím v nejsevernějším cípu České republiky, na samé hranici s Německem. Přilehlé okolí chráněné krajinné oblasti Labské pískovce a národního parku České Švýcarsko je romantickou a turisty velmi navštěvovanou oblastí. Hotel je zrekonstruovanou kulturní památkou.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace, pivnice, bar, salónek, venkovní posezení, zahrada s venkovním ohništěm, klubovna s TV, pro děti – postýlka, stolička a strava; úschovna kol a lyží, parkoviště (možnost parkování v uzamčeném dvoře).

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové pokoje, 2lůžkové apartmány, možnost přistýlky, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV-SAT, lednička, minibar (na vyžádání), Wi-Fi (zdarma).

STRAVOVÁNÍ

snídaně (kontinentální rozšířená vč. teplých pokrmů), za příplatek polopenze nebo plná penze (oběd, večeře – servírované, výběr z menu). Hotel nabízí studené a teplé předkrmy, saláty, polévky, vegetariánské pokrmy, hotová jídla, těstovinové, rybí a další speciality, zmrzlinové poháry a dezerty).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: stolní tenis, v okolí - tenis, squash, kulečník, tělocvična, fotbalové hřiště, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, Nordic Walking, přírodní koupaliště Mikulášovice (700 m), krytý bazén Rumburk (15 km), aquapark Neustadt/DE (15 km), sportovní hala (200 m), sportovní areál (fotbalové a volejbalové hřiště, tenisové kurty - 800 m), bowling Vilémov (4 km), squash ŠLuknov (10 km), v zimě: sjezdové a běžecké lyžování (ski areál Horní Podluží - 20 km nebo Jedlová - 23 km nebo Sebnitz/DE - 10 km), v místě běžecké tratě propojené s trasami na německé straně.

Cyklistika – V okolí Mikulášovic se nachází nespočet cyklistických tras. Na kole se můžete vydat do Českého Švýcarska, Krásné Lípy, Děčína, Lipové, Kytlice nebo i Rumburka a mnoho dalších. Informace o trasách si vyžádejte na recepci hotelu.

CENA ZAHRNUJE

ubytování se snídaní (dle výběru pobytu), místní poplatek, parkování.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní v počtu dle zvolené délky pobytu, cenové zvýhodnění u pobytu min. 3 noci.


ČESKÉ ŠVÝCARSKO A SEVERNÍ ČECHY: Prozatím nejmladším národním parkem v České republice je Národní park České Švýcarsko, vyhlášený dne 1.1.2000 na celkové rozloze 79 km². Leží v Ústeckém kraji a přiléhá ke státní hranici. Typické pro tuto oblast jsou skalní hřbety, kaňony, pískovcové věže a stolové hory. Nejvyšší horou národního parku České Švýcarsko je Růžový vrch (619 m. n. m.). Severní Čechy jsou protkány různorodými oblastmi. Najdete zde České Středohoří, Ralskou pahorkatinu či Lužické hory. Centrum Českolipska je vyplněno rozsáhlými plochami rybníků, které s okolní divukrásnou přírodou byly za první republiky turisty nazývány severočeskou Riviérou. Snoubí se tu romantika skal a hradních zřícenin. Oblast kolem Bezdězu je známa jako Máchův kraj.

Mikulášovice jsou město v západní části Šluknovského výběžku táhnoucí se podél Mikulášovického potoka v délce téměř 7 km. Ve 12. století zde žilo několik rodin uhlířů. Míšeňský biskup zde zakládá vesničku, jejíž součástí je dřevěná kaplička zasvěcená sv. Mikuláši. Postupně se obyvatelstvo začíná více věnovat zemědělské výrobě. V průběhu 18. století se z Mikulášovic stává významná průmyslová obec. Vznikají první brusírny a rozvíjí se nožířský průmysl. Mikulášovice se staly jednou z největších vesnic tehdejšího Rakouska-Uherska. 1. února 1916 byla císařem Františkem Josefem I. povýšena na město. V současné době do velké části katastru města zasahuje Chráněná krajinná oblast Labské pískovce, jejíž hranice je vedena hlavně po železniční trati 084 Rumburk – Panský – Mikulášovice. Za jihovýchodní hranicí města přechází CHKO v Národní park České Švýcarsko.

TIPY NA VÝLET:
- NP České Švýcarsko (Pravčická brána, Jetřichovské skály, Soutěsky Hřensko)
- hrad Tolštejn
- Děčín (ZOO, Oblastní muzeum, zámek)
- výletní loď – Děčín – Hřensko – Bad Schandau – Königstein – Kurort Rathen –
Stadt Wehlen – Obervogelgesang – Pirna a zpět
- pevnost Königstein - Saské Švýcarsko
- Liberec (ZOO, Aquapark)
- ski areál Ještěd
- hrad a zámek Grabštejn, hrad Bezděz
- Máchovo jezero
- Jablonec nad Nisou (Muzeum skla a bižuterie)

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

9,8
2 hodnocení
9 Ubytování
10 Služby
10 Poloha
10 Stravování
10 Personál
10 Čistota
Řazení
9,7
8 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Petr krechac, 08.03.2018
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Čistota 10 Personál
Slavomír Labudek, 06.03.2018