Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Chata Sněženka je rodinný penzion, který se nachází ve vesničce Malá Úpa ve východní části Krkonoš, 1 020 metrů nad mořem. Chatu Sněženku naleznete v klidném údolí, kde kromě vrcholků Krkonoš je dominantou pozdně barokní kostel sv. Petra a Pavla. Kostel je jedním z nejvýš položených kostelů v České republice. Přímo od chaty je výhled na Černou horu a Sněžku. Chata se nachází přímo u sjezdovky lyžařského areálu „U Kostela“, který nabízí kvalitně upravované sjezdovky, umělé zasněžování, noční lyžování. Díky nadmořské výšce 1020 metrů nad mořem má chata příjemnou výchozí polohu pro turistiku a v létě i cykloturistiku. Příznivci kol mohou uskutečnit hřebenové přejezdy a přitom se kochat krásnými výhledy. Z Malé Úpy je nejlehčí výstup na Sněžku, která je od Sněženky vzdálena pouhých 10 km. Penzion je idální pro rodinné zimní pobyty a dovolené s lyžováním. V létě jsme ideální zázemí pro výlety po Krkonoších nebo do blízkého Polska.

POLOHA

Přímo na sjezdovce ve výšce 1 021 m n. m., z chaty výhled na Sněžku.

Vesnička Malá Úpa se nachází ve východní části Krkonoš, ve výšce 1 021 m. n.m. Krkonošský národní park (KRNAP), založený v roce 1963, se rozprostírá v severovýchodní části Čech při hranici s Polskem. Z administrativního hlediska leží jeho větší část na území bývalých okresů Trutnov, Semily a Jablonec nad Nisou.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

jídelna, bar, venkovní posezení, kulečník, stolní fotbal, pro děti - koutek, stolička, postýlka, nočník, hřiště, dětský lyžařský vlek se školičkou; sauna, Wi-Fi (zdarma). Od 15. 04. do 15. 12. je možno parkovat přímo u chaty, v zimním období je parkování zajištěno na parkovištích na Pomezních Boudách (odvoz zavazadel je zajištěn).

VYBAVENÍ POKOJŮ

2 až 4lůžkové pokoje, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC).

STRAVOVÁNÍ

polopenze (snídaně - bufet, večeře – servírovaná o 3 chodech (polévka, hlavní jídlo, moučník)).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: značené trasy pro pěší a cykloturistiku, lyžování sjezdové a běžecké (ski areály: U Kostela (přímo u chaty) - umělé zasněžování, večerní lyžování; Velká Úpa: 16,6 km), dětský provázkový vlek pod chatou.

GOLFOVÉ HŘIŠTĚ MLADÉ BUKY Golfové hřiště s výhledem na panorama východních Krkonoš, cca 17,5 km z Malé Úpy.

BOBOVÁ DRÁHA ŠPINDLERŮV MLÝN, HARRACHOV Bobové dráhy s celoročním provozem, Harrachov cca 70 Km, Špindlerův Mlýn cca 53 km z Malé Úpy.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatky, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Místní poplatky (20,- Kč/os. nad 18 let/den)

POZNÁMKA

Pobyt s domácími mazlíčky je možný, je v ceně pobytu.

Chata Sněženka se nachází přímo v lyžařském areálu, z toho důvodu v zimním období není možno parkovat přímo u chaty. Parkování je možno na hlídaném parkovišti na Pomezních Boudách. Odvoz zavazadel Vám zajistí.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování s polopenzí, místní poplatek, parkování (v létě), odvoz zavazadel (v zimě).


Krkonoše jsou známé hod pojmem "hory mnoha nej", jsou ostrůvkem Arktidy uprostřed Evropy, Království otužilých rostlin a živočichů, svérázných lidí a zvyků. Svět obestřený kouzlem mocného ducha hor, přísného, ale spravedlivého Krakonoše. Krkonoše spolu s Šumavou jsou neoblíbenější hory v České republice, které se nachází na severu Čech u polské hranice.

Příroda v Krkonoších je výjimečná. Jedině v Krkonoších najdeme strmé ledovcové kary i rozlehlé horské louky. Jejich drsná krása a rozmanitá krajina každého z návštěvníků ohromí. Pro zachování její krásy a bohatství byly Krkonoše již v roce 1963 vyhlášeny národním parkem a je tak nejstarším národním parkem v České republice.

Pojďme se spolu podívat na několik tipů na výlety do jedinečné přírody Krkonoš!

Nejtradičnějším návštěvnickým cílem je bezesporu nejvyšší hora České republiky Sněžka. Na jejím vrcholu přechází česko-polská hranice a její název byl odvozen od "sněhem pokrytá". Na její vrchol se můžete dostat pěšky a udělat si tak celodenní výlet s výšlapem nebo se svézt lanovkou z Pece pod Sněžkou, kde najdete i velmi vyhledávanou bobovou dráhu.

Milovníci aktivní dovolené mohou využít bohatou nabídku lanových parků nebo rozsáhlou síť lyžařských středisek. Ty neznámější jsou Harrachov, Černá Hora-Jánské lázně, Špindlerův Mlýn, Velká a Malá Úpa, Pec pod Sněžkou či Herlíkovice.

Krkonoše jsou mimo jiné známé pro svou četnost vodopádů, tím nejvyhledávanějším je Mumlavský vodopád nedaleko Harrachova, který je úchvatný v letních i zimních měsících. Dále Pančavský vodopád opodál Medvědína, je největším v Česku a můžete se od něj dostat k dalšímu vyhledávanému turistickému cíli, prameni naší nejdelší řeky Labe.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení