Filtr

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel kromě ubytování nabízí využití relax-zóny, která zahrnuje například finskou saunu či venkovní whirpool. Restaurace hotelu Mlýn Velehrad má letní terasu a a podává regionální speciality i pokrmy mezinárodní kuchyně se zaměřením na kuchyni švýcarskou. Hotel má vlastní vinný sklep, kde můžete večer posedět a degustovat nabídku až 60 druhů vín.

POLOHA

hotel se nachází v prostorách bývalého mlýnu, který je součástí cisterciáckého kláštera ze 13. století, na poutním místě nedaleko Uherského Hradiště. Pohodlnou procházkou odtud během chvíle můžete navštívit archeologický skanzen Modrá z dob Velké Moravy nebo největší středoevropský podvodní tunel ve sladké vodě - Živá voda a řadu dalších turistických atrakcí.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, letní terasa, výtah, Wi-Fi (zdarma), vinný sklep, sál, konferenční služby, salónek, hotel. trezor, pro děti – postýlka, stolička, strava a hřiště; venkovní posezení, úschovna kol, wellness (finská sauna, venkovní whirlpool), parkoviště, akceptace platebních karet.

VYBAVENÍ POKOJŮ

1-4lůžkové pokoje, mezonetový apartmán, vlastní soc. zařízení (sprcha nebo vana, WC), LCD TV, Wi-Fi (zdarma), telefon; mezonetový apartmán navíc dvě samostatné ložnice (v přízemí manželská postel, v patře dvě postele) a kuchyně s posezením. 2 bezbariérové pokoje.

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet), za příplatek polopenze nebo plná penze (oběd, večeře – jednotné menu o 3 chodech).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: stolní tenis; v okolí – jízda na koni, značené trasy pro pěší a cykloturistiku, Nordic Walking, rybaření.

Relax zóna přímo v hotelu – Hotel kromě ubytování nabízí využití relax zóny, která zahrnuje například finskou saunu či venkovní Whirlpool. Finská koupel, nebo také HOT TUB, je venkovní koupací sud, který, umožňuje relaxaci v horké vodě bez nutnosti nákladného elektrického ohřevu vody. K vytápění je použito výkonné topidlo na dřevo, kterému na vyhřátí lázně stačí cca 2,5 hodiny. Kromě typu vytápění se HOT TUB liší od moderní vířivé vany především v absenci jakékoli chemie pro úpravu vody. V koupacím sudu tak máte naprosto přírodní koupech s čistou vodou, kterou můžete provonět bylinkami. Je proto vhodný i pro citlivou pokožku, která má problémy s vodou upravenou chlórem. Sudové sauny, ve světě známe jako, Barelové sauny mají již více jak 30 - ti letou tradici a na celém světě se stali součástí mnoho zahrad jak v privátní tak v hotelové sféře pro  svůj jedinečný styl a nesporné výhody, jako jsou minimální požadavky na umístění a rychlá instalace.
 Pro svůj tvar, který minimalizuje objem vyhřátého vzduchu se sudová sauna stala v mnoha zemí světa jednou z nejoblíbeněnších typů venkovních saun. Saunování v přírodě, s výhledem do zahrady, je opravdovým zážitkem, který bude umocněn klasickým vytápěním na dřevo. Nabízeny jsou také služby privátní whirlpool pro dvě až čtyři osoby. Vychutnejte si vodní masáž celého těla pod širým nebem a s lahví lahodného vína od místních vinařů. 


Sportovní zařízení na Velehradě: 
V obci se nachází tělocvična, víceúčelové hřiště, fotbalové hřiště, volejbalové hřiště, tenisové kurty, skatepark a dětské hřiště.

V létě:
Velehrad leží na několika značených trasách pro pěší a cyklotrasách č. 5013, 5018, 5019, 5050 a Velkomoravské poutní cestě 5150 a Moravské vinné stezce.
Naučná stezka "Fauna a flóra Chřibů" 5157 - (4 km)
 Spojuje jednotlivá zastavení
Trasa 5018 - (19 km
) Modrá - Velehrad - Salaš - Zlacká studánka - Bunč
Trasa 5019 - /19 km) 
Modrá - Velehrad - Salaš dolní konec - Vlčák
Velkomoravská poutní cesta 5150 - (26 km
) St. Město - Jalubí - Modrá - Velehrad - Chabaně - Břestek - Buchlovice - Smarďavka - Boršice - Nedakonice
Velkomoravská poutní cesta 5150 - (33 km)
 St. Město - Modrá - Velehrad - Buchlovice - Holý kopec - Stupava - hrad Cimburk - Kozel - Klimentské rybníky – Osvětimany
Poutní cesta Velehrad - Hostýn (63 km) 
Velehrad - St. Město - Napajedla - Pohořelice - Svatá voda - Zlín Lesní hřbitov - Obuvnické muzeum Zlín - Štípa - Lukov - Hostýn
Velehrad - Buchlov (11,5 km
) Velehrad - Nový dvůr - Chabaně - Břestecká skála - Barborka - Buchlov
Naučná stezka fauna a flóra Chřibů (5 km
) Velehrad - Modrá - Králův stůl
V zimě:
Lyžařský areál Břestek Lyžařský areál se nachází v nadmořské výšce 340 m v blízkosti chatové oblasti za obcí Břestek u fotbalového stadionu.
Dostupnost po místních komunikacích, parkovací plochy pro cca 200 osobních automobilů.
Sjezdovka je dostatečně široká s mírným sklonem a je vhodná především pro začátečníky, mírně pokročilé lyžaře, seniory a děti.
V areálu je k dispozici rychlé občerstvení (párky, čaj, káva, ….) a sociální zařízení s teplou vodou a topením.
Návštěvníci mají možnost využít restauraci a penzion Balon Centrum ve vzdálenosti 200 m, kde jsou denně podávána vařená jídla.

CENA ZAHRNUJE

ubytování se snídaní, parkování, místní poplatek.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Příplatky: za psa – malá rasa/kočku (100,- Kč/noc).


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní, parkování, místní poplatek.


Jižní Morava je kraj vína, slunce, lidových tradic a pohostinnosti. Je zde nejvíce slunečných dní v republice, což je velmi příznivé pro nespočet vinic, které se po kraji rozprostírají. Teplé klima, svědčící nejen révě, ale i rekreaci – třeba u Vranovské či Brněnské přehrady nebo u jezer pod Pálavou.

Nabízí také unikátní památky UNESCO jako Lednicko-Valtický areál, který se pyšní nejen svými nádhernými zahradami, ale také ohromnými komplexy zámku Lednice a Valtice.

Celý region je protkaný cyklostezkami, které se klikatí krajinou a návštěvníci tak mají možnost poznat její krásy, ale také vinařství a jeho tradice či se zastavit u vinných sklípků s degustovat vína. Lehce zvlněný terén, který vede přes malebné vesničky, kde číší pohostinnost místních, přímo vybízejí k nasednutí na kolo a vyšlápnutí po jedné z mnoha cyklotras.

Neopakovatelným zážitkem je i lodní plavba krajinou po Baťově kanálu. Relaxaci po aktivním dnu si můžete dopřát v lázních v Lednici a Hodoníně.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

8,2
2 hodnocení
8 Ubytování
8 Služby
9 Poloha
7,5 Stravování
8,5 Personál
8 Čistota
Řazení
7,7
8 Ubytování 7 Služby 10 Poloha 6 Stravování 8 Personál 7 Čistota
Chumchal Otto, 03.06.2019
8,7
8 Ubytování 9 Služby 8 Poloha 9 Stravování 9 Čistota 9 Personál
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
mája10, 05.03.2018