Český Krumlov - Penzion Thallerův Dům

od 895
doprava Vlastní
strava Snídaně
Vhodné pro rodiny s dětmi
Dítě zdarma do: 3 let
Novinka
Ubytování s pejskem
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • útulné apartmány v historické budově
  • přímo v centru půvabného Českého Krumlova
  • s vybavenou kuchyní, vhodné pro rodinnou dovolenou
  • skvělé místo pro poznávání české historie
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Nechejte se unést krásami, které nabízí historické město Český Krumlov, jenž je zapsaný na seznam UNESCO. Ubytujte se v malebných apartmánech penzionu Thallerův Dům, ty k vašemu pobytu dodají ten pravý historický nádech, navíc poskytují krásné výhledy na zámek. Penzion se nachází v samém srdci Českého Krumlova.

POLOHA

Penzion se nachází v klidném prostředí v historickém centru Českého Krumlova, asi 30 metrů od řeky Vltavy a 100 m od vstupu do zámku a hradu, stejně blízko je to na historické městské náměstí.

Český Krumlov se nachází zhruba 25 km jižně od Českých Budějovic. Rozkládá se pod hřebenem Blanského lesa a protéká jím řeka Vltava. Jedná se o významné turistické centrum Jižních Čech. Středověké centrum města, které obklopuje meandry Vltavy, je od roku 1963 městskou památkovou rezervací a od roku 1992 je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. V roce 2003 bylo městskou památkovou zónou vyhlášeno předměstí Plešivec (jižně od historického jádra).

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

restaurace Maštal (100 m), Wi-Fi (zdarma), dětské postýlky.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové studio manželská postel, vlastní koupelna (sprcha nebo vana, WC, fén), vybavená kuchyňka (plotýnka, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba), jídelní stůl, SAT TV, Wi-Fi (zdarma).

2lůžkové apartmány manželská postel, rozkládací pohovka (možnost 1 nebo 2 přistýlek), vlastní koupelna (sprcha nebo vana, WC, fén), vybavená kuchyňka (plotýnka, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba), jídelní stůl, SAT TV, Wi-Fi (zdarma).

4lůžkové apartmány ložnice (manželská postel), 2x rozkládací pohovka (možnost přistýlek), vlastní koupelna (sprcha nebo vana, WC, fén), obývací část s vybavenou kuchyňkou (plotýnka, trouba, rychlovarná konvice, mikrovlnná trouba), jídelní stůl, SAT TV, Wi-Fi (zdarma), terasa s posezením a výhledem na zámek.

STRAVOVÁNÍ

snídaně formou bufetu - podává se v restauraci Maštal (100 m), kde je možné se stravovat po celý den formou á la carte.

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Hrad a zámek Český Krumlov (pěší vzdálenost – 750m) – prohlídka perly UNESCO – je významným a velmi vyhledáváným turistickým místem. Veřejnosti je přístupný od dubna do října. Celý areál hradu a zámku je průchozí, veřejnosti přístupný a v sezóně, zvláště v podvečer, je nevšedním zážitkem procházka jednotlivými nádvořími. V Interiérových prostorách jsou v současné době zpřístupněny dvě prohlídkové trasy autenticky zařízenými interiéry z 16., 18. a 19. století, válcová zámecká věž a vyhlídkovým ochozem i hladomornou a lapidárium s expozicí barokních plastik. Nejvýznamnější památkou v koruně divadelního dědictví je světově proslulé zámecké barokní divadlo, které je jednou z nejlépe dochovaných divadelních scén z 18. století v Evropě. Dále si můžete prohlédnout tři galerie se současným českým keramickým, sklářským a výtvarným uměním na I., II. a IV. zámeckém nádvoří. Nejvyšším přístupným místem je vyhlídkový ochoz zámecké věže ve výši 35m a nejhlubším přístupným místem jsou václavské sklepy na IV. zámeckém nádvoří, skryté 12 m pod úrovní nádvoří.

Otáčivé hlediště Český Krumlov (pěší vzdálenost – 1km) – nachází se v zahradě Státního hradu a zámku Český Krumlov je otevřená divadelní scéna Jihočeského divadla v Českých Budějovicích, která pochází z roku 1958. Kouzlo scéně otáčivého hlediště dodává také okolní prostředí, které tvoří především zahrada a letohrádek zvaný Bellarie. Autorem je scénárista Joan Brehms, který byl po válce výtvarníkem v českobudějovickém divadle. První improvizovaná točna se roztočila v roce 1958, aby šedesát diváků mohlo shlédnout inscenaci Jiráskovy Lucerny. Původní točna byla poháněna lidskou silou. Divadlo prošlo výraznými rekonstrukcemi, které postupně navyšovaly kapacitu na současných 644 míst a elektrizoval se pohon.

Grafitový důl Český Krumlov (pěší vzdálenost -1,5km) – prohlídka v hloubce 70 m pod povrchem nabízí ukázku těžby svezení důlním vláčkem. Před tím, než se vydáte na samotnou prohlídku vás vybaví speciálním oblečením, jehož součástí je i důlní lampa. Následně vás zaveze do podzemí důlní vlak, kterým dříve jezdili horníci na šichtu. Historie grafitových dolů na Českokrumlovsku sahá až do poloviny 18. století. Důlním vláčkem se jede asi 1,5km, zbytek trasy návštěvníci vidí praktické ukázky těžební činnosti spojené s výkladem se jde pěšky. Výprava trvá více než hodinu.

Zrcadlový labyrint v Českém Krumlově patří mezi největší v Evropě. Tato unikátní síň obsahuje na 90 zrcadel, na níž navazuje nezvyklé křišťálové bludiště složené z čirých skel. Labyrint se rozkládá ve dvou podlažích domu, zrcadlová síň je navržena tak, že vytváří efekt nekonečných chodeb a optických klamů. Na závěr si užijete síň smíchu, kde nechybí oblíbená prohnutá zrcadla různě deformující postavu.

Egon Schiele Art Centrum v Českém Krumlově (pěší vzdálenost - 300m) – vedle dokumentace o životě a díle Egona Schieleho a celoroční výstavy jeho prací nabízí Egon Schiele Art Centrum na ploše 4 000 m2 výměnné výstavy klasického současného umění 20. století. Centrum vzniklo v roce 1993. Pro plánované kulturní centrum byl jako vhodný zvolen starobylý komplex budov bývalého městského pivovaru z 16. století. Historické budovy, které byly v dezolátním stavu se podařilo s mezinárodní pomocí v rekordním čase pouhých 11 měsíců částečně opravit a v listopadu 1993 zpřístupnit veřejnosti. Muzeum doplňuje rozsáhlý muzejní obchod a tradiční kavárna s českými specialitami pro umělce a milovníky umění s odpovídající atmrosférou.

V okolí - pěší a cykloturistika, jízda na kanoích, golfové hřiště (6 km), možnost raftování či rybaření na řece Vltavě, zámek Hluboká nad Vltavou či hrad Rožmberk, Lipenská přehrada (Lipno nad Vltavou, Stezka korunami stromů).

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatky, parkování, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

Místní poplatek (50 Kč/os/den).

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný za příplatek.

Snídaně se podávají v restauraci Maštal v penzionu Maštal, který je od penzionu Thallerův Dům vzdálený 100 m.

Využijte výhodné akce ubytování na 6 nocí a dostanete 1 další noc zdarma.

Parkování:
Parkování z důvodu umístění penzionu v historické části města není u penzionu možné. Od penzionu leží 200 metrů veřejné parkoviště, které můžete využívat za poplatek.

Poplatek za jeden den parkování činí 280,- Kč. Denní parkovací karta umožňuje parkování na všech parkovištích P1, P2, P3 nebo P5 dle volby zákazníka. Prodejní místa parkovacích a bodových karet: INFOCENTRUM - Náměstí Svornosti 2 a centrála P-BUS Chvalšinská 242


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní v počtu dle zvolené délky pobytu.


Jižní Čechy patří k nejlákavějším místům v Čechách - pro svou malebnou přírodu, množství rybníků i pro své historické bohatství. Pohádkové hrady a zámky, léčivé lázně, historická města, rozhledny, pivovary, tajuplné podzemí – to všechno slibují výlety do jižních Čech. Ale nejen to! Mezi oblíbené kratochvíle patří také splouvání řek (Vltava, Otava, Lužnice).

Pokud se chcete cítit jako v pohádce, Jižní Čechy jsou tou správnou volbou a my vám to dokážeme několika tipy na ta nejpohádkovější místa této obdivuhodné oblasti!

Zavítejte do druhého nejnavštěvovanějšího historického města v České republice. Český Krumlov se dá považovat za architektonický skvost. Jeho historické centrum je zapsané v seznamu přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Nenechte se odradit množství turistů a navštivte Zámek Český Krumlov, který se tyčí nad meandry Vltavy.

Jestliže plánujete dovolenou v jižních Čechách, Zámek Hluboká nad Vltavou nesmíte rozhodně vynechat. Jedná se o jeden z nejnavštěvovanějších zámků a není se čemu divit, zde si opravdu budete připadat jako v pohádce a ne jedna se tady natáčela. Jeho název lze odvozovat od hluboké hradní studny nebo od polohy hradu hluboko v lesích. Můžete využít nabízené prohlídkové trasy, navštívit zámecký park či nedaleko vzdálenou zoologickou zahradu.

Pro příznivce odpočinkové dovolené je ideální pobyt u jihočeské přehradní nádrže Lipno, která je rozlohou největší v České republice. Můžete relaxovat na pláži, vydat se na plavbu parníkem či navštívit jednu z množství atrakcí, jako je například oblíbená Stezka v korunách stromů, v zimě rozlehlý lyžařský areál nebo si přibalte brusle a projeďte se po zamrzlé vodní hladině, bruslařskou dráhu můžete znát pod pojmem "ledová magistrála".

V královském městě Písek se nachází nejstarší kamenný most v České republice. Postaven byl na konci 13. století, má sedm oblouků a zdobí ho barokní sochy a sousoší. To ale v Písku není všechno, velmi navštěvovaný je Zemský hřebčinec, Písecký hrad, vodní elektrárna či rozhledna Jarník v píseckých horách.

Jižní Čechy jsou oblastí bohatou nejen na rybníky, ale zejména také na četnost hradů a zámků, těmi nejznámějšími jsou Zámek Červená Lhota, který je populární z pohádky Zlatovláska, dále Hrad Zvíkov, Zámek Orlík nad Vltavou a Zámek Blatná.

Jihočeská města vás nadchnou jejich starobylou atmosférou, zavítejte například do Jindřichova Hradce, Tábora, Prachatic, Slavonic nebo se nechte hýčkat v lázních Třeboň, Bechyně nebo Vráž. Za zmínku jistě stojí selské baroko v Holašovicích (UNESCO).

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení