Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Nově vybudovaný Divina Boutique Hotel je takřka šperkovnicí mezi hotely v Harkánech, nabízí svým hostům prvotřídní a luxusní ubytování s uměleckými a designovými prvky. Pro milovníky velkolepého vybavení je tento hotel ideální volbou. Dopřejte si odpočinek a relaxaci v městských termálních Lázní Harkány, které leží od hotelu 300 m.

POLOHA

Hotel Divina se nachází v centru oblíbeného lázeňského Města Harkány na jihu Maďarska. Vchod do areálu termálních lázní je od hotelu vzdálený okolo 300 m. Hotel leží 28 km od návštěvnického centra Cella Septichora zapsaného na seznamu UNESCO.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, lobby, výtah, restaurace, Wi-Fi (zdarma), parkování (zdarma), úschovna zavazadel a kol.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Dvoulůžkový pokoj manželská postel, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), LCD TV, minibar, telefon, trezor, Wi-Fi (zdarma), individuální ovládání klimatizace a topení, terasa s posezením, některé pokoje mají možnost přistýlky (150x200 cm pro dospělého, 80x120 cm pro dítě).

STRAVOVÁNÍ

snídaně (formou bufetu) nebo polopenze (večeře se podávají v sesterském hotelu Xavin, který je od hotelu Divina vzdálený 750 m formou bohatých bufetů, tematické večeře - maďarská, mezinárodní či středomořská, předkrmy, polévky, saláty, dezerty, zmrzlina).

INDIKACE A LÉČBA

INDIKACE lázní: Prevence a léčba onemocnění pohybového aparátu a kloubů, osteoporózy, chronických gynekologických zánětů a poruch lymfatického oběhu. Léčivá voda se také osvědčila jako účinná při zmírňování příznaků lupénky.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

V sesterském hotelu Xavin (750 m): Wellness: vířivka (32-34 °C), bazén (21-23 °C), parní kabina (45-48 °C), finská sauna (80-90 °C), zážitkové sprchy, solná kabina, tepidárium, masáže.

Lázně Harkány: lázeňský areál o rozloze 13,5 ha je charakteristický klidnou a příjemnou atmosférou. Lázně mají dvě části - rekreační a léčebnou. K dispozici jsou otevřené i kryté bazény s termální - léčivou vodou a bazénkem pro perličkovou koupel, bazén pro plavce, sauna, odpočívárna a oddělené místo pro nudisty. Dětem je k dispozici tobogán, brouzdaliště a dětské hřiště. Teplota léčivé vody je 33–35 °C, teplota vody v bazénu pro plavce je 22–26 °C.

V okolí: Villány (víno, park soch) 19 km, Siklós (zámek) 5 km, kostel Máriagyűd 5 km, Ormánság 5-40 km, Szigetvár (zámek) 40 km, Mohács 40 km, Orfű (jezero, Mecsek) 38 km, Abaliget ( drop cave ) 37 km, plavba lodí po Drávě 5 km,
mnoho možností rybaření do 2-5 km, jízda na koni - kočárem 1-5 km, cyklostezka, pěší túra, tenis, koupání, sportovní možnosti.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

pobytová taxa (cca 500 HUF).

POZNÁMKA

Ubytování s domácími mazlíčky není na hotelu povoleno.

Je možné dokoupit dokoupit polopenzi, kdy se na večeře dochází do sesterského hotelu Xavin, který je od hotelu Divina vzdálený 750 m (večeře formou bohatých bufetů, tématické večeře - maďarská, mezinárodní či středomořská, předkrmy, polévky, saláty, dezerty, zmrzlina).

V hotelovém salónku (lobby) si dopřejte po příjezdu welcome drink.

Parkování je možné u hotelu zdarma.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování s polopenzí (v počtu dle zvolené délky pobytu), Wi-Fi, parkování. Večeře se podává ve vedlejším hotelu Xavin.


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle zvolené délky pobytu), Wi-Fi, parkování.


Lázně Harkány –
nejlepší termály pro Vaše pohybové ústrojí

Léčebné lázně Harkány jsou jedny z nejvyhledávanějších termálních lázní v Maďarsku především kvůli své účinné termální vodě která prokazatelně pomohla spoustě lidí s problémy pohybového ústrojí.

Město Harkány leží v jihozápadním cípu země ve vinařském kraji Villány-Siklós, nedaleko historického města Pécs a Národního parku Duna-Drava. Poloha na jihu země s příjemným, ještě teplejším počasím než jinde v Maďarsku a přitom poloha dostupná – až do nedalekého města Pécs se dostanete po dálnici.

A navíc, podobně jako na Moravě Pálava, se hned za lázněmi Harkány zvedá pohoří Villány, které tvoří jednak malebnou kulisu, jednak je domovem vyhlášené vinohradnické oblasti. Pro milovníky vína tedy léčba dvojnásobná!

Léčivá voda zde vyvěrá o teplotě 62oC. Zcela unikátní složkou zdejší vody je karbonylsulfid (COS), který byl objeven ve vodě v minulém století. Obsah síry v harkánské vodě je nejvyšší v Maďarsku. Léčebnou kúrou se dosahuje velmi dobrých výsledků v léčení následujících chorob: záněty kloubů, rehabilitace po úrazech, léčba lupénky, jako pitná kúra je účinná pro léčení katarů zažívacího ústrojí a v případech nemocí žlučníku a jater. Termální voda má podobné účinky jako voda z mrtvého moře.

V lázeňském areálu o rozloze 13 ha jsou návštěvníkům k dispozici termální a zážitkové bazény, tobogány, léčebné služby. Nově také byla v lázních otevřena nová zrekonstruovaná část, která láká k oddychu.

V přízemí bylo vytvořeno kompletní oddělení wellness se dvěma finskými saunami, jednou infrasaunou, jednou saunou s párou, tepidáriem a kneipp bazénem. Byla obnovena restaurace, šatny i toalety, nový výtah slouží k bezbariérovému přístupu.

V patře vedle rekonstruovaných toalet vznikla tělocvična a byly rozšířeny prostory pro odpočinek se 120 lehátky.
Nové sauny v plné míře odpovídají dnešním trendům wellness. Rozšířením těchto služeb byly i zde zavedeny západoevropské normy, v budoucnosti zde bude pracovat devět saunových odborníků.

V lázních Harkány probíhají různé festivaly (nejznámější je tradiční festival vinobraní v září), lázeňské koncerty a maďarských folklórních večerů s vynikající maďarské gastronomie a ochutnávkou vín značky Villány.

Oblíbenými turistickými cíli v blízkosti Harkány jsou hrad Siklós (5 km), Vínárská cesta Villány, chráněná oblast Szársómlyó, hora Csarnóta, naučná stezka Csodabogzó, Máriagyüd – jedno nejstarších poutních míst v Maďarsku.

Mapa polohy hotelu

Harkány - Hotel Xavin****

Hotel Xavin se nachází v srdci Harkán a je součástí jednoho z nejkrásnějších parků, pouhých 150 metrů od Spa a Beach Spa, které jsou známé po celé Evropě.

Hodnocení hotelu

0 hodnocení