Horní Vltavice - Penzion Bázum

od 725
doprava Vlastní
strava Bez stravování
Náš TIP
Cykloturistika
Novinka
Rezervace bez rizika
Středisko zimních sportů: 1000 m
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • domácí atmosféra, domácí kuchyně
  • perfektní výchozí pozice pro výlety po Šumavské přírodě
  • v zimě nedaleko lyžařské vleky, v létě lesy plné hub
  • pouhých 5 km od Boubínského pralesa
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Penzion Bázum s velmi příjemnými majiteli se nachází v srdci Šumavy, v Horních Vltavicích, pouhých 5 km od Boubínského pralesa a kromě útulného venkovského ubytování nabízí restauraci s výbornou domácí kuchyní, ve které se pro ubytované hosty podávají české a mezinárodní pokrmy.

POLOHA

Penzion Bázum je nově adaptovaný objekt v obci Horní Vltavice u málo frekventované komunikace z Lenory do Horní Vltavice. Jeho poloha je velmi výhodná pro letní putování po šumavských lesích (pramen Vltavy, prales Boubín) i pro zimní vyžití ve skiareálech. V okolí jsou k vidění i místní zvláštnosti (ruční pečení chleba, muzeum skla, dřevěný most v Lenoře). V okolních lesích není nouze o houby a lesní plody. V nepříznivém počasí jsou dostupné památky a služby blízkých měst Prachatice, Volary, Vimperk. Dostupné je rekreační centrum Lipno i řada historických skvostů (Český Krumlov).

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace, bar, terasa, zahrada s prostorem na piknik, možnost využití grilu (za poplatek), sluneční terasa, dětské hřiště, možnost zapůjčení deskových her, knih, hudby pro děti, Wi-Fi, lyžárna, parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové (dvoulůžko nebo samostatná lůžka), 3 a 4lůžkové pokoje (manželská postel a palanda) a 4lůžkový rodinný apartmán (2 spojené 2lůžkové pokoje), vlastní soc. zařízení (sprcha/vana, WC, fén, toaletní potřeby), LCD TV (některé pokoje), Wi-Fi.

STRAVOVÁNÍ

bez stravy s možností dokoupení snídaní (kontinentální snídaně většinou z domácích surovin - domácí marmelády, koláče). Večeři možno zakoupit z jídelního lístku na místě. Možnost objednat speciální dietní menu (na vyžádání).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

v okolí značené turistické a cyklotrasy, kolem penzionu projíždí cyklobus.
Lyžařské vleky a střediska: Nad Kovárnou Lyžařský vlek (1 km), Kubova Huť Lift A (2,9 km), Kubova Huť Lift C (3,2 km), Kißlingerlift (10,2 km), Kirchenlift (10,8 km), Marchhäuser Ski Lift (10,9 km), Kleiner Almberglift (11 km), Almwiesenlift (11,4 km), Almberg Chair Lift (11,5 km), Hausörter Ski Lift (12 km), Tatrapoma PF (12,5 km)

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatky, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatky (25 Kč/os./den).

POZNÁMKA

Paní majitelka se věnuje výrobě Páteříků (korálků, ze kterých se na Šumavě po staletí vyráběly růžence) a vinutých perel ze Šumavy.

Možnost nabíjení elektrokola za poplatek (cca 25 Kč/den/os.)

Pobyt s malými dětmi není povolen (min. 3 roky). Starší děti po dohodě.
Domácí zvířata nejsou povolena.
Večírky/akce nejsou povoleny.
Od hostů se vyžaduje noční klid od 23:00 do 8:00.
Kouření je zakázáno.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování (v počtu dle zvolené délky pobytu), parkování.


Chcete-li prožít dovolenou plnou zážitků, tak právě Šumava nabízí skvělé a jedinečné příležitosti pro každého. Čekají na vás nezapomenutelné chvíle v čarokrásné přírodě, kde se můžete procházet pěšky po jedné z několika značených tras nebo na kole, Šumava je totiž rájem cyklistů. Z Šumavy budete odjíždět odpočatí s nádhernými zážitky z objevování tajemných zelených lesů a křišťálových ledovcových jezer. Šumava se nachází podél německých hranic na jihu Čech a je oblastí, která se vám dostane do vašich cestovatelských srdcí.

Zde si můžete přečíst tipy na výlety v této úchvatné krajině přímo od nás!

Šumava myslí i na rodiny s dětmi. Právě pro ně jsou připraveny nenáročné terény, množství výletů a programů. Ideální volbou je Národní park Šumava, kde se zaměřují právě na zajímavé vzdělávací programy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Nabídka je velmi pestrá, z množství volnočasových aktivit si vybere každý. Můžete zde zažít množství zábavy v srdci krásné přírody, kde mohou společně objevovat dosud neznámé světy nedotčené přírody a zažít nevídaná dobrodružství. Velmi navštěvovaným místem pro rodiny s dětmi je Návštěvnické centrum Srní, kde můžete navštívit výběh s vlky.

Ani během zimy nezůstanete o zážitky ochuzeni. Šumava nabízí množství sjezdovek i svahů, které Vás nadchnou. Na výběr máte z menších i větších areálů s kilometry sjezdovek. Šumava sice není Alpskou oblastí, ale rozhodně se postará o Vaši zábavu. Užívat si zimních radovánek můžete například v lyžařském areálu Železná Ruda-Špičák, Zadov, Kubova Huť, Kašperské Hory nebo Kvilda.

Hrady, zámky a také zříceniny - to je ta radostná a pochmurná historie zároveň - která na Vás dýchá na každém kroku. Na Šumavě můžete navštívit nejvýše položený hrad v Čechách hrad Kašperk, který se tyčí nad malebným městečkem Kašperské Hory. Velmi obdivovaná je také zřícenina hradu Rabí, jedná se o nejrozsáhlejší hradní zříceninu v Čechách. Dále je třeba zmínit hrad Velhartice a zámek Klenová.

Šumava je typická nejen pro svou skvostnou nedotčenou přírodu, ale i pro ledovcová jezera, kterých můžete navštívit hned 8. Nejznámější z nich je Černé jezero, největší ledovcové jezero v České republice, dále Čertovo, Prášilské a Plešné jezero nebo Jezero Laka.

Pokud jste příznivci aktivní dovolené, Šumava nabízí možné výšlapy na množství vrcholů, kde se vám naskytnou překrásné pohledy do údolí a na většině z nich jsou vybudované rozhledny. Za zmínku stojí vrchol Pancíř, kde se můžete vyfotit u oblíbených otevřených dveří, vrchol Plechý, který je nejvyšším na Šumavě nebo vrchol Boubín, na který se dostanete přes Boubínský prales.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení