Budapešť - Danubius Hotel Helia

od 1 820
doprava Vlastní
strava Snídaně
Termální pramenmin
Bazén
Bezbariérové ubytování
Konferenční služby
Novinka
Termální pramen:  min
Ubytování s pejskem
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • v centru města s nádherným výhledem na Dunaj
  • ideální pro návštěvu maďarské metropole
  • bazény s termální vodou z pramene Margaretina ostrova
  • využití lázeňského centra a fitness v ceně pobytu

Poptávka zájezdu


Ověřit dostupnost a cenu

Odesláním poptávkového formuláře pro Vás ověříme cenu hotelu ve Vámi vybraném termínu.

Další dotazy ohledně vašeho pobytu rádi zodpovíme zákaznické na lince 800 230 230, na živém chatu nebo pomocí kontaktního formuláře.PŘÍJEZD NA UBYTOVÁNÍ *
- 
ODJEZD Z UBYTOVÁNÍ *
- 
Příjmení a jméno *
tel. *
e-mail *

Počet dospělých
Počet dětí
Věky dětí

Poznámka
Může být i jiné ubytovací zařízení, termín dovolené nemohu posunout
Mám zájem pouze o toto ubytovací zařízení, termín mohu přizpůsobit
prod: pack: url:
* - povinný údaj

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Dopřejte si odpočinek v hotelovém wellness centru v samém srdci města Budapešť s krásným výhledem na řeku Dunaj. Vychutnejte si kávu v nově otevřeném bistru nebo na hotelové terase.

POLOHA

Naprosto dokonalou polohu Danubius Hotelu Helia si zamiluje každý. Nachází se totiž v centru města Budapešť v těsné blízkosti řeky Dunaje s nádherným výhledem. Nedaleko hotelu leží také známý Markétin ostrov.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, bar s bistrem, terasa, 9 konferenčních místností pro 800 osob, výtah, úschovna cenností a zavazadel. bezbariérový přístup, klimatizace, wellness centrum (bazén, vířivka, sauna, solná jeskyně, solárium, parní lázně, masáže, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, manikúra, fitness), Wi-Fi (zdarma), parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Dvoulůžkový pokoj Standard, manželská postel nebo oddělená lůžka, koupelna (vana, WC, fén, župan), LCD TV, telefon, set na přípravu kávy a čaje, lednička, trezor, klimatizace, Wi-Fi (zdarma), možnost přistýlky.

Dvoulůžkový pokoj Superior, manželská postel nebo oddělená lůžka, koupelna (vana, WC, fén, župan), LCD TV, telefon, set na přípravu kávy a čaje, lednička, trezor, klimatizace, Wi-Fi (zdarma), možnost přistýlky, některé pokoje lze propojit se sousedním pokojem, výhled na Dunaj.

Dvoulůžkový pokoj Superior Plus, manželská postel nebo oddělená lůžka, koupelna (vana, WC, fén, župan), LCD TV, telefon, set na přípravu kávy a čaje, lednička, trezor, klimatizace, Wi-Fi (zdarma), možnost přistýlky, některé pokoje lze propojit se sousedním pokojem, výhled na Dunaj, balkón.

Apartmán Business, obývací pokoj (rozkládací pohovka - možnost 2 přistýlek), ložnice (manželská postel nebo oddělená lůžka), koupelna (vana, WC, fén, župan), LCD TV, telefon, set na přípravu kávy a čaje, lednička, trezor, klimatizace, Wi-Fi (zdarma), některé pokoje lze propojit se sousedním pokojem, výhled na Dunaj, balkón.

Apartmán Superior, sauna, obývací pokoj (rozkládací pohovka - možnost 2 přistýlek), ložnice (manželská postel nebo oddělená lůžka), koupelna (sprcha a vana, WC, fén, župan), LCD TV, telefon, set na přípravu kávy a čaje, lednička, trezor, klimatizace, Wi-Fi (zdarma), některé pokoje lze propojit se sousedním pokojem, výhled na Dunaj, balkón.

STRAVOVÁNÍ

snídaně formou bufetu. K dispozici je restaurace Episode a Yellow Bistro & Bar (kavárna nabízí lehká jídla, bohatý výběr salátů, dorty a zákusky, nápoje, kávové a čajové speciality, které můžete konzumovat v hotelové hale, na terase).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Přímo v hotelu: wellness centrum (bazén, vířivka, sauna, solná jeskyně, solárium, parní lázně, masáže, kadeřnictví, kosmetika, pedikúra, manikúra, fitness).

V okolí se nachází velké množství památek, například budova Parlamentu, Bazilika Sv. Štěpána, vrch Gellért se sochou Svobody nebo Rybářská bašta.

Pro milovníky zeleně se zde nachází Markétin ostrov, Park soch, Orlí vrch nebo park Népliget.

Dále můžete navštívit známé městské žluté lázně Szechényi (Széchenyi fürdő), které jsou nevětší léčebné lázně v Evropě.

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POZNÁMKA

Celý hotel je bezbariérový.

Domácí mazlíčci jsou v hotelu povoleny za poplatek 25 EUR/den.

Parkování: k dispozici je uzavřené parkoviště se závorou u vchodu do hotelu. Poplatek za parkování: 10 EUR/den.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní v počtu dle zvolené délky pobytu, využití spa a fittness, Wi-Fi.


Proč navštívit Budapešť?

Důvodu je opravdu mnoho, většině z nás se vybaví klobásy, papriky, čardáš nebo těžko srozumitelnou řeč, stačí ale jen odhodit předsudky, sbalit zavazadlo a můžete objevovat krásy velkoměsta.

Budapešť, tak jak ji známe dnes, vznikla v roce 1873 sloučením tří (do té doby samostatných) měst Starý Budín, Budín a Pešť. Řeka rozděluje město na dvě části, levobřežní část zvaná Pešť se nachází na rovném povrchu, ale pravý břeh je značně kopcovitý. Nachází se zde totiž Budínské vrchy (nadmořská výška 527 m).

Dunaj protéká městem v délce přibližné 30 km a rozlévá se do šířky až 600 m. Na jeho pešťském břehu vede Duna korzó – pěší zóna, jejíž nábřežní panorama prohlásilo UNESCO za součást Světového dědictví. Budapešť dlouho neměla vlastní pevný most, teprve v letech 1839 – 1849 byl postaven Řetězový most.

Svými 123 termálními prameny a pěti desítkami lázeňských domů patři mezi významná lázeňská města. Největší a nejoblíbenější jsou lázně Széchényi Fürdő a nejhezčí lázně Gellért.

Parlament (Országház) je jedním z národních symbolů a nejznámější památkou Maďarska a patří mezi nejstarší vládní budovy v Evropě. Exteriér budovy byl navržen převážně v novogotickém slohu, ale nepřiklad kupole je novorenesanční a interiér je novorenesanční a novobarokní. Stavbu zdobí celkem 242 soch, z toho 88 soch vladařů a vojevůdců rozmístěno po obvodu budovy a hledí k vrcholu kopule.

Šedesát párů bot mužů, žen a dětí leží na pobřeží Dunaje nedaleko budovy parlamentu připomíná smrt Židů v Budapešti za druhé světové války. Velká synagoga z roku 1859 (Dohány utcai Zsinagóga), druhá největší na světě (s kapacitou 3000 míst). Doporučujeme výlet na Budínský Hrad, Matyášův chrám a Rybařskou baštu, odkud je nejhezčí pohled na majestátní Parlament. Nejznámější ulice v Budapešti je třída Andrássyho. Začíná poblíž baziliky Sv. Štěpána a najdete zde kromě Státní Opery (kam ráda chodívala už císařovna Sissi) spoustu obchodů, hospůdek, kaváren a pár metrů pod povrchem jezdí nejstarší (žluté) metro v Evropě (Kisföldalatti, sárga metro). Andrássyho třída ústi na náměstí Hrdinů (Hősök tere), vedle je Městský lesopark (Városliget ), kde najdete Termální lázně Széchényi, hrad Vajdahunyad, cirkus, Zoologickou zahradu (Állatkert) a restaurace Gundel.

V Budapeští se v noci nespí, žije se tu tak pestrým nočním životem, že si odpočinete zase až na cestě domů. (koncertní loď A38 u mostu Petőfi, Szimpla Kert, Bob, Budapest Sky Bar).

Mapa polohy hotelu

Budapešť - Danubius Hotel Helia ****

Pokrmy v hotelové restaurace Episode a v Yellow Bistro & Bar jsou opravdovým gastronomickým zážitkem. Přesvědčte se sami.

Hodnocení hotelu

0 hodnocení