Horní Vltavice - penzion BÁZUM

od 610
doprava Vlastní
strava Bez stravování
Náš TIP
Cykloturistika
Novinka
Rezervace bez rizika
Středisko zimních sportů: 1000 m
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • domácí atmosféra, domácí kuchyně
  • perfektní výchozí pozice pro výlety po Šumavské přírodě
  • v zimě nedaleko lyžařské vleky, v létě lesy plné hub
  • pouhých 5 km od Boubínského pralesa
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Penzion Bázum s velmi příjemnými majiteli se nachází v srdci Šumavy, v Horních Vltavicích, pouhých 5 km od Boubínského pralesa a kromě útulného venkovského ubytování nabízí restauraci s výbornou domácí kuchyní, ve které se pro ubytované hosty podávají české a mezinárodní pokrmy.

POLOHA

Penzion Bázum je nově adaptovaný objekt v obci Horní Vltavice u málo frekventované komunikace z Lenory do Horní Vltavice. Jeho poloha je velmi výhodná pro letní putování po šumavských lesích (pramen Vltavy, prales Boubín) i pro zimní vyžití ve skiareálech. V okolí jsou k vidění i místní zvláštnosti (ruční pečení chleba, muzeum skla, dřevěný most v Lenoře). V okolních lesích není nouze o houby a lesní plody. V nepříznivém počasí jsou dostupné památky a služby blízkých měst Prachatice, Volary, Vimperk. Dostupné je rekreační centrum Lipno i řada historických skvostů (Český Krumlov).

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace, bar, terasa, zahrada s prostorem na piknik, možnost využití grilu (za poplatek), sluneční terasa, dětské hřiště, možnost zapůjčení deskových her, knih, hudby pro děti, Wi-Fi, lyžárna, parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové (dvoulůžko nebo samostatná lůžka), 3 a 4lůžkové pokoje (manželská postel a palanda) a 4lůžkový rodinný apartmán (2 spojené 2lůžkové pokoje), vlastní soc. zařízení (sprcha/vana, WC, fén, toaletní potřeby), LCD TV (některé pokoje), Wi-Fi.

STRAVOVÁNÍ

bez stravy nebo se snídaní (kontinentální snídaně většinou z domácích surovin - domácí marmelády, koláče). Večeři možno zakoupit z jídelního lístku na místě. Možnost objednat speciální dietní menu (na vyžádání).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

v okolí značené turistické a cyklotrasy, kolem penzionu projíždí cyklobus.
Lyžařské vleky a střediska: Nad Kovárnou Lyžařský vlek (1 km), Kubova Huť Lift A (2,9 km), Kubova Huť Lift C (3,2 km), Kißlingerlift (10,2 km), Kirchenlift (10,8 km), Marchhäuser Ski Lift (10,9 km), Kleiner Almberglift (11 km), Almwiesenlift (11,4 km), Almberg Chair Lift (11,5 km), Hausörter Ski Lift (12 km), Tatrapoma PF (12,5 km)

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatky, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatky (25,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Paní majitelka se věnuje výrobě Páteříků (korálků, ze kterých se na Šumavě po staletí vyráběly růžence) a vinutých perel ze Šumavy.

Pobyt s malými dětmi není povolen (min. 3 roky).
Domácí zvířata nejsou povolena.
Večírky/akce nejsou povoleny.
Od hostů se vyžaduje noční klid od 23:00 do 8:00.
Kouření je zakázáno.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování (v počtu dle zvolené délky pobytu), parkování.


Chcete-li prožít dovolenou plnou zážitků, tak právě Šumava nabízí skvělé a jedinečné příležitosti pro každého. Čekají na Vás nezapomenutelné chvíle v útrobách čarokrásné přírody, kde se můžete procházet jen sami s vlastními myšlenkami nebo zkusit hranice svých možností. Na výběr máte poznávat tento fascinující svět hor pěšky nebo se vyvézt jednoduše a bez námahy lanovkou. Odměnou za Vaši snahu budou nádherné zážitky z objevování tajemných zelených lesů a křišťálově čistých jezírek.

Šumava je rájem pro cyklisty, to už ví každý. Málokdo však ví, že okolí Šumavy a Pošumaví láká cyklisty svými náročnými i méně náročnými trasami poznávat nedotčenou přírodu přímo v sedle kola. A to je pro nadšence cykloturistiky obzvlášť lákavé.

Ani během zimy nezůstanete o zážitky zkráceni. Šumava nabízí množství sjezdovek i svahů, které Vás nadchnou. Na výběr máte z menších i větších areálů s kilometry sjezdovek. Šumava sice není Alpskou oblastí, ale rozhodně se postará o Vaši zábavu a zimní radovánky ve všech směrech.

Hrady, zámky a také zříceniny - to je ta radostná a pochmurná historie zároveň - která na Vás dýchá na každém kroku. Nesmíme zapomenout na naše kořeny, staré usedlosti a památné stromy nám připomenou dávné vzpomínky na lidi, kteří zde žili.

Šumava myslí i na rodiny s dětmi. Právě pro ně jsou připraveny nenáročné terény, množství výletů a programů. Ideální volbou je Národní park Šumava, kde se zaměřují právě na zajímavé vzdělávací programy nejen pro děti, ale i pro dospělé. Nabídka je velmi pestrá, z množství volnočasových aktivit si vybere každý. Na rodiny s dětmi čeká množství zábavy v srdci krásné přírody, kde mohou společně objevovat dosud neznámé světy nedotčené přírody a zažít nevídaná dobrodružství.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení