Děčín - Wellness hotel Kocanda

od 1 047
doprava Vlastní
strava Snídaně
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bezbariérové ubytování
Cykloturistika
Dítě zdarma: 3 let
Konferenční služby
Novinka
Rezervace bez rizika
Ubytování s pejskem
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • moderně vybavený hotel s wellness
  • ideální poloha na výlety podél Labe a do Č. Švýcarska
  • nejen s dětmi a nejen na kola
  • vyhlášená gastronomie
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Útočiště v srdci přírody - Hotel Kocanda je nejen místem, kde můžete zapomenout na stres a shon každodenního života, ale také místem, které vás ponoří do světa pohodlí, luxusu a relaxace.

Zamilujte se do moderního designu tohoto hotelu. Hotelové pokoje jsou elegantně zařízené s důrazem na detail a pohodlí hostů. Plazmové televize, satelit, stylové koupelny, zdravotní matrace a Wi-Fi připojení jsou jen zlomek toho, co na vás v pokojích čeká.

Představte si, jak si vychutnáváte sklenku plzeňského tankového piva na zastřešené terase s dechberoucím výhledem na řeku Labe. Nebo jak si dopřáváte špičkovou českou gastronomii ve vyhlášené restauraci.

Kromě toho hotel nabízí i jedinečné prostory pro firemní akce a teambuilding. Už vidíte svůj tým, jak se uvolňuje a posiluje vazby ve wellness centru nebo jak získává nové nápady při jízdě na kole podél jedné z nejkrásnějších cyklostezek Českého Švýcarska.

Proč byste měli zvolit právě Hotel Kocanda?

1. Luxusní ubytování: moderně vybavené pokoje jsou navrženy tak, aby hostům poskytovaly maximální pohodlí a relaxaci během jejich pobytu.
2. Kvalitní gastronomie: restaurace nabízí širokou škálu pokrmů z české kuchyně a moderních trendů, které uspokojí i ty nejnáročnější gurmány.
3. Unikátní poloha: hotel je situován přímo u řeky Labe, což vám umožní vychutnat si nejen krásný výhled, ale také mnoho aktivit na čerstvém vzduchu.
4. Wellness centrum: hotelové wellness poskytuje širokou škálu wellness služeb a relaxačních procedur, které vás zcela očistí od stresu a napětí moderního života.
5. Perfektní pro firemní akce: díky konferenčním prostorám a široké nabídce teambuildingových aktivit je hotel ideální volbou pro firemní akce a školení.

Přijeďte a zažijte jedinečnou atmosféru Hotelu Kocanda, který vám nabízí to nejlepší z moderního pohodlí a přírodní krásy Českého Švýcarska.

POLOHA

Wellness hotel Kocanda se nachází v úchvatné lokalitě přímo u řeky Labe a u jedné z nejkrásnějších cyklostezek. Hosté, kteří chtějí prozkoumat krásy a pamětihodnosti města Děčína mají jeho centrum doslova na dosah. Hotel je také výborným výchozím bodem pro turistiku a relaxaci v přírodě, hotel je vzdálený pouze 15 kilometrů od Národního parku České Švýcarsko.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, terasa, konferenční a společenské místnosti, Wi-Fi (zdarma), privátní wellness (hydromasážní vířivka - 100% bez chemie, intimní osvětlení s koloroterapií, finská sauna, relaxační zóna, minibar, bezbariérový přístup), půjčovna sporovního vybavení (rafty, kanoe, hola, elektrokola, koloběžky, paddleboardy), úschovna kol a možností dobití elektrokol, parkoviště nehlídané (zdarma) a hlídané (za poplatek),

Sportovní areál Kocanda:
- multifunkční sportovní hřiště pro např. fotbal, pozemní hokej, tenis, nohejbal a volejbal
- dětské hřiště s pískovištěm, prolézačkami, klouzačkami, lanovkou, balančním centrem, strážní věží, horolezeckou stěnou, tobogánem, kývadlem a dalšími atrakcemi
- workout hřiště (cvičení s vlastní tělesnou vahou)

VYBAVENÍ POKOJŮ

1-5lůžkové pokoje Standard, manželské postele nebo oddělená lůžka (zdravotní matrace), vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout, fén), SAT TV, Wi-Fi (zdarma). Některé pokoje mají možnost přistýlky nebo propojení pokojů.

3lůžkový pokoj Nadstandard, manželská postel a oddělené lůžko (zdravotní matrace), pohovka (možnost přistýlky), vlastní sociální zařízení (rohová vana, infrasauna, WC, fén), SAT TV, Wi-Fi (zdarma).

2lůžkové pokoje Manager, manželská postel nebo oddělená lůžka (zdravotní matrace), pracovní kout, lednice, vlastní sociální zařízení (WC, sprchový kout, fén), SAT TV, Wi-Fi (zdarma). Jeden pokoj je antialergický - bez koberců a látkových závěsů s antialergickými lůžkovinami. Některé pokoje mají možnost přistýlky.

STRAVOVÁNÍ

snídaně formou bufetu. Hostům je k dispozici hotelová restaurace s výběrem A la Carte s možností posezení na venkovní terase s výhledem na okolní přírodu.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

➽ ZÁMEK DĚČÍN
Děčínský zámek, perla severních Čech, se vypíná nad soutokem řek Labe a Ploučnice. Tento památník historie patří mezi nejvýznamnější památky regionu. Návštěvníky nenechá chladnými ani monumentální barokní konírna nebo známá Růžová zahrada, považovaná za nejkrásnější rosárii celé Habsburské monarchie. K návštěvě vás zve také nedávno obnovené jižní křídlo.

Okouzlí vás prohlídkový okruh „Zlatá léta děčínského zámku“, kde projdete stejnými komnatami, kterými kdysi procházel slavný skladatel Fryderyk Chopin nebo císař František Josef I. Mimo jiné uvidíte pracovnu a ložnici majitele zámku, Zimní jídelnu, dámský a pánský salon, soukromé pokoje dalších členů rodiny, zámeckou obrazárnu a kapli sv. Jiří.

Další okruh "Na návštěvě u knížete Františka Thuna" vás zavede do soukromí někdejšího premiéra rakouské vlády a místodržícího Českého království knížete Františka Thuna. Jeho soukromé komnaty, dětské pokoje, Rohový sál, letní jídelnu s dochovanou freskovou výmalbou či Věžový kabinet s úchvatným výhledem na město a řeku Labe vás nadchnou.

Na trase Barokní perly zámku uvidíte architektonicky nejcennější části zámeckého areálu včetně monumentální barokní konírny, podmanivé Růžové zahrady se sala terrenou a vyhlídkovým glorietem. Projdete se i krytou spojovací chodbou až do bývalého zámeckého kostela Povýšení sv. Kříže bohatého na barokní umělecké památky. Od roku 2013 jsou přístupné také kouzelné Jižní zahrady zámku.

Mezi dalšími atraktivními prohlídkami bude děti jistě bavit Za tajemstvím zámeckých dětí nebo kreativní aktivita S pastelkami po zámku.

V podkroví zámku na vás čeká unikátní expozice Hodinárium, kde uvidíte věžní hodinové stroje z období gotiky až po 19. století. Některé z nich jsou dokonce plně funkční! Přijďte a nechte se unést do doby minulé, plné okouzlujících příběhů a nádherné krásy.

➽ RŮŽOVÁ ZAHRADA - SOUČÁST DĚČÍNSKÉHO ZÁMKU
Kdysi nazývaná Lóžová zahrada, byla založena na konci 17. století za hraběte Maxmiliána Thuna jako součást velké barokní přestavby. Původně byla zdobena množstvím soch, kanálky s fontánami, ale tato výzdoba byla zničena na začátku 19. století během opevňování zámku v průběhu napoleonských válek.

Zahrada byla poté dlouhá léta opomíjena, až v roce 1881 zde zahradník Franz Josst ml. zřídil rosárium, které se stalo proslulým po celé monarchii. V zahradě bylo pěstováno až 2000 druhů růží, avšak tento údaj je pravděpodobně nepřesný, neboť růže byly pěstovány i jinde. V samotné Růžové zahradě podle plánu z roku 1887 kvetlo 87 druhů růží. Sláva rosária pohasla po smrti zahradníka Franze Jossta ml. v roce 1905.

Pěstování růží v zahradě pokračovalo i po prodeji zámku, přičemž dvě třetiny výsadby odvezli Thunové. Zbývající růže udržovali vojáci během 2. světové války. Po roce 1945 však péče o zámecký areál končí a zahrada chátrá. Její obnovení inicioval na přelomu 50. a 60. let architekt Studničný a jeho úpravy ovlivňují vzhled zahrady dodnes. Přestože dnes Růžová zahrada nepěstuje tolik druhů růží jako na konci 19. století, stále patří mezi nejnavštěvovanější části děčínského zámku.

➽ VIA FERRATA V DĚČÍNĚ
První česká via ferrata v centru města se nachází na Pastýřské stěně v Děčíně. Je to jediné takové místo v republice. Tras zajištěných ocelovými lany a stupačkami je na skále celkem 15. Tyto trasy mají převýšení 90 metrů a jsou dlouhé od 150 do 170 metrů. Ferrata je přístupná přímo z břehu řeky. Nástup na ferratu je z Labského nábřeží, u objektu bývalého skalního výtahu na Pastýřskou stěnu. Trasy mají obtížnosti B až D+. Nejtěžší trasa by měla být technicky náročná, zatímco tu nejlehčí by mělo zvládnout dítě od 10 let. Kromě lezeckého zážitku nabízí ferrata nové výhledy na údolí Labe a děčínský zámek. Na Pastýřské stěně je také lanový most dlouhý dvanáct metrů, který je umístěn ve výšce šedesáti metrů nad zemí. Most spojuje dvě skalní stěny a nabízí nádherný výhled na Děčín, zámek a řeku Labe. Ferratu lze zdolat i za doprovodu zkušeného průvodce.

➽ ZOOLOGICKÁ ZAHRADA DĚČÍN
Byla založena v roce 1948 a otevřena již o rok později. Jejím zakladatelem byl děčínský obchodník Ludvík Grác. V době vzniku děčínské zoologické zahrady byly v Československu pouze čtyři zoologické zahrady. Původně byla pro zoologickou zahradu vyměřena plocha zhruba 8 ha, při vzniku však byly využity pouze 2 ha, postupně se pak plocha rozrostla na dnešních 6 ha.

➽ OBLASTNÍ MUZEUM DĚČÍN
Sídlí od roku 1957 v bývalém loveckém dvoře (postaven kolem r. 1735) významného hraběcího rodu Thun-Hohensteinů, naproti hlavnímu vlakovému nádraží v Děčíně-Podmoklech.
Stálá expozice Oblastního muzea Děčín Vám dá nahlédnout do historie města a okolí včetně NP České Švýcarsko, ke stálým výstavám patří Vývoj lodní dopravy na Labi, Gotická plastika na Děčínsku, Město na louce a Ptactvo Děčínska. Pod oblastní muzeum také spadá muzeum na zámku Děčín, kde si můžete prohlédnou přehledné expozice o barokním umění a vedutách na Děčínsku a ukázka zámecké zbrojnice.

➽ VÝLETNÍ LODĚ

Děčín – Hřensko – Bad Schandau – Königstein – Kurort Rathen – Stadt Wehlen – Obervogelgesang – Pirna a zpět.

Děčín – Hřensko – Drážďany a zpět.

Děčín – Hřensko a zpět.

Děčín – Hřensko – zámek Pillnitz a zpět.


- Pevnost Königstein - Saské Švýcarsko - ještě v době středověku patřil Konigstein k Českému království, avšak mocná ruka historie patřičně zacloumala i se zdejším územím. Mohutná pevnost Konigstein, která rozhodně stojí za Vaši návštěvu, se nachází na úctyhodné ploše čítající takřka 10 hektarů. Je to jeden z hlavních turistických cílů části Saské Švýcarsko.

➽ ČESKÉ ŠVÝCARSKO
Před milióny let, pokrývalo zdejší území mělké moře, na jehož dně se ukládaly písky z okolních řek a potoků. Po ústupu moře zde vznikla podivuhodná forma pískovcových skal, které dnes tvoří zcela ojedinělé útvary. Po celá dlouhá léta se zde příroda vyvíjela nedotčena lidskou rukou. Proto v dnešní době můžeme vnímat ojedinělé krásy této krajiny. Toto území je nyní skvělým místem pro milovníky pěší turistiky. Nabízí se Vám bezpočet turistických tras vedoucích krajinou skalních měst, stolových hor, soutěsek, hlubokých roklí a strání. Při prohlídce této krajiny narazíte na stopy po zkamenělinách původních mořských živočichů. Uchvátí Vás členitost terénu, nedotčená příroda, která na Vás čeká na každém kroku. I když se jedná o nejníže položený bod v České republice, budete se cítit, jako byste byli na horách. Díky členitosti zdejšího terénu doporučujeme spíše pro milovníky náročnější cyklistiky. Mezi nejvíce navštěvovaná místa NP České Švýcarsko bezesporu patří zcela ojedinělý, největší pískovcový most v Evropě „Pravčická brána“ a plavba na pramicích soutěskami řeky Kamenice. Krajina je doladěna okolními kopci, jimž dominuje Růžovský vrch stojící opodál skalnímu území. Bývá také nazýván jako „Děčínská Fudžijama“. V celém regionu naleznete bezpočet vzácných živočichů a rostlin.

- Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti.
Od místa vstupu k Pravčické bráně se rozbíhají upravené stezky a schodiště na jednotlivé vyhlídky tyčící se vysoko nad korunami stromů, odkud můžete pozorovat samotnou Pravčickou bránu nebo se kochat působivými pohledy do blízkého i vzdálenějšího okolí. Za pěkného počasí lze dohlédnout až na Děčínský Sněžník. Z Pravčické brány vede také nádherná cesta (jedna z přístupových cest cca 6 km dlouhá) s působivými scenériemi až na Mezní louku. V areálu můžete navštívit výletní zámeček Sokolí hnízdo, kde je otevřeno muzeum NP České Švýcarsko.
Občerstvit se zde můžete v restauraci se zachovalými interiéry z 19. století. K dispozici Vám je také turistické informační centrum.

- Soutěsky Hřensko - to je romantická plavba na lodičkách řeky Kamenice. Edmundova soutěska a Divoká soutěska jsou jednou z největších atrakcí NP České Švýcarsko. Za poutavého vyprávění převozníka se můžete svézt oběmi směry (po proudu i proti proudu) na pramicích hluboko v útrobách skal. Mezi soutěskami je nutný pěší přesun s možností občerstvení na Mezním můstku.

➽ SASKÉ ŠVÝCARSKO
Během mnoha let se ráz okolní přírody vyvíjel osamocen od okolního světa. Proto v dnešní době můžeme vnímat ojedinělé krásy této krajiny. Národní park Saské Švýcarsko navazuje na své jižní straně podél státní hranice s Českou republikou na národní park České Švýcarsko. Region Saského Švýcarska je považován za první oblast v Evropě, kde začal fungovat turistický průmysl. Díky dlouhodobé tradici cestovního ruchu v kraji, můžete očekávat kvalitní servis. Největšími lákadly tohoto regionu jsou turistické trasy různých obtížností vedoucí krajinou skalních měst, stolových hor, soutěsek, hlubokých roklí a strání. Celá oblast je rájem pro skalní lezce. Můžete lézt libovolně po skalách, aniž by jste byli členy lezeckého klubu. Váš výlet si můžete zpříjemnit návštěvou některého z velkých hradů v okolí, jako například hrad Königstein, největší existující skalní hrad v Evropě. Velmi působivé jsou výlety lodí obrovským kaňonem vysokých pískovcových skal lemující řeku Labe. Můžete se dostat až do vzdálených Drážďan.

➽ TISÁ
Její okolí je bohatým skalním územím při hranici s Německem. Toto území se skládá z nádherného skalního celku Tiských stěn a okolí stolové hory Děčínský Sněžník.
Tiské stěny patří mezi nejstarší turistické oblasti Labských pískovců. Naleznete zde skalní města plná četných skalních sloupů, převisů, jeskyní a jiných velmi zajímavých tvarů. Tiské stěny se dělí na dvě části – velké a malé stěny a jsou propojeny prohlídkovou naučnou stezkou.
Děčínský Sněžník je nejvyšší stolovou horou v České republice. Naleznete zde nádherný výhled, ze stejnojmenné rozhledny, na celé okolí Labských Pískovců a za jasného počasí dohlédnete až na daleký Ještěd.
Region Tisá je rájem pro skalní lezce. Celá skalní oblast nabízí velké množství lezeckých cest od lehkých až po velmi náročné. Dalším skvělým lákadlem je nepřeberné množství nenáročných turistických a cyklistických tras. V zimním období je region Tisá skvělým místem pro milovníky běžek či jízdy na psích spřeženích.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek, komplexní cestovní pojištění.

POZNÁMKA

Privátní wellness je dostupné pouze po předchozí rezervaci https://kocanda-decin.rsystem.cz/

Možnost parkování zdarma na nehlídaném parkovišti u hotelu nebo za poplatek na hlídaném hotelovém parkovišti (na objednání za 300 Kč/noc platba na místě)

Ubytování domácích mazlíčků je možné za poplatek (na vyžádání, 250 Kč/noc, platba na místě).

Úschova kol (platba na místě 30 Kč/noc).

Půjčení dětské postýlky za poplatek.


Pobytové balíčky


Cena pobytu Wellness pobyt (2 nebo 3 noci) zahrnuje 2x nebo 3x ubytování s polopenzí ve 2lůžkovém pokoji Manažer DOUBLE nebo TWIN (dle výběru délky pobytu), 1x za pobyt vstup do privátního wellness - sauna, vířivka, relaxační lůžko (60 min.), 1x láhev sektu na pokoj, Wi-Fi. Možnost prodloužení pobytu. Rezervaci vstupu do privátního wellness je třeba vytvořit on-line předem.


Cena pobytu Cyklo dovolená na kole v Českém Švýcarsku (2 nebo 3 noci) zahrnuje 2x nebo 3x ubytování se snídaní, 1x celodenní zapůjčení kvalitního elektrokola pro druhý den pobytu (hliníkový rám odpružená přední vidlice, vč. helmy, zámku, vody a opravářského setu), Wi-Fi.
Možnost prodloužení pobytu. Možnost dokoupení vstupu do privátního wellness (na vyžádání).


Cena pobytu Cyklovodácká dovolená na vodě v Českém Švýcarsku (2 nebo 3 noci) zahrnuje 2x nebo 3x ubytování se snídaní, 1x výlet na kanoi + trekingovém kole, Wi-Fi. Možnost prodloužení pobytu. Možnost dokoupení vstupu do privátního wellness (na vyžádání).
Výlet kanoe: z Kempu Děčín (280 m od hotelu) vyrazíte po krátké instruktáži klidnou vodou labským kaňonem mezi pískovcovými stěnami do Bad Schandau. Tam vyměníte loď za trekingové kolo a vyrazíte po Labské cyklostezce zpět podél řeky 22 km (cca 2 hodiny).


Cena pobytu Rodinná dovolená v Českén Švýcarsku (2 noci) zahrnuje 2x ubytování se snídaní ve 3 nebo 4lůžkovém rodinném pokoji pro 2 dospělé a 1-2 děti do 15 let, 1x rodinnou vstupenku do ZOO Děčín, 1x rodinnou vstupenku na Zámek Děčín, Wi-Fi. Možnost prodloužení pobytu. Možnost dokoupení vstupu do privátního wellness (na vyžádání).


Cena pobytu Wellness pobyt (1, 2 nebo 3 noci) zahrnuje 1x, 2x nebo 3x ubytování se snídaní ve 2lůžkovém pokoji (dle výběru délky pobytu), 1x za pobyt vstup do privátního wellness - sauna, vířivka, relaxační lůžko (60 min.), 1x láhev sektu na pokoj, Wi-Fi. Možnost prodloužení pobytu. Rezervaci vstupu do privátního wellness je třeba vytvořit on-line předem.


Zážitek na Via Ferrata v Děčíně (2 nebo 3 noci) zahrnuje 2x nebo 3x ubytování se snídaní, 1x celodenní ferratový kurz, v případě pobytu na 3 noci 1x celodenní samostatné lezení se zapůjčeným vybavením, Wi-Fi.
Kurz obsahuje: instruktáž , ferratový set vč. přilby a erárních rukavic, výstup na ferratu, informace o historii, dopolední kurz s průvodcem, techniky výstupu, odpolední samostatné lezení se zapůjčeným vybavením
Možnost i ve variantě "Východ slunce na Ferratě s pobytem na Kocandě v Děčíně na 2 noci"
Cena pobytů na vyžádání.


Nevíte kde prožít neopakovatelné chvíle plné odpočinku a uvolnění?

Nemusíte projít celou Evropu, abyste našli místo stvořené pro Vaši vysněnou dovolenou. I u nás v Česku je několik takových míst. Jedním z nich je České Švýcarsko - země plná tajemství a nevšedního světa.

Nádherné prostředí nedotčené přírody se rozprostírá při hranici s Německem. Krajina skalních měst, soutěsek, rozhleden a stolových hor, lesy táhnoucí se kam oko dohlédne. Vydejte se lesnými stezkami, vstupte do bájné říše skřítků, vil a loupežníků. V pradávných dobách vládli tomuto kraji, možná jsou zde i nyní.

Ideální místo pro oddych a načerpání nových sil představují Národní park České Švýcarsko - jeden z nejvýznamnějších evropských turistických regionů. Přirozeně krásná země plná romantických zákoutí a přeplněná lidovou architekturou Vás přímo zve objevovat a poznávat tento kraj.
Komu nestačí tradiční pěší turistika, může se věnovat cyklistice, golfu, dokonce jít na výlet lodí a plavit se v této nádherné chráněné oblasti republiky.

Zveme Vás seznámit se s krajinou plnou skalních roklí, vyhlídek a podstávkových domů a věříme, že si zdejší kraj zalíbíte.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení