Kouty nad Desnou - Hotel DLOUHÉ STRÁNĚ

od 625
doprava Vlastní
strava Snídaně
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bazén
Bezbariérové ubytování
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 3 let
Konferenční služby
Středisko zimních sportů: 500 m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • zmodernizovaný wellness hotel v Jeseníkách
  • 400 metrů od lyžařského vleku Kareš
  • ideální výchozí bod pro pěší i cyklistické túry
  • výborné ubytování v krásném prostředí
Načítání ...

POPIS

Hotel Dlouhé Stráně se nachází v obci Loučná nad Desnou v nadmořské výšce 600m v CHKO Jeseníky. Krajina je hornatá a lesnatá, poloha hotelu je v klidném prostředí. Poskytuje výhodné podmínky pro aktivní odpočinek a rekreaci hostů. Oblast je ideálním místem pro zimní sporty, turistiku, cykloturistiku (cyklotrasy od hotelu) a také nový wellness trend Forest Bathing.
Hotel Dlouhé Stráně v obci Loučná nad Desnou, získal v soutěži VODAFONE FIRMA ROKU 2010 2. místo v Olomouckém kraji. Porota ocenila především hospodaření, úspěšný rozvoj a kvalitu poskytovaných služeb tohoto hotelu nabízejícího ubytování v Jeseníkách.

POLOHA

Hotel je situován v klidném prostředí obce Kouty nad Desnou, v oblasti Hrubého Jeseníku v nadmořské výšce 600 m n. m.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, vinárna, klubovny, Wi-Fi (zdarma), konferenční služby, venkovní posezení (gril, ohniště), pro děti - postýlka, stolička a dětský koutek; půjčovna kol a lyží, fitness, wellness za poplatek (bazén 4 x 8 m s protiproudem a masážními tryskami, vířivka s hydro-masážemi, infra sauna, masáže), parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

komplex je tvořen 2 budovami, které jsou propojené venkovním schodištěm a podzemním tunelem. 2lůžkové pokoje s možností 1 přistýlky, 2lůžkové pokoje Suite (navíc obývací pokoj s přistýlkou) a rodinné dvoupokoje (2 spojené 2lůžkové pokoje s možností až 2 přistýlek), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), TV. 5 bezbariérových pokojů.

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet), za příplatek polopenze nebo plná penze (oběd – 2 chody, večeře – 1 chod). Možnost dietní stravy včetně bezlepkové (příplatek 20,- Kč snídaně, 10,- Kč oběd či večeře).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: bowling, stolní tenis, stolní fotbal, 2x kulečník, šipky, tenisový kurt, hřiště pro míčové hry, ruské kuželky, moderní dětské hřiště s mnoha atrakcemi a pohádkový les, značené trasy pro pěší, cykloturistiku a běžecké lyžování; lyžování sjezdové (ski areály: Kareš - 500 m, Kouty – 1,6 km, Šindelná – 2,4 km, Oáza – 3,8 km, Přemyslov – 6,1 km, Černohorské sedlo – 10,7 km).

Sport v blízkém okolí:
Lyžařský areál Kouty nad Desnou - je lyžařské středisko, které se nachází v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, obci Loučná nad Desnou, místní části Kouty nad Desnou umístěné v 1100m n.m. V současné době jde o největší skiareál na Moravě s šestisedačkovou lanovkou. Skiareál nabízí čtyři sjezdovky z toho dvě mají délku přes 2km s ojedinělou šířkou přes 50m. Nově je vybudovaná sjezdovka dlouhá 3 km. Celková délka sjezdovek je 11,5 km. Celková plocha sjezdovek 25 ha. Večerní lyžování 18:00-21:00 hod. V areálu je v provozu v zimní sezóně SKIBUS, který vás doveze na trase Velké Losiny – Ski areál Kouty. Dále areál zajišťuje dopravu na vlakové nádraží Kouty, které je vzdáleno cca 500 m.
Bezplatné parkování přímo v areálu s dostatečnou kapacitou. Horní stanice lanovky - výchozí bod pro nově upravované běžecké trasy v bezproblémové nadmořské výšce 1100 - 1250 m (ideální sněhové podmínky), nádherné prostředí s možností návštěvy horní nádrže elektrárny Dlouhé Stráně.

Koutecký les - celoročně provozovaný historický skanzen v areálu. Sněhovou jistotu garantuje nejmodernější zasněžovací technika pokrývající všechny sjezdovky. Ve středisku naleznete dětský park, pojízdný pás, snowpark, běžecké trasy, restaurace, prodejnu, půjčovnu, servis, testcentrum lyží a snowboardů, lyžařskou školu. Komplexní služby umocňuje příjemné zázemí několika restaurací se slunnou terasou.

Další možnosti lyžování Červenohorské sedlo, na okraji města Jeseník a další v sousedních obcích a lyžařských střediscích (Ramzová, Ostružná, Petříkov, Miroslav atd.)

Horské minikáry – Ramzová - Pozemní výtah o délce 350 m vás vyveze na start a pak vás čeká 855 m jízdy po serpentinové zpevněné dráze. Atrakce je umístěna přímo u odstavného parkoviště na Ramzovském sedle.
Provozní doba: květen, červen, září, říjen denně od 10:00 do 16:00 hod., červenec - srpen denně od 9:00 do 20:00 hod.
Kontakt: 603 485 619 E-mail: leos.haltmar@worldonline.cz

CENA ZAHRNUJE

2x nebo 7x ubytování se snídaní (dle výběru pobytu).

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek (15,- Kč/os./den), komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek (15,- Kč/os./den)

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


TIPY NA VÝLET:
- lázně Karlova Studánka
- Národní přírodní rezervace Praděd
- turistická chata Švýcárna
- údolí Bílé Opavy
- chráněná přírodní oblast Ramzová,
- přečerpávací vodní elektrárna – DLOUHÉ STRÁNĚ
- Zlaté Hory
- rozhledny: Praděd, Zlatý Chlum, Biskupská kupa, Háj – Šumperk
- Velké Losiny – zámek, ruční papírna, termální lázně
- zámek v Bruntále
- jeskyně Na Pomezí, jeskyně Na Špičáku
- Dolní Morava: stezka v oblacích, dětské areály: Fun park, Pískový svět, Mamutíkův vodní park, Lesní zážitkový park, pohádková Stamichmanova stezka; bobová dráha, lanový park, Disc golf Park, snowpark, sáňkařská a crossová dráha, pěší a cyklostezky, ski areál.
- Národní přírodní rezervace Králický Sněžník
- ski areály: Kopřivná, Kunčice, Karlov, Malá Morávka, Dolní Morava, Kouty nad Desnou, Červenohorské Sedlo, Ramzová, Petříkov

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení