Balatonfüred - Lua Resort

od 3 965
doprava Vlastní
strava Snídaně
Pláž50m
Bazén
Bezbariérové ubytování
Novinka
Pláž: 50 m
Ubytování s pejskem
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • ADULT ONLY hotel na břehu Balatonu
  • Luxusní wellness prostory
  • Dechberoucí vybavení pokojů
  • Nezapomenutelné gastronomické zážitky
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

V LUA Resort, umístěném přímo před novým přístavem Balatonfüred, se setkává moderní luxus s udržitelným životním stylem. Tento exkluzivní resort nabízí nejen ubytování na světové úrovni, ale i nezapomenutelné zážitky, které obohatí váš život a poskytnou vám zasloužený odpočinek.

Proč si vybrat LUA Resort?
Dechberoucí vybavení pokojů: kromě kávovaru s vlastní praženou kávou, poskytují některé pokoje infrasaunu, finskou saunu či vířivku, a to dokonce na terase. Sklenka vína, úchvatné výhledy a relaxace ve vířivce, to není pohádka!
Nerušená dovolená: resort poskytuje ubytování pouze osobám starším 14 let.
Nezapomenutelné gastronomické zážitky: dopřejte svým chuťovým pohárkům pořádnou explozi chutí v hotelové restauraci oceněnou Michelin a užijte si bohaté snídaně ve stylu oblíbeného brunche, s nekonečnými možnostmi – od waflí po uzeného lososa. Navíc nemusíte nikam spěchat nebo si nařizovat budíka, debužírovat můžete totiž v poklidu až do 11:30.
Luxusní wellness prostory: přes 1000 m² relaxace, včetně panoramatického zážitkového bazénu a vířivky, kde se vaše starosti rozplynou ve vodě. Užijte si v zimě vyhřívaný venkovní bazén s výhledem na Balaton nebo se v létě opalujte na lehátkách na soukromém mole.
Udržitelný a ekologický přístup: LUA Resort se zavazuje k udržitelnosti a ekologickému přístupu, aby zajistil, že vaše dovolená je nejen luxusní, ale i šetrná k planetě.

Přesvědčte se sami, proč je LUA Resort ideálním místem pro vaši příští dovolenou. Rezervujte si pobyt ještě dnes a zažijte kombinaci luxusu, pohody a udržitelnosti, která je jedinečná právě pro LUA Resort.

POLOHA

Tento luxusní resort na břehu Balatonu se nachází v blízkosti centra oblíbeného letoviska Balatonfüred. Resort nabízí svým hostům výhodnou lokalitu a nově postavené molo a krásnými výhledy na Balaton a možností relaxace.
Od českých hranic je vzdálený okolo 300 km a známé městečko Veszprém 22 km.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, lobby, bar NOON, kulinářská restaurace NOON, terasa, Wellness a SPA Centrum (bazén, vířivka, vodní masážní lehátka, venkovní vyhřívaný bazén, finská sauna, infra sauna, bio sauna, parní kabiny, odpočinková zóna s lehátky, koupele, zábaly, masáže), fitness, Wi-Fi (zdarma), depandance (dvoulůžkové pokoje a apartmány), parkoviště (za poplatek). V letních měsících je hostům k dispozici molo na břehu Balatonu s lehátky na opalování a relaxaci.

VYBAVENÍ POKOJŮ

LUA Resort:

Dvoulůžkový pokoj Superior Marina Park View, manželská postel nebo oddělená lůžka, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župany, pantofle), bezdrátová nabíječka telefonů, SMART TV s připojením na Netflix, kávovar Nespresso + kapsle s vlastní kávou, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), balkón.

Dvoulůžkový pokoj Deluxe Marina Park View, manželská postel nebo oddělená lůžka, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župany, pantofle), bezdrátová nabíječka telefonů, SMART TV s připojením na Netflix, kávovar Nespresso + kapsle s vlastní kávou, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), balkón.
Cena na vyžádání.

Dvoulůžkový pokoj Superior Side Lake, manželská postel nebo oddělená lůžka, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župany, pantofle), bezdrátová nabíječka telefonů, SMART TV s připojením na Netflix, kávovar Nespresso + kapsle s vlastní kávou, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), balkón. Některé pokoje mají bezbariérový přístup a vybavení.
Cena na vyžádání.

Dvoulůžkový apartmán Junior Suite s infrasaunou, obývací pokoj s pohovkou, ložnice (manželská postel nebo oddělená lůžka), vlastní soc. zařízení (infrasauna, sprcha, WC, fén, župany, pantofle), bezdrátová nabíječka telefonů, SMART TV s připojením na Netflix, kávovar Nespresso + kapsle s vlastní kávou, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), balkón.
Cena na vyžádání.

Dvoulůžkový apartmán Prestige Sauna Suite s infrasaunou, obývací pokoj s pohovkou, ložnice (manželská postel nebo oddělená lůžka), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župany, pantofle), bezdrátová nabíječka telefonů, SMART TV s připojením na Netflix, kávovar Nespresso + kapsle s vlastní kávou, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), terasa s infrasaunou.
Cena na vyžádání.

Dvoulůžkový apartmán Prestige Sauna Suite s infrasaunou a vířivkou, obývací pokoj s pohovkou, ložnice (manželská postel nebo oddělená lůžka), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župany, pantofle), bezdrátová nabíječka telefonů, SMART TV s připojením na Netflix, kávovar Nespresso + kapsle s vlastní kávou, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), terasa s infrasaunou a vířivkou.
Cena na vyžádání.

Dvoulůžkový apartmán Top of LUA Secret Spa Suite s finskou saunou a vířivkou, obývací pokoj s pohovkou, ložnice (manželská postel nebo oddělená lůžka), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župany, pantofle), bezdrátová nabíječka telefonů, SMART TV s připojením na Netflix, kávovar Nespresso + kapsle s vlastní kávou, minibar, trezor, Wi-Fi (zdarma), terasa s finskou saunou, vířivkou a panoramatickým výhledem na Balaton.
Cena na vyžádání.

Pokoje Superior Marina View, Deluxe Marina View a Superior Side Lake View se dají propojit a může jich využít například skupina přátel či rodina.

Depandance LUA Boutique RoomZ:

Dvoulůžkový pokoj Classic, manželská postel nebo oddělená lůžka, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župany, pantofle), SMART TV s připojením na Netflix, kávovar Nespresso + kapsle s vlastní kávou, trezor, Wi-Fi (zdarma), balkón.

Dvoulůžkový apartmán, obývací pokoj s pohovkou, ložnice (manželská postel nebo oddělená lůžka), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén, župany, pantofle), SMART TV s připojením na Netflix, kávovar Nespresso + kapsle s vlastní kávou, trezor, Wi-Fi (zdarma), balkón.
Cena na vyžádání.

STRAVOVÁNÍ

snídaně nebo polopenze (snídaně formou bufetu, večeře formou bufetu či 5-chodového menu).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

➣ V resortu:

Wellness a Spa centrum: bazén, vířivka, vodní masážní lehátka, venkovní vyhřívaný bazén, finská sauna, infra sauna, bio sauna, parní kabiny, odpočinková zóna s lehátky, koupele, zábaly, masáže.

V letních měsících je hostům k dispozici molo na břehu Balatonu s lehátky na opalování a relaxaci.

➣ V okolí:

Přístav a promenáda Tagore (2 km), Annagora Aquapark (1 km), plážové koupaliště Esterházy (2,5 km), Vinná zahrada Figula s krásným výhled a vinařstvím (3 km).

Balaton - největší jezero ve střední Evropě, které je známé svými idylickými plážemi a bohatými možnostmi pro rekreaci a relaxaci. Balaton je opravdovým rájem pro milovníky vodních sportů, rodiny s dětmi i páry hledající romantický únik od každodenního shonu. Balaton po Budapešti je nejnavštěvovanějším místem Maďarska, ideální pro rodinnou dovolenou. Podívejte se do nádherného Národního Parku a dopřejte Vašemu tělu a duši odpočinek u maďarského „moře“, kde začíná sezona každoročně první květnovou neděli Slavnostím rozvinutím plachet. Jde o největší jezero ve střední Evropě, na délku má 78 km, šířka dosahuje až 14 km a délka pobřeží 236 km. Voda je zde v létě příjemně teplá díky poměrně mělkému dnu (průměrná hloubka je 3 m). Na severu přechází voda prudčeji do hloubky a po 30 až 50 metrech se již nedosáhne na dno.

Na Balatonu můžete také využít lodní dopravu a vychutnat si krásu této maďarské chlouby přímo z jejích vln. Výletní lodě jezdí od března do října několikrát za den z těchto zastávek: Siófok, Balatonfüred, Badacsony, Tihany, Fonyód, Balatonboglár, Balatonmáriafürdő, Balatongyörök, Szigliget a Révfülöp. Mimo výletní lodě jsou na Balatonu návštěvníkům k dispozici trajekty k transportu osob i jejich vozidel. Trajekty vyplouvají každou půl hodinu po celý rok mezi městy Szántód a Tihany. Pokud patříte mezi ty, kteří si rádi dopřejí i nějakou tu párty s DJ, přesně pro vás vyplouvá v určitých termínech Party Boat. Zatančete si na známé hity uprostřed Balatonu!
Více informací, aktualizované plavební řády a vstupenky najdete zde.

Město Veszprém (22 km) - město se stalo pro rok 2023 Evropským hlavním městem Kultury. Kromě přírodních krás je Veszprémská župa domovem pro mnoho vinic, kde si můžete vychutnat místní vína a pokochat se pohledem na rozlehlé vinohrady. Historické město Veszprém, často nazývané „Město královen“, je dalším skvostem, který stojí za návštěvu. S jeho zachovalým historickým jádrem, úchvatnými uličkami a impozantními památkami, jako je Piaristický kostel a Chrám sv. Michala, je město skvělým místem pro milovníky historie a architektury. Dále nelze opomenout Zoologickou zahradu ve Veszprému, která je třetí nejstarší v Maďarsku. Ve městě se také mimo jiné pořádá rozmanité množství kulturních a společenských akcí.

Tapolca- je oblíbené lázeňské městečko, ležící ve vzdálenosti 12 km od západního břehu Balatonu, nedaleko malebného městečka Szigliget. Nachází se zde mlýn s kolem poháněným termální vodou (nezamrzá), ve kterém je muzeum se zajímavými expozicemi historie života kolem Balatonu, dále cyklostezka, která se večer proměňuje v promenádu s mnoha stánky.

Tihany- malebný poloostrov ležící 14 km jihozápadně od Balatonfüredu, je historicky nejvýznamnějším místem u Balatonu. Poloostrov má vlastní malé jezero a leží jen 2 km od jižního břehu Balatonu (jezdí tam trajekt), je zde klášter, historické městečko se spoustou keramických dílen, pěstování levandule a trhy.

Keszthely- Maďarské městečko Keszthely najdeme na západním břehu Balatonu v těsném sousedství známého lázeňského města Hevíz. První písemné doklady o tomto nejstarším městě u jezera Balaton pocházejí z poloviny 13. století. Město je proslaveno tím, že zde vznikla první vysoká zemědělská škola v Evropě.

Siofók(trajektem z Tihanyi) - je nejrušnější lázeňská oblast na jižních březích Balatonu. Přitažlivost jižního břehu je zvýšena mělkou vodou a písečným dnem, čímž se stává oblíbenou destinací pro rodiny s dětmi. Toto hlavní město jižního břehu, má 17 km dlouhé pobřeží se známými plážemi „Zlatý břeh“ a „Stříbrný břeh“.

PLÁŽ

Soukromá pláž s možností využití pohodlného mola s lehátky pro relaxaci, odpočinek a nabrání bronzu.

CENA NEZAHRNUJE

Dopravu, pobytovou taxu, komplexní cestovní pojištění.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek (cena na vyžádání).

POZNÁMKA

Pouze pro hosty starší 14 let.

Počet nocí minimálně 2.

Ubytování domácích mazlíčků je možné za poplatek (pouze v pokojích typu Superior Side Lake view a Superior Marina view).

Parkování je k dispozici za poplatek na hlídaném parkovišti u hotelu.

Během večeře hotel žádá u pánů zvolení dlouhých kalhot.

Hosté ubytovaní v depandanci docházejí do hlavní budovy (do 100 m) na snídani a do wellness centra, kde mají neomezený vstup.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní v počtu dle zvolené délky pobytu, volný vstup do wellness, SPA a fitness.


Až Vás popadne touha na pár dní někam „zmizet“, sbalte kufry a vyrazte směr Balaton!

Balaton - po Budapešti nejnavštěvovanější místo Maďarska, ideální pro rodinnou dovolenou. Podívejte se do nádherného Národního Parku a dopřejte Vašemu tělu a duši odpočinek u maďarského „moře“, kde začíná sezona každoročně první květnovou neděli Slavnostním rozvinutím plachet.

Sever vs. Jih

Severní strana je kopcovitější a pobřeží jezera je členitější, hustě porostlé rákosím, ale zároveň i bahnitější. Pláží je tu mnoho, ovšem ve většině případů je nutné do vody sestoupit z mola přímo do vody a můžete rovnou plavat! V této oblasti najdete také množství vinných sklepů, jejichž návštěva rozhodně stojí za to.

Hlavními letovisky severní strany jsou především města – Balatonfüred, Balatonalmádi, Tihany, Keszthely, které jsou taktéž historickým centrem cestovního ruchu.

Jižní strana – tady je vše jinak! Od Siófok až po Fonyód (cca 50km) jsou jeden vedle druhého hotely, domy k pronájmu, penziony i kempy a samozřejmě pláže. Ve vodě můžete jít za nosem klidně i desítek metrů a voda Vám dosáhne po hrudník. Cesta za hlubší vodou nám obstará krásnou procházku a dopomůže nám lehce dosáhnout 10 000 kroků za den! Na druhou stranu plytkost jezera má za následek, že voda v něm je teplá.

Na jižní straně pak určitě nemůžete minout letoviska Siófok, Zamárdi či Balatonföldvár, které patří k těm nejznámějším.

Mezi oběma břehy jezdí několik lodních spojení a mezi městečky Tihany na severu a Szántód na jihu jezdí i trajekt, který odveze i vaše auto.

Proč zrovna Balaton?

Každá generace si tady najde to své, na každé straně Balatonu!

Mladí si tady rádi zajedou na low-cost výlet s kamarády. Odpoledne stráví relaxováním nebo naopak vodními sporty na samotném Balatonu a večer se mohou bavit v nočních klubech ve městě Siófok.

Rodiny s dětmi mohou navštívit klidnější města typu Balatonföldvar nebo Balatonlelle, která jsou od sebe vzdálená cca 20km. V Balatonlelle najdeme písečné pláže, na kterých jsou skluzavky, tobogány a bazény pro děti. Ve městě je celoroční cirkus a pouť, což nadchne, jak děti, tak dospělé!

Pro seniory severní strana Balatonu nabízí různá historická centra, památky a procházky např.: Palác Festeticsů – Keszthely (které je neoficiálně považováno za hlavní město celého Balatonu), procházka kolem termálního jezera Hévíz,…

Až Vás polehávání u „moře“ přestane bavit, sedněte na kolo, jelikož okolí jezera je velice oblíbené mezi cyklisty! Mohou totiž putovat mezi zajímavými místy po cyklostezkách bez velkého stoupání a klesání – tuto trasu zvládnou i děti. Měří zhruba 200 kilometrů a kolo můžete vrátit i v jiném místě, než jste si ho předtím půjčili.

Mapa polohy hotelu

LUA Resort***** Balatonfüred

V LUA Resort, umístěném přímo před novým přístavem Balatonfüred, se setkává moderní luxus s udržitelným životním stylem. Tento exkluzivní resort nabízí nejen ubytování na světové úrovni, ale i nezapomenutelné zážitky, které obohatí váš život a poskytnou vám zasloužený odpočinek.

Hodnocení hotelu

0 hodnocení