Desná - Resort Montanie

od 2 300
doprava Vlastní
strava Polopenze
Bazén
Cykloturistika
Dítě zdarma: 3 let
Konferenční služby
Rezervace bez rizika
Středisko zimních sportů: 1600 m
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Proč právě sem?
  • nejluxusnější ubytování v Jizerských horách
  • na polosamotě v srdci přírody Jizerských hor
  • přímo u hotelu nástup na Jizerskou magistrálu
  • možnost se prohřát v hotelové sauně
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Fantastické luxusní horské ubytování, v nádherné přírodě Jizerských hor.

Montanie resort v Desné je několikahektarový areál lesoparku v srdci přírodní krajinné oblasti Jizerských hor. Nejluxusnější ubytování v Jizerských horách. Ubytování se nachází uprostřed jehličnatého lesa na východním břehu vodní nádrže Souš (chráněného pásma vodního zdroje). Areál leží přímo u nástupu na Jizerskou magistrálu, v okolí je řada značených turistických a cyklo stezek.

Hotel Montanie má pokoje v 4 objektech. Všechny objekty redesignované, vybavené novým nábytkem, s luxusními velmi prostornými koupelnami. Každý pokoj originál.

V objektu A jsou pokoje s lodžiemi, nebo balkonem s exkluzivním výhledem na vodní nádrž Souš a restaurace. V objektu B jsou pokoje s překrásnými výhledy bez kuchyňských koutů a nachází se zde sauna, tedy hosté zde ubytovaní ji mohou využít bez opuštění objektu. V objektu F mají hosté v apartmánech fantastické soukromí s poctem chalupy na “samotě” v uchvacující blízkosti vzrostlého smrkového lesa. Terasy nabízí dech beroucí výhled do lesa. Interiér těchto apartmánů je doplněn o krb, u kterého strávíte nejkrásnější večery v Jizerkách. Apartmány G mají soukromé terasy s jižní orientací k blízkému jezírku, kouzelnému biotopu, který je atraktivní v každém ročním období. Interiér těchto apartmánů je dvoupodlažní s vestavěným patrem. Budovy C a D jsou propojené Wellness centrem s bazénem, vířivkou a saunami. Přímý vstup do bazénu je z budovy C.

POLOHA

na polosamotě, v srdci přírodní krajinné oblasti Jizerských hor, u vodní nádrže Souš. Ubytování nabízí v šesti oddělených objektech. Součástí areálu je vzrostlý jehličnatý les, který rozpíná na všechny světové strany.

Město Desná leží v půvabném kraji Jizerských hor. Rozkládá se v údolí kolem říček Bílé a Černé Desné a na okolních stráních. Historie obce sahá až do 17. století, kdy byla obec založena hrabětem Albrechtem Maxmiliánem Des Foursem. Sportovní vyžití v Jizerských horách: terén a vybavení oblasti jsou vhodné jak k sjezdovému lyžování, tak k běžeckému lyžování a v letním období k jízdě na horském kole. Lyžařské vleky můžete nalézt nedaleko centra na Parlamentu, který je osvětlen i v noci, dále např. U křížku, Černá říčka a pro náročnější i na nedalekém Špičáku, pro běžecké lyžování je důležitá možnost nástupu na Jizerskou magistrálu. V letních měsících patří mezi vyhledávaná místa zdejší fotbalový a Sportovní areál města, běžecké tratě a fit-centrum ve městě.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Fantastické ultra luxusní horské ubytování, které nemá v Jizerkách srovnání.

recepce, panoramatická restaurace, bar, vinárna, venkovní posezení, zahrada s grilem, terasa, salónek, konferenční služby, hotelový trezor, úschovna a půjčovna kol a lyží, parkoviště, Wellness & Spa (vnitřní nerezový bazén s protiproudem, Whirlpool, pravá finská sauna společná, finská sauna privátní, pára, relaxační místnost, sluneční terasa, masáže, lehátka, ručníky, župany), akceptace platebních karet, pro děti – postýlka, hřiště, herna, stolička a strava.

VYBAVENÍ POKOJŮ

V objektu se 4 budovami jsou moderní designově zařízené 2lůžkové pokoje, 4lůžkové apartmány, srubové 4lůžkové aparmány, vlastní soc. zařízení (sprcha, SWC, bidet, fén), SAT-TV, telefon, některé s balkónem či výhledem na jezero, kuchyňský kout (srubové apartmány v bud. G a F, apartmán a jezerní s kuchyňkou v bud. A).

STRAVOVÁNÍ

polopenze - snídaně bufet, večeře servírované hlavní jídlo (výběr předem ze 3 možností), bufet saláty, polévka, dezerty či ovoce.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: stolní tenis, kulečník, beach volejbalové hřiště, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, in-line bruslařská trasa (vodní nádrž Souš), běžecké trasy (Jizerská magistrála), sjezdové lyžování (ski areály: Desná - 1,6 km, U Čápa - 9,5 km, Mýtiny - 10,6 km, Světlý Vrch - 10,9 km, Harrachov - 15,1 km).

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek (13,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Pobyty o letních prázdninách jsou jen na vyžádání a cena se může lišit v závislosti na obsazenosti hotelu

Parkování je možné zdarma v areálu hotelu.

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.
Pobyt na 1 noc na vyžádání za příplatek.

Upozornění:
V srdci Jizerských hor uprostřed vzrostlých lesů a divoké přírody pokrytí mobilního i datového signálu je téměř nulové.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování s polopenzí, vstup do wellness a SPA, parkování.


Cena pobytu Silvestrovský pobyt na horách (4 noci) zahrnuje 4x ubytování s polopenzí v luxusním pokoji dle výběru (bohatá snídaně formou bufetu. večeře formou tematických sezónních menu/bufetů), neomezený vstup do Wellness&Spa zóny (vnitřní nerezový bazén s protiproudem, whirlpool, finská sauna, pára, relaxační místnost, sluneční terasa, lehátka, wellness bar), DÁREK, welcome drink pro všechny hosty před večeří v den příjezdu, večerní romantický prodloužený vstup do Wellness&Spa, promítání pohádek pro děti i „kino“ pro dospělé, večerní výprava za „Hvížďalou“, vyjížďka na běžkách s čelovkami, prodloužený check-out 1.1., 1.1. oběd pro každého hosta (čočka), podvečerní svařené víno v ledovém baru, kreativní dílna – výroba vlastní masky na silvestrovský večer, 31.12. Silvestrovský gala večer
silvestrovský slavnostní gala raut, živá hudba, tanec, fotografie momentek z večera, tombola…a mnohem více


Cena pobytu Letní dovolená zahrnuje ubytování s polopenzí, vstup do vnitřního bazénu, resortního přírodního jezírka, dětské venkovní hřiště, lesní houpačka, v létě pravidelný program (večerní grilování, promítání apod.), parkování. Možnost (za poplatek): zapůjčení (elektro)kol za poplatek, navštívit wellness, objednat masáž, oběd možno vybrat z denní nabídky v hotelové restauraci.


Pohoří Jizerské hory se nachází v nejsevernější části Čech a svůj název dostalo podle řeky Jizera. Nejvyšší horou, která je umístěna na české straně hor, je Smrk, kde řeka Jizera pramení. Oblast Jizerské hory byla vyhlášena Chráněnou krajinnou oblastí a nachází se v okrese Liberec a Jablonec nad Nisou. Tento region je známý pro svou hojnost rozhleden, vyhlídek, rašelinišť, muzeí, zámků, malebných roubenek, půvabné krajiny a dalších atraktivit.

Jako každé hory nabízí četné možnosti zimního i letního vyžití. Návštěvníci si mohou vybrat z několika moderních lyžařských areálů či hory nabízí 160 km upravovaných běžkařských stop pod slavným názvem Jizerská magistrála, takže pro příznivce aktivní zimní dovolené jsou Jizerky naprosto ideální. Pokud se rozhodnete do Jizerských hor zavítat v letním období, jistě se také nudit nebudete. Můžete si vybrat z množství značených pěších a cyklo tras či relaxovat u horských řek a potůčků.

Naše tipy na lákavá místa, které stojí za to navštívit!

Nechte se vlákat do krásy panenské přírody Jizerských hor v přírodní rezervaci Prales Jizera. Tato oblast je specifická pro ochranu původních porostů.

Oblíbené výletní místo je pro mnohé Rozhledna Tanvaldský Špičák, který se nachází na vrcholu Špičák a v zimních měsících se proměňuje na největší lyžařské středisko Jizerských hor.

Pro turistické nadšence doporučujeme vydat se na vrchol Jizera (1122 m), kde se nachází skalní vyhlídka s křížem odkud se vám naskytnou nevídané pohledy do okolní přírody. Dále je třeba zmínit i vrchol Smrk (1124 m), který se nalézá nedaleko polských hranic a nabízí turistům rozhlednu, která je otevřená po celý rok.

Vyhledávané vodopády Černé Desné leží na horském potoce Černá Desná a jedná se o obdivuhodné kaskádové vodopády. K vodopádům můžete zavítat z obce Desná a cesta není nijak náročná. Na území Desné se vám také naskytne možný výlet na naučnou stezku Protržená přehrada. Tato stezka představuje vzpomínku na tragédii z roku 1916, kdy se na tomto místě protrhla hráz na řece Bílá Desná.

Pokud ale nejste velicí příznivci aktivní turistiky, nezoufejte! Jizerské hory umí nabídnout i méně náročné aktivity, a to například zoologickou a batanickou zahradu v Liberci, obdivuhodný zámek Frýdlant a Sychrov či zábavní centrum Babylon. Děti jistě ocení výlet do Janova, kde najdete bobovou dráhu.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

9,8
2 hodnocení
10 Ubytování
9 Služby
10 Poloha
10 Stravování
10 Personál
10 Čistota
Řazení
9,8
10 Ubytování 9 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Petra Janoušková, 27.06.2021
9,8
10 Ubytování 9 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Jan Halík, 07.03.2018