Troskovice - Hotel TROSKY

od 650
doprava Vlastní
strava Snídaně
Cykloturistika
Dítě zdarma do: 3 let
HIT - oblíbený zájezd
Konferenční služby
Ubytování s pejskem
Vlastní doprava
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • ubytování pod hradem Trosky, v Českém Ráji
  • skvělá lokalita v okolí se lze věnovat pěší a cykloturistice
  • sauna k relaxu po náročném dni
  • příjemné a čisté prostředí, prostorné pokoje
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel Trosky je vyhledávaný pro čisté prostředí, klid a bezpečí, magickou atmosféru blízkého hradu. Vaše děti ocení venkovní i vnitřní dětský koutek, Vaši psi místní široké louky na výběh, vy sami svůj výběr.

POLOHA

uprostřed chráněné krajinné oblasti Český ráj, přímo pod hradem Trosky.

Troskovice se nachází v nadmořské výšce 349 metrů v romantické chráněné krajinné oblasti Český ráj, pod jedinečnou dominantou hradu Trosky, severovýchodně od Sobotky. Poprvé se připomíná r. 1388. K obci náleží osady Tachov, Jivina, Křenovy, Nebákov s rybníkem o rozloze 7 ha, Semín, přičleněný k obci r. 1925 a Podsemínský rybník. Nejstarším objektem na území obce je samozřejmě hrad Trosky, který vystavěl v období mezi roky 1365-1393 Čeněk z Vartemberka. Možná ještě dříve než hrad je v historických kronikách zmiňován Semín, původně Semínský dvůr, tvrz a rodinné sídlo Semínů ze Semína.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, restaurace, bar, venkovní posezení, sál, konferenční služby, hotel. trezor, Wi-Fi (zdarma), pro děti – postýlka, hřiště, dětský koutek, atrakce, stolička a strava; úschovna a půjčovna kol, půjčovna trekových holí, sauna, tělocvična, fitness, parkoviště.

VYBAVENÍ POKOJŮ

2lůžkové pokoje, 5 až 7lůžkové mezonetové apartmány (ložnice v patře) s možností přistýlky, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), Wi-Fi (zdarma), TV-SAT.

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

400 m turistickou trasou ke hradu, v okolí další značené trasy pro pěší a cykloturistiku (nejznámější výletní místa v Českém Ráji - Vidlák, Věžák, Nebák, Sedmihorky, Hrubá Skála, Valdštejn, Kost, Prachovky).

Možnost zapůjčení trekových holí (za poplatek).

CENA ZAHRNUJE

ubytování se snídaní, parkování.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, místní poplatek (19,- Kč/os./noc), komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POVINNÉ ÚHRADY NA MÍSTĚ

místní poplatek (19,- Kč/os./noc).

POZNÁMKA

Pobyt s vychovaným domácím mazlíčkem je možný za příplatek.


Pobytové balíčky


Rekreační pobyt zahrnuje ubytování se snídaní (v počtu dle zvolené délky pobytu), parkování.


O jedinečnosti a neopakovatelnosti přírody Českého ráje svědčí fakt, že se stal první chráněnou krajinnou oblastí tehdejšího Československa (v roce 1955). Hlavním důvodem vzniku CHKO se stala potřeba chránit unikátní skalní města. Výjimečnost těchto atraktivit je především v tom, že se jedná o pískovcová města různého stáří.
Skalní města a vrchy třetihorního vulkanického původu jsou základem jedinečnosti území. K zajímavým prvkům skalních měst patří jeskyně, pseudozávrty, skalní brány a okna. Díky výjimečnosti v celosvětovém měřítku je Český ráj zahrnut i mezi geoparky UNESCO.

Symbolem kraje jsou tvarově unikátní Trosky se zříceninou hradu. Na území CHKO najdeme 11 přírodních rezervací a 10 přírodních památek. Dále jsou v působnosti Správy CHKO Český ráj jsou národní přírodní památky Bozkovské dolomitové jeskyně a Strážník.

Český Ráj - tato malebná oblast je stvořena pro rekreaci. Díky velice husté síti značených stezek a cyklostezek je doslova turistickým rájem. Jezdí zde letní cyklobusy, k dispozici jsou kryté bazény při nepříznivém počasí, můžete si zde zahrát golf, minigolf, squash nebo kuželky.

V zimním období se nabízejí běžecké trati i zimních stadiony. Kulturní vyžití v této oblasti je velmi široké. Vedle divadel, galerií, knihoven a muzeí zde probíhá mnoho kulturních akcí nejrůznějšího zaměření.
Český ráj je kompaktní a oblíbenou turistickou destinací, jejíž význam dávno přesáhl hranice České republiky.

Hrad Trosky - tvar zdejší zříceniny je nezaměnitelný. Čedičový kopec se dvěma vrcholy vévodí Českému ráji. Stavba začala koncem vlády Karla IV. a povšimněte si, jak dokonale se využilo to, co nabízela příroda. Vnitřní hrad byl umístěn mezi obě čedičové homole. Od jihu hrad chránil prudký svah, na severu předhradí.

Čedičové homole po bocích střežily hrad samy o sobě, věže tuto přirozenou ochranu ještě posílily. Stavitel hradu Čeněk z Vartemberka se ke konci života zadlužil, a tak Trosky připadly Karlovu synu Václavovi.
Několikrát odolaly vojenskému útoku, ale vše se nějak obrátilo v 15. století. Význam hradu postupně upadal a po třicetileté válce zpustl úplně. Není to však smutný osud. Malebná zřícenina je totiž lákavým pokrmem pro romantickou duši.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

9,3
4 hodnocení
8,8 Ubytování
9,5 Služby
9,3 Poloha
9 Stravování
9,5 Personál
9,8 Čistota
Řazení
9
8 Ubytování 10 Služby 8 Poloha 9 Stravování 9 Personál 10 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Luboš Nožička, 08.07.2019
9,2
8 Ubytování 9 Služby 10 Poloha 8 Stravování 10 Čistota 10 Personál
Karel T, 12.03.2018
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
JArmila Dlouhá, 08.03.2018
9
9 Ubytování 9 Služby 9 Poloha 9 Stravování 9 Čistota 9 Personál
Lubomír jung, 08.03.2018