Karlovy Vary - Hotel LAFONTE

od 1 216
doprava Vlastní
strava Polopenze
Náš TIP
Bazén
Cykloturistika
Golf: 2500 m
Konferenční služby
Středisko zimních sportů:  m
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?

Ceny - platí na osobu (není-li uvedeno jinak)

Wellness à la carte (2 noci)
Strava Doba 01.05.18- 01.10.18 01.10.18- 24.12.18
Nástupní dny Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 2 2
1/2 SWC - Wellness Polopenze Na 2 nocí 3360 Kč 3110 Kč
Příplatek za neobsazené lůžko Na noc 325 Kč 325 Kč
Kouzlo rašeliny (3 noci)
Strava Doba 01.05.18- 01.10.18 01.10.18- 24.12.18
Nástupní dny Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 3 3
1/2 SWC - Kouzlo rašeliny Polopenze Na 3 nocí 4440 Kč 4190 Kč
Příplatek za neobsazené lůžko Na noc 325 Kč 325 Kč
Dotek orientu (4 noci)
Strava Doba 01.05.18- 01.10.18 01.10.18- 24.12.18
Nástupní dny Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 4 4
1/2 SWC - Dotek orientu Polopenze Na 4 nocí 5960 Kč 5590 Kč
Příplatek za neobsazené lůžko Na noc 325 Kč 325 Kč
Blahodárné masáže (5 nocí)
Strava Doba 01.05.18- 01.10.18 01.10.18- 24.12.18
Nástupní dny Ne Ne
Minimální počet nocí 5 5
1/2 SWC - Blahodárné masáže Polopenze Na 5 nocí 7060 Kč 6080 Kč
Příplatek za neobsazené lůžko Na noc 325 Kč 325 Kč
Romantický pobyt (2 noci)
Strava Doba 01.05.18- 24.12.18
Nástupní dny Libovolné
Minimální počet nocí 2
1/2 SWC - Romantický pobyt pro 2 Polopenze Na 2 nocí 3900 Kč
Fajn lázeňský pobyt (7 nocí)
Strava Doba 01.05.18- 01.10.18 01.10.18- 24.12.18
Nástupní dny Libovolné Libovolné
Minimální počet nocí 7 7
1/2 SWC - Lázeňský pobyt Polopenze Na 7 nocí 10120 Kč 9530 Kč

Poloha

v klidné čtvrti Rybáře nedaleko centra Karlových Varů (cca 1,5 km), dvě autobusové zastávky od centra (zastávka v blízkosti hotelu).

Vznik a vývoj Karlových Varů byl vždy nerozlučně spjat s blahodárnými léčivými účinky jejich teplých minerálních pramenů. Poznamenaly dějiny, architekturu, ekonomiku a celkového ducha města. Ony prameny fascinovaly člověka a podněcovaly jeho fantazii již od nejstarších dob. Do říše fantazie musíme odkázat populární pověst, podle níž byly karlovarské prameny objeveny v půli l4. století českým králem a římským císařem Karlem IV. při lovu jelena. Založení lázeňského městečka na soutoku řek Ohře a Teplé za panování Karla IV. jistě nebylo tak náhodným a romantickým počinem, jak o tom vypráví stará pověst, nýbrž téměř zákonitým vývojovým rezultátem pro dávno známé místo s léčebnou tradicí.

Vybavení ubytovacího zařízení

recepce, restaurace, výtah, konferenční služby, hotel. trezor, venkovní posezení, pro děti – postýlka a strava; úschovna kol, balneo s nabídkou procedur, bazén s protiproudem (3,5x7 m) s masážními lehátky, privátní sauna & whirlpool, kosmetika, manikúra, pedikúra, parkovací dům, stání před hotelem, akceptace platebních karet.

Vybavení pokoje

2lůžkové pokoje, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), telefon, TV-SAT, trezor, minibar, Wi-Fi (zdarma).

Stravování

polopenze (snídaně - bufet, večeře - výběr ze 3 menu o 3 chodech).

Sport a volný čas

Sport v okolí: golf, tenisové kurty, kuželky, bowling, pétanque, fitness, aerobic, střelba, paintball, in-line bruslení, adrenalinové sporty (parašutistické tandemové seskoky, bungee jumping), horolezecké stěny, Nordic Walking, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, lyžové sjezdové a běžkové. 

Střelnice Magnum (2 km)– zde si můžete zastřílet i bez zbrojního průkazu, střelnou zbraň si tu vypůjčit a na střelnici dokonce požádají kurzy k přípravě na zkoušku získání zbrojního průkazu

KV arena (2 km) – Multifunkční centrum, od října do dubna je tréninková hala zpřístupněna pro veřejné bruslení na ledě, nebo si přijďte celoročně zaplavat do bazénového centra

Volnočasový areál Rolava (1 km)- místo pro Váš odpočinek a relaxaci. V areálu je pro Vás připravena in-linová dráha, koupaliště, dětské hřiště a mnoho dalšího.

City Golf and Racing Club (2 km) – zde můžete strávit den odpalováním míčků

HISTORICKÉ BUDOVY:
Zámecká věž - nalézá se nad Zámeckou kolonádou. Původní gotická stavba pocházela z období kolem roku 1358 a byla postavena na příkaz Karla IV. Při zničujícím požáru v roce 1604 budova shořela. Rekonstrukce v barokním stylu se dočkala už jen věž, ze které byli vítáni významní lázeňští hosté.

Poštovní Dvůr (1791) - budova je postavena v duchu klasicismu. Hlavně v interiérech se však setkáte i s romantismem. Poštovní Dvůr patřil během své existence mnoha více či méně známým lidem, z nichž každý se jej snažil ještě více zvelebit. Původně sloužil k ustájení poštovních koní. Netrvalo však dlouho a začala se tu scházet lázeňská smetánka. Dvůr byl (a je dodnes) dějištěm oslav, sešlostí i pravidelných koncertů.
Vojenský lázeňský ústav (1855, Hagenauer) - od dob svého vzniku slouží jako léčebna armádě a jejím příslušníkům. Budova leží na levém břehu řeky Teplé na okraji Dvořákových sadů. Pětadvacet let od zprovoznění byla po jejím boku vystavěna Sadová kolonáda.

Lázně I (1895, Fellner a Helmer) - tuto obdivuhodnou stavbu najdete naproti GH Pupp. Krásné prostory Císařský lázní bohužel léta chátrají. Do částečně zachovaných původních interiérů se dostanete během MFF, který je využívá pro pořádání různých tanečních párty a V. I. P. sešlostí. Při jedné z vycházek lázeňským centrem se můžete pokochat propracovaností detailů budovy a zároveň politovat její stav.
Lázně III (1867, Hain a Labitzký) - novogotická stavba situovaná na levý břeh řeky mezi Vojenský lázeňský ústav a Mlýnskou kolonádu, slouží nejen pro účely lázeňské léčby. Koncertní sál Antonína Dvořáka pravidelně využívá pro svá vystoupení často například Karlovarský symfonický orchestr.
Lázně V (1906, Drobny) - lázně (původně Alžbětiny lázně) najdete ve Smetanových sadech. V roce 2004 prošla budova rekonstrukcí, při které byly prostory bazénu přebudovány na bazénový komplex přístupný veřejnosti. Alžbětiny lázně jsou největším lázeňským domem v ČR.

ROZHLEDNY A VYHLÍDKY:
Rozhledna Diana (4 km) – Výstavba začala roku 1912 a roku 1914 byla otevřena pro veřejnost. Je vysoká 40 metrů a nahoru vede 150 schodů. Dnes je její součástí i výtah. Nahoru k rozhledně se můžete nechat vyvézt lanovkou a jejího vrcholu se vám naskytne nejlepší pohled na město Karlovy Vary. Věž rozhledny (547 m n. m.) najdete na Výšině přátelství nad Grand hotelem Pupp. Dostanete se k ní pěšky po lesních stezkách nebo lanovkou. Jízda lanovkou trvá přibližně 3 minuty. Kam vaše oko dohlédne, můžete vyzkoušet denně kromě ledna. Za krásného počasí je údajně vidět až do vzdálenosti 70 km. Okolím rozhledny vede několik lesních cest, např.: Cesta přátelství, Marxova pěšina, Ruselova cesta, Fibichova stezka atd. Projděte se lesem třeba k Jelenímu skoku, který je odsud vzdálen něco přes 1 km, nebo na druhou stranu k vyhlídce Karla IV.

Rozhledna Goethova vyhlídka (5 km) - Podnět ke stavbě rozhledny na Výšině věčného života nad Karlovými Vary dala belgická princezna Stefanie, manželka rakouského korunního prince Rudolfa Habsburského, která byla ohromena zdejším výhledem při jedné ze svých procházek do okolí lázeňského města. Honosný objekt stylové výletní restaurace doplněný vyhlídkovou věží byl vystavěn v letech 1888 – 1889 podle projektu významných vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. Slavnostní otevření objektu, který dostal název Vyhlídka korunní princezny Stefanie, se konalo dne 21. července 1889. Místo se ihned stalo velmi vyhledávaným cílem vycházek lázeňských hostů. K rozhledně však vedla dosti dlouhá trasa kopcovitým terénem, začalo se proto uvažovat o výstavbě lanové dráhy spojující výšinu s centrem lázní. Přípravné práce však zastavila první světová válka. V roce 1918 byla rozhledna přejmenována na Stifterovu vyhlídku a roku 1945 dostala název Stalinova. Od roku 1957 se rozhledna jmenuje Goethova vyhlídka. Do okolí se můžete rozhlédnout po tom, co zvládnete 165 schodů a vystoupáte do výšky 34 m. K rozhledně se dostanete linkou MHD č. 8, zastávka Hůrky (jezdí přibližně v hodinových intervalech) a dál pěšky, na kole nebo autem Gogolovou stezkou. Rozhledna má provozní dobu od 11:00 do 20:00 v létě, v zimě se zavírá o 3 - 4 hodiny dříve.

Chcete-li v procházce pokračovat, držte se Gogolovy stezky. Asi po 2 km dojdete ke Třem křížům. Cestou, jak už tomu v karlovarských lesích bývá, minete několik altánků a odpočívadel.
Vyhlídka Karla IV. (514 m n. m.) - krásná pseudogotická věž pochází z roku 1877. Jediné co musíte udělat, než se rozhlédnete do krajiny, je pokořit 79 schodů. Na rozhlednu je neomezený přístup.
K rozhledně se dostanete lanovkou od GH Pupp. Vystupte v mezistanici Jelení skok (nebo k němu z Diany dojděte) a vydejte se po žluté jakoby směrem k Poštovnímu Dvoru. Během cesty potkáte několik ukazatelů a orientačních plánů, altánků a odpočívadel.
Jelení skok - z jiné perspektivy se můžete na město podívat právě odtud. Socha kamzíka stojícího na skále a hledícího na město patří ke Karlovým Varům stejně jako minerální voda, lázeňské oplatky a Becherovka. Dostanete se sem lanovkou od GH Pupp. Můžete vystoupit v mezistanici Jelení skok nebo vyjet až nahoru na Dianu a kousek (500 m) sejít. Půjdete přes sanatorium Myslivna kolem chaty U Myslivny k restauraci Jelení skok. Od té sejdete klikatou cestičkou k soše kamzíka pod vyhlídku Jelení skok. Nenechte se zmást stejným jménem tří míst, na správném místě jste, až když vidíte kamzíka. Od kamzíka můžete sejít dolů po schodech a pěšinou se dát doprava zpět ke GH Pupp. Cesta je značena, jsou zde i ukazatele a orientační mapy.

KOLONÁDY:
Sadová kolonáda (1880, Fellner a Helmer) - Zdobená litinová kolonáda bývala původně součástí dvouramenné kryté promenádní verandy tzv. Blanenského pavilonu v dnešních Dvořákových. Koncertní a restaurační hala byla smontována z litinových dílů z Blanenských železáren v letech 1880 – 1881 karlovarským stavitelem Josefem Waldertem podle projektu slavných vídeňských architektů Ferdinanda Fellnera a Hermanna Helmera. Slavnostní otevření komplexu proběhlo dne 5. června 1881 v rámci zahájení lázeňské sezóny. V roce 1965 byl však bývalý Blanenský pavilon spolu s částí dvouramenné promenádní verandy pro zchátralost zbořen. Z celého objektu se zůstalo zachováno pouze východní křídlo promenádní části, nazývané dnes Sadová kolonáda. V letech 2000 – 2002 přistoupilo město Karlovy Vary k celkové rekonstrukci kolonády. V prostoru kolonády byl tehdy nově vyveden vývěr Hadího pramene.

Mlýnská kolonáda (1871 - 1881, Josef Zítek) - původní Zítkova vize o vzhledu neorenesanční stavby se podstatně lišila od její konečné podoby. Slavný architekt ji původně zamýšlel jako dvoupodlažní a ještě honosnější. Po svém dokončení nebyla kolonáda přijata s velkým nadšením. Prý neladila s charakterem lázeňského centra. Od roku 1893, kdy byla prodloužena ke Skalnímu prameni, měří 132 m. Pod její střechou, kterou nese 124 korintských sloupů, se nachází orchestřiště a pět minerálních pramenů. Její prostory zdobí alegorické plastiky a sochy.

Zámecká kolonáda (1911 - 1913, Friedrich Ohmann) - najdete ji nad kolonádou Tržní. Má dvě části: kolonádu Horního pramene a kolonádu Dolního pramene. Ve vnitřních prostorách té dolní je umístěn reliéf Ducha pramenů. Kolonáda byla dlouhá léta uzavřena. Veřejnosti je opět zpřístupněna od roku 2001, kdy prošla celkovou rekonstrukcí.

Tržní kolonáda (1883, Fellner a Helmer) – dřevěná stavba, postavená ve švýcarském stylu, měla podle plánu zastřešovat zřídla jen pár let. Když už však stála nad prameny Tržním a Karla IV. více než sto let, přistoupilo město k jejímu zachování a kompletní rekonstrukci.

Vřídelní kolonáda (1969 - 1975, prof. Votruba) - gejzír horké minerální vody krylo od 16. století už mnoho staveb: barokní budova, empírová kolonáda, litinová či provizorní dřevěná kolonáda. Další a prozatím poslední stavba obklopující vřídlo pochází z konce 60. let 20. století. Pod podlahou kolonády se nalézá místo pro čerpání, rozvod a tepelnou regulaci vřídelní vody. Jsou zde i prostory kde vřídlovcem „obrůstají“ karlovarské suvenýry.

Cena zahrnuje

2x, 3x, 4x nebo 5x ubytování s polopenzí (dle výběru pobytu), zapůjčení županu a pantoflí, volný vstup do bazénu, 10% slevu na objednání dalších procedur, místní poplatek.

Cena nezahrnuje

dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

Poznámka

Pobyt s domácími mazlíčky není zde možný.


Pobytové balíčky


Cena balíčku Wellness á la carte (2 noci) zahrnuje navíc: 3 procedury dle vlastního výběru (masáže (klasická částečná masáž, aroma masáž částečná, reflexní masáž plosky nohou), zábaly (rašelinový zábal zad, parafínový zábal rukou, medový zábal zad), koupele (aroma koupel, koupel s karlovarskou vřídelní solí, privátní sauna a whirlpool) výběr procedur sdělit při rezervaci pobytu), parkování před hotelem.


Cena balíčku Kouzlo rašeliny (3 noci) zahrnuje navíc: procedury (1x 20 min. rašelinový zábal, 1x 20 min. rašelinová koupel, 1x 20 min. klasická masáž částečná, 1x 20 min. rašelinový zábal rukou), parkování před hotelem.


Cena balíčku Dotek orientu (4 noci) zahrnuje navíc: procedury (1x 45 min. bambusová masáž částečná, 1x 20 min. thajská reflexní masáž plosek nohou, 1x 20 min. Áyurvéda bylinný zábal, 1x 20 min. orientální aroma koupel, 1x variace exotických sorbetů), parkování před hotelem.


Cena balíčku Blahodárné masáže (5 nocí) zahrnuje navíc: 1x láhev karlovarské minerální vody 0,75 l při příjezdu na pokoji, procedury (1x 20 min klasická masáž částečná, 1x 50 min celková aroma masáž, 1x 20 min. reflexní masáž plosky nohou, 1x 20 min. podvodní masáž), parkování před hotelem.


Cena balíčku Romantický pobyt pro dva (2 noci) zahrnuje navíc: 2x večeře při svíčkách formou 3chodového menu, 1x láhev sektu 0,375 l a kytice pro dámu při příjezdu na pokoji, 1x 1hod. vstup pro 2 osoby do privátní sauny a whirlpoolu s nealko koktejlem, 1x vstupenka pro 2 os. do muzea Becherovky s ochutnávkou, 1x 20 min. aroma masáž částečná pro 2 osoby, 1x exkluzivní projížďka kočárem s koňským spřežením historickým centrem, parkování v parkovacím domě. V době od 22.10.2018 do 29.12.2018 probíhá v Jan Becher Muzeu velká rekonstrukce. V této době obdrží hosté místo vstupenky pro 2 os. do muzea 1x 0,35l Becherovka Originál a 1x balení karlovarských oplatek.


Cena balíčku Fajn lázeňský pobyt (7 nocí) zahrnuje navíc: 1x vstupní lékařská konzultace, 12 léčebných procedur, 1x týdenní jízdenka na městskou dopravu vč. lanovky na vyhlídku Diana, parkování v parkovacím domě.


Západní Čechy nabízení množství turisticky atraktivních míst: krásnou přírodu najdeme tam, kde jihozápadní část Krušných hor navazuje na horské pásmo Šumava. Milovníci lázeňství se seznámí s nejslavnějšími českými lázněmi a příznivci pivního moku budou pozváni na prohlídku světově vyhlášeného plzeňského pivovaru.
TIPY NA VÝLET:
- lázeňská města a jejich zajímavosti: Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně, Jáchymov
- národní přírodní rezervace SOOS
- Pivovarské muzeum v Plzni
- Hrad a zámek Bečov nad Teplou a relikviář sv. Maura
- Hornické muzeum v Plané
- Svatošské skály – národní přírodní památka
- Hrad Loket

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení