Tihany - AQUILO PANORÁMA Hotel

od 1 855
doprava Vlastní
strava Snídaně
Pláž20m
Náš TIP
Vhodné pro rodiny s dětmi
Bezbariérové ubytování
Cykloturistika
Novinka
Pláž: 20 m
Rezervace bez rizika
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • v zátoce na poloostrově Tihany s pěkným výhledem
  • hotel s rodinnou atmosférou na břehu Balatonu
  • vlastní pláž s lehátky a dětským hřištěm
  • možnost rybaření
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Přijeďte se ubytovat do tohoto hotelu s rodinnou atmosférou, odpočiňte si a prožijte několik vzrušujících dnů se svými blízkými! Ubytujete se přímo na břehu Balatonu a užijete bezkonkurenční atmosféru pohledem na plachetnice a severní pobřeží, který si můžete vychutnat z panoramatických pokojů a terasy restaurace. Balaton si užijete naplno vy i vaše děti na travnaté soukromé pláži. Na rodiny s malými dětmi tam čeká dětské hřiště, pískoviště a mělká zátoka.

Díky vynikající poloze v zátoce poloostrova Tihany, přímo na břehu, jsou v okolí vynikající možnosti výletů autem, na kole nebo pěšky po Tihany, ale i nedalekého Balatonfüredu.

Součástí Aquilo Hotel Panoráma je také dvoupodlažní vila, která byla postavena v roce 1911 a zrekonstruována v roce 2012. Tyto apartmány jsou elegantně zařízené a mají velké terasy s výhledem na jezero.

POLOHA

Hotel má jedinečnou polohu: je to jediný hotel na severním pobřeží Balatonu, který stojí naproti zvlněným kopcům Balatonfüredu a severnímu pobřeží - proto má svůj název Aquilo = římský bůh severního větru.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

Recepce, restaurace, terasa, stolní tenis, bar, společenská místnost, zahrada, gril, venkovní krb, pro děti - postýlka, dětské hřiště; parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

Aquilo Hotel Panoráma nabízí ubytování v šesti budovách, v celkem 32 dvoulůžkových a třílůžkových pokojích, 2 rodinných pokojích a 5 apartmánech pro ty, kteří hledají nezapomenutelnou relaxaci. Asi polovina pokojů nabízí úžasný výhled na plachetnice v přilehlém soukromém přístavu a na severní pobřeží Balatonu. Apartmány jsou vzdálené pouhých 20-50 m od břehu jezera.

Hlavní budova: 2 a 3lůžkové pokoje, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC), klimatizace, mini lednice, trezor, LED TV. Jeden třílůžkový pokoj s přímým vstupem do zahrady je bezbariérový.

Sailing House: 4lůžkový pokoj, 2x vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC), 2x ložnice (s oddělenými postelemi), obývací pokoje, klimatizace, mini lednička a LED TV. Tento pokoj se otevírá přímo z nádvoří, takže sem můžete dokonce přijít s domácím mazlíčkem.

Vila: Family pokoje, 4 a 6lůžkové Apartmány, vlastní soc. zařízeni (sprcha nebo vana, WC), 2x klimatizovaná ložnice (1x manželská postel, 1x s oddělenými postelemi), výhled na jezero, terasa.

Apartmány navíc:
Nurmi apartman: 50 m od jezera, vlastní soc. zařízení (koupelna s vanou, WC), obývací pokoj s možností 2 přistýlek, vybavená kuchyně, 2 ložnice (2lůžko, 1 lůžko, možnost postýlky), parkovací místo.

Helka apartman: 20 m od jezera, vlastní soc. zařízení (koupelna s vanou, WC), obytný prostor s jídelnou a krbem, vybavená kuchyně, dvě ložnice v patře (dvoulůžko a dvě lůžka), klimatizace, parkovací místo.

Ciprián apartman: 50 m od jezera, vlastní soc. zařízení (koupelna s vanou, WC), obytný prostor s jídelnou, vybavená kuchyně, dvě ložnice v patře (dvoulůžko a dvě lůžka), klimatizace, terasa, parkovací místo.

Helka apartman: 20 m od jezera, vlastní soc. zařízení (koupelna s vanou, WC), obytný prostor s jídelnou a krbem, vybavená kuchyně, dvě ložnice v patře (dvoulůžko a dvě lůžka), klimatizace, parkovací místo.

Kelén apartman: 20 m od jezera, 2x vlastní soc. zařízení (jedno s vanou, jedno se sprchou, WC), obytný prostor s jídelnou a krbem, vybavená kuchyně vč. Nespresso kávovarem, tři ložnice v patře (1x dvoulůžko a 2x dvě lůžka), klimatizace, parkovací místo.

STRAVOVÁNÍ

Snídaně (bufet).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Pokud chcete během svého pobytu nezapomenutelným způsobem prozkoumat Tihany a okolní, tak toto místo je přesně to, co hledáte! Na hotelu Vám rádi poskytnou mapy, jízdní kola, malé plachetnice, výletní plavby a místní průvodce. Vše pro Vaši aktivní dovolenou je zajištěno.

Rybaření: možnost rybaření na soukromé hotelové pláži zdarma (k rybaření je potřeba licence, která je možno zakoupit v místním rybářském obchodě).

PLÁŽ

nachází se v zeleném parku, přímo na břehu Balatonu. Hotel má svoji soukromou pláž. K dispozici jsou lehátka pro hosty zdarma. Pro děti je zde nové dětské hřiště.

Pokud zde zavítají rybáři, kteří mají rybářský průkaz k Balatonu, můžou k rybaření využít tuto soukromou pláž zdarma (k rybaření je potřeba licence, která je možno zakoupit v místním rybářském obchodě).

CENA ZAHRNUJE

ubytování se snídaní, neomezený vstup na hotelovou pláž, Wi-Fi, parkování.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění (26,- Kč/os./den), pobytovou taxu.

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

pobytová taxa (530 HUF/os. starší 18 let/noc).

POZNÁMKA

Parkování je pro hotelové hosty zdarma.

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný, ale pouze ve Dvoulůžkovém pokoji s oddělenými postelemi a obývacím pokojem, který nemá přístup do hlavní budovy hotelu, ale přímo ze zahrady. Domácí zvíře nesmí jít na pláž, ani do restaurace, ani na postel. Příplatek za domácí zvíře je 3000 HUF za noc.

Ubytování v apartmánech je omezeno minimálním počtem 4 nocí.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování s bohatým snídaňovým bufetem, neomezený vstup na hotelovou pláž s plážovými lehátky, dětským hřištěm a možností rybolovu), Wi-Fi, parkování.


„Sláva Balatonu přichází zpět“

Balaton po Budapešti je nejnavštěvovanějším místem Maďarska, ideální pro rodinnou dovolenou. Podívejte se do nádherného Národního Parku a dopřejte Vašemu tělu a duši odpočinek u maďarského „moře“, kde začíná sezona každoročně první květnovou neděli Slavnostím rozvinutím plachet. Jde o největší jezero ve střední Evropě, na délku má 78 km, šířka dosahuje až 14 km a délka pobřeží 236 km. Voda je zde v létě příjemně teplá díky poměrně mělkému dnu (průměrná hloubka je 3 m). Na severu přechází voda prudčeji do hloubky a po 30 až 50 metrech se již nedosáhne na dno. Na jižním břehu se voda svažuje do hloubky pozvolněji. Pobřeží jezera se využívá jako lázeňská oblast. Balaton nabízí ojedinělou možnost oddechu pro rodiny s dětmi, romantiky nespočetnými vyhlídkami, milovníky vodních sportů, cyklisty a zábavu až do rána. Vedle koupání, plachtění a windsurfingu nejoblíbenějším sportem je rybaření, vodní lyžování či wakeboarding. Najdeme tu i jedno z nejkrásnějších golfových hřišť nebo můžeme cestovat některou z lodí, které se pravidelně plaví po Balatonu. Motorové čluny jsou zde zcela zakázány. Teplota vody málokdy klesá pod 22 stupňů a na mělčinách se voda mnohdy prohřeje až ke dnu na 27-28 stupňů. Sladká voda vyhovuje lidem s přecitlivělou pokožkou. Kvalita vody je výborná. Mnoho pláží bylo oceněno „modrou vlajkou“ za čistotu. Na severu dno padá poměrně rychle do hloubky, po 30 až 50 metrech se již nedosáhne na dno. Na jižním břehu se voda svažuje do hloubky pozvolněji a lze brouzdat desítky metrů po kolena, proto tuto oblast vyhledávají rodiny s dětmi a mládež. Plážové areály nabízejí ohromné sportovní vyžití a zábavu, což nadchne nejen děti, ale také jejich rodiče. Den zakončíte báječným jídlem a posezením v místních sklípcích a restauracích, kde podávají tradiční guláš, halászlé a jiné dobroty. O zábavu se vám postarají houslisté s rytmem čardáše nebo folklórní skupiny, které vás naučí místní tance. Mezi oblíbená místa patří na jihu Balatonlelle, Balatonberény a Siófok, který je proslavený svou tržnicí a kde se nachází Surfbeach – nejvýhodnější pobřežní úsek v Maďarsku na kitesurfing a windsurfing.
Na severním pobřeží neváhejte navštívit Balatonfüred, Balatonalmádi nebo město Tihany na unikátním poloostrově, který dělí jezero téměř na dvě poloviny. Pár kilometru od jihozápadního cípu leží Hévíz, kde najdete největší evropské termální jezero, které je přírodním zázrakem s plochou 4,4 hektaru a teplotou 33 až 35 stupňů. Kvetou tu indické rudé lekníny od začátku léta až do konce listopadu, které se staly symbolem Hévízu. Ve východním cípu Balatonu v městečku Keszthely můžete navštívit třetí nejrozsáhlejší zámek v Maďarsku. Hrabě Tasziló Festetic chtěl uctít svou novomanželku a zvětšil plochu zámku na dvojnásobek, což znamenalo na 101 pokojů. Vyhledávaným zážitkem je pozorování západu slunce z východního cípu jezera přes celou jeho hladinu. Nejkrásnějším přírodním úkazem kolem Balatonu stále zůstávají rozlehlé vinice, kde se rodí silné a chutné víno. Všude najdete tradiční pochutiny a dobré vínečko. Balaton má mnoho tváří a dovolenou si zde může naplánovat každý podle svých zálib.

Zamárdi se nachází na západní straně Siófoku na břehu Balatonu. Je vyhledáván rodinami s dětmi pro svou krásnou a klidnou atmosféru. Pro aktivní turisty je zde mnoho sportovních možností. Oblíbenou turistickou atrakcí je Köhegyi rozhledna.
Balatonfüred je lázeňské městečko na severním břehu Balatonu. Uhličitá léčivá voda Balatonfüredu je účinná při léčbě srdečních nemocí a nemocí oběhového systému. Městečko má příznivé podmínky pro turistické vycházky s možnosti zábavy. K dispozici jsou písečné pláže, obchody, jídelny, diskotéky, noční bary a vinárny. Nově zbudovaný aquapark s četnými atrakcemi je vhodný pro vyžití všech věkových skupin. Pokud hledáte místo pro pohodovou rodinnou dovolenou nebo víkend u vody a netrváte na mořské vodě, pak je Balatonfüred určitě dobrou volbou!
Badacsony - slavná vinařská oblast na severu Balatonu nabízející velký výběr vinných sklípků s možností ochutnávky vín.
Balatonakali je známá a rušná rekreační obec přímo u Balatonu, 20 km jihozápadně od Veszpremu, 15 km západně od Balatonalmadi, je ideálním místem pro rodinnou dovolenou s dětmi nebo aktivní dovolenou s přáteli.
Keszthely malá, útulná, klidná rekreační obec v barokním stylu na břehu Balatonu. Nachází se zde zámek Keszthely, který láká k návštěvě.
Balatonszemes klidná rekreační obec na břehu Balatonu vhodná pro klidnou rodinnou dovolenou.
Siofók největší letovisko a turistické město, s několikametrovými plážemi, na jižním pobřeží Balatonu. Lázeňské město Siofók se táhne až k letovisku Balantonvilágos na východě a Balatonszéplak na západě.

Tipy na výlet:
• SIÓFOK (cca 25 km) - největší a nejznámější středisko jižního břehu Balatonu dostalo svůj název podle kanálu Sió spojujícího Balaton s Dunajem. Jeho atraktivita se opírá o několik kilometrů dlouhé pláže na tzv. Zlatém a Stříbrném břehu Balatonu. K Siófoku patří bohatý noční život s řadou diskoték, barů a restaurací
• ZAMÁRDI (18 km) - obec ležící nedaleko známého letoviska Siófok nabízí nejen koupání v jezeru Balaton, ale i možnost vycházek po okolí
• Köhegyi-rozhledna, ze které při dobré viditelnosti můžete shlédnout panorama a přírodu obklopující jezero Balaton
• V případě, že máte zájem navštívit druhý břeh Balatonu, poloostrov Tihány, určitě využijete převoz lodí
• BALATONLELLE (7 km) - jedno z nejoblíbenějších rekreačních míst se rozkládá v délce několika kilometrů
• BALATONSZÁRSZÓ (7 km) - malé letovisko vybudované mezi městečky Siófok a Balatonlelle je vhodné především pro rodiny s dětmi. Nedaleké termální lázně Igal poskytují v případě nepříznivého počasí relaxační odpočinek

Mapa polohy hotelu

Aquilo Hotel Panoráma, Tihany

Hotel na břehu Balatonu s vlastní pláží, přístavem a možnostmi aktivní zábavy. Ideální možnost dovolené pro všechny věkové kategorie.

Aquilo Luxusní Apartmány v zimě, Tihany

Rodinné apartmány na pláži v Tihany, které si lze rezervovat po celý rok. V klidné oblasti s panoramatickým výhledem. Mají prostorný obývací pokoj, dobře vybavenou kuchyň a nalezne zde ubytování 4-6 osob. V zimě jsou krby a v létě blízkost pláže ideální pro relax.

Hodnocení hotelu

0 hodnocení