Filtr

Popis

Menší rodinný apartpenzion Apolon - na samém břehu moře. Součástí penzionu je rodinná restaurace se zastřešenou dřevěnou terasou, umístěná v přízemí, s pohledem na moře. Terasa je přímo napojená na pláž. Většinu sezóny se polopenze servíruje zde, v boční část terasy. V případě horšího počasí má objekt i vnitřní restauraci, také v přízemí. Hosté mají možnost zakoupení oběda na místě z nabídky jídelního lístku (ryby, plody moře, pizzy, klasická jídla) i velký výběr vynikajících vín (např. bílá Maraština).

Poloha

na samotném břehu, asi 300 m od centra města, v části Drveniku zvané Donja Vala. Podél zadní části penzionu (pokoj pohled Biokovo) vede příjemná a osobními auty téměř nevyužívaná promenáda, která je směrem do centra Donje Vale především ve večerních hodinách plná stánků se suvenýry. V nedaleké centrální části je samoobslužný market, o pár metrů dále pošta, stánek se zeleninou a ovocem, trafika, několik možností koupit si zmrzlinu, pekárna a další malé restaurace, konoby, stánky.

Vybavení ubytovacího zařízení

vnější a vnitřní restaurace se zastřešenou terasou s výhledem na moře, Wi-Fi (zdarma – poskytuje město, bez záruky CK). Parkování je zabezpečeno poblíž hotelu Quercus, každý pokoj má svůj klíč od závory.

Vybavení pokoje

2lůžkové pokoje s možností 1 přistýlky (rozkládací gauč), vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), rychlovarná konvice, lednice, TV-SAT, klimatizace (za poplatek), balón s výhledem na moře nebo na hory (pokoj bez přistýlky). Apartmány: vlastní soc. zařízení (sprcha, WC), kuch. kout (elektrické plotýnky, lednička), jídelní kout, TV. APT 1/3 - mezanin (se 3 lůžky), balkón na Biokovo, do klidné ulice; APT 1/3+2 - mezanin (manželská postel a 1lůžko), obývací pokoj (možnost až 2 přistýlek, doporučujeme pro děti do 12 let), balkón přímo na mořskou stranu s krásným výhledem; APT 1/2+2 - mezanin (manželská postel), obývací pokoj (možnost až 2 přistýlek, doporučujeme pro děti do 12 let), balkón na mořskou stranu z užší strany, na boku objektu.

Stravování

polopenze (snídaně - bufet (sýr, salám, vejce nebo párky nebo klobáska, máslo, med, marmeláda; nápoje: čaj, bílá káva, mléko, ovocné šťávy), večeře - polévka, hlavní jídlo (výběr ze 2 menu+omeleta), salát a desert), možnost dokoupení plné penze na místě (oběd – á la carte).

Pláž

větší oblázková pláž začíná přímo před objektem a táhne se doleva až k ostrohu, který od sebe odděluje Donju a Gornju Valu (zde je další krásná oblázková pláž). Pláž přiléhající k penzionu je lemována borovicemi, v jejichž stínu se nachází další možnost příjemného posezení v předzahrádkách přilehlých konob a restaurací. Na pláži možnost zapůjčení šlapadel a lehátek. U vzdáleného konce pláže je trajektiště, ideální příležitost pro individuální výlety na ostrovy Hvar (Sučuraj).

Cena zahrnuje

7x ubytování s polopenzí (SO-SO), 1x týdně výměnu ručníků, závěrečný úklid, jednorázový přihlašovací poplatek (1,- €/os.)

Cena nezahrnuje

dopravu (2500,- Kč/os.), pobytovou taxu (do 12 let ZDARMA, 12-18 let 20,- Kč/os./den, nad 18 let 45,- Kč/os./den), komplexní cestovní pojištění (26,- Kč/os./den), nápoje k večeři.Poloha: Chorvatsko se rozkládá od východních okrajů Alp na severozápadě a Panonské nížiny na východě, přes horský masív Dinary ve střední části až ke břehům Jaderského moře na jihu. Hraničí se Slovinskem, Maďarskem, Srbskem, Bosnou a Hercegovinou a Černou Horou, při mořské hranici s Itálií, Slovinskem a Černou Horou.

Délka pobřeží: 5835 km - z toho 4057 km pobřeží ostrovů, ostrůvků a útesů.

Počet ostrovů, ostrůvků a útesů: 1185. Největší ostrovy jsou Krk a Cres. Obydlených ostrovů je 66.

Rozloha: 56.542 (pevnina) + 31.067 (teritoriální more) km2

Počet obyvatel: 4 496 869 obyvatel, z toho Chorvati představují 78 %. , další národnosti - Srbové (nejpočetnější), Bosňáci, Slovinci, Italové, Češi, Slováci, Maďaři.

Hlavní město: Zagreb


Střední Dalmácie začíná na severozápadě letoviskem Rogoznica (severozápadně od Trogiru) a končí na jihovýchodě přístavem Ploče. Příroda k ní byla opravdu štědrá: členité pobřeží s kouzelnými zátokami, zářícími svými bělostnými drobnými oblázky a pískem, malebné siluety menších i větších ostrovů, nízkých i vysokých, s nesčetnými poloostrovy a zálivy, horská hradba vyrůstající přímo z pobřeží, těsně nad rušnými letovisky, přebohatá přímořská vegetace, včetně zeleně rozsáhlých borových lesů, udivující bohatství uměleckých památek zdejších měst a městeček, z nichž dvě jsou dokonce zapsána do listiny světového kulturního dědictví organizace UNESCO (Trogir, Split), svéráz zdejších přímořských i podhorských vesnic, nápaditost zdejší moderní hotelové výstavby. Nejznámější města a obce: Trogir, Kaštely, Split, Omiš, Makarská riviera, Gradac, Ploce.


Drvenik je příjemné městečko nacházející se jen 29 km jižně od Makarské. Je situován mezi přikrými hřbety hory Biokovo a mořským břehem s nádhernými plážemi. Může vám nabídnout typické jihodalmatské oblázkové pláže, domácí konoby, restaurace nebo příjemné kavárny a cukrárny k dovolenkovému odpočinku.

Mapa polohy hotelu

Hodnocení hotelu

0 hodnocení