Kroměříž - Hotel EXCELLENT

od 520
doprava Vlastní
strava Snídaně
Náš TIP
Cykloturistika
Ubytování s pejskem
Variabilita termínů a délky pobytu
Vlastní doprava
Wellness služby
Wi-Fi zdarma
Proč právě sem?
  • v historické části města Kroměříže
  • restaurace pro náročné gurmány, pštrosí speciality
  • vinný sklep s převážně moravskými víny
  • sauna, masáže, termální sud
Načítání ...

PROČ JET S NÁMI PRÁVĚ SEM?

Hotel Excellent nabízí ubytování evropského standardu v historické části města Kroměříže.

POLOHA

v historické části města Kroměříže.

Kroměříž přezdívaná Hanácké Athény, je okresní město ve Zlínském kraji. První písemná zpráva o Kroměříži byla již v roce 1110. Město bylo založeno olomouckým biskupem Brunem ze Schauenburku roku 1260. Olomoučtí biskupové v Kroměříži vybudovali reprezentativní letní sídlo a přemístili sem část správy diecéze. Za třicetileté války město hodně utrpělo dvakrát za sebou nájezdem švédských vojsk (1643 a 1645) a následně morem. V šedesátých letech téhož století zahájil rozsáhlou obnovu města olomoucký biskup Karel II. Lichenštejn-Kastelkorn. Pro svůj enormní kulturní význam (město bylo od 17. století kulturním centrem Hané a celé střední Moravy) získalo město přezdívku Hanácké Athény. Zachováno a v devadesátých letech opraveno bylo historické centrum města - Velké náměstí s podloubím a vedle něj stojící Arcibiskupský zámek. Ten je společně s oběma zahradami (Květná zahrada, Podzámecká zahrada) od roku 1998 zapsán na listině světového kulturního dědictví UNESCO.

VYBAVENÍ UBYTOVACÍHO ZAŘÍZENÍ

recepce, směnárna, hotel. trezor, restaurace, vinný sklep, finská sauna, termální sud, fitness, úschovna a půjčovna kol, pro děti - postýlka a stolička, letní terasa s grilováním, krytá terasa a atrium s posezením, PC s internetem a tiskárnou, Wi-Fi (zdarma), parkoviště, turist minibus, akceptace platebních karet, parkování před hotelem (hlídané kamerami).

VYBAVENÍ POKOJŮ

1 a 2lůžkové pokoje typu Economy, 1 až 4lůžkové pokoje typu Standard, 2 a 4lůžkové apartmány, vlastní soc. zařízení (sprcha, WC, fén), LCD TV-SAT, telefon, minibar, Wi-Fi (zdarma). Pokoje Standard (větší, komfortnější, lepší nábytek). Apartmány navíc: klimatizace, obývací část, možnost přistýlky.

STRAVOVÁNÍ

snídaně (bufet).

TIPY PRO SPORT A VOLNÝ ČAS

Sport: 200 m od hotelu tenis, beach volejbal, nohejbal, letní koupaliště, 500 m krytý bazén, fitness, masáže.

CENA ZAHRNUJE

2x nebo 7x ubytování se snídaní (dle výběru pobytu), pobyt s domácím mazlíčkem, místní poplatek, parkovací kartu.

CENA NEZAHRNUJE

dopravu, komplexní cestovní pojištění (10,- Kč/os./den).

POZNÁMKA

Pobyt s domácím mazlíčkem je možný.


Střední Morava nám nabízí množství přírodních krás, hradů, ale i památku UNESCO v Olomouci.

Cykloturistika zde má také své místo díky mnohých cyklistických tras. Hlavní turistické cíle najdete v Olomouci, která je zapsána díky Sloupu Nejsvětější Trojice na Seznam UNESCO.

Velmi žádanou turistickou destinací je město Kroměříž. Velký přínos městu přinesly unikátní památky, zejména Arcibiskupský zámek, Květná a Podzámecká zahrada.

Odpočinou a relaxovat můžete ve významném lázeňském městě Teplice nad Bečvou. Navštívit zde můžete skalní město Rabštejn, načerpat historii na hradě Helfštýn či prožít romantiku na hradě Bouzov.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

10
1 hodnocení
10 Ubytování
10 Služby
10 Poloha
10 Stravování
10 Personál
10 Čistota
10
10 Ubytování 10 Služby 10 Poloha 10 Stravování 10 Personál 10 Čistota
Zobrazit celou recenzi Skrýt celou recenzi
Lucie Hronová, 07.03.2018