- Slovenská republika Orava - louka

Orava

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Kde si parádně užít letní i zimní radovánky? Na přece Oravě!

Orava je region a historické území, kde na Vás čeká neskutečně krásná krajina, jíž příroda nadělila dvojici národních parků a mnoho vrcholů, které čekají, až je zdoláte.

Tipy na výlety

Oravský hrad – Hrad leží v obci Oravský Podzámok a patří mezi nejkrásnější hrady na Slovensku. Je to nejvýznamnější a zároveň nejkrásnější dominanta oravského regionu, tyčí se na 112 metrů vysokém skalním ostrohu. Hrad je přístupný veřejnosti, a tak se můžete při jeho návštěvě dozvědět mnoho nových znalostí o historii. V prostorách Oravského hradu se v současnosti nacházejí expozice Oravského muzea P. O. Hviezdoslava - historická, etnografická a přírodovědná. Nejvýznamnějším exponátem historické expozice je samotný hradní komplex se svými exteriéry a interiéry, které prezentují způsob a styl bydlení v minulosti. Natáčela se tu první černobílá verze Drákuly. Hrad je zpřístupněn veřejnosti denně od května do března, zavřený je pouze v dubnu.

Oravská přehrada - obrovská přehrada, kde vedle skvělých možností ke koupání a vodním sportům se můžete vydat na vyhlídkovou 90 minutovou okružní plavbu či na průzkum Slanického ostrova, nazývaný také Ostrov umění, o velikosti 3,5 ha a který je pozůstatek po zaplavené obci Slanica se zachovaným kostelem Povýšení sv. Kříže. Najdete zde expozice lidového umění. Na jejím pobřeží se nachází rekreační oblast s možnostmi koupání, provozování jachtingu, šlapadel, loděk, windsurfingu a jiných vodních sportů. Nejvýznamnějšími rekreačními středisky jsou kemp s pláží u Slanické Osady, přístav a pláže U Námestova a Tri Studničky.

Múzeum oravskej dediny – že jsou muzea nuda? Tak to v tomhle případě není pravda. Muzeum oravskej dediny v Zuberci uprostřed malebné přírody přibližuje původní oravskou architekturu. Nachází se tu více než 50 staveb včetně mlýnu na vodní pohon.

AquaRelax Dolný Kubín - vodní svět v centru Dolného Kubína je místem, kde se dokonale zabaví celá rodina. Najdete tu nejrůznější atrakce pro malé i velké.

Aquapark Oravice - v aquaparku Oravice si užijete spousty zábavy a skvělých zážitků s 15% slevou, již získáte při koupi voucheru. Čekají na vás umělé vlny navozující pocit skutečných mořských vln, 100 metrů dlouhý tobogán nebo zdraví prospěšnou mořskou aerosolovou koupel.

Chocholowskie Termy - siluetu Tater ze slovenské strany jistě už znáte. Co takhle je ale poznat z té polské? Na úpatí západních Tater v Polsku se totiž rozkládá nový rozsáhlý termální aquapark Chocholowskie Termy s rozlouhou vodní plochy 3 000 m2, kde si zaručeně užijete zasloužený relax a spoustu zábavy.

Zakopané - město se sice přezdívá zimní hlavní město Polska, ale rozhodně stojí za návštěvu v jakémkoli období. Můžete se zde projít malebnými uličkami s výhledem na štíty Tater a třeba si koupit některý z tradičních suvenýrů.Doporučené hotely