Hévíz - Hotel Thermal Hévíz

od 2 915
doprava Vlastní
strava Polopenze
Termální pramen0min
Bazén
Bezbariérové ubytování
Dítě zdarma: 5 let
Konferenční služby
Novinka
Termální pramen: 0 min
Ubytování s pejskem
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • příjemný hotel v parku 5 min chůze od jezera
  • nabídka pobytů s wellness procedurami
  • vnitřní i venkovní bazény s termální vodou, SPA

Poptávka zájezdu


Ověřit dostupnost a cenu

Odesláním poptávkového formuláře pro Vás ověříme cenu hotelu ve Vámi vybraném termínu.

Další dotazy ohledně vašeho pobytu rádi zodpovíme zákaznické na lince +420 223 008 085, na živém chatu nebo pomocí kontaktního formuláře.PŘÍJEZD NA UBYTOVÁNÍ *
- 
ODJEZD Z UBYTOVÁNÍ *
- 
Příjmení a jméno *
tel. *
e-mail *

Počet dospělých
Počet dětí
Věky dětí

Poznámka
Může být i jiné ubytovací zařízení, termín dovolené nemohu posunout
Mám zájem pouze o toto ubytovací zařízení, termín mohu přizpůsobit
prod: pack: url:
* - povinný údaj

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Dopřejte si zasloužený relax v oblíbeném lázeňském městě Hévíz a ubytujte se ve stylovém a komfortním hotelu Thermal Hévíz nedaleko léčebného jezera, který je skvělý pro léčbu množství obtíží, ale také pro romantické výhledy. Hotel disponuje kvalitním a rozsáhlým vodním a saunovým světem s rozmanitým množstvím masáží a léčebných procedur. Pro svoje wellness a bazény využívá účinky termální vody. Přes den si můžete vychutnat lahodnou kávu v hotelové kavárně či večer trávit na hotelové terase u sklenky vína. Hotel nabízí také skvělé možnosti pořádání akcí ve vybavených konferenčním místnostech.

POLOHA

Hotel Thermal Hévíz se nahází v jihozápadním Maďarsku ve stejnojmenném lázeňském městečku Hévíz. Poloha hotelu je velmi klidná, je zasazen do krásného parku plného zeleně, taktéž pro rekreační pobyty v lázních je jeho poloha výhodná, léčebné jezero je vzdáleno 5 minut chůze. Mimo Hévíz můžete dojet k nejznámější turistické destinaci v Maďarsku, a to k Balatonu, bude vás o něj dělit pouhých 9 km.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, výtah, lobby, restaurace, terasa, kavárna, konferenční místnosti, úschovna zavazadel, klimatizace, Wi-Fi (zdarma), fitness, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, vodní svět (velký zábavní bazén v zahradě (200 m2) s vířivkou, podvodní masáží, sprchou pro oblast krku, gejzírem a večer s podvodní hudbou a světelnými efekty, krytý plavecký bazén (28 °C), kryté termální koupele se dvěma bazény (33 °C a 37 °C), venkovní termální bazén (od května do září, v závislosti na počasí), bazén pro podvodní trakci, vířivka), saunový svět (finská sauna, finská srubová sauna v zahradě, aroma sauna, infračervená sauna, parní lázeň, zážitkové sprchy, klidová zóna s vyhřívanými lehátky), spa (12 masážních místnostech,5 kabin na individuální termální koupel, 10 kabin na bahenní zábaly, 8 místností na elektroléčbu, 1 místnost pro léčbu kyslíkem, 1 místností na biorezonanční procedury, solná jeskyně), parkoviště (za poplatek).

VYBAVENÍ POKOJŮ

Dvoulůžkový pokoj Standard, manželská postel nebo oddělená lůžka, vlastní soc. zařízení (vana, WC, fén, župany), LCD TV, telefon, minibar, trezor, klimatizace a vytápění, Wi-Fi (zdarma), možnost přistýlky, balkón.
Dvoulůžkový pokoj Superior, manželská postel nebo oddělená lůžka, vlastní soc. zařízení (vana, WC, fén, župany), LCD TV, telefon, minibar, trezor, set na přípravu kávy a čaje, klimatizace a vytápění, Wi-Fi (zdarma), možnost přistýlky, balkón. Některé pokoje lze propojit.
Dvoulůžkový apartmán, obývací pokoj s LCD TV a rozkládací pohovkou (možnost přistýlky), ložnice (manželská postel nebo oddělená lůžka, LCD TV), vlastní soc. zařízení (vana, sprcha, fén, župany), oddělené WC, telefon, minibar, trezor, set na přípravu kávy a čaje, klimatizace a vytápění, Wi-Fi (zdarma), balkón.

STRAVOVÁNÍ

snídaně nebo polopenze (snídaně a večeře formou bufetu).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

V hotelu: fitness, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra

○ Vodní svět: velký zábavní bazén v zahradě (200 m2) s vířivkou, podvodní masáží, sprchou pro oblast krku, gejzírem a večer s podvodní hudbou a světelnými efekty, krytý plavecký bazén (28 °C), kryté termální koupele se dvěma bazény (33 °C a 37 °C), venkovní termální bazén (od května do září, v závislosti na počasí), bazén pro podvodní trakci, vířivka

○ Saunový svět: finská sauna, finská srubová sauna v zahradě, aroma sauna, infračervená sauna, parní lázeň, zážitkové sprchy, klidová zóna s vyhřívanými lehátky

○ Spa: 12 masážních místnostech,5 kabin na individuální termální koupel, 10 kabin na bahenní zábaly, 8 místností na elektroléčbu, 1 místnost pro léčbu kyslíkem, 1 místností na biorezonanční procedury, solná jeskyně


Okolí:

○ Golf: golfové hřiště Zala Springs se nachází pouhých deset kilometrů od města a nabízí 18 zajímavých jamek.

○ Jízda na kole: postavené cyklostezky, značené trasy s různou obtížností a možnost pronájmu kol nebo Segwayi.

○Zážitkový park Tavirózsa se nachází dva kilometry od Hévízu a motokárová dráha v Keszthely-Kertváros.


○ JEZERO HEVÍZ - jedná se o druhé největší termální jezero na světě (první je jezero Tarawera na Novém Zélandu). Teplota vody se tu pohybuje kolem 30 ⁰C a je obzvlášť nádherné v zimě. Nádherné je díky svým kvetoucím egyptským lotosům. Pramen vyvěrající z hloubky jednoho kilometru je známý pro své léčebné účinky už od středověku. První lázeňský dům zde byl postaven na konci 18. století a na konci století 19. to bylo oblíbené letovisko králů. Hevíz je významná maďarská lázeňská oblast. Voda v jezeře je mírně radioaktivní, proto tu nebuďte moc dlouho. Zdejší léčivé bahno se užívá pro choroby pohybového ústrojí.

Hlavní vstup k termálnímu jezeru Hévíz je hlídán dvěma cherubíny, které nechala vytvořit rodina Festeticsů na přelomu 19. a 20. století, přičemž obě sochy jsou velmi podobné těm pocházejícíh od rodiny Zsolnayů v Pécsi. Draka pocházejícího ze lva a orla lze tak nalézt v oficiálním erbu městečka Hévíz. Cherubíni sloužili bohům v mytologii starých Semitů. Stáli před branami a bránili dané místo proti démonům. Jejich vyobrazení byla vyryta do kamenů královských palácovitých bran nebo kostelních bran, a proto je pravděpodobné, že i z tohoto důvodu je nechala rodina Festeticsů vyrobit. Pověst praví, že jestliže někdo prochází mezi dvěma cherubíny bez lásky v srdci, cherubíni promluví. Podle jiného příběhu nikoliv cherubíni, ale měděný kohout umístěný na jedné z lázeňských věží začne mluvit, pokud někdo opustí město bez lásky. Nicméně ani jedna z těchto legend nebyla nikdy potvrzena.

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatky (cena na vyžádání).

POZNÁMKA

UPOZORNĚNÍ: údržba bazénů:
Zahradní zážitkový bazén (200 m2): 8. - 10.10.2023
Krytý plavecký bazén & vířivka: 11. - 13.6.2023, 10. - 12.12.2023

Dětem do 14 let se používání termálních bazénů ze zdravotních důvodů výslovně nedoporučuje!

Ubytování domácích mazlíčků je možné za poplatek.

Parkování je možné na uzavřeném parkovišti u hotelu za poplatek.


Pobytové balíčky


Cena pobytu Wellness Escape (2 a více nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí v počtu dle zvolené délky pobytu (min. 2), pitnou kúru, 2 procedury na dospělou osobu (1x solná jeskyně (45 min.), 1x aroma masáž (20 min.)), volný vstup do hotelového wellness, saun a fitness, sportovní aktivity - aqua fitness, aerobik, nordic walking, Wi-Fi.


Cena pobytu Wellness relaxace zahrnuje ubytování s polopenzí v počtu dle zvolené délky pobytu, pitnou kúru, volný vstup do hotelového wellness, saun a fitness, sportovní aktivity - aqua fitness, aerobik, nordic walking, Wi-Fi.


Cena pobytu Romantické dny (2 a více nocí) zahrnuje ubytování s polopenzí v počtu dle zvolené délky pobytu (min. 2), květiny, čokoládové bombóny a lahev sektu na pokoji, volný vstup do hotelového wellness, saun a fitness, Wi-Fi., dárek na vítanou, Wi-Fi.
BONUS: sleva 10 % na dokoupené procedury


Městečko Hévíz, vzdálené 520 km od Prahy v jihozápadním cípu Balatonu žije lázeňstvím. Místní obyvatelé žijí z cestovního ruchu. Od toho se odvíjejí služby, které zde na vás čekají. Spousta restaurací, kaváren a cukráren ve městě, které má 5 tisíc obyvatel. V Hévízu na východním okraji města se nachází léčivé jezero o rozloze 4,4 hektarů, je světovým unikátem a největším biologicky aktivním přírodním termálním jezerem na světě. V Maďarsku je to nejznámější a největší lázeňské středisko

Lázeňské termální jezero
Voda je vhodná na koupání celoročně, v zimě má teplotu 24 – 28 °C a v létě dosahuje až 34 – 36 °C. Voda v jezeru se obmění každých 72 hodin. Na jeho dně je silná vrstva rašeliny. Základem léčení jsou lázně a koupací kúra, bahenní zábaly, věhlasná zátěžová koupel, léčebné masáže či pitné kúry. Povrch jezera od května až do konce listopadu pokrývá kvetoucí indický rudý leknín. Denně do jezera proudí 90 milionu litrů vody (410 litrů vody za sekundu), čímž vzniká pro hosty masážní účinek. Kompletní voda v jezeře se tak obmění za pouhé 3 dny.

Nebojte se ovšem hloubky, vlez do vody je na určitých místech pozvolný, koupat se tak můžete například i v hloubce 1,4 metrů. Můžete si půjčit oblíbené pěnové tyče do vody, posedávat na podvodních lavicích nebo doplavat až k leknínům. Mírně radioaktivní voda s obsahem síry, alkálií, hydrogenuhličitanů, soli a vápníku by na tělo měla působit postupně, nikoliv naráz ve velkém množství. Omezený je také samotný pobyt v jezeře. „Lidé by se měli koupat 20 až 30 minut, poté na stejnou dobu vylézt ven, a následně mohou zpátky do vody". V Hévízu nalezneme téměř všechny komponenty potřebné k přírodní léčbě a pro udržení zdraví.

Věděli jste, že?
Nejslavnějším hostem hévízkého jezera byla slonice Nelly? Nelly kulhala jako stará babička a ředitel budapešťského cirkusu Mátyás Beketow usoudil, že mladá slonice nebude kvůli bolavým nohám schopna hvězdné cirkusové kariéry a řekl si: "Proč bych měl živit chromou slonici, když můžu mít zdravé hvězdy?" A tak Nelly věnoval vedlejší zoologické zahradě.

Doktor Emil Raitsits, místní zvěrolékař, se na Nelly pořádně podíval a hned věděl, co jí je. "Holka zlatá, ty máš revma!" A protože v zoo nechtěli, aby jejich nová hvězda trpěla, poslali ji na lázeňský pobyt do Hévízu.

A tak si Nelly lebedila v jezerních lázních a užívala si péči jako nějaká prominentní dáma. Místní obyvatelé byli nadšení - konečně měli ve městě někoho, kdo byl větší hvězda než oni sami! Nelly se tam měla jako slon v bavlnce a po pár měsících byla zase fit jako mladice. A tak se v zoo přeesvědčili, že i slon občas potřebuje trochu hýčkání a rozmazlování.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení